Oldalak: 1 ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924005 alkalommal)
torpicsek
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #2460 Dátum: 2010. Július 25. - 09:56:08 »

Teljesen igazad van hogy vannak úgymond kerti bikák,és szerintem mindig is lesznek.Tavaly itt nálunk szabad területen kilövettek egy 13,35 kg súlyú bikát és sehol sem láttam hogy közzé tették volna pedig nem kerti bika volt,mert az elejtés helyét is pontosan tudom hol volt.Bár nem vagyok vadász csak egy természet kedvelő személy.Ha valakit érdekel hogy néz ki a bika az írjon privátban és tudok küldeni képet róla és várom a véleményeket.
Naplózva
torpicsek
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #2461 Dátum: 2010. Július 25. - 10:26:04 »

WANDERER kellene egy email cím privátban mert így nem tudok küldeni képeket.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2462 Dátum: 2010. Július 25. - 10:50:31 »

Melyik kertből származóra gondolsz?  Vadex, Bártfa, .....  Figyelj... keresd meg az Országos Vadászati Adattárban az elmúlt évek legnagyobb gímtrófáinak elejtési helyeit, ezek 90 %-ban kerti bikák... az a  néhány szabadterületen elejtett is .... nos hogy is mondjam, hogy ne sértsek meg senkit, szóval előzmény nélkül (hullajtott agancsait nem találták meg a környéken) üstökösként robbantak be a  köztudatba.... Azért vannak kivételek is... és ez még ad valami megbecsülést azok számára akik becsülettel gazdálkodnak a magyar gímmel.. A Zala megyei vadásztársasági területen tavaly  elejtett rekordsúlyú és korú öreg gímbikára gondolok.... Egyébként pedig amikor felhozzák a trófeabemutatókra a 12 kg alatti trófeasúlyú, ágasbogas, hosszú koronaágú, sokszor még teljesen gyöngyözés hiányos, fejlődőképes fiatal (nyolc-kilencéves bikák ) trófeáit... nos azok egyáltalán nem azt támasztják alá, hogy itt szakmai munka folyna a magyarországi gímmel kapcsolatosan... Azért ha jól odafigyeltek, azt is megtapasztalhatjátok, bár ebben a politika is nagymértékben szerepet játszott, de a szakmai berkekben prominens személyiségeknek számító és meghatározó tevékenységet folytató legfelsőbb szakmai vezetőktől indoklás nélkül megszabadultak....

Azért a kérdésedre válaszolva, szerintem az idén a valóban szabadterületi élőhelyről származó legjobb gímtrófea súlya nem fogja meghaladni a 13 kg-os trófeasúlyt.... Magyarországon... persze mindig reménykedem, hogy ne legyen igazam....

Csak annyit fűznék hozzá, hogy szerencsére vannak még nagysúlyú, koros bikák, bár igaz, nem túl nagy számban. Egy ilyen bikával nem egyszerű összetalálkozni, viszont úgy, hogy olyan vadász is legyen ott, aki ezt meg is tudja és meg is akarja fizetni, meg is tudja és meg is akarja lőni, na ez még erősen nehezíti a feladatot.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2463 Dátum: 2010. Július 25. - 13:02:39 »

Melyik kertből származóra gondolsz?  Vadex, Bártfa, .....  Figyelj... keresd meg az Országos Vadászati Adattárban az elmúlt évek legnagyobb gímtrófáinak elejtési helyeit, ezek 90 %-ban kerti bikák... az a  néhány szabadterületen elejtett is .... nos hogy is mondjam, hogy ne sértsek meg senkit, szóval előzmény nélkül (hullajtott agancsait nem találták meg a környéken) üstökösként robbantak be a  köztudatba.... Azért vannak kivételek is... és ez még ad valami megbecsülést azok számára akik becsülettel gazdálkodnak a magyar gímmel.. A Zala megyei vadásztársasági területen tavaly  elejtett rekordsúlyú és korú öreg gímbikára gondolok.... Egyébként pedig amikor felhozzák a trófeabemutatókra a 12 kg alatti trófeasúlyú, ágasbogas, hosszú koronaágú, sokszor még teljesen gyöngyözés hiányos, fejlődőképes fiatal (nyolc-kilencéves bikák ) trófeáit... nos azok egyáltalán nem azt támasztják alá, hogy itt szakmai munka folyna a magyarországi gímmel kapcsolatosan... Azért ha jól odafigyeltek, azt is megtapasztalhatjátok, bár ebben a politika is nagymértékben szerepet játszott, de a szakmai berkekben prominens személyiségeknek számító és meghatározó tevékenységet folytató legfelsőbb szakmai vezetőktől indoklás nélkül megszabadultak....

Azért a kérdésedre válaszolva, szerintem az idén a valóban szabadterületi élőhelyről származó legjobb gímtrófea súlya nem fogja meghaladni a 13 kg-os trófeasúlyt.... Magyarországon... persze mindig reménykedem, hogy ne legyen igazam....

Természetesen szabad területi bikára gondoltam.
Szerintem idén lesz 14kg feletti, és 13-14 kg között is legalább egy.
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2464 Dátum: 2010. Július 25. - 17:35:28 »

Természetesen szabad területi bikára gondoltam.
Szerintem idén lesz 14kg feletti, és 13-14 kg között is legalább egy.

Hát az időjáráson nem múlik!!Nem lehet majd a szárazságra fogni az agancssúlyokat!Talán majd valaki felvállalja,hogy ezt elku..uk!Nem kicsit,de legalább nagyon!!Pedig lennének ám ideális helyek a szarvasnak!!Épp ma autóztam Sasrét,Kardosfa,Simonfa környékén,hát az valami csoda!!!Azokra az erdőkre lehetne alapozni.Csakhát ottvan a Bőszénfai szarvasfarm!!!!Kerítés,kerítés hátán.Kinek jó ez??
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2465 Dátum: 2010. Július 25. - 18:12:59 »

Hát az időjáráson nem múlik!!Nem lehet majd a szárazságra fogni az agancssúlyokat!Talán majd valaki felvállalja,hogy ezt elku..uk!Nem kicsit,de legalább nagyon!!Pedig lennének ám ideális helyek a szarvasnak!!Épp ma autóztam Sasrét,Kardosfa,Simonfa környékén,hát az valami csoda!!!Azokra az erdőkre lehetne alapozni.Csakhát ottvan a Bőszénfai szarvasfarm!!!!Kerítés,kerítés hátán.Kinek jó ez??
Az a kerítés inkább a mezei részeken van. Viszont az erdőben is kerítés kerítés hátán, igaz, ott nem bent hanem kint tartani akarják a szarvast.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2466 Dátum: 2010. Július 27. - 17:47:36 »

Az Odenwald-i gróf F. Erbach  XVII - XVIII. sz.-i gyűjteményéből, a szemmagasságban elhelyezett, 6 trófea mindegyike bekerülne a mostani rekord 50 közé !  Ördög Emelem

Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #2467 Dátum: 2010. Július 27. - 23:14:54 »

Ez igen!  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2468 Dátum: 2010. Július 28. - 10:34:11 »

 Meglepődött Meglepődött Az előttem szólóhoz tudok csatlakozni: EEEZZZ IGEN!
 A csillárt egy kicsit túlzásnak tartom, de mindenképen illik a terembe! Jól gyűjtögetett az öreg! Igen
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #2469 Dátum: 2010. Július 28. - 14:04:10 »

Ejjjha! Ez igen!  Meglepődött Meglepődött
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2470 Dátum: 2010. Július 28. - 22:01:03 »

forsterh Zoli Erdész-vadász-agancsász Barátomnak !
A lélek túlzott nyugalmának megzavarása érdekében, egy spießer az angliai Woburnból .  Nyihi Ördög

 Wave Emelem
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2471 Dátum: 2010. Július 28. - 22:15:37 »

forsterh Zoli Erdész-vadász-agancsász Barátomnak !
A lélek túlzott nyugalmának megzavarása érdekében, egy spießer az angliai Woburnból .  Nyihi Ördög

 Wave Emelem

Üdv Karcsi Emelem

Ennek a jószágnak millen szép piercing je van a bal fülibe Vigyorog

Véletlenül nem keresztezték a gímet a karácsonyfával Fejvakarás Meglepődött
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2472 Dátum: 2010. Július 28. - 22:49:13 »

A "dr.Jekyll and mr.Hyde" - ok által vezetett Kft -k kertjeinek rejtett zugaiban, még az is megeshet...! Nyihi Nyihi Vigyorog

« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 28. - 22:58:10 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2473 Dátum: 2010. Július 29. - 06:54:41 »

forsterh Zoli Erdész-vadász-agancsász Barátomnak !
A lélek túlzott nyugalmának megzavarása érdekében, egy spießer az angliai Woburnból .  Nyihi Ördög

 Wave Emelem

Szia Karcsi! Emelem

Hát igen... ez sem újkeletű dolog.... ha alacsonyan száll az etetővályúban élelmet kereső szarka akkor a sörétlövés telibe kaphatja az éppen barkában lévő Spießer agancsát... Az eredmény pedig magáért kiált.... Ilyen eljárások nem ismeretlenek a vadgazdálkodási tradicióban bővelkedő német nyelvterületeken élő népek körében... A halott csontok üzenete c. német nyelven íródott cikkben is említést tesznek róla....

Üdv. forsterh
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2474 Dátum: 2010. Július 29. - 09:09:46 »

Zoli !
Ezek az agysérvesek már túlléptek a "tradicionális", ágszám fokozó, szarkalövéses technológián (Nyihi)...! Ez egy eladásra szánt, nagy értékű, növendék tenyészállat, ------- a sok-sok dorlákok után vágyakozó, begőzölt agyak szüleménye !
Sajnos, ez egy, egyre jobban terjedő kór !
Mi meg,  "szedjük itt a vadkörtét" !  Bion
Kitartás !
Karl
Naplózva
Oldalak: 1 ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: