Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 222043 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #150 Dátum: 2011. Július 11. - 11:09:14 »

Napok óta azon gondolkodom, hogy vajon mi lenne, ha mézet vízzel hígítanék és ezt oltanám be valamilyen fajélesztővel?
(Az ötlet onnét ered, hogy a pergető elmosásakor keletkező mézes vizet egy flakonba töltöttem, hogy azt később majd felitatom a méhekkel, de az erjedni kezdett a hűtőben is.)

Hallott már valaki hasonlóról?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #151 Dátum: 2011. Július 11. - 11:41:12 »

Cukor van benne, tehát kiforr.
Hogy a párlat milyen ízű lesz, az egy más kérdés. Lehet, hogy eléggé semleges, ez esetben egy diólikőrhöz, vagy valami más ízesített "körömlakkhoz" fel tudod használni.
Méhészek rá szokták tölteni egyébként az ilyen mosóvízet a gyümölcscefrére.

Girgi! Kísérletező kedvű gyerek vagy. Nem akarnád kipróbálni, hogy mit csinálnak a bogarak egy kipréselt natur gyümölcsléből?
Arra gondolok, hogy csutkára kinyomatod a mézteret egy kaptárban, ahol a fészek nagyjából tele van, aztán naponta etetsz velük valamilyen préselt gyümölcslevet. Elvileg a nektár cukortartalma sem nagyobb, mint egy jó érett gyümölcsléé. Valószínűleg el is hordják, mert pl. a darazsak által megrágott gyümölcsöt, szőlőt is előszeretettel látogatják.
Mi lenne vajon ebből, ha megrágják és besűrítik? Méz, vagy gyümölcscukor koncentrátum? Bármelyik jó lehetne valamire. Pl. cefre cukortartalmának természetes módon való emelésére, vagy mondjuk vajas kenyérre.
Málna, ringló, vagy bármilyen gyümölcs, ami ilyenkor, holt szezonban érik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #152 Dátum: 2011. Július 11. - 11:45:58 »

Cukor van benne, tehát kiforr.
Hogy a párlat milyen ízű lesz, az egy más kérdés. Lehet, hogy eléggé semleges, ez esetben egy diólikőrhöz, vagy valami más ízesített "körömlakkhoz" fel tudod használni.
Méhészek rá szokták tölteni egyébként az ilyen mosóvízet a gyümölcscefrére.

Girgi! Kísérletező kedvű gyerek vagy. Nem akarnád kipróbálni, hogy mit csinálnak a bogarak egy kipréselt natur gyümölcsléből?
Arra gondolok, hogy csutkára kinyomatod a mézteret egy kaptárban, ahol a fészek nagyjából tele van, aztán naponta etetsz velük valamilyen préselt gyümölcslevet. Elvileg a nektár cukortartalma sem nagyobb, mint egy jó érett gyümölcsléé. Valószínűleg el is hordják, mert pl. a darazsak által megrágott gyümölcsöt, szőlőt is előszeretettel látogatják.
Mi lenne vajon ebből, ha megrágják és besűrítik? Méz, vagy gyümölcscukor koncentrátum? Bármelyik jó lehetne valamire. Pl. cefre cukortartalmának természetes módon való emelésére, vagy mondjuk vajas kenyérre.
Málna, ringló, vagy bármilyen gyümölcs, ami ilyenkor, holt szezonban érik.

Nem ossz az ötlet! Bion Lehet most,hogy igazából már nem nagyon van mit hordaniuk felénk, ki is próbálom. (Szőlőpréssel és ülepítéssel gondolom majdnem tiszta gyümölcslevet lehet csinálni Fejvakarás)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #153 Dátum: 2011. Július 11. - 12:43:09 »

 "Elvileg a nektár cukortartalma sem nagyobb, mint egy jó érett gyümölcsléé"

Na ez így nem igaz, közben utánanéztem. A nektár 20-tól kezdődik, a legcukrosabb gyümölcsök meg ott érnek véget.
Ettől függetlenül holtidőszakban szerintem lehordják. Legalább nem tőgyelnek addig sem a kaptár elején.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #154 Dátum: 2011. Július 11. - 13:01:10 »

Málnából főzött-e már valaki pálinkát? Kapok 100 kg-ot. Gondolom érdemesebb pálinkát főzni belőle, mint szörpöt készíteni.

Mindenképpen érdemesebb!

Már volt szerencsém néhányszor málnapálinkát inni, és szerintem az a pálinkák teteje.
Mintha egy marék málnába szagolnál bele, olyan az illata.

Meg ha vacsora előtt bedobsz egy stampót belőle, aztán lenyomatod valami jóféle étellel, utána olyan jó málnazamatúakat lehet büfizni, hogy le a kalappal!  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #155 Dátum: 2011. Július 11. - 14:08:50 »

"Elvileg a nektár cukortartalma sem nagyobb, mint egy jó érett gyümölcsléé"

Na ez így nem igaz, közben utánanéztem. A nektár 20-tól kezdődik, a legcukrosabb gyümölcsök meg ott érnek véget.
Ettől függetlenül holtidőszakban szerintem lehordják. Legalább nem tőgyelnek addig sem a kaptár elején.  Ördög

Már csak gyümölcs kellene -epret nem kaptam idén, a szilvám lefagyott, a barackfáim kicsik még, a szőlő meg még messze van...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #156 Dátum: 2011. Július 11. - 14:51:01 »

Málnából főzött-e már valaki pálinkát? Kapok 100 kg-ot. Gondolom érdemesebb pálinkát főzni belőle, mint szörpöt készíteni.
Szerintem rizikózik aki nem tesz a cefrébe fajélesztőt.

Ui.: A diólikőrömet ért vádakat kikérem magamnak és neki! Ördög
Nálunk a sarki kis boltban is meg lehet kapni minden belevaló fűszert, ezek nélkül jobb, ha tiszta szeszben felolvasztotok egy kis bitument, és felhígítjátok
vízzel /mint ahogy Lehel csinálja Stoel/
   
  Először  is  kikérem  magamnak ! Tasli  Az  a  bitumenes  Világhírű !  A  recept  titkosabb  mint  a  coca  coláé, és  különben  is,  az  a  kis  bitumen  csak  adalék. Nyihi Nyihi Röhög
 
  A  málnából  igazi  csemegét  lehet  főzni  csak  annyi  a  baj  vele , hogy addig  kell  érlelni  míg  eljövök  megkóstolni!  Ördög Addig  szigorúan  kell  őrizni , mert  nem lesz jó semmire  ha  nem  hagyom  jóvá! Nyihi Ördög Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 11. - 15:06:42 írta St.Girgesz » Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #157 Dátum: 2011. Július 11. - 15:16:02 »

Csak a kivacsisag kedveert: meggybol fozott mar valaki?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #158 Dátum: 2011. Július 11. - 15:17:11 »

Igen.  Ragyogó! Piál
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #159 Dátum: 2011. Július 11. - 15:28:41 »

Sziasztok!

Szeretnék az idén naspolya pálinkát készíteni. Ért valaki hozzá? Mikor kéne szedni? Hogyan kell cefrézni? Mennyire kiadós? Kb. mennyi a cukorfoka? Meg minden ami vele kapcsolatos Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" Légy résen! "
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #160 Dátum: 2011. Július 11. - 15:29:38 »

 Emelem

Nincs is még itt az ideje, nem is vagyok nagy pályinkás, de számomra a non plus ultra az irsai olivér szőlő - nem törköly - párlat. A megkülönbözetett ismérve, hogy préseletlenül, csak bogyózva - tehát szár nélkül kerül forrásra félretéve, majd így az egész az üstbe. A végeredmény nem rossz.

Ám! Valami mennyei, ha az átlag 53-55 fokos "nyers" párlat max egy évre (nem tovább, mert kilágyul és fanyar lesz) tárolásra kerül irsais boroshoróban, majd utána lehet palackozni. Csak figyelni kell, mert párolog - igen garantáltan magától  S.Peti Ördög - így utána kell önteni. Színét, illatát tekintve messziről erősen hajaz az aszúra így kóstolásnál a kétdecis vizespoharat félig töltve gyakran előfordul, hogy a kedves vendég egyszerűen skótnak tart. Kóstolás után meg inkább szerelmet vall.  Nyihi Angyal

Aki kedvet érez iránta, szerintem érdemes kipróbálni.  Piál

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #161 Dátum: 2011. Július 11. - 15:49:19 »

Emelem

Nincs is még itt az ideje, nem is vagyok nagy pályinkás, de számomra a non plus ultra az irsai olivér szőlő - nem törköly - párlat. A megkülönbözetett ismérve, hogy préseletlenül, csak bogyózva - tehát szár nélkül kerül forrásra félretéve, majd így az egész az üstbe. A végeredmény nem rossz.

Ám! Valami mennyei, ha az átlag 53-55 fokos "nyers" párlat max egy évre (nem tovább, mert kilágyul és fanyar lesz) tárolásra kerül irsais boroshoróban, majd utána lehet palackozni. Csak figyelni kell, mert párolog - igen garantáltan magától  S.Peti Ördög - így utána kell önteni. Színét, illatát tekintve messziről erősen hajaz az aszúra így kóstolásnál a kétdecis vizespoharat félig töltve gyakran előfordul, hogy a kedves vendég egyszerűen skótnak tart. Kóstolás után meg inkább szerelmet vall.  Nyihi Angyal

Aki kedvet érez iránta, szerintem érdemes kipróbálni.  Piál

 Emelem

Szerintem is nagyon finom tud lenni a szőlőpálinka. A kertemben a szőlőskertek királynőjétől kezdve az olaszrizlingen és a kadarkán át a piros szlankáig sok fajta van. Több félével kísérleteztem az elmúlt két évben, és a tiszta szlanka, valamint a rizling-hárslevelű vegyes ízlett a legjobban. (Érdekes, hogy előző évben a szőlőskertek királynője volt a jobb.) Kár, hogy nincs sok időm a szőlőre, így az a kis mennyiség ami kijön belőle elég hamar el is kopik Ördög

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #162 Dátum: 2011. Július 11. - 15:55:01 »

Párolog! Girgi nem figyelted Nagysas írását. Párolog magától! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #163 Dátum: 2011. Július 11. - 16:10:50 »

Párolog! Girgi nem figyelted Nagysas írását. Párolog magától! Kacsint
Bakker tényleg! Jó lesz rászólni az otthoniakra Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #164 Dátum: 2011. Július 12. - 08:16:40 »


Nincs is még itt az ideje, nem is vagyok nagy pályinkás, de számomra a non plus ultra az irsai olivér szőlő - nem törköly - párlat. A megkülönbözetett ismérve, hogy préseletlenül, csak bogyózva - tehát szár nélkül kerül forrásra félretéve, majd így az egész az üstbe. A végeredmény nem rossz.



Sokat beszélgettem kedvenc borászaimmal borpárlat-törköly témában. Azt állítják (tapasztalatból), hogy a törköly messze jobb párlatot ad, mint a teljes gyümölcsből desztillált.
Hátha valakinek nem világos: a teljes gyümölcsből készült az, amikor a kacsról leszedett bogyókat csak megdaráljuk és mennek az erjesztőhordóba. A törköly az a maradék, ami a must kipréselése után bennmarad a présben. Magyarul a szőlőszem héja, magja, rostjai.
No tehát, azt csinálják, hogy egyszer, aránylag lazán préselnek, a "szottyos" törkölyt még egy kicsit megloccsantják musttal, aztán megy az erjesztőkádba.







 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: