Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 75027 alkalommal)
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #90 Dátum: 2013. Október 13. - 21:17:47 »

Üdv Sziasztok, kezdő vadászként szeretnék tőletek információt kérni. elsőnek a Cs 550 lux vagy a Cz 557 lux ról szeretnék véleményt kérni. és nem utolsó sorban a Sabatti Rover 870 Lux ról, és milyen kalibert ajánlanátok kezdő vadásznak, előre is köszönöm a válaszokat!!


Szia!

Csak ajánlani tudom a Cz fegyvereket a Sabattiban csak sörétesem volt...  Nekem van 2 Cz 550 30-06, 243win nagyon király választás szerintem! Lehet, hogy a mostani fejemmel 308 wint vennék a 30-06 helyett de ezt is szeretem.

 Vegyél egy Cz-t aztán ezzel a puskavétellel nem kell törődnöd egy jó darabig.....
Üdv D.
Naplózva
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #91 Dátum: 2013. Október 13. - 21:58:03 »

Üdv Sziasztok, kezdő vadászként szeretnék tőletek információt kérni. elsőnek a Cs 550 lux vagy a Cz 557 lux ról szeretnék véleményt kérni. és nem utolsó sorban a Sabatti Rover 870 Lux ról, és milyen kalibert ajánlanátok kezdő vadásznak, előre is köszönöm a válaszokat!!

Szia!
Én használtam mindkét fegyvert. Az első fegyverem egy Cz 550 lux volt, nagyon jó kis fegyver, szerintem egy kezdő vadásznak tökéletes.
A Cz 557 lux-hoz is volt szerencsém 2 vadászat során(édesapámé), nekem nagyon tetszett, teljesen kézre állt, jó kis fegyver:), ha választanom kellene az 557-et választanám.
Mindkét fegyvert 30 06 kaliberben használtam.
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #92 Dátum: 2013. Október 23. - 18:49:45 »

Üdv mindenkinek! A közeljövőben remélhetőleg megvehetem majd az első puskámat. Három kaliber között gondolkodom. 300 Win Mag, 308 Win. és 30-06. Ki melyiket ajánlaná, és miért? Milyen lőszert lenne célszerű venni hozzá, ha főleg vaddisznóra és gímszarvasra vadásznék vele? Akinek van tapasztalata annak megköszönném, ha írna pár sort.  Mosolyog
Naplózva

Üdv! Viko.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #93 Dátum: 2013. Október 23. - 18:56:27 »

Üdv mindenkinek! A közeljövőben remélhetőleg megvehetem majd az első puskámat. Három kaliber között gondolkodom. 300 Win Mag, 308 Win. és 30-06. Ki melyiket ajánlaná, és miért? Milyen lőszert lenne célszerű venni hozzá, ha főleg vaddisznóra és gímszarvasra vadásznék vele? Akinek van tapasztalata annak megköszönném, ha írna pár sort.  Mosolyog

Gyakorlatilag mind jó választás lehet, a 300-as "Blázer-szindrómás".  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #94 Dátum: 2013. Október 23. - 19:40:59 »

Üdv mindenkinek! A közeljövőben remélhetőleg megvehetem majd az első puskámat. Három kaliber között gondolkodom. 300 Win Mag, 308 Win. és 30-06. Ki melyiket ajánlaná, és miért? Milyen lőszert lenne célszerű venni hozzá, ha főleg vaddisznóra és gímszarvasra vadásznék vele? Akinek van tapasztalata annak megköszönném, ha írna pár sort.  Mosolyog
Nemrég vettem az első fegyverem én is, 30-06 lett, nem bántam meg.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #95 Dátum: 2013. Október 31. - 22:04:27 »

Gyakorlatilag mind jó választás lehet, a 300-as "Blázer-szindrómás".  Kacsint

Cserébe, ha 10 e ha alatti a terület, 4 társaság összes kint ülő vadásza tudja, hogy Te lőttél.
A sajátjaid, meg a három szomszédé.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
clint
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2013. November 01. - 08:34:05 »

Üdv mindenkinek! A közeljövőben remélhetőleg megvehetem majd az első puskámat. Három kaliber között gondolkodom. 300 Win Mag, 308 Win. és 30-06. Ki melyiket ajánlaná, és miért? Milyen lőszert lenne célszerű venni hozzá, ha főleg vaddisznóra és gímszarvasra vadásznék vele? Akinek van tapasztalata annak megköszönném, ha írna pár sort.  Mosolyog
308 win. egyszerűen tökéletes (meg olyan kis csinos). vagy 30-06, ezt valamiért nem szeretem, pedig tudom, hogy jó. Mindkettő volt nekem. 300 win.-t nem vennék, sok előnye nincs az előző két kaliberrel szemben, ha a vadászias lőtávon belül lődözöl. Egy cimbim esküszik a 7 mm rem.mag.-ra. Hosszú "szünet" után megvehette a golyósát. Természetesen 7-est. Az én "termésem" az öreg 7,62x54R kalberű puskámmal október hónapban 3 süldő 4 lövésből (az egyikre kettőt kellett lőnöm, mert azt hitte terepfutó versenyen van). A cimbim 3 lövést adott le 3 disznóra, 2 sebzés (meg se lettek a disznók), 1 hibázás. Szerintem ne vegyél magnumot, a másik két kaliber tökéletes.  Emelem
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #97 Dátum: 2013. November 01. - 19:12:46 »

Üdv mindenkinek! A közeljövőben remélhetőleg megvehetem majd az első puskámat. Három kaliber között gondolkodom. 300 Win Mag, 308 Win. és 30-06. Ki melyiket ajánlaná, és miért? Milyen lőszert lenne célszerű venni hozzá, ha főleg vaddisznóra és gímszarvasra vadásznék vele? Akinek van tapasztalata annak megköszönném, ha írna pár sort.  Mosolyog
Üdvözöllek Emelem
Szerintem, azt a fegyvert vedd meg, ami tetszik, amit amikor kézbe veszel, jó érzés tölt el, és ne a kaliberrel törődj. Mindegy milyen kaliberű lesz, meg kel tanulni vele lőni.  A sebzések, a hosszú utánkeresések, a használó és nem a kaliber miatt történnek. És ha van rá lehetőség, próbáld ki vásárlás előtt. Wave
Naplózva

Üdv Chris
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #98 Dátum: 2013. December 30. - 20:32:26 »

Sziasztok
Kezdő vadász vagyok első golyós fegyveremen gondolkodom a Marlin xl7 és a CZ 550 30-06 os kaliben.
Inkább disznóra használnám lesen.Tapasztalatok vélemények érdekelnének elsősorban,esetleg milyen távcsövet ajánlanátok  hozzá ?
Válaszokat előre is köszönöm
Üdv:Szilárd

Üdv. a fórumon. Képernyő jobb felső sarkában találsz egy keresőt, használd egészséggel, választ találsz a fenti kérdéseidre, így szükségtelen több topikban is feltenned.  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 30. - 20:34:56 írta nagysas » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #99 Dátum: 2013. December 30. - 20:49:46 »

Sziasztok
Kezdő vadász vagyok első golyós fegyveremen gondolkodom a Marlin xl7 és a CZ 550 30-06 os kaliben.
Inkább disznóra használnám lesen.Tapasztalatok vélemények érdekelnének elsősorban,esetleg milyen távcsövet ajánlanátok  hozzá ?
Válaszokat előre is köszönöm
Üdv:Szilárd

Üdv. a fórumon. Képernyő jobb felső sarkában találsz egy keresőt, használd egészséggel, választ találsz a fenti kérdéseidre, így szükségtelen több topikban is feltenned.  Wave
Ezenkívül, ha még egy topicba felteszed, fórumozó pályafutásod igen rövid lesz...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #100 Dátum: 2013. December 30. - 22:10:45 »

Ezenkívül, ha még egy topicba felteszed, fórumozó pályafutásod igen rövid lesz...
Hagyjad már...Lárzen-szindrómás. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #101 Dátum: 2013. December 30. - 23:05:44 »

Hagyjad már...Lárzen-szindrómás. Ördög
Lárzen? Az is valami svéd pusi mint a Karlgusztáv? Azok nagyon szupik, tűpontos, főleg a hadi csővel.
Tapasztalat ezzel a Larsen golyóssal? Nekem mindenes pusinak kellene, főleg disznóra szóróra, de az Alföldön őzezni is kéne, ott el kell nyúlkálni 350-re is néha.
Viszont jövőre megyek bikára és disznóhajtásra. Szóval ide kellene.
Mit javasoltok?
Kaliberben a .270 -es szimpatikus, de lehet a 338 winmag jobb lenne? Van ezekben a kaliberekben Lárzen? Hogyan zárol? Abban jó, vagy jobb egy CZ. Várom a véleményeket!
Sőt milyen göbecset kellene vennem a fenti felhasználáshoz. Tervezem hamar magam tölteni, de addig is kell skuló, persze ha nem drága de tökéletes. Ezzel kapcsolatosan is várom a véleményeteket! Ördög
H
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 31. - 00:00:50 írta Horrido » Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #102 Dátum: 2013. December 30. - 23:24:55 »

Lárzen? Az is valami svéd pusi mint a Karlgusztáv? Azok nagyon szupik, tűpontos, főleg a hadi csővel.
Tapasztalat ezzel a Larsen golyóssal? Nekem mindenes pusinak kellene, főleg disznóra szóróra, de az Alföldön őzezni is kéne, ott el kell nyúlkálni 350-re is néha.
Viszont jövőre megyek bikára és disznóhajtásra. Szóval ide kellene.
Mit javasoltok?
Kaliberben a .270 -es szimpatikus, de lehet a 338 winmag jobb lenne? Van ezekben a kaliberekben Lárzen? Hogyan zárol? Abban jó, vagy jobb egy CZ. Várom a véleményeket!
Sőt milyen göbecset kellene vennem a fenti felhasználáshoz. Tervezem hamar magam tölteni, de addig is kell skuló, persze ha nem drága de tökéletes. Ezzel kapcsolatosan is várom a véleményeteket! Ördög
H

Én a helyedben mást választanék.
Ez a Lárzen nevű svéd csoda csak a műanyag tárban zárol, ami a 338 winmag kaliberben már elég kevésnek tűnik.
Inkább gyűjts valami rendes fegyverre, addig használd disznóra a sörétesed.
És hogy abból ki lehet e lőni a gyöngygolyót, majd a sörétesben leírom.  Nyihi Nyihi Nyihi 
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #103 Dátum: 2013. December 30. - 23:35:06 »

Lárzen? Az is valami svéd pusi mint a Karlgusztáv? Azok nagyon szupik, tűpontos, főleg a hadi csővel.
Tapasztalat ezzel a Larsen golyóssal? Nekem mindenes pusinak kellene, főleg disznóra szóróra, de az Alföldön őzezni is kéne, ott el kell nyúlkálni 350-re is néha.
Viszont jövőre megyek bikára és disznóhajtásra. Szóval ide kellene.
Mit javasoltok?
Kaliberben a .270 -es szimpatikus, de lehet a 338 winmag jobb lenne? Van ezekben a kaliberekben Lárzen? Hogyan zárol? Abban jó, vagy jobb egy CZ. Várom a véleményeket!
Sőt milyen göbecset kellene vennem a fenti felhasználáshoz. Tervezem hamar magam tölteni, de addig is kell skuló, persze ha nem drága de tökéletes. Ezzel kapcsolatosan is várom a véleményeteket! Ördög
H

Lárzen egy svéd tudós aki végigharcolta az I. és II. világháborút,mely a svédek nagy honvédő háborúja volt,a svájci hódító hordákkal szemben...Amikor rájött,hogy a Kárlgusztávokkal műteni lehet,rövid orvosi karriert futott be,de mikor azt a sétányos embert nem tudta megmenteni-valami Pálma... Vállat von visszavonult a gyógyítástól és néha Stock Holmes néha Dr. Watson álnéven nyomozott. Később megismerkedett Heller Józseffel akinek volt 22 csapdája,az egyikbe Larsenünk beleesett. Ez lett a Larsen csapda,amit magyarul lárzencsabdának nevezünk. Ma szarkaetetőként funkcionál,sok vadász készít ilyen kis ajándékot a környék szarkáinak húsvét táján. Tudod,az a tojásdugdosós dolog:a tojást beleteszed,a szarka megeszi, elrepül. Puskának meg én egy Lampart kancsalcsövűt ajánlanék bal cső 243 wsm,jobb cső 416 rigby. Szigorúan Delta Optika Áll távcsővel, már ennél jobb felesleges,mint szabolcsi gyereknek az iskolaalma program... Ördög

« Utoljára szerkesztve: 2013. December 31. - 07:36:46 írta Voldemort » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #104 Dátum: 2013. December 31. - 00:06:26 »

wLárzen egy svéd tudós aki végigharcolta az I. és II. világháborút,mely a svédek nagy honvédő háborúja volt,a svájci hódító hordákkal szemben...Amikor rájött,hogy a Kárlgusztávokkal műteni lehet,rövid orvosi karriert futott be,de mikor azt a sétányos embert nem tudta megmenteni-valami Pálma... Vállat von visszavonult a gyógyítástól és néha Stock Holmes néha Dr. Watson álnéven nyomozott. Később megismerkedett Heller Józseffel akinek volt 22 csapdája,az egyikbe Larsenünk beleesett. Ez lett a Larsen csapda,amit magyarul lárzencsabdának nevezünk. Ma szarkaetetőként funkcionál,sok vadász készít ilyen kis ajándékot a környék szarkáinak húsvét táján. Tudod,az a tojásdugdosós dolog:a tojást beleteszed,a szarka megeszi, elrepül. Puskának meg én egy Lampart kancsalcsövűt ajánlanék bal cső 243 wsm,jobb cső 416 rigby. Szigorúan Delta Optika Áll távcsővel, már ennél jobb felesleges,mint szabolcsi gyereknek az iskolaalma program... Ördög

Huhh... Ez jól hangzik! Ezek szerint tud puskát csinálni! Viszont ez a kancsalpuska mégjobban erdekelne! A 243 jó lenne őzre a nagyobbik meg a bőgő bikára. Hajtásban meg egyszerűen tökéletes! Ha a bal cső megfogja a jobb lefekteti a nagykant. Az a Lampart olyan ismerős, van itt a faluban egy fuvaros az is Lampart, jól dolgozik és nem is drága. Lehet, hogy rokona a fegyvergyárosnak?  Vélemény? Ismerősként lehetne az árban okosan.... Ördög
A 416- nak egyebként mekkora a belső és külső huzagátmérője?
Sőt btw egyik barátom kérdezi mi a különbség a 8x57 S és a 8x57 IS között, vagy a 8x57 JS (ezt tudom, hogy deutschesJagdschussspecialkaliber) között.
Várom a véleményeket!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: