Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 352693 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #825 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 10:40:42 »

Üdv Genfi!

..Szerintem nagyon szép lett.  Igen  ..És ezzel a munkáddal, egy örök vadászemlék birtokosa is lettél..
..Hijjjj, ha nekem még egyszer ilyen erős fogaim lehetnének... Oda adnám érte, a  fele királyságom.  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #826 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 12:43:58 »

Üdv Genfi!

..Szerintem nagyon szép lett.  Igen  ..És ezzel a munkáddal, egy örök vadászemlék birtokosa is lettél..
..Hijjjj, ha nekem még egyszer ilyen erős fogaim lehetnének... Oda adnám érte, a  fele királyságom.  Emelem

Meg ha tizenkét szürke varjú elférne rajta egymás mellett, mint régen! Ugye?  Röhög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #827 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 15:02:07 »

Na így kellett volna kézhez kapni...

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #828 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 15:55:52 »

Meg ha tizenkét szürke varjú elférne rajta egymás mellett, mint régen! Ugye?  Röhög

Sanyooo!

Tedd el azt a tégelyt b@szdmeg!..  Inkább, kimosok én...  Röhög
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #829 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 16:34:36 »

Üdv Genfi!
..Szerintem nagyon szép lett.  Igen  ..És ezzel a munkáddal, egy örök vadászemlék birtokosa is lettél..
..Hijjjj, ha nekem még egyszer ilyen erős fogaim lehetnének... Oda adnám érte, a  fele királyságom.  Emelem

Szervusz!

Erdekessegnek felteszek meg egy koponya kepet. Ez Szekelyfoldrol szarmazik. Nem tudom, hogy le merjem-e feheriteni. Azt mondjak ez a fajta koponya mindig egy kicsit sargas marad.





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #830 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 18:16:12 »

Szervusz!

Erdekessegnek felteszek meg egy koponya kepet. Ez Szekelyfoldrol szarmazik. Nem tudom, hogy le merjem-e feheriteni. Azt mondjak ez a fajta koponya mindig egy kicsit sargas marad.



 Igen
Én egy ilyen sakálnak  Kacsint sárgásan is örülnék.  :Mosolyog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #831 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 20:14:34 »

Szervusz!

Erdekessegnek felteszek meg egy koponya kepet. Ez Szekelyfoldrol szarmazik. Nem tudom, hogy le merjem-e feheriteni. Azt mondjak ez a fajta koponya mindig egy kicsit sargas marad.

..  Meglepődött .. Hát ez meg milyen koponya?  ..Mert nekem, a japán vízivizsláéhoz hasonlít a legjobban..

Annak meg alapból ilyen a színe.  Wave
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #832 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 10:49:24 »

..  Meglepődött .. Hát ez meg milyen koponya?  ..Mert nekem, a japán vízivizsláéhoz hasonlít a legjobban..

Annak meg alapból ilyen a színe.  Wave

Szervusz!

Ez a szekely medvem koponyaja. Azt mondjak, a medve koponyat soha nem lehet tokeletesen kifeheriteni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #833 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 11:36:59 »

Az lehet, mert láttam már pár Fekete Medve koponyát is, és azok is ilyen sárgásak voltak.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #834 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 12:05:22 »

Szervusz!

Ez a szekely medvem koponyaja. Azt mondjak, a medve koponyat soha nem lehet tokeletesen kifeheriteni.

Üdv!

..Ja,hogy az egy medve koponya!..  :Mosolyog ..    ..Arról én csak annyit tudok :  .."a medve, nem játék".. 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #835 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 12:43:11 »

Ezzel a "ronda sárga" Ördög megvekoponyával tessék átfáradni a külföldi vadászélmények tárhelyére és jól megírni a történetét Vigyorog

Láttam már teljesen hófehérre és szárazra kezelt medvekoponyát is, meg ilyen zsírosat is, de még sokkal sárgábbat is Fejvakarás
Biztosan van valami titka, hogy mitől lesz ilyen és mitől fehérebb....
Aki tudja, igazán közzé tehetné a titkot Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #836 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 12:52:14 »

Miért van olyan érzésem, hogy ott sem főzik a koponyát, hanem lenyúzzák totál, és áztatják vagy kéthétig, naponta vízcserével, aztán meg gyökérkefe. Dél-Afrikából a Belsbock trófeám is olyan sárgán jött haza mint a vaj, és faggyas, meg zsíros volt. Ott is csak áztatják és gyökérkefe.
Fehérebb meg attól lesz, hogy kiáztatom meleg ultrás vízben egy jó napon keresztül, lekezelem utána 10%-os formaldehiddel meg sebbenzin keverékével, aztán beáztatom még egy órára, és a még nedves koponyát körömkefével és por ultrával jó erősen átsúrolom. Nagyon picit csontszínű lesz, de szép fehehér egyébként, nem lesz büdös, vagy avas szaga sem utána. Ajándék
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #837 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 11:03:27 »

Sziasztok!

Sikerült már valakinek egynél többször behívni toportyánt???
Kérdésem az lenne, hogy ki milyen hanggal bírta rá őkelmét, hogy megmutassa magát. mert igazából megmozdul mindig, de fenének nem akar kijönni lövési lehetőséget adni...
Egész este meg vonítanak és már nem tom mit tegyek velük, bár sanszos, hogy a hajnal lesz a megoldás, csak komoly feladat, mert szűk a nyiladék, és nagyon tud magára vigyázni...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #838 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 11:09:27 »

Hát, ha más nincs, be kell menni hozzájok, felülni fára szerelhető mobil lessel, aztán....
 Lő
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #839 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 13:10:55 »

Genfi!
Én nemrég próbáltam hasonló állapotú öreg, elzsírosodott koponyát kifehéríteni (nem medve, mert az nem játék Ördög). Először áztattam egy napig fehérítős Vanish-ben a Zasszony tanácsára Vigyorog. Nagyon finom illata lett, de nem sokat fehéredett, csak egy árnyalatot, így kutyultam neki új, Ultrás levet. Másnap egy újabb, friss Ultrás lében pedig megrottyantottam a tűzön. Amint bugyogni kezdett elzártam a tüzet alatta és leöntöttem a levest, mert valóban sárga gyöngyös föle volt, mint a tyúklevesnek. Neked vigyázni kell a visszahűtésnél, mert megrepedhet a fogak zománcrétege, de nem kellene a zsíros lében hagyni a koponyát főzés után. Én csak csap alatt lemostam, beecseteltem, beletettem egy zacskóba, ráöntöttem az adag hydrogénperoxidot, bekerült a csomag egy műanyag vödörbe téglanehezékkel és lassan felöntöttem vízzel a vödröt. Így, a kb másfél deci fehérítőt rápasszírozta a víznyomás a zacskóval a csontra. Egy nap után hűvös, sötét helyen száradni hagytam a kicsomagolt csontot. Az eredmény meglepően jó lett. De a medve talán más.   Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: