Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 222037 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #300 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:50:36 »

A kajszival nagyon óvatosan kell bánni, fokozottan hajlamos a lekozmásodásra.

Ma végeztem a körték finomításával. A végtermék is ugyanazokat a jegyeket viseli, mint az alszesz. A tüskés körte karakteres körteillat és íz, némi hársfavirágillat felhanggal, a kobakos jóval visszafogottabb, lágyabb zamatvilág. Érnek egy negyedévet, aztán majd meglátjuk, mi változik.



A nyál is összefut a számban  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #301 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:15:47 »

Németh Lajos  Wave !  A tüskés körte mit takar ?  Fejvakarás  Wave Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #302 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:19:10 »

Németh Lajos  Wave !  A tüskés körte mit takar ?  Fejvakarás  Wave Emelem
(Lajos összeszedte a sündisznókat is a hulló körtével. Aztán kifőzte pálinkának Ördög)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #303 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:20:38 »

 Röhög  Taps Taps Taps
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #304 Dátum: 2011. Augusztus 22. - 07:59:47 »

(Lajos összeszedte a sündisznókat is a hulló körtével. Aztán kifőzte pálinkának Ördög)

Igen. Magas fehérjetartalom, pikáns buké.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #305 Dátum: 2011. Augusztus 22. - 08:23:25 »

Németh Lajos  Wave !  A tüskés körte mit takar ?  Fejvakarás  Wave Emelem

Egy hagyományos körtefajta. Az öregek ódákat zengtek a pálinkájáról, amit hittem is, nem is, hiszen elég fanyar. Idén kipróbáltam, mert nagyon sok termett a vadászház előtti fán. Összekapkodtam két este egy mázsát, de még a szarvasoknak is maradt bőven.
Hát, mit tagadjam, idén egyetlen gyümölcsből sem sikerült még ilyen szeszmennyiséget kipréselni, a szilvát közelíti. Ízéről, illatáról írtam, szerintem simán veri a Vilmost, pedig állítólag az a legjobb cefre alapanyag a nemes körték közül. A fa egyébként akkor volt utóljára metszve és permetezve, amikor Te kezelted.
Nézegettem a neten és is, mit lehet tudni róla, vannak hivatkozások, egyet ideillesztek:

http://www.kavastajinfo.hu/Ertekeink/hagy_gyumolcsfajtak/old_16.pdf

A kobakos körte nem a Bosc kobak!! Ez is egy külteljes, hagyományos körtefajta, nem kell metszeni, permetezni. Nagyon finom, zamatos gyümölcsöt ad, nem kásásodik, nem barnul be belülről, mint a tüskés körte. Nagyon leveses, igencsak cukros, mennyiséget szépen adott, de a bukéja szolidabb. /Persze, hiányzik belőle a sündisznó./  Vigyorog
Erről nem találtam semmit a neten, lehet, hogy ez csak a helyi elnevezése, biztosan van valami "elfogadott" neve is, de még nem tudom.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 22. - 11:27:29 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #306 Dátum: 2011. Augusztus 22. - 08:46:18 »

Németh Lajos  Wave ! Köszönöm !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #307 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 10:30:09 »



Egy zalai bádogosmester 25 literes duplafalú készüléke. /Engedélyes./
A teljes üst mindkét fala réz, a két fal között olaj a hőközvetítő. Az egyik hőmérő az olaj, a másik a cefre hőmérsékletét mutatja. Az üst jobb oldalán látható az olaj tágulási tartály.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #308 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 12:19:06 »



Egy zalai bádogosmester 25 literes duplafalú készüléke. /Engedélyes./
A teljes üst mindkét fala réz, a két fal között olaj a hőközvetítő. Az egyik hőmérő az olaj, a másik a cefre hőmérsékletét mutatja. Az üst jobb oldalán látható az olaj tágulási tartály.

Szia Lajos!

Mennyiért mérheti az öreg a műszert? Készít nagyobbat is, mondjuk 100 l-eset?
Köszönöm
Naplózva

Üdv: Bence
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #309 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 14:06:31 »

Jól megszívtam a diópálinkával!

Lent tartom a pincében literes üvegben. Ma reggel egy cimborának öntöttem egy 2dl-es üvegbe kostolót, nem sajnáltam, teljesen "csurig" töltöttem az üveget.
Dél felé találkoztunk egy presszóban, az üveget letettem az asztalra, hogy ilyen jót még nem ivott, meg ettőlaztán mindenbajaelmúlik stb.
Alig kértünk egy kávét az üveg alja, amihez senki nem nyúlt, szépen  levált és a finom nedű mindegy cseppig az asztalra ömlött! Rííí
Mi lehetett a baj? A meleg autóban valami erjedésnek indulhatott a több hónapja mozdulatlan italban? Vagy csak a nagy melegben tágult a pálesz? Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #310 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 15:34:56 »

Szerintem egyszerűen a pincehideg ital felmelegedett, és a csurig töltött üvegben nem tudott tágulni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #311 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 21:18:33 »

Jól megszívtam a diópálinkával!

Lent tartom a pincében literes üvegben. Ma reggel egy cimborának öntöttem egy 2dl-es üvegbe kostolót, nem sajnáltam, teljesen "csurig" töltöttem az üveget.
Dél felé találkoztunk egy presszóban, az üveget letettem az asztalra, hogy ilyen jót még nem ivott, meg ettőlaztán mindenbajaelmúlik stb.
Alig kértünk egy kávét az üveg alja, amihez senki nem nyúlt, szépen  levált és a finom nedű mindegy cseppig az asztalra ömlött! Rííí
Mi lehetett a baj? A meleg autóban valami erjedésnek indulhatott a több hónapja mozdulatlan italban? Vagy csak a nagy melegben tágult a pálesz? Vállat von
Tágult.
Én annyival jártam "jobban", hogy a dugót lőtte ki. Kocsiban. Oszt vezetés közben egyszercsak éreztem, hogy mesés illatok terjengenek a levegőben...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #312 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 21:20:58 »

Tágult.
Én annyival jártam "jobban", hogy a dugót lőtte ki. Kocsiban. Oszt vezetés közben egyszercsak éreztem, hogy mesés illatok terjengenek a levegőben...

Nem kell a duma! Belehelted a kocsit! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #313 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 21:27:08 »

Nem kell a duma! Belehelted a kocsit! Röhög

 Igen   Röhög Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #314 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 21:49:53 »

Nem kell a duma! Belehelted a kocsit! Röhög
Még mindig jobb, mint mikor neked az orosztonyi tarlórépás bab után repült ki a dugó... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: