Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150209 alkalommal)
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #675 Dátum: 2015. December 09. - 21:29:40 »

Ez a sok variálási lehetőség tesz tönkre benneteket.
Amióta megvan a 300 RUM, én 11,7 grammos NP-vel lövök. Ez csinálja a dolgát.

22-250-es tesójából meg csak műanyag hegyűt lövök, mert a deformált ólomhegy 200m-en 10-20 cm-t is eltér.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #676 Dátum: 2015. December 09. - 21:44:37 »

Ez a sok variálási lehetőség tesz tönkre benneteket.
Amióta megvan a 300 RUM, én 11,7 grammos NP-vel lövök. Ez csinálja a dolgát.

22-250-es tesójából meg csak műanyag hegyűt lövök, mert a deformált ólomhegy 200m-en 10-20 cm-t is eltér.

A változatosság gyönyörködtet.
U.i.:Mitől deformált az ólomhegy?
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #677 Dátum: 2015. December 09. - 22:01:11 »

A változatosság gyönyörködtet.
U.i.:Mitől deformált az ólomhegy?

Kitárazás, betárazás, kiesik a kezemből a földre, stb...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #678 Dátum: 2015. December 09. - 22:13:47 »

Tavaly lőtéren ellőttem egy pakli sp lőszert, amelyek előtte orral megjárták a padlót.Volt amelyiknek "rúzs" alakja lett. Igaz,csak 50 méteren,de nem volt eltérés. Nagyobb távon ilyen jelentős lenne?? Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #679 Dátum: 2015. December 09. - 22:17:41 »

Tavaly lőtéren ellőttem egy pakli sp lőszert, amelyek előtte orral megjárták a padlót.Volt amelyiknek "rúzs" alakja lett. Igaz,csak 50 méteren,de nem volt eltérés. Nagyobb távon ilyen jelentős lenne?? Vállat von

Szintén 22-250 kaliberben?
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #680 Dátum: 2015. December 09. - 22:26:38 »

Tavaly lőtéren ellőttem egy pakli sp lőszert, amelyek előtte orral megjárták a padlót.Volt amelyiknek "rúzs" alakja lett. Igaz,csak 50 méteren,de nem volt eltérés. Nagyobb távon ilyen jelentős lenne?? Vállat von

Igen, látható is volt a különbség. Remington műanyag hegyű után Normát vettem - ólom hegyűt. Selejtezni jártunk, a hivatásos vadásznak is feltűnt, hogy eltérőek a találati helyek a megszokottól.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #681 Dátum: 2015. December 09. - 22:27:05 »

Kitárazás, betárazás, kiesik a kezemből a földre, stb...

Értem.
Nekem még sosem deformálódott olyan jelentősen ólomvég,(leginkább sehogy sem)hogy bármi probléma lett volna vele,nem tudtam elképzelni mit kell tenni vele,hogy "tönkremenjen" a vége annyira,hogy ilyen drasztikus eltérés legyen.
Geco express .270-esem esett már le,a hegye elkampult csúnyán,én meg kihúztam belőle,aztán 150 méterről blatton lőttem vele egy őzgidát. Szerintem nem vette észre,hogy valami nem stimmel ezzel a geco expressel,csak eldőlt,igaz ,mire odaértem már nem tudtam megkérdezni tőle,nem vett-e észre valami furcsát.
Amikor kezdtem a vadászatot ,krumplibbnál krumplibb csebombák,fene se tudja hogyan nem meghekkelt hadilőszerek,agyonvissza oxidos nyüvekek stb csodálatosan tették a dolgukat,igaz nem ilyen pedigrés modern kaliberből.
Talán az emberek sem akartak akkor még nem tudom milyen messziről zsákmányolni, ragyogóan elvoltak a muníciójukkal,nem is tehettek mást persze,de ilyen apróságokra nem adtak az biztos.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #682 Dátum: 2015. December 09. - 22:28:56 »

Szintén 22-250 kaliberben?
30-06-ban...Csak a topik címével foglalkoztam. Stoel Nem néztem,hogy a 22-250-ről van szó. Elnézést!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #683 Dátum: 2015. December 09. - 22:32:10 »

Szintén 22-250 kaliberben?
Lehet ilyen gyors ,könnyű magnál minden apróság számít.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #684 Dátum: 2015. December 10. - 07:08:51 »

Értem.
Nekem még sosem deformálódott olyan jelentősen ólomvég,(leginkább sehogy sem)hogy bármi probléma lett volna vele,nem tudtam elképzelni mit kell tenni vele,hogy "tönkremenjen" a vége annyira,hogy ilyen drasztikus eltérés legyen.
Geco express .270-esem esett már le,a hegye elkampult csúnyán,én meg kihúztam belőle,aztán 150 méterről blatton lőttem vele egy őzgidát. Szerintem nem vette észre,hogy valami nem stimmel ezzel a geco expressel,csak eldőlt,igaz ,mire odaértem már nem tudtam megkérdezni tőle,nem vett-e észre valami furcsát.
Amikor kezdtem a vadászatot ,krumplibbnál krumplibb csebombák,fene se tudja hogyan nem meghekkelt hadilőszerek,agyonvissza oxidos nyüvekek stb csodálatosan tették a dolgukat,igaz nem ilyen pedigrés modern kaliberből.
Talán az emberek sem akartak akkor még nem tudom milyen messziről zsákmányolni, ragyogóan elvoltak a muníciójukkal,nem is tehettek mást persze,de ilyen apróságokra nem adtak az biztos.

Vegyél egy T3 huntert és ltol majd csodát . Nemcsak az ólomhegy deformálódik majd hanem a mag is vissza tolódik a hüvelybe.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #685 Dátum: 2015. December 10. - 07:25:31 »

Vegyél egy T3 huntert és ltol majd csodát . Nemcsak az ólomhegy deformálódik majd hanem a mag is vissza tolódik a hüvelybe.

Vigyorog
Öröm lehet vele a vadászat.
1 lőszert kell beletenni,ez a  T3 tolózáras gavallérgolyós.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #686 Dátum: 2015. December 21. - 21:23:22 »

Sziasztok,

Egy érdekes dolog kapcsán kérdeznék nálunk tapasztaltabbakat...
300WM kaliber, Blaser CDP lőszer.
Az eddig vásárolt dobozok mindegyike RWS lőszerbe töltött, a frissen bontott dobozban a hüvelytalpon mindössze egy "T" beütés és a magra felülről ránézve az ólomcsúcs picit hosszabb, mint eddig... Pontos típus, grammsúly, egyebek pontosan, mint eddig.
Gyári "megoldás" lehet, vagy a kereskedelem útvesztőjében valaki variálhatott a doboz tartalmával?

Köszönettel Mosolyog  Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #687 Dátum: 2015. December 21. - 21:49:37 »

Sziasztok,

Egy érdekes dolog kapcsán kérdeznék nálunk tapasztaltabbakat...
300WM kaliber, Blaser CDP lőszer.
Az eddig vásárolt dobozok mindegyike RWS lőszerbe töltött, a frissen bontott dobozban a hüvelytalpon mindössze egy "T" beütés és a magra felülről ránézve az ólomcsúcs picit hosszabb, mint eddig... Pontos típus, grammsúly, egyebek pontosan, mint eddig.
Gyári "megoldás" lehet, vagy a kereskedelem útvesztőjében valaki variálhatott a doboz tartalmával?

Köszönettel Mosolyog  Emelem S.Peti

Szerintem originál.  Thuner    Már korábban is szerelték ilyennel.

A tévedés joga fenntartva Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #688 Dátum: 2015. December 28. - 20:54:16 »

Szerintem originál.  Thuner    Már korábban is szerelték ilyennel.

A tévedés joga fenntartva Mosolyog

Köszönöm a hasznos információt! Számomra már csak az az érdekes kérdés maradt, hogy a mag miért változik vele, és egy neves gyártó hogy mer ilyet bevállalni? Rendben, hogy dobozról-dobozra átállásnál illik próbalőni, de miért törvényszerű, hogy át is kelljen lőni a puskát...?  Fejvakarás
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #689 Dátum: 2015. December 29. - 09:54:18 »

Köszönöm a hasznos információt! Számomra már csak az az érdekes kérdés maradt, hogy a mag miért változik vele, és egy neves gyártó hogy mer ilyet bevállalni? Rendben, hogy dobozról-dobozra átállásnál illik próbalőni, de miért törvényszerű, hogy át is kelljen lőni a puskát...?  Fejvakarás

Ha hozza a paramétereket minden tekintetben, akkor sok teendő nemigen van vele. Előfordul ez máshol is, hogy töltési sorozatonként változik valami, én azoktól a változtatásoktól tartok, amelyeket kívülről nem is látok, csak a jó Istennek sem tudom, hogy miért kell állítani a technikán, pedig ki sem vettem a legutóbbi doboz óta a szekrényből Mosolyog
Ha már a Blaser CDP nél tartunk kedves barátom használja szintén ebben a kaliberben, van egy két maradványtestem belőle, lesvadászatokon elejtet sertésből származnak, a közeli lövések alkalmával csont találatnál szinte a felismerhetetlenségig deformálódott és jó ha az egyharmada egyben van, de ezek mellett fontosabbnak tartom, hogy az ólom a végéből is eltűnt a második kamrából mivel az hátrafelé el tudott távozni. Ez utóbbi oka nekem gyanús csak remélni merem, hogy  nem a lőporgázok fújták ki. A minőségi osztott(particionált) lövedékeknél a hátsó ólom kamra fenekét  lezárják valamivel, ennél a CDP-nÉl ilyet nem tapasztaltam.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: