Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 352701 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #375 Dátum: 2010. Március 15. - 14:47:26 »

Akkor meg  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #376 Dátum: 2010. Március 15. - 21:48:17 »

menjen el a Budakeszi Vadasparkba

Állítólag 2 macit átvittek oda Veresről.
Ott vannak?
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2010. Március 15. - 21:59:36 »

Szerintem a cincogás minőségével lehet gond, ha a róka nem jön be! A rókafül nagyon érzékeny műszer, ezért az egyszer fals hanghoz társuló negatív élmény esetén már tudja, hogy a fals hang esetén mi a teendő.

Az állatpszichomókusok csináltak egy érdekes kísérletet rókákkal.

Hangokat adtak ki, majd a hangjelzésre rögtön táplálékot adagolt egy szerkezet. Persze a komák hamar rájöttek, hogy mit is jelent a hang és már mentek kajálni rögtön.

Majd jött a nemulass...kis áramütéseket adtak kaja helyett a rókának. A róka hamar rájött a változásra és elkerülte a veszélyes zónás pár szívás után....

Egy esetben nem ment ez...az egércincogással! Az egy kulcsinger a rókák számára! Ha előtte már hallották és pozitív dolgokat (kaját) társítottak hozzá, többé azt nem tudják kiverni a fejükből.

A kísérlet során akár a 100. egércincogásra is odament a róka a korábbi kajaadó szerkezethez, de csak áramütést kapott...századjára is.

Érdekes, hogy Csathó Kálmán erre a dologra milyen jól ráérzett már korábban. Arról ír valamelyik könyvében, hogy az élethű ember csinálta nyúlsírásra befutó róka azt hiszi, hogy a nyúl létezik, még akkor is, ha már meglátta az embert....kis agyába nem fér bele a csel!
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #378 Dátum: 2010. Március 16. - 09:02:58 »

"Ha valaki még nem látott élőben sakált, menjen el a Budakeszi Vadasparkba"

Pécsett és Szegeden is láthatók az állatkertben....
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #379 Dátum: 2010. Március 16. - 19:44:17 »

Ma hajnalban is láttam egyet.
Mintha csak tudnák, hogy mit ír a naptár... Nem szól szám
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #380 Dátum: 2010. Március 16. - 21:16:30 »

Én hallani szoktam őket szalonkázáskor.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #381 Dátum: 2010. Március 24. - 20:49:03 »

"Ha valaki még nem látott élőben sakált
bár így lenne...
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #382 Dátum: 2010. Március 25. - 15:09:33 »

bár így lenne...

 Fejvakarás  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #383 Dátum: 2010. Március 25. - 20:13:27 »

A szalonkák hangját hallani sakálozáskor sem lenne keskeny! gyozo


Üdv. Pista Emelem
Naplózva
pipeles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


vadász


« Új üzenet #384 Dátum: 2010. Március 31. - 23:50:24 »

Sziasztok. Nagy szerencse ért az este folyamán. Barátommal kimentünk Vadasba hátha látunk valamit és helyette sakálüvöltés ezerrel, tőlünk 150 méterre.. Még sose hallottam, de nagyon tetszett Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Május 31. - 10:04:11 »

Tegnap végre sikerült bizonyosságot szereznem arról a kósza hírről,hogy a toportyánok nálunk is megjelentek.Tegnap hajnalban láttunk egyet,jó látási viszonyok között,világosban.
Hárman voltunk,és mindhármunk egybehangzó véleménye szerint sakál volt az illető.
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Május 31. - 16:17:07 »

Fejvakarás  Vállat von
Nálunk rengeteg van és nagyon sok kárt okoznak az őz állományban. Én még a rókák eltűnésében is tettes ként gyanítom őket. Érti már a kollega?! Wave
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #387 Dátum: 2010. Május 31. - 16:19:44 »

Tegnap végre sikerült bizonyosságot szereznem arról a kósza hírről,hogy a toportyánok nálunk is megjelentek.Tegnap hajnalban láttunk egyet,jó látási viszonyok között,világosban.
Hárman voltunk,és mindhármunk egybehangzó véleménye szerint sakál volt az illető.
Közelről kellet volna megtapogatni... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #388 Dátum: 2010. Május 31. - 17:11:11 »

Nálunk rengeteg van és nagyon sok kárt okoznak az őz állományban. Én még a rókák eltűnésében is tettes ként gyanítom őket. Érti már a kollega?! Wave

Nálunk is akad belőlük, és nálunk sem tolerálják páran. Jó páran.
Az megfigyelhető nálunk is -de szerintem minden "sakálos helyen"- hogy azon a területrészen, ahol sakál van, ott vagy kevesebb a rókák száma, vagy teljesen el is tűnik.
Az miért baj, ha nincs róka? Akkora bajt kever ezzel a sakál?

Őz.
Nem tudom hogy Nálatok mi a helyzet, de nálunk mindenki azt vágja a sakál fejéhez hogy: Megzabálja a féreg az őzünket!
Az más kérdés hogy senki sem lő sutát, csak ha ki van adva hogy muszáj, de akkor is az idény utolsó hónapjában (mert ugye előtte a szórón ülve várja a szarvasokat, őzre ilyenkor magasan sz@rik). Ekkor -az utolsó hónapban- amilyen suta elébük kerül, már le is van igazoltatva.
Ezzel, mondanom sem kell, a terület elég rendesen zavarva van.
A sakál ezzel szemben selejtez, jobban mint az ember. Ugye egy jó bakhoz nem csak egy jó bak, de egy jó suta is kell (50-50%).
Mi emberek, a sutánál látjuk ha borzas a szőre, fostos, sánta de semmi egyéb. A többi meglőtt suta csak lutri.
Szerintem a sakál nem eszik annyi őzet sehol sem, hogy az őzállomány akkora veszélyben lenne, mint ahogy azt mondják.

Érti már a kollega?!  Wave

 Emelem


Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #389 Dátum: 2010. Május 31. - 17:55:46 »

Nálunk is akad belőlük, és nálunk sem tolerálják páran. Jó páran.
Az megfigyelhető nálunk is -de szerintem minden "sakálos helyen"- hogy azon a területrészen, ahol sakál van, ott vagy kevesebb a rókák száma, vagy teljesen el is tűnik.
Az miért baj, ha nincs róka? Akkora bajt kever ezzel a sakál?

Őz.
Nem tudom hogy Nálatok mi a helyzet, de nálunk mindenki azt vágja a sakál fejéhez hogy: Megzabálja a féreg az őzünket!
Az más kérdés hogy senki sem lő sutát, csak ha ki van adva hogy muszáj, de akkor is az idény utolsó hónapjában (mert ugye előtte a szórón ülve várja a szarvasokat, őzre ilyenkor magasan sz@rik). Ekkor -az utolsó hónapban- amilyen suta elébük kerül, már le is van igazoltatva.
Ezzel, mondanom sem kell, a terület elég rendesen zavarva van.
A sakál ezzel szemben selejtez, jobban mint az ember. Ugye egy jó bakhoz nem csak egy jó bak, de egy jó suta is kell (50-50%).
Mi emberek, a sutánál látjuk ha borzas a szőre, fostos, sánta de semmi egyéb. A többi meglőtt suta csak lutri.
Szerintem a sakál nem eszik annyi őzet sehol sem, hogy az őzállomány akkora veszélyben lenne, mint ahogy azt mondják.

Érti már a kollega?!  Wave


 Emelem







Hát én meg vagyok győződve a kártékony hatásukról. Kezdetben reménykedtem, hogy csak szelektálás meg hogy később a szebb és életképesebb megmarad de sajnos nem ez van. Mi. Abszolút de nem lőjük a sutát , csak a hivatásos vadász. Na persze a bakot sem. Most két évig meg vendég sem fogja taposni a vadászösvényeket a területen. Rekord bakokat lövettünk a területen pár éve. Sajnos ez a múlté amióta itt a sakál. Nem ritka egy este hogy öt-hat irányból üvöltenek a lesed körül.
Nekünk kipucolták az őzeinket rendesen.
Hogy miért baj hogy nincs róka? Az természetesen nem baj,de ilyen áron?. Pár éve a rókával küszködtünk. Na azzal már nem kell…
Merre vagytok Erik?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 31. - 18:19:43 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: