Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kell ez nekem ?? Hasznos és haszontalan kiegészítők, eszközök, ajándékok...  (Megtekintve 124962 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #450 Dátum: 2015. November 15. - 23:35:58 »

Sziasztok!
Az ún. "másik" fórumról érkeztem.  Vigyorog
Van-e tapasztalata valakinek elektromos fülvédőről, amit manapság érdemes megvenni?
Apróvad vadászat után a sok lövéstől gyakran fáj a fejem, ezért elkezdtem nézegetni különböző gyártók termékeit, de a persze a gyártók csupa szépet és jót írnak.

Üdv!
Írd be  keresőbe(fent balról a harmadik menüpont) a "Sordin" márkát, kiindulási alapnak jó lesz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #451 Dátum: 2015. November 16. - 00:25:06 »

Üdv!
Írd be  keresőbe(fent balról a harmadik menüpont) a "Sordin" márkát, kiindulási alapnak jó lesz.

Köszönöm!
Még nézegetem a Peltor, Howard Leight típusokat.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #452 Dátum: 2015. November 16. - 08:22:50 »

Üdv!
Írd be  keresőbe(fent balról a harmadik menüpont) a "Sordin" márkát, kiindulási alapnak jó lesz.
Szia én MSA- használok pár hónapja 130db-ig. Nagyon jó. A peltor nekem nem vokt ennyire kényepmes.
Nagyon profi darab.
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #453 Dátum: 2015. November 16. - 10:01:43 »

Szia én MSA- használok pár hónapja 130db-ig. Nagyon jó. A peltor nekem nem vokt ennyire kényepmes.
Nagyon profi darab.
 Emelem

Üdv!
Az MSA-ból melyik változatot érdmes kutatni? Három változatot találtam, Basic, Pro, Pro-X. (A Pro és Pro-X között talán a mikrofon vízállóságában van különbség.)
Nagyvad esti vadászatánál viselhető, vagy annyira azért még nem profi eszköz. Itt arra gondolok, hogy az ember irányérzete mennyira marad meg, az apró neszek felesleges erősítése mennyire zavaró?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #454 Dátum: 2015. November 16. - 11:04:36 »

Itt arra gondolok, hogy az ember irányérzete mennyire marad meg, az apró neszek felesleges erősítése mennyire zavaró?
Némi gyakorlattal a hangok iránya egész jól behatárolható.
Nagyvad lesvadászatnál pont azokat az apró neszeket erősíti, ami fontos lehet.
Nekem legalább is az, mert a pár ezer ellőtt lőszer után süket vagyok, mint az ágyú Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #455 Dátum: 2015. November 16. - 11:40:11 »

Némi gyakorlattal a hangok iránya egész jól behatárolható.
Nagyvad lesvadászatnál pont azokat az apró neszeket erősíti, ami fontos lehet.
Nekem legalább is az, mert a pár ezer ellőtt lőszer után süket vagyok, mint az ágyú Ördög
A vessző oldásakor nem akad bele az ideg? Vigyorog Ördög
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #456 Dátum: 2015. November 16. - 14:57:29 »

A vessző oldásakor nem akad bele az ideg? Vigyorog Ördög

Hangtompítót használ, nem fülest!  Röhög
Naplózva
joci82
Vendég
« Új üzenet #457 Dátum: 2015. November 16. - 17:44:26 »

Hangtompítót használ, nem fülest!  Röhög
Hali! Ha jól tudom,neked is dugni kell. (vagy tompítani)  Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #458 Dátum: 2016. Január 02. - 21:22:44 »

Sziasztok!

Nem sok utalást találtam az afféle úri huncutságról (ahogy itt korabban nevezték), azaz a lőbotról. Nézelődtem, nézelődtem és arra jutottam, hogy beruháznék egy kétlábú automata lőbotra.
Egylábú automata Akah lőbotot láttam már, s az Istenért nem lehetett jól beállítani, terhelésre összement, amit nagyon furcsállottam, mivel ígybcsökken a használati értéke... ez csak tipushiba lehet vagy minden automata lőbot velejarója, hogy akár a puska súlya alatt is összecsúszik néhány cm-t?
Primosról vélemények?

Üdv.: pocok
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #459 Dátum: 2016. Január 03. - 18:56:32 »

Primosról vélemények?

Én a háromlábút használtam már. Nem rossz, kicsit zörgős, meg persze kell némi idő a felállításához.

A héten ebben a hidegben csodálkoztunk egy cimborámnál, hogy a hidegben nem nyílik a lába automatikusan. Kézzel kellett rásegíteni, hogy kinyúljanak a lábak.
Nem tudom, hogy ez mindegyiknél előfordul-e, vagy csak az volt valamiért ilyen (mondjuk pont előtte vettük róla le a gyári csomagolást...  Fejvakarás ).
Szóval lehet, hogy a téli hideget nem szereti.  Vállat von

Azt nem tapasztaltam egyszer sem, hogy a puska súlya alatt összecsúszott volna.

Viszont az ára....   Csodalk
Szóval én annyit nem adnék érte, az tuti!

Párszáz forintból ki lehet hozni egy lőbotot. Akár kétlábút, akár háromlábút, akár "négylábút".
Pár csavar meg fenyőléc kérdése.
Igaz, hogy nem olyan mint a csejtejitamásé a fisinghántingon, de ugyanazt a célt szolgálja - ugyanolyan jól.

Az egylábúnak nem sok értelmét látom, nem sokat stabilizál a puskán.
A kétlábú már sokkal stabilabb. Kinyitni gyors, egyszerű (még bokros, bozótos, magas füvű terepen is) - ez a fő előnye.
A háromlábú nagyon stabil, én a kinyitásával nem tudok megbarátkozni. Ha van idő nekikészülődni, akkor persze nem gond, de ha sietni kell, akkor bizony nehéz hamar jól felállítani. Pláne mondjuk térdig érő valamilyen növényzetben.
A "négylábú"-t még sosem próbáltam élesben, de "szárazon" próbálva nagyon jónak, stabilnak tűnik. És - mivel végső soron két ponton áll a földön - talán fölállítani is egyszerűbb. Kacérkodok a gondolatával.

 Vállat von Szerintem.

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #460 Dátum: 2016. Január 03. - 20:35:33 »

Én is azt tanácsolom, hogy ne vedd meg! Az enyémmel ugyanilyen problémák voltak. A karral kis golyócskákat mozgatsz a lábakban, így tudod a kívánt méretre állítani a botot. Berozsdásodik, befagy, télen egyáltalán nem használható. Nyáron nekem úgy működött, hogy minden eső után szétszedtem és leolajoztam a golyócskákat. Nem egyszerű a művelet és időigényes is. Kisszékhez nem lehet eléggé alacsonyra állítani. Én eleinte a puskát is rá szoktam akasztani, mikor meg-megálltam cserkelés közben, vagy leültem kisszékre. Szerencsére nem a puska alatt csuklott össze először. Hallgass Kamára, fenyőléc, meg két szárnyas anya. Nekem háromlábú van, pillanatok alatt szétnyitom és beállítom. Ezt inkább csak nyáron használom, ha nincs a földeken takarás egy alacsony háromlábút használok. A fent említett botot meg nem hagytam veszni, pont az ünnepek alatt barkácsoltam meg kisszéken ücsörgéshez való méretre.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #461 Dátum: 2016. Január 03. - 21:14:51 »

Én is azt tanácsolom, hogy ne vedd meg! Az enyémmel ugyanilyen problémák voltak. A karral kis golyócskákat mozgatsz a lábakban, így tudod a kívánt méretre állítani a botot. Berozsdásodik, befagy, télen egyáltalán nem használható. Nyáron nekem úgy működött, hogy minden eső után szétszedtem és leolajoztam a golyócskákat. Nem egyszerű a művelet és időigényes is. Kisszékhez nem lehet eléggé alacsonyra állítani. Én eleinte a puskát is rá szoktam akasztani, mikor meg-megálltam cserkelés közben, vagy leültem kisszékre. Szerencsére nem a puska alatt csuklott össze először. Hallgass Kamára, fenyőléc, meg két szárnyas anya. Nekem háromlábú van, pillanatok alatt szétnyitom és beállítom. Ezt inkább csak nyáron használom, ha nincs a földeken takarás egy alacsony háromlábút használok. A fent említett botot meg nem hagytam veszni, pont az ünnepek alatt barkácsoltam meg kisszéken ücsörgéshez való méretre.  Wave

 Igen  Pont így van ! Hála a természetfelelősnek az enyémet egy vendég hagyta rám baksisként . Nem vennék az biztos !  Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #462 Dátum: 2016. Január 03. - 21:23:10 »

Én is azt tanácsolom, hogy ne vedd meg! Az enyémmel ugyanilyen problémák voltak. A karral kis golyócskákat mozgatsz a lábakban, így tudod a kívánt méretre állítani a botot. Berozsdásodik, befagy, télen egyáltalán nem használható. Nyáron nekem úgy működött, hogy minden eső után szétszedtem és leolajoztam a golyócskákat. Nem egyszerű a művelet és időigényes is. Kisszékhez nem lehet eléggé alacsonyra állítani. Én eleinte a puskát is rá szoktam akasztani, mikor meg-megálltam cserkelés közben, vagy leültem kisszékre. Szerencsére nem a puska alatt csuklott össze először. Hallgass Kamára, fenyőléc, meg két szárnyas anya. Nekem háromlábú van, pillanatok alatt szétnyitom és beállítom. Ezt inkább csak nyáron használom, ha nincs a földeken takarás egy alacsony háromlábút használok. A fent említett botot meg nem hagytam veszni, pont az ünnepek alatt barkácsoltam meg kisszéken ücsörgéshez való méretre.  Wave
 

Kisszékhez még talán jó ez is          https://magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Deben_Bipod_Deben__Fixed_33-685cm_6866
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #463 Dátum: 2016. Január 03. - 22:40:14 »

Gebedjek meg, de nekem egy alu kínai monopod állvány van.
Ha széken ülök akkor a térdemre könyökölve stabilizálom. Ha meg lesen vagyok akkor meg jól jön sokszor kereszttámasznak, ha nem a méretem a deszkázat.
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #464 Dátum: 2016. Január 04. - 10:30:21 »

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!
Az egylábúról az a véleményem, ha megtanul vele az ember lőni, az is több, mint a semmi, mert a vertikális mocorgást kiküszöböli, a háromlábú biztos nagyon stabil, de 40.000 Ft-ot kiadni egy ilyen miatt, hát nem tudom az kinek fér bele, másrészt eleve a három láb biztos, hogy macerás, ahogy itt írtátok is.
Kétlábút vennék, mert az még megfizethetőbb, de ha a Primos is ugyan annyit tud, mint az AKAH, hogy a fegyver súlya alatt összecsúszik szépen lassan, akkor köszönöm nem veszek, mert akkor lövés előtt vagy közben is összecsúszhat... Oceanwave neked a Primos csúszott össze?

Kétlábút amúgy csináltam is cserkeléshez, ilyenből:  http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=261058&m=t  ...ki is jött vagy 1200 Ft-ra a vége...  Mosolyog  Kicsit zörgős, ha az ember nem jól fogja, arra kell figyelni egyedül.
Viszont pont az a problémám, hogy ez fix méret és kéne egy olyan lőbot amit akkor is tudok használni, ha ülök a háromlábú kisszéken vagy a Niva csomagtartójába kucorodom le, tehát különböző ülési magasságokhoz beállítható és ez az automata ebből a szempontból praktikus lenne, ha úgy üzemel, ahogy kell...

Bull, erre nem gondoltam, bár úgy vélem ezt is gyakorolni kell, mert más az, hogy a combomra támasztom fel a fegyvert egy bipoddal vagy egy statikusabb lőbortra.

Üdv.: pocok

 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: