Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 222035 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #30 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 13:56:13 »

Üdv ! Szerintem !!!, ha adunk hozzá akármit is az már megalkuvás . Igaz nem mindenüt egyforma az alapanyag , de bizony 
az igazi jó szilvához bűn bármit is beletenni ,.""Szerintem  """Mi felénk Kondoros és a környéken igen édes szilvák teremtek , ahhoz meg
minek cukor  Fejvakarás De ez csak az én véleményem . Pl. Tej vagy tejital , sajt - sajtszerű . Inkább legyen kevesebb , de az legalább gyógyszer .  Piál
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #31 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 14:37:26 »

Üdv ! Szerintem !!!, ha adunk hozzá akármit is az már megalkuvás . Igaz nem mindenüt egyforma az alapanyag , de bizony 
az igazi jó szilvához bűn bármit is beletenni ,.""Szerintem  """Mi felénk Kondoros és a környéken igen édes szilvák teremtek , ahhoz meg
minek cukor  Fejvakarás De ez csak az én véleményem . Pl. Tej vagy tejital , sajt - sajtszerű . Inkább legyen kevesebb , de az legalább gyógyszer .  Piál

Szia!

A cukrozás - mint alább írtam - nem elsődlegesen mennyiségi kérdés.
Lacus, az az igen édes szilva jóindulattal legyen 12 cukorfokos. Abból kiforrás után 8 szeszfokos cefre lesz, aminek savtartalma minimális. Ez hosszabb ideig nem tartható el minőségromlás nélkül, akárhol tárolod. Ha kiforrás után gyorsan le tudod főzni minden rendben van, de ha várni kell a főzéssel valamiért, akkor vagy emeled cukrot, savazod, vagy beletörődsz, hogy csökkent minőségű pálinkát iszol.
Ismered azt a "kellemes Technokol Rapid" illatot a főzetben? 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #32 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 14:45:07 »

Szia!

A cukrozás - mint alább írtam - nem elsődlegesen mennyiségi kérdés.
Lacus, az az igen édes szilva jóindulattal legyen 12 cukorfokos. Abból kiforrás után 8 szeszfokos cefre lesz, aminek savtartalma minimális. Ez hosszabb ideig nem tartható el minőségromlás nélkül, akárhol tárolod. Ha kiforrás után gyorsan le tudod főzni minden rendben van, de ha várni kell a főzéssel valamiért, akkor vagy emeled cukrot, savazod, vagy beletörődsz, hogy csökkent minőségű pálinkát iszol.
Ismered azt a "kellemes Technokol Rapid" illatot a főzetben? 

Azért van az ember fiának olyan szép csavaros vörösréz bigyós lábosa, hogy ne kelljen várni senkire, és csak 48 fokos legyen a pálesz... :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #33 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 14:49:58 »

Azért van az ember fiának olyan szép csavaros vörösréz bigyós lábosa, hogy ne kelljen várni senkire, és csak 48 fokos legyen a pálesz... :Mosolyog

Ez a saját készülék és a saját főzési lehetőség elvitathatatlan előnye.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #34 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 14:51:12 »

Pálinka főzés az első a többi ráér  Ördög  Nagyon régen én is fogyasztottam pálinkát ,
azt tudom ami jó volt Pl. fél és egy liter között attol nem fájt se a fejem se a gyomrom . Igen  Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #35 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 15:03:18 »

Azért van az ember fiának olyan szép csavaros vörösréz bigyós lábosa, hogy ne kelljen várni senkire, és csak 48 fokos legyen a pálesz... :Mosolyog

Meg nem lábosa, hanem szíp ződ hordója...

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #36 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 09:43:35 »

Lajos-most jött el a várva várt pillanat  Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #37 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 13:16:02 »

Igen!

Ma délután már főzök is. A szilva éppen most forrott ki, nem várok vele egy napot sem.
Elég sok lé van alatta, nem szütykölök az automata mosógépdobbal (körténél pl. az is benne van a "kondérban"), csak a sima szűrőt teszem bele az üst aljába. Ez a lekozmálást hivatott megelőzni.
Eleinte kicsit nagyobb lángon, majd amikor elindul, viszafogottabban melegítem és főzöm egészen addig, amíg jócskán 20 alá nem megy a szeszfok.
Ilyenkor, ha jó illatú anyag csurog, akkor főzöm még egy kicsit, ha szesz már nincs is sok benne, de ízek aromák még jönnek át, később úgyis higítani kell, akkor inkább ez higítsa, mint a tiszta víz, amiből nem kerül a pálinkába semmi. Ha csak savanyúvíz szagot érzek benne, akkor elzárom.
50 liter jó minőségű szilvacefrénél ez úgy 4-5 liter körüli alszeszt jelent. Az összesített szeszfoka (úgy sejtem) úgy 40 körül lesz.
Két főzet szilva lesz, a 10 liternyi alszeszt ugyanennyi vízzel felöntöm, nagyjából 20 fokra higítva a "plávist", aztán ezt újra felteszem és ugyan úgy mint először, előbb nagyobb lángon, aztán ha megindult egészen lassan főzöm.
Ne csurogjon, inkább csak csepegjen. Azt első 1/2 dl-t kiöntjük az udvarra, a másodikat is, a harmadikat már megszagoljuk, ujjheggyel egy cseppet a nyelvünkre téve megízleljük. Nagyon rácuppanni nem szabad, mert ez vastagon 70 fok felett van. Ha jó, mehet élesben a kancsóba. Itt, a finomításnál jobban kell figyelni a végszóra, mert a vége felé rohamosan tud leesni a szeszfok, úgyszólván nullára.  
55-60-as összesített szeszfokkal teszem bele a demizsonba, olyan 3/4-éig töltve az edényt, hogy legyen egy kis tere lélegezni.
Pár hét után tiszta vízzel 50-esre higítom, megint pihen pár napot, aztán mehet a palackba.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #38 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 13:34:30 »

Igen!

Ma délután már főzök is. A szilva éppen most forrott ki, nem várok vele egy napot sem.
Elég sok lé van alatta, nem szütykölök az automata mosógépdobbal (körténél pl. az is benne van a "kondérban"), csak a sima szűrőt teszem bele az üst aljába. Ez a lekozmálást hivatott megelőzni.
Eleinte kicsit nagyobb lángon, majd amikor elindul, viszafogottabban melegítem és főzöm egészen addig, amíg jócskán 20 alá nem megy a szeszfok.
Ilyenkor, ha jó illatú anyag csurog, akkor főzöm még egy kicsit, ha szesz már nincs is sok benne, de ízek aromák még jönnek át, később úgyis higítani kell, akkor inkább ez higítsa, mint a tiszta víz, amiből nem kerül a pálinkába semmi. Ha csak savanyúvíz szagot érzek benne, akkor elzárom.
50 liter jó minőségű szilvacefrénél ez úgy 4-5 liter körüli alszeszt jelent. Az összesített szeszfoka (úgy sejtem) úgy 40 körül lesz.
Két főzet szilva lesz, a 10 liternyi alszeszt ugyanennyi vízzel felöntöm, nagyjából 20 fokra higítva a "plávist", aztán ezt újra felteszem és ugyan úgy mint először, előbb nagyobb lángon, aztán ha megindult egészen lassan főzöm.
Ne csurogjon, inkább csak csepegjen. Azt első 1/2 dl-t kiöntjük az udvarra, a másodikat is, a harmadikat már megszagoljuk, ujjheggyel egy cseppet a nyelvünkre téve megízleljük. Nagyon rácuppanni nem szabad, mert ez vastagon 70 fok felett van. Ha jó, mehet élesben a kancsóba. Itt, a finomításnál jobban kell figyelni a végszóra, mert a vége felé rohamosan tud leesni a szeszfok, úgyszólván nullára.  
55-60-as összesített szeszfokkal teszem bele a demizsonba, olyan 3/4-éig töltve az edényt, hogy legyen egy kis tere lélegezni.
Pár hét után tiszta vízzel 50-esre higítom, megint pihen pár napot, aztán mehet a palackba.  

Finomításkor próbáld ki, hogy kóstolás előtt a "mintát" kihigítod 47-50 fokra. Úgy könnyebb észrevenni a különbségeket.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #39 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 14:11:16 »

Finomításkor próbáld ki, hogy kóstolás előtt a "mintát" kihigítod 47-50 fokra. Úgy könnyebb észrevenni a különbségeket.

Az előpárlat vizsgálatakor gondolod?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #40 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 18:21:54 »

Az előpárlat vizsgálatakor gondolod?

Igen!  Nyami
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #41 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 19:33:08 »

Nekem nem volt egyértelmű,hogy mikor kell bejelenteni a pálinkafőzést. Minden esetben,vagy csak akkor,ha nagyobb mennyiséget főzök,vagy eladásra szánom?
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #42 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 19:39:53 »

Nekem nem volt egyértelmű,hogy mikor kell bejelenteni a pálinkafőzést. Minden esetben,vagy csak akkor,ha nagyobb mennyiséget főzök,vagy eladásra szánom?

Valami olyasmi van hogy foktól teszik függővé.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #43 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 20:34:26 »

Nekem nem volt egyértelmű,hogy mikor kell bejelenteni a pálinkafőzést. Minden esetben,vagy csak akkor,ha nagyobb mennyiséget főzök,vagy eladásra szánom?

Többször olvastam a közlöny ide vonatkozó számát, de még nekem sem világos minden.
Holnap felhívom a VPOP-t.

Úgy néz ki, hogy sikerül szereznem egy leselejtezett gyógyszertári lepárlót. Arra nem kell engedély, és minősítése is van ha a finánc kéri.
Ha patikába jó volt, akkor nekem is az lesz. Igaz bele kell pótolni nem kevés rézanyagot hogy jó "lekvár" csurogjon belőle!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #44 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 07:55:02 »

http://zalaihirlap.hu/gazdasag/20100927_maganfozes
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: