Oldalak: 1 ... 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 [336] 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924041 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5025 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 15:42:44 »

Sosem értettem és szerettem ezt az ehhez a vadhoz legalább ilyen meg olyan kaliber kell dolgot. 243-assal (ha már itt arról volt szó) is "tűzbe" lehet lőni a bőgő bikát, míg 375-össel is lehet sebezni, s eggyikért sem a kaliber a "felelős", hanem aki a végét fogja.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5026 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 15:54:01 »

Sosem értettem és szerettem ezt az ehhez a vadhoz legalább ilyen meg olyan kaliber kell dolgot. 243-assal (ha már itt arról volt szó) is "tűzbe" lehet lőni a bőgő bikát, míg 375-össel is lehet sebezni, s eggyikért sem a kaliber a "felelős", hanem aki a végét fogja.

Szerintem csak rossz lövésnél van jelentősége a kalibernek. ( Ami mindenkivel előfordulhat!)
A nagy kaliber után lehet követni a nyomot, sokkal nagyobb esélye van a megtalálásnak.
Természetesen kivételek mindig vannak.
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #5027 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 16:10:20 »




Szerintem meg min. 7mm.. A 243-ast én sem hoztam fel szarvas esetében.
Viszont láttam már nagyvadas területről érkező vendégvadászt az ott jól bevált szokás szerint 9,3-al őzbakot lapockán lőni, lóf@sz nem maradt belőle.
 Emelem
De a megfelelő lőszer választás sem utolsó szempont, az őzet ne azzal a lőszerrel lője mint a disznót,vagy a szarvast. És nem fogja szétroncsolni.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5028 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 16:17:41 »

Szerintem csak rossz lövésnél van jelentősége a kalibernek. ( Ami mindenkivel előfordulhat!)
A nagy kaliber után lehet követni a nyomot, sokkal nagyobb esélye van a megtalálásnak.
Természetesen kivételek mindig vannak.

Szerintem csak rossz lövésnél van jelentősége a kalibernek. ( Ami mindenkivel előfordulhat!)

Igen, de jó "felhasználó" esetében nem olyan számban, ami indokolhatná a kaliber cserét. A jó felhasználói körbe nemcsak a jó lőtudás, de többek között a nem lövés képessége is beletartozik.

A nagy kaliber után lehet követni a nyomot, sokkal nagyobb esélye van a megtalálásnak.

Azért a 6.5 és a 7 mm között nincs akkora különbség, ami miatt sokkal könnyebb lenne megtalálni, egyébként ilyen esetekre vannak az utánkereső kutyák, akivel(kkel) ugyan nem minden vadászatra jogosult rendelkezik, de szerintem nem egy telefonszámot tudnak (bár nekem is van olyan kutyám, amelyik elmegy a vérnyomon, de azért leglább 10 vérebes száma is ott figyel a telefonomban).


Mindenkinek magának kéne tudni, hogy mire képes, s az szerint választani technikát, ha más mondja meg, az már régen rossz.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #5029 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 16:43:29 »

Szerintem csak rossz lövésnél van jelentősége a kalibernek. ( Ami mindenkivel előfordulhat!)
A nagy kaliber után lehet követni a nyomot, sokkal nagyobb esélye van a megtalálásnak.
Természetesen kivételek mindig vannak.




Mi az, hogy rossz lövés? Ha meg van gyomrozva, akkor az lehet akármilyen kaliber, sose találod meg! Ha meg létfontosságú szervet ér a lövedék (szív, máj, tüdő) az egy nagyon nagy mese, hogy az kilómétereket elmegy.
 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5030 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 16:53:03 »

Szerintem nem csak a rossz lövésnél van szerepe a kalibernek...

Lőj meg egy jól kihízott kant mondjuk májusban...elmegy vér nélkül és naívan azt hiszed hibáztál.
Lődd meg ugyanezt egy 9.3-assal és lesz vér, legalábbis sokkal nagyobb eséllyel.

Én egyszerűen nem is értem ezt az összehasonlítást, hogy a 243-as kicsi szarvasra a 9.3-as meg túl sok őzre??????
Miért baj az, ha inkább biztosra megy vadász és fölé választ, mintsem, hogy reszkírozik a kisebbel???
Ez számomra teljesen érthetetlen és fals összehasonlítási alap.  Vállat von

Feltehetően aki azt hiszi, hogy az őzbakot szétveri a 9.3-as az még sokat nem vadászott vele.
Nekem az első telibe lapockán lőtt őzem 222-essel csúfabb volt mint amit 7x64-essel lőttem...mondjuk ki a kis 222-es valami borzalmas csúnya munkát csinált.

De láttam pár gerincen lőtt bakot kis kaliberrel és sokkal durvább munkát csinált, mint mondjuk a bőgésben a vendégek által "grátiszban" 9.3-asal meglőtt bakok...biztos rosszul láttam őket, de a nagy, lomha 9.3-as egyáltalán nem vágta szét sem a kisebb, sem a nagyobb testű bakokat.

Én erre mindig csak azt szoktam mondani, hogy amennyiben ezek a kisebb kaliberek tényleg - egyesek szerint - ilyen jó és alkalmas kaliberek nagyvadra is, akkor mi a francért nincsenek ott a legnépszerűbb nagyvadas kaliberek TOP 10-ében??? Vállat von

Miért nem 243-ast használ a fél világ a 30-06-os helyett? Vállat von
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5031 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 17:06:30 »

Mi az, hogy rossz lövés? Ha meg van gyomrozva, akkor az lehet akármilyen kaliber, sose találod meg! Ha meg létfontosságú szervet ér a lövedék (szív, máj, tüdő) az egy nagyon nagy mese, hogy az kilómétereket elmegy.
 Emelem

Pedig van rossz lövés, pár pálda a múlt évek bikabőgési szezonjából:

Szemből állcsúcson lőtt bika, 200 m-ig jó vér, aztán semmi, 3 km-rel odébb találta meg a véreb, egy sűrűben, amit előtte körbeálltunk és amikor "kihajtotta", akkor került terítékre.

Szemből szügyön lövés, elcsúszott a bordacsonton, nem ment be a mellüregbe, "csak" a lapockát törte el, 5 km után érte el a véreb, kegyelemlövés kellett.

Haslövés, 4 km után érte utól a véreb. Kegyelemlövés itt is kellett.

Láblövés, 8 km vezetékes munka után lett meg.

Üres blattlövés, 6 km utánkeresés, ez lehetett volna rövidebb is, mert 2 km után 10 méterről sikerült a kutyásnak elhibáznia. Kegyelemlövés itt is volt.

Szemből szügylövés (bement a mellüregbe), vér nélkül 500 métert ment el, itt is kellett véreb, de már a dermedt vadat találta meg.

Egyébként ezek mind 8 mm vagy nagyobb kaliberek voltak, csak az érdekesség kedvéért.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5032 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 17:18:17 »




Mi az, hogy rossz lövés? Ha meg van gyomrozva, akkor az lehet akármilyen kaliber, sose találod meg! Ha meg létfontosságú szervet ér a lövedék (szív, máj, tüdő) az egy nagyon nagy mese, hogy az kilómétereket elmegy.
 Emelem

Elég sommásan ítélsz...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5033 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 17:29:33 »

Hát "ilyenek" valószínűleg (remélem) nem.

Pati!
Hát vele milesz? Ödönkével a csibráki bikával? Remélem nem tagadod le, hogy magyar, remélem nem szégyenkezel miatta? Pedig még csak 7. éves, és már idén tavasszal a hullott agancsai közel 12 kilósak voltak:











Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5034 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 18:03:18 »

Pati!
Hát vele milesz? Ödönkével a csibráki bikával? Remélem nem tagadod le, hogy magyar, remélem nem szégyenkezel miatta? Pedig még csak 7. éves, és már idén tavasszal a hullott agancsai közel 12 kilósak voltak:

Nekem ezek idegenek, mégha kis határainkon belül is vannak.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5035 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 18:14:54 »

Mi az, hogy rossz lövés? Ha meg van gyomrozva, akkor az lehet akármilyen kaliber, sose találod meg! Ha meg létfontosságú szervet ér a lövedék (szív, máj, tüdő) az egy nagyon nagy mese, hogy az kilómétereket elmegy.
 Emelem

Ezt komolyan mondod, vagy csak most provokálsz?
(Ha komolyan mondod, nagyon erősen javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot egy jó vérebessel és meg fogsz döbbenni...) Kacsint
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5036 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 18:40:32 »

Helló!
Nekem ez a bika a felvételen inkább tűnik 9 évesnek mint 7-nek, de ettől függetlenül remélem, hogy még nem kerül terítékre, kár lenne elkapkodni az elejtését.

Üdv.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5037 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 19:01:53 »




Mi az, hogy rossz lövés? Ha meg van gyomrozva, akkor az lehet akármilyen kaliber, sose találod meg! Ha meg létfontosságú szervet ér a lövedék (szív, máj, tüdő) az egy nagyon nagy mese, hogy az kilómétereket elmegy.
 Emelem

Te, Zotya!
Próbáltál már valamit is utánkeresni? Vagy honnan veszed ezt a sületlenséget?
A gyomrosakat általában meg lehet találni, a többit meg főleg!
Volt olyan szarvasünőm, amit 50 méterről keresztüllőttem a tüdő végénél 30-06-ossal. 100 hektáros kukoricás szélében állt, majd lövés után beugrott és 30 méter után megállt! Vártam 20 percet, addig összejöttünk négyen + egy kutya, akik a közelben vadásztak és elindultunk. Már a rálövés helyén igen sok világos vér volt, de felugrott előttünk az ünő és egy szőrszálát sem láttuk! Ősszel, a száraz kukoricásban könnyű volt követni, mert jól látszott a bőséges vérnyom. Summa summárum, keresztülmentünk cikkcakkban a 100 hektáros kukoricán, ami bőven több mint 1 kilométer volt és ott állt előttünk a nádasban az ünő, de még kellett a kegyelemlövés!!! Zsigereléskor kiderült, hogy -mivel teljesen keresztben állt- bizony a tüdő vége sérült és mégis ennyit ment!
A májlövöttek meg aztán sokszor mennek rengeteget, de van ellenpélda is, mikor meg elég közel meg lehet találni!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5038 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 20:28:55 »

Helló!
Nekem ez a bika a felvételen inkább tűnik 9 évesnek mint 7-nek, de ettől függetlenül remélem, hogy még nem kerül terítékre, kár lenne elkapkodni az elejtését.

Üdv.

Nem tudom miből látod, hogy 9 éves? Mindenesetre én inkább azoknak hiszek akik filmezik, és minden évben begyűjtik az agancsait...  Okos
...De a hullott agancsokon is látszik, hogy fiatal még! Lehet belőle világranglista vezető is, úgy 6-7 év múlva ha...
Naplózva

" There is good out there "
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5039 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 20:42:31 »




Mi az, hogy rossz lövés? Ha meg van gyomrozva, akkor az lehet akármilyen kaliber, sose találod meg! Ha meg létfontosságú szervet ér a lövedék (szív, máj, tüdő) az egy nagyon nagy mese, hogy az kilómétereket elmegy.
 Emelem

Azt Te csak hiszed. 9,3-nál a gyomrozott szarvas ( nem bőgő bikáról beszélek) 80 méteren belül fekszik. De lehet, hogy csak 5 métert tud elmenni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 [336] 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: