Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 75034 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #120 Dátum: 2014. Március 05. - 20:26:27 »

Üdv urak!

Ma végre megszereztem első golyós puskámat: Voere 8x57 JS + Swarovski Habicht 6x42.
Azt hiszem, kezdésnek nem kívánhatnék jobbat Mosolyog


Használd egészséggel és legyen vele sok emlékezetes vadászatod! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #121 Dátum: 2014. Március 05. - 21:20:56 »

Photomanus!
Sok szép emléket gyűjtsél vele!
Ugyan ilyen volt az első saját golyósom, csak bolgár beütéssel.
Nagyon jól lőtte a 12,7 grammos Vulcan és Alaska lőszert, de nem vetette meg a cseh SPCE "rombolót" sem Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #122 Dátum: 2014. Március 06. - 20:07:46 »

Üdv urak!

Ma végre megszereztem első golyós puskámat: Voere 8x57 JS + Swarovski Habicht 6x42.
Azt hiszem, kezdésnek nem kívánhatnék jobbat Mosolyog

Szia Photomanus!

Úgy látom hasonló az ízlésünk!   Wave

Én egy éve lettem tulajdonosa az első nagygolyósomnak, szintén 8X57 JS kaliberben! Mondjuk az a déli szomszédunk gyártmánya, tehát egy Zasatava, de nekem ugyanolyan szép, mintha a latján túl gyártódott volna! (Ránézésre nincs is nagy különbség köztük! Vigyorog)
Aztán az idén februárban jutottam el odáig, hogy terítékre sikerült hoznom vele első őz és dám tarvadamat! Én elégedett vagyok a kaliberrel, jó választás volt! Az SPCE is szépen végezte dolgát, az eddig vele elejtett öt vadból négy tűzbe rogyott, egy suta pedig mindössze 5 métert ment el! A kb 90 méterről blatton lőtt rókán is szinte csak kalibernyi volt a kimeneti nyílás, szóval az ölőerő megvan, de nem roncsol túlzottan!
Használd egészséggel és sok sikert kívánok hozzá!  Emelem

Üdv!  Emelem

Archer
Naplózva
Photomanus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


zöldfülű vadász


« Új üzenet #123 Dátum: 2014. Március 06. - 20:28:25 »

J.vadász, galoscsabus, Archer! Köszönöm jókívánságaitokat, jól esnek. Ígérem, ha eredményes voltam, beszámolok róla   Vadász
Naplózva

...ha megnövök, vadász leszek...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #124 Dátum: 2014. Március 06. - 20:31:39 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #125 Dátum: 2014. Március 06. - 20:33:50 »

Gratulálok az első golyóshoz!


 S.Peti
Naplózva
Speleo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #126 Dátum: 2014. Május 13. - 20:11:17 »

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni első puskák megvásárlásához.
A golyós CZ 550 Lux 30-06 lenne amiről már sok jót hallottam.
A sörétesnél viszont Sabatti Airone 12/70-es bockra gondoltam. Mi a véleményetek a fegyverekről?

Üdv

Speleo
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #127 Dátum: 2014. Május 14. - 19:10:15 »

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni első puskák megvásárlásához.
A golyós CZ 550 Lux 30-06 lenne amiről már sok jót hallottam.
A sörétesnél viszont Sabatti Airone 12/70-es bockra gondoltam. Mi a véleményetek a fegyverekről?

Üdv

Speleo

A cz550-es az egy jó fegyver, a kaliber is, de én inkább 8x57 js vagy 9,3x62-es kaliberben venném. Bár, ha nem sok disznót, szarvast tudsz lőni, a 30-06-os is tökéletes választás. (szvsz)
A Sabatti sörétesekről meg vegyes véleményeket hallottam. Ezzel kapcsolatban nem akarlak félrevezetni, az én bockjaim mind izs-ek voltak, azok tuti fegyverek.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2014. Május 14. - 19:31:16 »

"9,3x62-es kaliberben venném. Bár, ha nem sok disznót, szarvast tudsz lőni, a 30-06-os is tökéletes választás."

Kezdő vadásznak ajánlani egy 9.3x62-t szerintem felelőtlenség és ezt már sokszor kitárgyaltuk . Amit nem tud kishazánkban egy vadászember a 3006-tal elejteni etikusan azt nem fogja tudni a 9.3-assal sem . Viszont figyelembe véve a CZ kialakítását 9.3-ban kifejezetten kellemetlenebb mint a 3006 . Ha a delikvens kitanulkozik és levadászott aktívan egy jópár évet valamint elpuffogtatott már többszáz lőszert akkor ha belebújik az a bogár a fejében akkor választ majd valami másat , de kezdőknek nem való a 9.3x62 . Azt a kérdést már fel sem teszem ,hogy akkor a 3006 mire való , ha nem disznóra és nem szarvasra . Csak jelezném , hogy kitétel volt vele szemben , hogy egy lovat 600m-ről leterítsen .

Speleo szerintem egy normális kezdőszettet néztél ki magadnak , mondom ezt úgy , hogy a CZ nekem nem szimpatikus , de aki szereti az nagyon szereti .

Üdv az OGRE
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #129 Dátum: 2014. Május 14. - 19:56:57 »

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni első puskák megvásárlásához.
A golyós CZ 550 Lux 30-06 lenne amiről már sok jót hallottam.
A sörétesnél viszont Sabatti Airone 12/70-es bockra gondoltam. Mi a véleményetek a fegyverekről?

Üdv

Speleo
Szia!
Csak megerősíteni tudom az előttem hozzászólókat: Első puskának jó választás a CZ550. Az általad említett kaliberben igen kezes jószág. Ha valami miatt mégsem válna be, viszonylag könnyedén túl lehet adni rajta, ami szintén nem elhanyagolható szempont. A lőszerválaszték pedig több, mint bőséges hozzá.
A hozzá való Kozap szerelék nagyon felejtős. Érdemesebb inkább a Leupoldot választani.

A Sabattiról viszont lebeszélnélek, ha tehetem. Volt egy pár darab a kezemben, nos...  Fejvakarás  Bármennyire is veszített az orosz bockaz utóbbi években a minőségéből, még mindig inkább azt választanám helyette.
 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #130 Dátum: 2014. Május 14. - 20:20:28 »

 Emelem
Első puskának szerintem is kicsit "merész" a 8x57,vagy a 9.3-as!
Kezdő vadásznak, golyós tekintetében a 30-06,vagy 7x64 sokkal ideálisabb választás,hiszen egyenlőre ez a mindenes kalibere!
Kezdésnek tökéletes!Persze nem említette a lehetőségeit,de amit ezekkel a kaliberekkel nem tud Vadásziasan elejteni,
Akkor nem kell más kalibereken gondolkodni! Stoel


 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #131 Dátum: 2014. Május 14. - 21:01:38 »

Emelem
Első puskának szerintem is kicsit "merész" a 8x57,vagy a 9.3-as!

 Emelem


Ezt azért kifejthetnéd bővebben kicsit. Miért is?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #132 Dátum: 2014. Május 14. - 21:04:14 »

Érdemesebb inkább a Leupoldot választani.
 Emelem



Üdv!

Nagyon jó a Leupold de a Komlóit se felejtsük el és annak is a FIX változatát(ár-érték arányban ez az egyik legjobb választás szvsz)!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #133 Dátum: 2014. Május 14. - 22:05:45 »

Ez csak az én véleményem!
Először is elég fontos lett volna,ha megírja milyen jellegű területen vadászik!
Ezért írtam a 30-06,ill.7x64-és kalibert,mert ez hazai viszonylatban mindehol megfelel!Ezzel nem azt mondom,hogy a 8x57 vagy a 9.3-as nem,csak ha esetleg több lehetősége lesz őzet lőni,talán HARMÓNIKUSABB lenne az előző kettő!
Ha netalán disznóval vagy szarvassal hozza össze a sors,akkor is tökéletes!
Ha  nekem kellene választani "első puskát" én ezek közül valasztanék amíg nem leszek kicsit rutinosabb,tanultabb,és nem utolsó sorban higgattabb!
Aztán később mikor " letisztul a kép" vennék egy nagyobb kalibert,kimondottan NAGY vadra,lehet akár 8x57,vagy. 9.3x62 ,64 stb....
és mellé egy kisebb kalibert, 222. 223. 243,stb

Mégegyszer mondom ez az én véleményem!

Remélem nem sértettem meg senkit!
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #134 Dátum: 2014. Május 14. - 22:50:03 »

Gabca!
Nem akarom szét szakérteni az agyam, pláne mert a négy versenyzőből soha nem volt nekem egyik sem, de érdemes lenne figyelembe venni egy pár dolgot az öreg iszapszemű ráják beszámolóiból........
Tehát, a 8x57-esre még soha senki sem mondhatta, hogy nem egy hatékony lőszer.... Reneszánszát éli, ezáltal a piaca is megvan, akár eladni, akár venni kell! Meglepően megbízható ölőerőről számolnak be a használóik, kellemes lövéskomfort mellett.
A 30-06-os annyira elterjedt, és annyian használják, hogy számtalan pro és kontra érv van mellette, kevesebb ellene, de ha jól tévedek a hazai elejtett nagyvadak minimum 30-40%át ezzel ejtik el. Tehát tényleg bizonyított már!
A 9,3-assal már jól beszarattak sok embert, hogy csak egy hajszálnyival kisebb, mint a 88-as német flak, amit sikeresen használtak a T-34 ellen és olyan brutális, de olyan.... huhúúú...
Aztán akik használják, azok nem is igazán értik, hogy mi ez a sok hülyeség, amit összehordanak erről mindenfele.... főleg persze azok, akik már egyszer láttak ilyet, tavaly valamelyik vendég hozta, és akkora lik vót a cső elején, de akkora... Fejvakarás
A sorból kicsit a 7x64 lóg ki, de az is csak egy nagyon kicsit...
Már nem favorit kaliber, kisebb a kereslet iránta manapság, és hát volt egy-két fiaskó azoknál, akiknek volt szerencséjük kisebb-nagyobb - de inkább nagyobb - páncéltőkés versenyzongorákkal összefutniuk, amik aztán bemenekültek a nádba... stb.... stb. De ott is inkább a gyenge lövés elhelyezés okozhatott problémát, mint a lőszer alkalmatlansága!
Valóban felesleges lehet a 9,3-as a többivel szemben, de inkább csak a nagyobb ívű röppálya okozhat gondot messzebb lövésnél, de az a trükkje, hogy nem igen kell 200 méter fölé lődözni. A többivel sem.. Vigyorog

Annyi más kaliber van, ami TÉNYLEG nem ajánlható kezdőknek... de pont ez a négy aztán nem nagyon okozott csalódást visszatekintve jó néhány vadásznemzedékeknek..... Vállat von
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: