Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924037 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5340 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:28:47 »

Vorwaerts für EDELHIRSCH Herr ELACCC!
Hajrá Fiúk !!!  Igen
Und Rückseite auch !  Ördög  Vigyorog

 Wave Wave  Emelem

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5341 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 08:00:53 »

 vita Vív 

A lehűlés azt hiszem jót tett a bikáknak mert az este fújták Ők is a bőgőkürtöt de nagyon.  :Mosolyog :Mosolyog Röhög Röhög Röhög


 Üdv  Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5342 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 20:52:04 »

Tisztelt Wildheger Úr!  Emelem

Úgy érzem az eddigi beszélgetésink során, hogy iszonyat kevés (kevés bikáét) hullott agancsot tanulmányozhattál még, és azt is csak a közvetlen környezetben!

Az eddig írottakból érezni, hogy tényleg a szarvasok között mozogsz, tanulmányozod őket, meg nagyon mélyen beleástad magad a szakma rejtelmeibe, látod a hibákat is, de volna egy javaslatom!

Felejtsd el az eddig tanultakat, felejtsd el a környezetben tapasztaltakat, felejtsd el azt, hogy a körületted nyüzsgő gímszarvasból kell kiindulni,  egyszóval mindent! Mert úgy érzem, nagyon összevagy zavarodva, de főleg, hogy egy egyenes csőbe haladsz, de nem a világos vége felé!  Ördög 

Aztán kezd el más szemmel nézni a szarvasagancsot!  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Wave

De megszállottan csakis a szarvasagancsra koncentrálj, felejts el minden mást, ///mindent///és meglátod nagyon sok olyan dologra megkapod a választ amit eddig még nem értettél!  Piál

Én gyermek korom óta csakis a szarvasagancsot tanulmányozom, semmi másra nem koncentrálok. Ha végignézed az itteni irományaim is, nem is szóltam hozzá sem a vaddisznó topikhoz, sem más topikhoz, mert egyik állat sem érdekel igazán, csakis a gímszarvas! DE FŐLEG ANNAK AZ AGANCSA ÉS FEJLŐDÉSE!

Kismillió fotóval tudnék bizonyítani, összefüggéseket mutatni de nem teszem, aki a közvetlen környezetemben tevékenykedik és ismer, az tudja, hogy csak akkor érvelek, (akkor nyüzsgök) amikor biztos vagyok a dolgomban, és kézzelfogható bizonyítékkal tudok szolgálni. Persze én is tévedhetek, meg szoktam is, de azt nekem is kézzelfoghatóan bizonyítani szokták a tévedéseim... Viszont mióta ezen a fórumon nyüzsgök, szerinted még egyszer sem volt igazam, olvass vissza.  Figyelmes olvasás Az ezért egy kicsit túlzás nem gondolod?  Fejvakarás

A fotó nem ad vissza mindent, a fotó megtéveszt! Legalábbis téged, főleg... tudod már írtam, a térben elhelyezkedő tárgyak, és perspektíva betyár dolog...stb...  Vadász


De megszállottan csakis a szarvasagancsra koncentrálj, felejts el minden mást, ///mindent///és meglátod nagyon sok olyan dologra megkapod a választ amit eddig még nem értettél!  Piál
Elkéstél Elaccc barátom!
Feleségem sokszor mondja a gyerekeknek:"Apátok csak agancsokat lát"
Az agancsbírálatom az idők során négyzetes úttörvény szerint fejlődött.Nagyon sokáig mereven ragaszkodtam a Szederjei-féle szemlélethez.Évtizedeken át nem értettem,nem tudtam a kategóriákat pontosan meghatározni.
Hat éve azonban egy felismerés megvilágította elmémet.Aztán lavinaszerűen jött a többi felismerés.Jelenleg ezek rendszerbe foglalásával töltöm szinte minden szabad időmet.
Néhány barátomnak elmondom rendszeresen az újdonságokat.Ők elfogadják,de még teljes egészében nem ismerik a gondolatokat és ígéretük szerint megvárják,hogy én  terítsem ki a lapokat,addig nem nyilatkoznak.
Forsterh barátomnak is próbáltam elmondani,de az első alkalommal lesöpört az asztalról-"Óriási tévedésben élsz!Felejtsd el ezeket,mert nagyon nagyot buksz és szörnyen kinevetteted magadat!
A régebbi fórumos vitáinkban ezért nem indokoltam akkor,mikor az Ő véleményét szakmailag támadtam.Ez őt nagyon sokszor kihozta a sodrából.
Te legyél kitartóbb Forterh barátomnál.ha meg akarod változtatni a szemléletemet!
Üdv
     Wildheger

Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5343 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 21:24:29 »

Itt variálhatnak a kollégák a hullott agancs párosításkor ... !  Ördög  Vigyorog
H. Sch.
 Emelem

Szinte látom magam előtt, amint a háttérben lévő koma mondja: jól van srácok, látom jól elvagytok ti magatoknak.., sebaj, én meg ennek örömére viszem a teheneket!  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #5344 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 21:34:35 »

Gewehr!
Így igaz, a vadásztanfolyam keretében láttam olyan filmet amikor a harmadik kihasználta a lehetőséget Ördög. Még vetítős magyar filmek voltak! Kacsint
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5345 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 21:49:58 »

Gewehr!
Így igaz, a vadásztanfolyam keretében láttam olyan filmet amikor a harmadik kihasználta a lehetőséget Ördög. Még vetítős magyar filmek voltak! Kacsint

 Röhög
Nem igaza van?  Vigyorog Normális férfi ember mind ezt tenné, a Gím bika pedig mind közül a leg értelmesebb (beleértve az embert.., főként az embert  Ördög)
Ez a kép most nagyon jó volt!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5346 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 00:29:26 »

Tisztelt Wildheger Úr!  Emelem

Úgy érzem az eddigi beszélgetésink során, hogy iszonyat kevés (kevés bikáét) hullott agancsot tanulmányozhattál még, és azt is csak a közvetlen környezetben!

Az eddig írottakból érezni, hogy tényleg a szarvasok között mozogsz, tanulmányozod őket, meg nagyon mélyen beleástad magad a szakma rejtelmeibe, látod a hibákat is, de volna egy javaslatom!

Felejtsd el az eddig tanultakat, felejtsd el a környezetben tapasztaltakat, felejtsd el azt, hogy a körületted nyüzsgő gímszarvasból kell kiindulni,  egyszóval mindent! Mert úgy érzem, nagyon összevagy zavarodva, de főleg, hogy egy egyenes csőbe haladsz, de nem a világos vége felé!  Ördög  

Aztán kezd el más szemmel nézni a szarvasagancsot!  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Wave

De megszállottan csakis a szarvasagancsra koncentrálj, felejts el minden mást, ///mindent///és meglátod nagyon sok olyan dologra megkapod a választ amit eddig még nem értettél!  Piál

Én gyermek korom óta csakis a szarvasagancsot tanulmányozom, semmi másra nem koncentrálok. Ha végignézed az itteni irományaim is, nem is szóltam hozzá sem a vaddisznó topikhoz, sem más topikhoz, mert egyik állat sem érdekel igazán, csakis a gímszarvas! DE FŐLEG ANNAK AZ AGANCSA ÉS FEJLŐDÉSE!

Kismillió fotóval tudnék bizonyítani, összefüggéseket mutatni de nem teszem, aki a közvetlen környezetemben tevékenykedik és ismer, az tudja, hogy csak akkor érvelek, (akkor nyüzsgök) amikor biztos vagyok a dolgomban, és kézzelfogható bizonyítékkal tudok szolgálni. Persze én is tévedhetek, meg szoktam is, de azt nekem is kézzelfoghatóan bizonyítani szokták a tévedéseim... Viszont mióta ezen a fórumon nyüzsgök, szerinted még egyszer sem volt igazam, olvass vissza.  Figyelmes olvasás Az ezért egy kicsit túlzás nem gondolod?  Fejvakarás

A fotó nem ad vissza mindent, a fotó megtéveszt! Legalábbis téged, főleg... tudod már írtam, a térben elhelyezkedő tárgyak, és perspektíva betyár dolog...stb...  Vadász
Ez szép volt!Valahogy így néz ki leegyszerűsítve:-én vagyok az okosabb,én láttam több szarvasagancsot!Bö-bő nekem sokkal több fotóm is van!Gratulálok! Óvoda utca 3.    Szakember!A Nádasdi bikával kissé mellényúltál!Emlékszel?Ha nem hiszed,járj utána!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 17. - 12:29:48 írta Pyrus » Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5347 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 01:56:10 »



H. Sch.

H. Sch.

H. Sch.

H. Sch.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5348 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 02:01:30 »

Egy terület négy bikája . Itt látszik a szigorú válogatás eredménye .

 Emelem  Wave
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5349 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 15:29:46 »

Ez szép volt!Valahogy így néz ki leegyszerűsítve:-én vagyok az okosabb,én láttam több szarvasagancsot!Bö-bő nekem sokkal több fotóm is van!Gratulálok! Óvoda utca 3.    Szakember!A Nádasdi bikával kissé mellényúltál!Emlékszel?Ha nem hiszed,járj utána!

Igen én nyúltam mellé! Ájuldoztok egy koronában visszarakott, rövid agancsú öreg kerti bika fölött, aminek hiányzik a homlokvarrata, meg nagyon szuperak a fogai... persze mert egész életét szezámpogácsa szopogatásával töltötte, mitől koptak volna le... Meg beleakadt egy villanypásztorba, mert már öregségére annyi ereje sem volt, hogy átugorja, vagy egy nyaki mozdulattal darabokra szaggassa... Ráadásul nem is különleges, mert minden megyében előforduló agancstípust visel  Röhög Röhög Röhög de én sem bizonygatok fotóval neked te ...., (((hogy maradjunk az állatoknál))) ha már te múltkor kutyának neveztél...

Egyébként senki nem mondta, hogy vasban nincsenek szép bikák, olvas már vissza, ha amnéziás vagy, én töltöttem fel ide múltkor a kapitális vasi bikákat!!!

De majd ha arra járok, (szoktam) felkereslek személyesen és mutatok, elmagyarázok neked egy-két dolgot agancs ügyben, nagy tapasztalt személyeskedő .................. barátom...   Wave

 NoNo NoNo NoNo
Moderálási alapelvek:
(5.) Moderálandóak a provokációt szolgáló, továbbá a józan szakmai vitán túlterjeszkedő, személyeskedő hangvételű hozzászólások is.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 17. - 15:46:16 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5350 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 15:43:42 »

De megszállottan csakis a szarvasagancsra koncentrálj, felejts el minden mást, ///mindent///és meglátod nagyon sok olyan dologra megkapod a választ amit eddig még nem értettél!  Piál
Elkéstél Elaccc barátom!
Feleségem sokszor mondja a gyerekeknek:"Apátok csak agancsokat lát"
Az agancsbírálatom az idők során négyzetes úttörvény szerint fejlődött.Nagyon sokáig mereven ragaszkodtam a Szederjei-féle szemlélethez.Évtizedeken át nem értettem,nem tudtam a kategóriákat pontosan meghatározni.
Hat éve azonban egy felismerés megvilágította elmémet.Aztán lavinaszerűen jött a többi felismerés.Jelenleg ezek rendszerbe foglalásával töltöm szinte minden szabad időmet.
Néhány barátomnak elmondom rendszeresen az újdonságokat.Ők elfogadják,de még teljes egészében nem ismerik a gondolatokat és ígéretük szerint megvárják,hogy én  terítsem ki a lapokat,addig nem nyilatkoznak.
Forsterh barátomnak is próbáltam elmondani,de az első alkalommal lesöpört az asztalról-"Óriási tévedésben élsz!Felejtsd el ezeket,mert nagyon nagyot buksz és szörnyen kinevetteted magadat!
A régebbi fórumos vitáinkban ezért nem indokoltam akkor,mikor az Ő véleményét szakmailag támadtam.Ez őt nagyon sokszor kihozta a sodrából.
Te legyél kitartóbb Forterh barátomnál.ha meg akarod változtatni a szemléletemet!
Üdv
     Wildheger



Addig míg Te nem vagy hajlandó elfogadni az állításaim, amiket én látok, hallok, tapasztalok: Mint pl. itt is: « Új üzenet #5303 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 07:44:06 »

Nincs miről vitáznunk és nem is akarlak semmiről meggyőzni!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #5351 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 16:58:26 »

Kedves Vadásztárak!

Jövő héten Pécsre megyek családlátogatásra. (A rokonok az éger völgy szomszédságában laknak) Hétköznapi elfoglaltságaim miatt sajnos csak hétvégente tudok időt fordítani a vadászatra, de nagyon fájó lenne akár ezt az egy hétvégét is vadászat nélkül tölteni. Esetleg van valaki aki ismerős a Mecseknek ezen a részén és tud javasolni nekem olyan helyet, ahol nem túristautak és erdei játszóterek terpeszkednek, hanem ahol meg lehet találni a mecsek igazi valóját, vadjaival és civilizálatlan szépségével együtt?
Érdekelne bármilyen megoldás, csak egy kis írásbeli segítség, hogy merre keressem, de ha esetleg erre lehetőség mutatkozik szívesen csatlakoznék kísérőként is.

Vadászüdvözlettel: Bence  Emelem
Naplózva

wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5352 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 22:32:35 »

Addig míg Te nem vagy hajlandó elfogadni az állításaim, amiket én látok, hallok, tapasztalok: Mint pl. itt is: « Új üzenet #5303 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 07:44:06 »

Nincs miről vitáznunk és nem is akarlak semmiről meggyőzni!  Emelem

Ha az 5303-as hozzászólásodban az első kettő és a következő képeken látható agancsok egy bika agancsai,akkor tényleg nincs miről beszélgetnünk
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5353 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 09:15:12 »

Ha az 5303-as hozzászólásodban az első kettő és a következő képeken látható agancsok egy bika agancsai,akkor tényleg nincs miről beszélgetnünk

Na látod erről a csőről beszéltem...  Wave

Az egy bikáé, ez tuti!!!!!!!!!, a többi mellett: a jégághiány ne zavarjon, a 2006-os száron az is van, egyik évben volt mindkettőn, másik évben nem, és a korona egyik évben négyes, másikban hármas... de mindegy haladj a csőben... sok szerencsét!  Wave Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5354 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 10:33:02 »

Sajnos kitörölték a hozzászólásomat!A lényeg,hogy megadom a címem,számomat,aztán megmutatom a szerinted öregbikát neked!Aztán ha nekem van igazam akkor muszály lesz feldobnod a kezeidet öcsém!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: