Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258166 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #720 Dátum: 2013. Január 31. - 22:37:48 »

Ez rendben van, de jelenleg széles e Hazában senki sem tudja, hogy mennyi szarvas van a területén, és hogy annak mennyi a szaporulata.

Saccolgatunk, böcsülgetünk, tapogatunk... Vállat von Vállat von
Már hogyan lenne rendben?
Ha fogalmad sincs mit csinálsz,az jogalap a még súlyosabb hiba elkövetésére?Tapogatni a tót szokott!
Meg kell hallgatni a "Múlt Képviselőit",akkor nincs szükség sem tapogatózásra,sem magyarázkodásra és rádöbbensz,mennyire rossz úton járunk!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #721 Dátum: 2013. Február 01. - 09:02:31 »

Sziasztok,
a témához annyit azért hozzátennék, hogy tavasszal, amikor a mezőgazdasági termelés elkezdődik, nagy mennyiségű vegyszert juttatnak ki. Ezek egy része "vadkár"-ként lecsapódik az állatok szervezetében. Minden vegyszernek van egy felszívódási ideje, amit értelemszerűen a vadak nem ismernek, áttétellel pedig emberi fogyasztásra kerülhet. A vegyszerezések pedig aratásig is eltarthatnak, gondolni kell itt például a napraforgó gyomirtózására.



Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #722 Dátum: 2013. Február 01. - 10:09:11 »

wildheger! Most kivételesen az itt leírtakkal mindenben egyetértek!  Emelem

Kama!  Emelem

Meg kellene hallgatni a természetjáró emberkék tapasztalatait, persze jórészt azokat akik tényleg szavahihető emberkék... Hajtók, erdőjárók, fotósok, normális, etikus agancs keresők...stb. Az egy dolog, hogy terepjáróval állandóan a terepet járjátok és az ablakból látjátok a rohanó esetleg legelésző állatokat, de ebből nem lehet létszámot becsülni... 

Amint egyszer már elméletben levezettem, előfordulhat az a helyzet, hogy egyszerűen eltűnik az erdeinkből a szarvas! Ez nem riogatás, hanem tény! A szarvasállomány elfiatalodása errefelé nem azt jelenti, hogy nőtt, vagy stagnált a szarvaslétszám, csak most a fiatalok vannak többségben, hanem azt, hogy a 90-s évektől számítva errefelé a Mátra alján felére, vagy negyedére csökkent a szarvaslétszám! Tehát elfogytak az öreg, és már lassan a középkorú bikák is! Errefelé úgy hajtjátok (terelitek) lövitek a szarvast mint a vaddisznót! A vaddisznót nem tudod kiirtani, mert van év amikor 10-12-őt is ellik. Maradjon meg csak a fele, már akkor is biztosított az utánpótlás! Nem beszélve arról, hogy a teljesen elhülyült időjárás miatt már őszi kocákkal is találkozunk. Viszont a tarvad létszám ha 70%-a hoz 1 utódot a  világra, annak a fele marad meg csak, és még azt is ritkítjátok, könnyen kiszámolhatóak a következmények...

Az ne tévesszen meg, hogy télen meg tavasszal 50-es vegyes szarvasrudli"kat" láttok, mert azok nem szarvasrudlik, hanem csak 1 rudli, ami átvált 4-5 3000-es területen! 4-5 3000-es területre meg szerinted sok-e 50 szarvas?  Fejvakarás Azt meg igencsak könnyelműség belekalkulálni a létszámba, hogy van a "sufniban" még több szarvas is, csak elrejtőztek, nem látni őket...meg, hogy majd bevándorolnak, beváltanak Szlovákiából...  Fejvakarás

Egyszó mint száz, iszonyatos tempóban vágjátok magatok alatt a fát!   Figyelmes olvasás Én már többször is elmondtam, hogy az csak egy dolog, hogy annyi negatívum van számomra az egészből, hogy nem szedhetem, vagy szedhetjük a szép agancsokat, ettől sokkal nagyobb következményei is lehetnek (saját hibáitok miatt) a kezetekből kicsúszó dolgoknak...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #723 Dátum: 2013. Február 01. - 10:37:45 »

Meg kellene hallgatni a természetjáró emberkék tapasztalatait, persze jórészt azokat akik tényleg szavahihető emberkék...

Emberke az ángyod térgye . . . !!!    Nyihi  Ördög  Vigyorog           Wave Emelem

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #724 Dátum: 2013. Február 01. - 20:56:33 »

wildheger! Most kivételesen az itt leírtakkal mindenben egyetértek!  Emelem

Kama!  Emelem

Meg kellene hallgatni a természetjáró emberkék tapasztalatait, persze jórészt azokat akik tényleg szavahihető emberkék... Hajtók, erdőjárók, fotósok, normális, etikus agancs keresők...stb. Az egy dolog, hogy terepjáróval állandóan a terepet járjátok és az ablakból látjátok a rohanó esetleg legelésző állatokat, de ebből nem lehet létszámot becsülni... 

Amint egyszer már elméletben levezettem, előfordulhat az a helyzet, hogy egyszerűen eltűnik az erdeinkből a szarvas! Ez nem riogatás, hanem tény! A szarvasállomány elfiatalodása errefelé nem azt jelenti, hogy nőtt, vagy stagnált a szarvaslétszám, csak most a fiatalok vannak többségben, hanem azt, hogy a 90-s évektől számítva errefelé a Mátra alján felére, vagy negyedére csökkent a szarvaslétszám! Tehát elfogytak az öreg, és már lassan a középkorú bikák is! Errefelé úgy hajtjátok (terelitek) lövitek a szarvast mint a vaddisznót! A vaddisznót nem tudod kiirtani, mert van év amikor 10-12-őt is ellik. Maradjon meg csak a fele, már akkor is biztosított az utánpótlás! Nem beszélve arról, hogy a teljesen elhülyült időjárás miatt már őszi kocákkal is találkozunk. Viszont a tarvad létszám ha 70%-a hoz 1 utódot a  világra, annak a fele marad meg csak, és még azt is ritkítjátok, könnyen kiszámolhatóak a következmények...

Az ne tévesszen meg, hogy télen meg tavasszal 50-es vegyes szarvasrudli"kat" láttok, mert azok nem szarvasrudlik, hanem csak 1 rudli, ami átvált 4-5 3000-es területen! 4-5 3000-es területre meg szerinted sok-e 50 szarvas?  Fejvakarás Azt meg igencsak könnyelműség belekalkulálni a létszámba, hogy van a "sufniban" még több szarvas is, csak elrejtőztek, nem látni őket...meg, hogy majd bevándorolnak, beváltanak Szlovákiából...  Fejvakarás

Egyszó mint száz, iszonyatos tempóban vágjátok magatok alatt a fát!   Figyelmes olvasás Én már többször is elmondtam, hogy az csak egy dolog, hogy annyi negatívum van számomra az egészből, hogy nem szedhetem, vagy szedhetjük a szép agancsokat, ettől sokkal nagyobb következményei is lehetnek (saját hibáitok miatt) a kezetekből kicsúszó dolgoknak...  Emelem
Emberke!
Tetszik a hozzászólásod!De a felnevelt szaporulat számain kicsit módosítsunk!
A szarvasnál felfelé,mert ha csak 50 százalék,akkor már baj van,a disznónál pedig az átlag négy már siker!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #725 Dátum: 2013. Február 01. - 21:23:49 »

a disznónál pedig az átlag négy már siker!

 Ördög Vigyorog Vigyorog Vigyorog   Hofi óta tudjuk , hogy a disznó tizennégyet ellik - - -  elvtársak !!!   Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #726 Dátum: 2013. Február 04. - 07:56:59 »

Már hogyan lenne rendben?
Ha fogalmad sincs mit csinálsz,az jogalap a még súlyosabb hiba elkövetésére?Tapogatni a tót szokott!
Meg kell hallgatni a "Múlt Képviselőit",akkor nincs szükség sem tapogatózásra,sem magyarázkodásra és rádöbbensz,mennyire rossz úton járunk!

Ugyan már!

Nem hiszem el, hogy valaha is volt olyan ember, aki hozzávetőlegesen is meg tudta becsülni, hogy mennyi szarvas/disznó volt/van a területén.
Mert aki ezt mondja az festi magát. Szerintem.

Árnyalhatja ezt a képet, hogy amikor a "múlt képviselői" praktizáltak, akkor közel sem volt ilyen súlyos tétel egy terület fenntartásában/fenntarthatóságában a vadkár. Magyarán a mezőgazdaság vadkártűrő képessége töredékére csökkent a húsz évvel ezelőttinek.
Ezért aztán nem lehet már (sajnos!!!) azt a gyakorlatot folytatni, hogy lövögessük csak szép óvatosan, abból baj nem lehet, had' legyen jó sok vad.

Persze nem jó, hogy az ígéretes bikák elesnek idő előtt, ezért aztán egy-egy öreg bika hírére lassacskán összeszalad egy fél megye...
A kettő nem kéne hogy együtt járjon...

De sajnos együtt jár, úgy látszik...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #727 Dátum: 2013. Február 04. - 09:08:49 »

Ugyan már!

Nem hiszem el, hogy valaha is volt olyan ember, aki hozzávetőlegesen is meg tudta becsülni, hogy mennyi szarvas/disznó volt/van a területén.
Mert aki ezt mondja az festi magát. Szerintem.

Árnyalhatja ezt a képet, hogy amikor a "múlt képviselői" praktizáltak, akkor közel sem volt ilyen súlyos tétel egy terület fenntartásában/fenntarthatóságában a vadkár. Magyarán a mezőgazdaság vadkártűrő képessége töredékére csökkent a húsz évvel ezelőttinek.
Ezért aztán nem lehet már (sajnos!!!) azt a gyakorlatot folytatni, hogy lövögessük csak szép óvatosan, abból baj nem lehet, had' legyen jó sok vad.

Persze nem jó, hogy az ígéretes bikák elesnek idő előtt, ezért aztán egy-egy öreg bika hírére lassacskán összeszalad egy fél megye...
A kettő nem kéne hogy együtt járjon...

De sajnos együtt jár, úgy látszik...

 Emelem

Hát csak nem tudom megállni, hogy ne kérdezzek tőled, mert én ezzel az iszonyatos vadkárral tényleg nem vagyok tisztában! Tudatlan fejjel kérdezek... próbálok tapintatos lenni, bár tudom:  (nem leszek népszerű  Stoel)

Induljunk már el Egerből Pétervására felé. Biztos képben vagy, nem lax túl messze... Elindulunk Egerből Egerbakta felé és csak szőlő, meg szőlővel teli domb, de ott már szarvas nincs is. De a szőlők jórésze elvan kerítve, úgyhogy arrafelé én nem tudok vadkárról, esetleg kerítésbe gabalyodott szarvasról, de az a vadnak a kára...  Nyihi Egerbakta határában rengeteg műveletlen szántó, Egerszalól, Egerszólát, Verpelét, Tarnaszentmária, Sirok, rengeteg parlagon hagyott szántó! Sirok, Szajla, Bükkszék, rengeteg parlagon hagyott szántó, Pétervására környékén, rengeteg parlagon hagyott elfüvesedett szántó! Tarnalelesz, Fedémes, Hevesaranyos, Egerbocs, Egercsehi, rengeteg parlagon hagyott elgazosodott szántó, semmi termő, vagy művelt föld nincs. De mehetünk, még Recsk, Mátraballa, Nádujfalu, Mátramindszent, Mátranovák, Ivád, kerülővel Nógrádba is, hát hol vannak arrafelé művelt területek amiben kárt tud tenni a szarvas?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Vállat von Vállat von Vállat von A tanyák elvannak kerítve, de ha nincs is, mind legelő, ott hogyan állapítják, meg a  vadkárt? Jajj legelte a Holland "fűvemet" a szarvas adjatok egy millát?  Vállat von

A megműveletlen, gazos terület jó nagy része pedig mind Vadásztársasági terület, bérlemény, esetleg állami terület, de ha magánterület akkor a terület gazdája 90%, hogy vadászik! Ki jelenti a károkat? A vadászok? Kik veszik fel a vadkár összegét? A vadászok?

Erdei vadkár meg mit jelent? Mert ha a fiatal erdő, a fiatal hajtása, lelegelése a szarvasok bűne, amiatt kell irtani a  szarvast, akkor teljesen kikell irtani, mert ha csak egy is marad az is lerágja a cserjét? Egyébként is az erdőgazdasági tagok 90%-a vadász! Tehát meghatározza magának, hogy sok a vadkár, ezért felveszi az összeget, aztán kimegy és lelövi a vadat is? Vagy a nagy vadkár amit ez a maroknyi fiatal bika számlájára lehet írni, hogy lehántolják a kutyafák kérgét, ami egyébként is egy erdei gyom... Vagy lerágják az akác kérgét friss hajtását? Az is egy erdei gyom, úgy nő mint a veszedelem. Ezek a nagy bűnök amit a szarvasok számlájára írhatunk...  Vállat von De azért kérdezem tőled mert Te biztos tudod, mert erdész vagy ha jól gondolom, és egyben vadász is és szerintem a Mátra Salgótarján felőli részén is hasonló a helyzet...  Fejvakarás Vállat von

Hű de sok mindent nem értek, és ez olyan rész amit már nem tudok követni, vagy inkább nem is akarok...  Fejvakarás  Gondolom, most sok lélekbe beletiportam, akinek nem ingye , ne vegye magára, de bárhogyan is van, ezeknek a dolgoknak, mind a szarvas issza meg a  levét!!! (((Egyébként ha valaki földterületet, erdőterületet akar venni, csak nézzen szét a jófogáson, vaterán, apródon..stb  Rííí )))


Naplózva

" There is good out there "
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #728 Dátum: 2013. Február 04. - 09:21:17 »

rengeteg parlagon hagyott elgazosodott szántó, semmi termő, vagy művelt föld nincs.


Felétek lehet, hogy ez a helyzet, de általánosságban az országra nem ez jellemző.
Ilyen helyen szívesen vadgazdálkodnának sokan.
Hogy az ottaniak nem tudnak (nem akarnak), az elég szégyenletes.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #729 Dátum: 2013. Február 04. - 09:24:01 »

Elacc, én nem tudom mi van Hevesben.
Zalában, Somogyban, Vasban viszont nem szabad lebecsülni a vadkárt.
Sem a mezőgazdasági kultúrában, sem az erdőben.
Itt a vadkár - tetszik, nem tetszik - elsődleges állományszabályozási tényező. A nyolcvanas évek végének szarvaslétszáma napjainkban polgárháborús állapotokat idézne elő a nyugati végeken.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #730 Dátum: 2013. Február 04. - 09:33:49 »

Most voltak errefelé a gemenci erdőrészről is vaddisznóra vadászni vadászok, azoktól akik errefelé járnak kérdezzétek meg itt mi a helyzet. A földtulajdonos vadászok, próbálják a galagonyát, meg a  gazt kordában tartani, darálni, de itt nincs földművelés, bárhová nézhetsz, ezért is nem értem mi az a nagy vadkár! Pedig ennek ürügyén minden évben megy a hajtóvadászat!  Vállat von Ráfogok állni idén és lefogok fotózni minden parlagon hagyott elgazosodott erdőrészt, hogy lássátok miről beszélek! Mónosbél, Bélapátfalva, Balaton környékét kihagytam, arra sincs már semmi művelt terület... (elenyésző) De szerintem Heves, Nógrád, Borsodra teljesen jellemező amiket írtam...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #731 Dátum: 2013. Február 04. - 09:50:03 »

Egy pár fotó az iránymagyarország térkép segítségével a helyekről amiről beszélek, ahol hatalmasak a vadkárok, jóformán nincs is művelt terület  Vállat von (de legalább a szarvastehén meg tud bújni...  S.Peti)

A dunántúli részeken látszik, hogy más a helyzet...

















Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #732 Dátum: 2013. Február 04. - 10:08:18 »

Balaton környékét kihagytam, arra sincs már semmi művelt terület...

Tévedsz.

Tudod mekkora károk tudnak lenni szőlőben? És nem kell hozzá nagy terület...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #733 Dátum: 2013. Február 04. - 10:34:20 »

Tévedsz.

Tudod mekkora károk tudnak lenni szőlőben? És nem kell hozzá nagy terület...

Én erre a Balatonra gondoltam, ami Bélapátfalva mellett van. Nem látok hatalmas szőlősöket, vagy művelt területet...



Ott is bezárták a világhírű cementgyárat...  jóformán egyetlen megélhetési forrás volt  Rííí ... a segélyek felét is elvették... Inkább már az itt élő emberekért kellene izgulni, nem a szarvasért, azt úgy is kifogják irtani a hurkolók, orvvadászok, ha éhezni hagyják a  népet. ""Amit "fentiek pénzéhségből, hobbiból elkezdtek, a lentiek" kényszerből befejezik""  S.Peti
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 04. - 10:39:10 írta Pyrus » Naplózva

" There is good out there "
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #734 Dátum: 2013. Február 04. - 10:50:23 »

Én erre a Balatonra gondoltam, ami Bélapátfalva mellett van. Nem látok hatalmas szőlősöket, vagy művelt területet...


Csupán megfelelő nagyítás kérdése. A községet körben megművelt területek veszik körül. És bizony a szegény ember kukoricásában, napraforgójában a kis kár is igen nagy érvágás tud lenni.

Azon meg ne csodálkozz, hogy Kama barátunknak a Balaton kicsit mást jelent, mint Neked, naponta látja a Plattensee-t.  Röhög

Meg felette a szőlőket!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: