Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 222033 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #330 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 19:18:34 »

Milyen lett egyébként az óna-bóna?

Tegnap én is lecefréztem az első hordó szilvát, ma már rotyogott szépen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #331 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 21:56:40 »

És ezt csak így mondod?
Se térkép, se szivárvány, se disznó útjelző táblák, se kocsma útirány. se semmi?
Borzalmas ez a lezserség!

Nézd el nekem, egész nap vagy sütöttem-főztem(kenyeret-pálinkát), vagy autót néztem, mert vennem kell egyet. Ördög

Amúgy még csak a vodkával vagyok meg, holnap tisztázom. Nagyon jól adta és isteni az illata az első főzetnek is, úgyhogy már nagyon várom a tisztázás utáni eredményt!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #332 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 22:20:42 »

A vodka általában illatosabb, gyümölcsösebb, mint a kész párlat. Legalábbis első nekifutásra.
A finomítottban először erőteljesen tolakszik az etil, aztán az érlelés alatt megváltoznak a hangsúlyok. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #333 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 22:31:40 »

A vodka általában illatosabb, gyümölcsösebb, mint a kész párlat. Legalábbis első nekifutásra.
A finomítottban először erőteljesen tolakszik az etil, aztán az érlelés alatt megváltoznak a hangsúlyok. 

Igen, ezt már tapasztaltam-de a tisztázottban már nincsenek benne azok a zavaró illatanyagok, amik viszont a vodkában még benne vannak.
A másik tapasztalatom, hogy a frissen főzött, beállított pálinka egész finom, gyümölcsös, aztán két-három hét múlva megkóstolva csak egy zavaros, szinte ihatatlan lötty az egész, majd fél év múlva lenyugszik és akkor már majdnem az igazi aromáját mutatja a kóstolónak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #334 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 23:02:59 »

A tisztázással tulajdonképpen a savanyú vizet veszed ki a cuccból, illetve jelentősen csökkented a jelenlétét.
Ha az első lepárlást lassan végzed, nem hajtatod a főzőt, már az alszeszben is jóval kevesebb ez a zavaró moslék.

Próbáld meg, hogy nem állítod be a készárut főzés végén a fogyasztási szeszfokra, hanem hagyod vitriolként (60-70 fokon) érni egy negyedévet (persze úgy, hogy lélegezzen) és palackozás előtt öntöd fel vízzel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #335 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 07:42:09 »



érni egy negyedévet (persze úgy, hogy lélegezzen) és palackozás előtt öntöd fel vízzel.

Nem illan el belőle a szesz?
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #336 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 08:06:04 »

Nem illan el belőle a szesz?

Testvéreim az Úrban!
Nem fog el illani a szesz! De azt is jegyezzétek meg örökre, hogy pálinkát CSAK üvegdemizsonba szabad tárolni! Igen A holmiféle  műanyag kannák és flaskák porózus alkatúak és szellőznek, és rossz hatással van a pálinkára!
NLajosnak nagyon igaza van! Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #337 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 08:20:10 »

Természetes, hogy nem polipropilén ízű pálinkára vágyom. A szellőzést nem értem. Okosodni akarok. 
Idén kezdtem. Stoel  Na nem a fogyasztást.  Vigyorog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #338 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:25:50 »

Szellőzésen azt kell érteni, hogy a lezárt, ledugózott üvegdemizsont nem töltöd tele, csak úgy 3/4-éig.
Amit fölötte marad levegő, az elég arra, hogy kilélegezze magából mindazt, ami nem való bele. Sötét, hűvös helyen célszerű tárolni az érlelés alatt, az enyémek a műhely szerelőaknájában pihennek. Valamennyi szesz nyilván elillan belőle, de ez nem számottevő.
A műanyag kanna gondolata még viccnek is rossz,  ilyen merénylet épeszű embernek meg sem fordul a fejében. Bort is csak szállítás időtartamára szabad benne hagyni, hazaérve azonnal át kell fejteni üvegballonba, vagy saválló tartályba. Hát még a magas szeszfokú páleszt!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #339 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:36:05 »

Így igaz NLajos! Így igaz! Igen Igen Aminek ki kell mennie az menjen ki, husss! Türelmetlenül  De még a bornak se jó a műanyag flakon Stoel. Amúgy teljesen egyet értek veled! Igen  Látom Te se ma kezdted a pálinkafőzés rejtelmeit. Kacsint Vigyorog Taps Emelem
Üdv Gyula
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 09. - 14:57:53 írta St.Girgesz » Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #340 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 10:02:50 »

Tavaly kezdtem, amikor megengedték. De van egy ISMERŐSÖM  Kacsint, aki 7 évesen tátott szájjal figyelte, ahogy az öreganyja cefrézte télen 5-10 literenként az ősszel befőzött szilvalekvárt. Aztán amikor a konyha sarkában kiforrt, lefőzte a legősibb módon, nagyfazék, benne kissámli, azon egy kislábos, a fazék tetején lavór, benne hideg víz, vizes ronggyal körbetekerve.
Aztán amikor a lavórban a víz megmelegedett, lavór le, szeszgőz kicsap, beteríti a házat, meg a fél utcát, kislábas kiönt, aztán folytatódik a művelet.
Ez az ISMERŐSÖM 14 éves korában főzte az első saját pálinkáját hasonló technikával, aztán jött a kukta biztonsági szelepére rögzített Riga benzincső+spirálos hűtő, majd a zsírfőző üst rézpúppal, rozsliszttel tömítve, aztán még pár, egyre kifinomultabb szerkezet.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 09. - 14:58:48 írta St.Girgesz » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #341 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 12:48:21 »

Zalai dédnagyanyám valami hasonló módszert használt.
Csak még ennyire se komplikálta.  A tyúktévő nagy fazékba volt a cefre, a cefrére rátéve a kis vajling.
Rá a tető, madzaggal lekötve, jó öreg szilvalekvárral letömítve kívülről.
A szesz felcsapódott a fedőre, majd visszacsöpögött a kis vajlingba.
Ezzel kész is volt a "finom" pálinka.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #342 Dátum: 2011. Szeptember 10. - 18:40:36 »

Elkészült a főzőm!  Táncol
Ha már itt van ki is főztem a barack cefrémet. Kicsit féltem a tüzeléssel, mert szimpla falu az üstöm, de nem volt gond!
Minden probléma nélkül sikerült a lepárlás, és 65l cefréből lett 5,5l, 50fokos illatozó pálinka.
Azt hiszem át kell gondolnom azt, hogy egyáltalán nem iszom alkoholt! Fejvakarás

A felszerelés röviden: 100l rozsdamentes üst, 2/3 részig körbevonva lemezzel, alatta tűztér, lényegében mint egy katlan, 3m hosszú 20-as vörösréz páracső, és 10m 14-es cső beletekerve egy 200l hordóba hűtőnek.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #343 Dátum: 2011. Szeptember 10. - 19:32:46 »


Azt hiszem át kell gondolnom azt, hogy egyáltalán nem iszom alkoholt! Fejvakarás


Ezt felesleges átgondolnod, alkoholt még véletlenül se igyál!
Jó bort, finom pálinkát azt lehet.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #344 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 11:19:37 »

Tisztelt Tapasztalt Pálinkafőző Mesterek !

Én ugyan nem szeretem a pálinkát   Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött  de ez a kökény alkohollá változtatásának lehetősége felkeltette az érdeklődésem.
Mivel kökény aztán errefelé van bőven (disznóhajtásban a kedvencem főleg vadrózsával elegyítve) valaki árúlja el hol találom a receptúrát.
A topikot átolvastam de lehet elsiklottam felette. Figyelmes olvasás 
Na és kérdésem : E fanyar gyümölcsből főtt nedű nem fogja tulságossan összerántani a gyomrom vagy a &eggem?  Nyihi  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: