Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 222053 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #285 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 23:43:55 »

nem kerül a főzetbe a lepárlás során cián.
Amennyiben a májcirrózis nem elég gyors, akkor azt utólag kell bele keverni .  Ördög  1 cm3 gáz - többnyire elegendő ... !  Nyihi  Nyihi

 Angyal  Wave
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #286 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 08:52:10 »

És ezt főzés előtt "magtalanítani" kell?
Van nekem is pár hordóval, van amit már lehetne főzni.  Azon gondolkodom, hogy a magot ki kell-e szedni a cefréből főzés előtt, mert ha nem okoz minőségromlást akkor nem vacakolnák vele.
MIndenképp magtalanítani kell főzés előtt, mert a csonthéjasok magjában ciánvegyületek találhatóak, amik ugye elég károsak-bár egy nagyon kevés magot szoktak hagyni a cefrében, mert jellegzetes, mandulára emlékeztető ízt, illatot ad a párlatnak. De ez a mennyiség kb. 10dkg mag/100l cefre. A magtalanításra három megoldás létezik: 1. szépen leülsz és egyesével kimagozod Nyihi, 2. a Lajos által javasolt módszer(szerintem ez a legjobb), 3. amikor már össze van esve a gyümölcs, de még nincs kiforrva, akkor egy 8-10mm lyukátmérőjű rostán átnyomkodod és így hagyod kiforrni a cefrét. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #287 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 09:34:44 »

3. amikor már össze van esve a gyümölcs, de még nincs kiforrva, akkor egy 8-10mm lyukátmérőjű rostán átnyomkodod és így hagyod kiforrni a cefrét. Wave
4. Veszel a lomisoktól egy régi, hagyományos centrifugát, beleöntesz egy vödör cuccot és megpörgeted.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #288 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 09:49:24 »

4. Veszel a lomisoktól egy régi, hagyományos centrifugát, beleöntesz egy vödör cuccot és megpörgeted.
Próbáltam, de két centrifugát tettem tönkre, mert a sűrű, ragacsos cuccot nem bírta a motor, meg a többi alkatrész(elvégre vízre van tervezve). Az egyik ilyen gép(aminek még jó a motorja) most átalakításra vár, mert a bratyó kitalált valamit, hogy alkalmas legyen magozni Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #289 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 09:58:40 »

Próbáltam, de két centrifugát tettem tönkre, mert a sűrű, ragacsos cuccot nem bírta a motor, meg a többi alkatrész(elvégre vízre van tervezve). Az egyik ilyen gép(aminek még jó a motorja) most átalakításra vár, mert a bratyó kitalált valamit, hogy alkalmas legyen magozni Ördög


Kíváncsian várjuk a tapasztalatokat!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #290 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 10:00:38 »


Kíváncsian várjuk a tapasztalatokat!

Én is-de ahogy a bátyám ismerem, nem lesz vele kész egyhamar(ugyanis mindig, minden másra van ideje, csak arra nincs, amit megbeszélünk). De ha meglesz, akkor tájékoztatlak róla! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #291 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 10:49:55 »

Kipróbáltam a fajélesztős erjesztést sárgabarackon és most a potyószilván is. Azt tapasztaltam, hogy az erjedés szinte órákon belül beindul, a bunda egy nap alatt kialakult, de az nem olyan vastag, mint azon amelyiket nem oltottam be. A főerjedés gyors, de nem volt olyan zajos, mint a hagyományosan erjesztetten. Az erjedés lecsengése viszont vontatottabb: az oltatlan hordóban a sűreje már lesüllyedt, míg az oltott hordókban még mindig van egy kis bundaképződés és amikor felkavarom, még pezseg egy kicsit. Remélem ez utóbbi a tökéletesebb kierjedés jele...

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #292 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 13:55:08 »

Megérkezett a pektinbontó is, amit a netről rendeltem. 2700Ft-ért(kiszállítással együtt) megvan 4000kg cefréhez elegendő pektinbontó  Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #293 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 14:18:44 »

Megérkezett a pektinbontó is, amit a netről rendeltem. 2700Ft-ért(kiszállítással együtt) megvan 4000kg cefréhez elegendő pektinbontó  Figyelmes olvasás

Nagyüzemben készülhet a pálinka nálatok! Piál
Tettem én is a vadszilvába pektinbontót, igaz tudtam Szombathelyen kisebb kiszerelésben venni 550Ft-ért, ami 1000l-be elég. Kapott élesztőt is, és tényleg azt tapasztaltam én is, hogy szinte azonnal megindult a kotyogó.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #294 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 14:45:27 »

Nagyüzemben készülhet a pálinka nálatok! Piál
Tettem én is a vadszilvába pektinbontót, igaz tudtam Szombathelyen kisebb kiszerelésben venni 550Ft-ért, ami 1000l-be elég. Kapott élesztőt is, és tényleg azt tapasztaltam én is, hogy szinte azonnal megindult a kotyogó.

Nem nagyüzem, csak a weboldalon ahol rendeltem egy nullát lehagytak a kg-ról(azt írták, hogy egy fiola 100kg cefréhez elég). Rendeltem 4 fiolával(kemény 450.-/db), hogy legyen későbbre is, egyet apumnak. Most meg mikor kézbe vettem, olvasom, hogy egy adag pektinbontó 1000kg cefréhez elegendő Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #295 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 10:08:33 »

Készítettem két mázsa körtecefrét.
Az egyiket tüskés körtéből, a másik az un. kobakos körtéből.
A tüskés lassan kiforr (ugyanazt tapasztalom az erjedés tekintetében egyébként mint Girgi), a kobakos most a legzajosabb.
Mindkettő abszolút bio. Kiváncsi leszek, milyen lesz a végtermék.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bombi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #296 Dátum: 2011. Augusztus 20. - 10:13:52 »

Üdvözlet!Segítséget szeretnék kérni,barátom múlt héten főzött sárgabarack pálinkát és egy picit nagyon elbaltázta.Leégette!Szeretném kérdezni van e valami megoldás a kozma íz eltüntetésére.Kegyetlen szar íze van!Sajnálná kiönteni 27 liter.
Naplózva

Üdvözlettel Borda Sándor!
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #297 Dátum: 2011. Augusztus 20. - 17:45:17 »

Azt mondják az okosok, hogy aktív szenes szűrőn kell keresztülengedni, és az megoldja a problémát, bár az aroma anyagokat is csökkenti a szűrés.
Itt minden infót megtalálsz:http://www.snapszmester.try.hu/
Naplózva
bombi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #298 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 08:56:14 »

Nagyon szépen köszönöm!
Naplózva

Üdvözlettel Borda Sándor!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #299 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:44:16 »

A kajszival nagyon óvatosan kell bánni, fokozottan hajlamos a lekozmásodásra.

Ma végeztem a körték finomításával. A végtermék is ugyanazokat a jegyeket viseli, mint az alszesz. A tüskés körte karakteres körteillat és íz, némi hársfavirágillat felhanggal, a kobakos jóval visszafogottabb, lágyabb zamatvilág. Érnek egy negyedévet, aztán majd meglátjuk, mi változik.

Tegnap este összevetettünk két kajszit. Az egyik az én tavalyi főzésem, a másik egy volt csoporttársam idei gönczi barackja. Utóbbi egylépcsős főzőn párolódott, 46 fokra állították be, az enyém 52-es volt tavaly, most nem mértem. Hát, bizony be kell vallanom, a gönczi ivás előtti illata szebb volt. Ízükben nem találtunk érezhető különbséget, az utóillat lecsengése is szinte párhuzamosan zajlott.
Meg is beszéltük mindjárt, hogy jövőre elmegyek hozzá alapanyagért.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: