Oldalak: 1 ... 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 [505] 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924037 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #7560 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:40:56 »

... hát az hogy vizsgázott le 

Hát ez az??  (ha csak egy ilyen lenne!)

Nem hiszem, hogy a google-n volt az igazi hangsúly.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7561 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:00:06 »

"és tudod miért nem működik? Mert az országban nagyon sok olyan vadász van, aki pontosan úgy gondolkozik mint Te! "Állami kézbe kerül minden, elveszítjük a területet, fiúk lőni mindent ami mozog, mert már elveszítjük a vadászati jogot..." (Vadászmasteri idézet a Bükkből 2005-2006 Fejvakarás)

Hát, ha Te abból, amit írtam, ezt vontad le, elég szomorú. A lőni ami mozog és a 2017-ig a golyóérettet sem lőni között azért van átmenet. Szerintem ...

Te vadászol vagy vadásztál valaha? Ezt komolyan kérdem, mert kicsit olyan bekiabálok a partvonal mellől érzésem van

Nem az én stílusom a személyeskedés... Nem is szeretnék, főleg, így, hogy személyesen nem ismerjük egymást.  Okos

Amióta én itt aktív vagyok, az összes hozzászólásom számodra csak egy bekiabálásnak tűnt?  Fejvakarás Eléggé szomorú...  Rííí

Azért még sokkal egyszerűbben (iszonyat primitíven) leírom a qrva bonyolult lenini gondolatmenetem, csakhogy Te is értsd S.Fox!

Számokkal, nem százalékban (és minden más, genetika, időjárás, fauna, betegség, illetve külső tényezőt figyelmen kívül hagyva) .

Egy területen él 100 bika és 100 ellésre képes tehén. A 100 bikából az agancsaik a trófeáik alapján "selejt" 80 darab éremre nem képes trófeás. Ezt a 80 darab selejt bikát 80 darab selejt tehén ellette.

Tehát hány darab selejt tehén van a területen? megközelítőleg 80 darab tehát az állomány kb. 80%-a. (De ha a tehén nagyobb százalékban örökít, mégtöbb a selejt tehén)

(na ezt volt gáz így kiírni  Vigyorog ez az ami ebben a formában nem igaz csak tényleg iszonyat felületes számolgatás, de ha mindent figyelembe veszünk, a figyelembe vett dolgok, kismillió tényező, csak rontanak a százalékos arányokon és nem javítanak)

Ha ez a százalék csak megközelítően is igaz, akkor totál logikusan következik, hogy tovább fog romlani az állomány minősége, miért. Mert arra van nagyobb esély, hogy a 80 darab selejt bika és a 80 darab selejt tehén ismét egy "csodás" selejt utódot hozzon világra... (beltenyészet) (a kedvezőtlen élőhely, időjárás stb. még tovább ront a helyzeten)

Belelehet kalkulálni ebbe az elméletbe, (bele is kell, mert így nyersen nem igaz, erre írtam, hogy egy könyv is kevés lenne levezetni) következtetésbe sok mindent, de a valóság az, hogy itt 100 bikából 80 soha nem lesz érmes!
----Aztán, hogy van-e köze ennek az egésznek ahhoz, hogy én vadászok, vadásztam, vagy, hogy ki vagyok... döntse el mindenki maga...

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7562 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:02:31 »

Hát ez az??  (ha csak egy ilyen lenne!)

Nem hiszem, hogy a google-n volt az igazi hangsúly.


"Nem hiszem, hogy a google-n volt az igazi hangsúly."  Attila  Emelem Emelem Emelem  (miért kellett most így kiemelni a google-t Vállat von) ...na mindegy megyek a dolgomra má megint ekcsesztem itt egy délelőttöt Vigyorog Ördög Wave
Naplózva

" There is good out there "
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #7563 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:10:33 »


Egy területen él 100 bika és 100 ellésre képes tehén. A 100 bikából az agancsaik a trófeáik alapján "selejt" 80 darab éremre nem képes trófeás. Ezt a 80 darab selejt bikát 80 darab selejt tehén ellette.


Ez így nem biztos, hogy igaz.
Mégpedig azért nem, mert miből is gondolod, hogy 80 db selejt tehén ellette a 80 selejt bikát?
Hiába lenne "nemselejt" a tehén, ha rossz alapanyagot kapott. A tehén sem egy "csodalabor", amibe, ha beleteszel akár milyen szart, arannyá változik.
Tehát, a tehén milyenségét ebben a formában nem tudod ellenőrizni.
Ha ismert, jó bikával szaporodna egy tehén és "selejt" utódot hozna a világra, akkor feltételezhető, hogy "selejt" a tehén.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7564 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:11:22 »

"Azért még sokkal egyszerűbben (iszonyat primitíven) leírom a qrva bonyolult lenini gondolatmenetem, csakhogy Te is értsd S.Fox!"

Tudod, valahogy egy korábbi fociedzőm jut eszembe. Elméletileg qrva jó volt, olyan taktikát dolgozott ki, hogy az én primitív agyam fel sem fogta. A pályán azonban soha nem értünk el vele semmit. Ugyanis sohasem focizott ...


Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7565 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:26:44 »

Ez így nem biztos, hogy igaz.
Mégpedig azért nem, mert miből is gondolod, hogy 80 db selejt tehén ellette a 80 selejt bikát?
Hiába lenne "nemselejt" a tehén, ha rossz alapanyagot kapott. A tehén sem egy "csodalabor", amibe, ha beleteszel akár milyen szart, arannyá változik.
Tehát, a tehén milyenségét ebben a formában nem tudod ellenőrizni.
Ha ismert, jó bikával szaporodna egy tehén és "selejt" utódot hozna a világra, akkor feltételezhető, hogy "selejt" a tehén.

Valahol erre gondoltam én is. Ezt egy kertben - talán - lehet kontrollálni, de egy vadászterületen hogyan?
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #7566 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:33:50 »

Valahol erre gondoltam én is. Ezt egy kertben - talán - lehet kontrollálni, de egy vadászterületen hogyan?

Szerintem, csak kertben (szeparálva) lehet 100% biztonsággal ezt kontrollálni.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7567 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:37:10 »

"Azért még sokkal egyszerűbben (iszonyat primitíven) leírom a qrva bonyolult lenini gondolatmenetem, csakhogy Te is értsd S.Fox!"

Tudod, valahogy egy korábbi fociedzőm jut eszembe. Elméletileg qrva jó volt, olyan taktikát dolgozott ki, hogy az én primitív agyam fel sem fogta. A pályán azonban soha nem értünk el vele semmit. Ugyanis sohasem focizott ...




...és ez most hogy jön ide?  Vállat von Abból következtetted, hogy legyengült a gímszarvasállomány, és én egy (helyes?helytelen?)gondolatmenettel próbáltam végigvezetni, hogy még romlani fog?  Fejvakarás Vagy abból jutott eszedbe, hogy azt hangoztatom folyamatosan, hogy a mínuszos bikákat bűn kiszedni? ...vagy abból, hogy a mínuszos bikát az agancsaiból tudod megismerni?  Vállat von

Kb ezek a viccek jutnak eszembe a reagálásodra: Miért jó a verébnek? ??? nem is jó a verébnek!

Vagy Miért jó a verébnek? ??? Két lába van, de főleg a bal!

Aztán: Hány méter egy liter?  Röhög Röhög Röhög

Na jót beszélgettünk, azért azt ne felejtsd, hogy eddig sem én mondtam meg a vadászoknak mit tegyenek, és azoknak akik gátlástalanul, etikátlanul, dilettánsan lövöldöznek, ráadásul a  pályán folyamatosan luftot rúgnak, egymást is fejbe rúgják,  Ördög  az én fórumozásom után is azt teszik. Te is tedd azt amit jónak látsz!  Emelem persze csak ha rámhallgatsz  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7568 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:52:19 »

Fegbock! Le a kalappal ezért a hozzáállásért!  Igen

Elaccc!
 A felmerült kérdéseiddel kapcsolatban, teljesen egyetértek veled.  Igen
Én is elgondolkoztam már azon, hogy "összelehet e téveszteni egy embert egy szarvasbikával?"  "Van értelme azt kérnem ilyen vadászoktól, hogy nézzék meg a bika agancsait mielőtt kilövik, (ráadásul, hogy van-e a koronában dudor,) akik összetudnak téveszteni egy embert egy szarvasbikával?"
Én nem vadászok, de a legfanatikusabb szarvas szerető, érdeklődő, normális szarvas gazdálkodásért tenni akaró vagyok a környékemen, ( de lehet a megyében is).
 Többet vagyok terepen, mint a vadásztársasági tagok fele összesen. Fotózok, kamerázok, agancsot gyűjtöm, azt mind megmutatom vadőrnek, főbb vadászoknak, súlyokat dokumentálom. Egy trófeaért, hullott agancsért amit lőnek, találnak az időmet rászánom, hogy láthassam, dokumentálhassam minél előbb. Segítek utánkeresésnél, hogy ne menjen dögre a bika, sok zsák kukoricát, almát adtam már vad etetésre, önszántamból helyeztem ki nyalósókat a sózóba, segítettem takarmányozni télen. stb... Mert érdekel. A gímszarvas az első számú érdeklődési köröm. Fanatikus vagyok, de ezt tudja mindenki rólam.
Mégis sokan, nem jó szemmel nézik ha én terepen tartózkodok bőgésben. Pedig nem egyszer adtam már tanácsot selejt bikáról.Hol láttam.
De ez fordítva is igaz, én sem nézem jó szemmel azt ha tudatlan, hely és vadmozgást tudó, csak bőgésben mozgó vadászok szétzavarják a rossz cserkelésükkel a vadat...
Vagy lövik a mínusz pontos értékes bikákat, megtorlás , büntetés nélkül.
Kontra szelekció ami az országban megy.
Milyen jog szabályozza azt, hogy én nem lehetek kint bőgésben a területen?
Semmilyen. Szerintem, senkinek semmi köze ahhoz ha én a bőgés idején a terepen tartózkodok. Fegyverem nincs, távcső és fényképező.
Etikai szabályokat betartom. Nem cserkelek rá a vadra mindenáron. Nem zavargatni akarom, hanem megfigyelni. Ha selejt bikát látok, azt egyből továbbítom.
Arra is figyelek, hogy valóban ne zavarjuk egymást a vadászokkal. Amikor csak tehetem megérdeklődöm, ki merre van, tudom mennyire zavaró lehet ha rászánják az időt a vadászatra és ott a helyszínen összetalalákozunk... Van pár normális vadász akikkel meg lehet beszélni dolgokat, de a többi tudatlan miatt nem egyszer felhúztam magam...
Érdekel a vadászat, de a trófeás vaddal való kontra gazdálkodás miatt nem leszek vadász.





Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7569 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:59:55 »

Laci, ezt megbeszéltük  Röhög
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7570 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 14:05:57 »

Gaucho, hidd elé, nem a hozzád hasonló fegyvertelen VADÁSZOK miatt írtam, hogy nem szeretem, ha bóklásznak ott, ahol vadászom. Sokkal inkább vadásznak tartom a hozzád hasonlókat, mint az 55 ezer többségét. De sajnos a területen csatangolók többsége nem ilyen, hanem böngésző, kukorica - vagy fatolvaj
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7571 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 14:17:58 »



Sajnos ugyanezt tapasztalom én is amit elmondasz. Aki a vadvilág szeretete miatt jár ki, azt megszólja és kikezdi az olyan, aki behajtatja az erdőbe a teheneit, vagy éppen a terület legrejtettebb mezőgazdasági parcelláján legeltet. Bőgésben oda hajtata őket, ahol a fizető vendéggel  három hete lesik a bikát, aztán csodálkozik, mikor a kiszemelt bika eltűnik. Két napra rá meglöveti az első koronás bikát ami eléjük áll. 23 órakor végigautózza reflektorral a szektort, ahova be vagyok írva, mert vad megfigyelést folytat. Természetesen ezek azok az emberek, akik aztán a leggusztustalanabb pletykákat kezdik terjeszteni az olyanokról, akik próbálnak is tenni valamit a vadért vagy a társaságért. Elég egy vagy két ilyen böszme a tagságba és máris egy kollektívát képesek tönkre tenni. Na meg a rendelkezésre álló vadállományt is.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #7572 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 15:28:10 »

Elaccc  Emelem Igen  Puskás vadász-Vadászó puskás.  Kacsint  Ki ki döntse el hova tartozik. Ördög                                                                                                                                   Gaucho   Emelem   Igen Igen Igen  Kontra szelekció.    Egy rekord netán world rekord várományos csapos bika kilövését d.....ó hajtáson hova sorolnád? Új rendszer. Rííí Vállat von
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7573 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 19:39:21 »

Hajjaj...  Okos

Inkább mutatok Nektek egy bikát, amit a minap lövettem!
Olyan "elaccc-féle törpe bika":



 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #7574 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 20:13:24 »

Üdv mindenkinek! Lehet beszélni a gimszarvas minőségi problémáiról,de szerintem odáig kellene csak eljutni,minden vadásznak,és vadásztatónak,hogy arra az egy kérdésre tudjon válaszolni,hogy MIÉRT lötte,lövette meg ezt és ezt a bikát! Kelljen megindokolni,a társaság szemébe nézve! Talán többször maradna 'csendben' a fegyver,ha lenne egy erkölcsi fék! De ma mitől lenne,hisz sok helyen a társaság is széthúz! Nincs közös beszélgetés,tapasztalatcsere,csak az önös érdek. Az öreg vadászok hallgatnak,a fiatalok nem kérdeznek,inkább 'világmegváltnak'! IGY nem lehet,nem szabad jövöt építeni,vadgazdálkodást folytatni!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Oldalak: 1 ... 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 [505] 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: