Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 227883 alkalommal)
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. November 16. - 09:17:53 »

Szevasz Forend!

Az Istenért komolyodjatok már meg ......


üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. November 17. - 11:29:08 »

Szevasz Forend!

Az Istenért komolyodjatok már meg ......


üdv.

Taki

 Igen Wave
Naplózva

Üdv End
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. December 21. - 22:17:19 »

Sziasztok!

Szoktam időnként az Aggteleki Nemzeti Park üzemi vadászterületén vadászni és a hivatásos vadászok akik kisértek ismerték a különböző ragadozó programokat, talán a farkassal kapcsolatos megfigyeléseket többek között ők végezték és az első alkalomkor mondták is, hogy ha kóbor macskát vagy kóbor kutyát látunk, még véletlenül se lőjünk, mert viszonylag nagy az esély arra, hogy hiúz vagy farkas kerül elénk.

Én sajnos nem találkoztam egyikőjükkel sem, de a farkasokat hallottuk. Egyik nagyon jó barátom még korán meglőtt egy gidát, de maradt a lesen, mert volt esélye arra, hogy a szóróra disznó bejöjjön, ugyanis a gidát jóval arrébb érte a lövés egy tisztáson. A srác mesélte, hogy a hóban jól látta az elesett őzet, gyakran nézegette is a távcsőben és egyszer csak azt látta, hogy valami közeledett a gidához. A kereső távcsőben jó holdvilág mellett szépen látta a farkast amint kerülgette a dögöt. Egész közel volt a gidához a farkas amikor köhintett egyet a barátom és már ott sem volt a tisztáson a ragadozó...

Azt mesélte , hogy nagyon furcsa érzések motoszkáltak utána az egész este folyamán, a téli erdő sokkal neszesebb volt a megszokottnál és ő pedig minden kis reccsenésre összerezdült... a terepjárót pedig megvárta amíg majdnem a les alá bejött, nem volt kedve bóklászni egyedül a sötétben...
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #48 Dátum: 2008. December 21. - 22:21:48 »

Sziasztok!

Szoktam időnként az Aggteleki Nemzeti Park üzemi vadászterületén vadászni és a hivatásos vadászok akik kisértek ismerték a különböző ragadozó programokat, talán a farkassal kapcsolatos megfigyeléseket többek között ők végezték és az első alkalomkor mondták is, hogy ha kóbor macskát vagy kóbor kutyát látunk, még véletlenül se lőjünk, mert viszonylag nagy az esély arra, hogy hiúz vagy farkas kerül elénk.

Én sajnos nem találkoztam egyikőjükkel sem, de a farkasokat hallottuk. Egyik nagyon jó barátom még korán meglőtt egy gidát, de maradt a lesen, mert volt esélye arra, hogy a szóróra disznó bejöjjön, ugyanis a gidát jóval arrébb érte a lövés egy tisztáson. A srác mesélte, hogy a hóban jól látta az elesett őzet, gyakran nézegette is a távcsőben és egyszer csak azt látta, hogy valami közeledett a gidához. A kereső távcsőben jó holdvilág mellett szépen látta a farkast amint kerülgette a dögöt. Egész közel volt a gidához a farkas amikor köhintett egyet a barátom és már ott sem volt a tisztáson a ragadozó...

Azt mesélte , hogy nagyon furcsa érzések motoszkáltak utána az egész este folyamán, a téli erdő sokkal neszesebb volt a megszokottnál és ő pedig minden kis reccsenésre összerezdült... a terepjárót pedig megvárta amíg majdnem a les alá bejött, nem volt kedve bóklászni egyedül a sötétben...
Köszönjük a történetet.Igen ott könnyen előfordul hogy farkassal találkozhat az ember.A parki
ismerőseimet szoktam kérdezni,ha a ritka ragadozókról kérdez valaki.Nekik elég pontosak az
adataik.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. December 21. - 23:46:09 »

Sziasztok!

Szoktam időnként az Aggteleki Nemzeti Park üzemi vadászterületén vadászni és a hivatásos vadászok akik kisértek ismerték a különböző ragadozó programokat, talán a farkassal kapcsolatos megfigyeléseket többek között ők végezték és az első alkalomkor mondták is, hogy ha kóbor macskát vagy kóbor kutyát látunk, még véletlenül se lőjünk, mert viszonylag nagy az esély arra, hogy hiúz vagy farkas kerül elénk.

Én sajnos nem találkoztam egyikőjükkel sem, de a farkasokat hallottuk. Egyik nagyon jó barátom még korán meglőtt egy gidát, de maradt a lesen, mert volt esélye arra, hogy a szóróra disznó bejöjjön, ugyanis a gidát jóval arrébb érte a lövés egy tisztáson. A srác mesélte, hogy a hóban jól látta az elesett őzet, gyakran nézegette is a távcsőben és egyszer csak azt látta, hogy valami közeledett a gidához. A kereső távcsőben jó holdvilág mellett szépen látta a farkast amint kerülgette a dögöt. Egész közel volt a gidához a farkas amikor köhintett egyet a barátom és már ott sem volt a tisztáson a ragadozó...

Azt mesélte , hogy nagyon furcsa érzések motoszkáltak utána az egész este folyamán, a téli erdő sokkal neszesebb volt a megszokottnál és ő pedig minden kis reccsenésre összerezdült... a terepjárót pedig megvárta amíg majdnem a les alá bejött, nem volt kedve bóklászni egyedül a sötétben...

Érdekes történet!  Éljen
Milyen gyakran és milyen messziről hallottátok a farkast?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. December 21. - 23:48:45 »

Aggteleken én egyszer hallottam csak, de azt megismertem, mert korábban Erdélyben és a Tátrában sokszor volt szerencsém hozzájuk. (mármint sajnos csak a hangjukhoz Szomorú )
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #51 Dátum: 2008. December 22. - 10:01:03 »

Aggteleken én egyszer hallottam csak, de azt megismertem, mert korábban Erdélyben és a Tátrában sokszor volt szerencsém hozzájuk. (mármint sajnos csak a hangjukhoz Szomorú )
Hatalmas élmény lehet Magyarországon szabad területen farkast hallani. Egyszer vadásztam arrafelé nagybátyámmal, kérdeztem vendéglátónkat, hogy a területen van-e farkas? Azt mondta, nincs, de mutatta a nem is messze magasodó hegyeket, hogy ott már bizony előfordul... nekem még azokat a hegyeket nézni is érdekes volt.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Február 27. - 14:34:46 »




 

            Re: Felháborító....
« Válasz #761 Dátum: Ma - 13:41:00 »   I

"Azt mondják a hozzáértők, hogy idehaza már nincs nagyon tiszta vadmacs, nagy valószínűséggel az egész állomány hibridizált.
Mindenesetre ha tiszta, ha hibrid, aki vadmcskát lő, az a természetkárosítást is elköveti."



Szia Viktor!

Érdekes gondolatot vetettél fel!
Méghozzá, az a kérdés merült fel bennem, meddig tekinthető vadmacskának a vadmacska? Mint Dr. Szemethy László egy előadásában elmondta, Magyarországon már vadmacskáról a klasszikus értelemben nem beszélhetünk. Több generáció óta, a házimacskával történt párzás miatt, még fellelhetők ugyan a vad jegyek, de már több a házimacska jelleg. Akkor egyáltalán lőhető e vadmacska?  Egyáltalán ezek minek számítanak a „törvény” szerint?   Mondható e rájuk, hogy vadmacska? Fejvakarás Vállat von

Mielőtt bárkiben felmerülne a gondolat, hogy ilyet lőjön,  vagy ebből az írásból azt olvasná ki, hogy „szabad a vásár” én azt kérem, senki ne lőjön vadmacska jegyeket mutató macskát!!!
Annál is inkább, mert még a csavargó házimacska lelövése is komoly gondot okozhat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Február 27. - 14:37:12 »

danikutya
Vadász


            Re: Felháborító....
« Válasz #761 Dátum: Ma - 13:53:01

Idézetet írta: Erdőjáró   (Molnár Attila) - Ma - 13:41:00
"Azt mondják a hozzáértők, hogy idehaza már nincs nagyon tiszta vadmacs, nagy valószínűséggel az egész állomány hibridizált.
Mindenesetre ha tiszta, ha hibrid, aki vadmcskát lő, az a természetkárosítást is elköveti."



Szia Viktor!

Érdekes gondolatot vetettél fel!
Méghozzá, az a kérdés merült fel bennem, meddig tekinthető vadmacskának a vadmacska? Mint Dr. Szemethy László egy előadásában elmondta, Magyarországon már vadmacskáról a klasszikus értelemben nem beszélhetünk. Több generáció óta, a házimacskával történt párzás miatt, még fellelhetők ugyan a vad jegyek, de már több a házimacska jelleg. Akkor egyáltalán lőhető e vadmacska?  Egyáltalán ezek minek számítanak a „törvény” szerint?   

Mielőtt bárkiben felmerülne a gondolat, hogy ilyet lőjön,  vagy ebből az írásból azt olvasná ki, hogy „szabad a vásár” én azt kérem, senki ne lőjön vadmacska jegyeket mutató macskát!!!
Annál is inkább, mert még a csavargó házimacska lelövése is komoly gondot okozhat!


Igen, ez egy érdekes kérdés. Én is szívesen vesézém ezt a felvetést a ragadozók topicban.



   Jelentés egy moderátornak    213.178.114.85 (?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Február 27. - 14:40:37 »

Mintha úgy hallottam volna hogy a házimacska ismét lőhető, nem csak a mezzőrök számára. Egyébként nekem nagyon tekeri a fantáziám amit mondtál. Mindig is oda voltam a vadmacskáért és védett, nem védett nagyon szívesen lőnék egyet. (Persze nem teszem).
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Február 27. - 14:42:25 »

(Elnézést! nekem ma folyamatos betü kihagyásom van minden topicban.)
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Február 27. - 15:00:57 »

Mintha úgy hallottam volna hogy a házimacska ismét lőhető, nem csak a mezzőrök számára. Egyébként nekem nagyon tekeri a fantáziám amit mondtál. Mindig is oda voltam a vadmacskáért és védett, nem védett nagyon szívesen lőnék egyet. (Persze nem teszem).


Hátha lőni akarsz, akkor a szomszédoknál kell imerkedned...  Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Február 27. - 15:16:57 »

Mintha úgy hallottam volna hogy a házimacska ismét lőhető, nem csak a mezzőrök számára. Egyébként nekem nagyon tekeri a fantáziám amit mondtál. Mindig is oda voltam a vadmacskáért és védett, nem védett nagyon szívesen lőnék egyet. (Persze nem teszem).


Én is szívesen tenném egynek a bőrétt a szobám falára!
Bár ha meggondolom, életben szebb!  De mégis!
Egyszer azt mondta valaki: Milyen szép madár! -mondja a vadász és lelövi!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Február 27. - 15:25:45 »

Én úgy tudom a vadászó kutyát , macskát lehet lőni. ( ez az utolsó információm , lehet hogy lemaradtam )
A házimacska lövése pedig kifejezetten hasznos , ha a további kereszteződést akarjuk megelőzni a vadmacskánál.
Amiket én láttam vadmacskákat , első ránézésre se lehetett összekeverni a házimacskával.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Február 27. - 15:46:03 »

"A házimacska lövése pedig kifejezetten hasznos , ha a további kereszteződést akarjuk megelőzni a vadmacskánál."
Igen, ez is egy ok!
Na ezt IS meg kellene érteni azoknak, akik a vadászati törvényeket alkotják! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: