Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730537 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1215 Dátum: 2009. Augusztus 03. - 13:51:58 »

Csatlakozom!  Emelem  Igen  Igen
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1216 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 09:01:21 »

Tegnap este a délutáni esőből akartam némi hasznot húzni, remélve, hogy a vizes kukoricákból korábban előmerészkednek a rókák a házak melletti tarlókra. 9 után indultunk.
Jó ideig csak a mindenhonnan villogó macskaszemek keltettek némi izgalmat, aztán az első róka is kirohant barátomék udvarából, ahogy odavágott a fénysugár. A mellettük levő üres telken is csak átszáguldott, esélyünk sem volt még mozdulni sem.
A cincogásra ébredtek fel a kutyák... Ördög Ördög Ördög
Nem is erőltettem tovább a dolgot.

A második ravaszdi a K. utca utolsó háza melletti tarlón volt. A fényre ő is berohant a kukoricásba, és aztán annak a széléből leskelődött vissza. Egy idő után szépen kiült az első sor elé  Róka és meg lehetett próbálni, olyan 120-ról.
Szépen, halkan csettent az Izs, nem volt teljesen helyéretolva az alsókulcs...  Hülye oroszok! Tasli
Újra felhúztam a puskát és céloztam, erre a róka bement a kukoricába.
Cincogtam és visszajött, de már nem olyan jó helyre, úgy láttam, hogy takarja valami gaz, ezért nem mertem lőni. Vártunk. Egy idő múlva eltűnt, aztán a tarló közepéről rohant megint vissza a kukoricásba, mint az őrült. Mintha zavarta volna, hogy teljesen nyílt helyen éri a fény, pedig csak egy kis süldő volt, nem valami harcedzett veterán.
Megint pár sorozatnyi cincogás, aztán jóval közelebb villant fel a szem, talán 80 méterre lehet. És ekkor  Fácánvadász

Kivittük a kocsihoz, de ott is kellett hagyni, mert nem volt nálam zsák. Ma reggel mentem vissza érte.

Az utolsó fordulóban a balatoni út mellett nézegetett egy apróka a fénybe, akkora volt, hogy először macskának néztem. Nem is nagyon akartam bántani, mire megfordultunk, ő is távolabbra húzódott, aztán eltűnt. Majd máskor...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1217 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 12:22:24 »

Tegnap este a délutáni esőből akartam némi hasznot húzni, remélve, hogy a vizes kukoricákból korábban előmerészkednek a rókák a házak melletti tarlókra. 9 után indultunk.
Jó ideig csak a mindenhonnan villogó macskaszemek keltettek némi izgalmat, aztán az első róka is kirohant barátomék udvarából, ahogy odavágott a fénysugár. A mellettük levő üres telken is csak átszáguldott, esélyünk sem volt még mozdulni sem.
A cincogásra ébredtek fel a kutyák... Ördög Ördög Ördög
Nem is erőltettem tovább a dolgot.

A második ravaszdi a K. utca utolsó háza melletti tarlón volt. A fényre ő is berohant a kukoricásba, és aztán annak a széléből leskelődött vissza. Egy idő után szépen kiült az első sor elé  Róka és meg lehetett próbálni, olyan 120-ról.
Szépen, halkan csettent az Izs, nem volt teljesen helyéretolva az alsókulcs...  Hülye oroszok! Tasli
Újra felhúztam a puskát és céloztam, erre a róka bement a kukoricába.
Cincogtam és visszajött, de már nem olyan jó helyre, úgy láttam, hogy takarja valami gaz, ezért nem mertem lőni. Vártunk. Egy idő múlva eltűnt, aztán a tarló közepéről rohant megint vissza a kukoricásba, mint az őrült. Mintha zavarta volna, hogy teljesen nyílt helyen éri a fény, pedig csak egy kis süldő volt, nem valami harcedzett veterán.
Megint pár sorozatnyi cincogás, aztán jóval közelebb villant fel a szem, talán 80 méterre lehet. És ekkor  Fácánvadász

Kivittük a kocsihoz, de ott is kellett hagyni, mert nem volt nálam zsák. Ma reggel mentem vissza érte.

Az utolsó fordulóban a balatoni út mellett nézegetett egy apróka a fénybe, akkora volt, hogy először macskának néztem. Nem is nagyon akartam bántani, mire megfordultunk, ő is távolabbra húzódott, aztán eltűnt. Majd máskor...


Gratulálok! Igen
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1218 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 15:28:49 »

Üdv U.Péter  Wave 

Végre már irtál  gyozo  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1219 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 16:06:36 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1220 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 16:30:37 »

Gratulálok, szerencsés estétek volt.  Táncol Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1221 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 19:40:02 »

Peti gratulálok, örülök, hogy sikerrel jártál!  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1222 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 23:25:04 »

 Igen Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1223 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 08:30:35 »

Peti, gratulálok!  Emelem
Jó volt olvasni ismét tőled valamit.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1224 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 08:30:51 »

 Meghajol
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1225 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 08:57:50 »

Tegnap este a délutáni esőből akartam némi hasznot húzni, remélve, hogy a vizes kukoricákból korábban előmerészkednek a rókák a házak melletti tarlókra.


Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1226 Dátum: 2009. Augusztus 08. - 16:49:14 »

Este megindultam, megint csak egyedül. Elég biztatóan kezdődött a vadászat, egy feltárcsázott tarlón megláttam két rókát, de mire a kocsival megfelelő irányba fordultam, beléptek a nádba.
Továbbmentem a téglagyári gödör felé, ahol konyhakertek, keskeny kukoricák és tarlók váltakoznak. Korábban itt már láttam is, lőttem is rókákat, de ezúttal semmi sem volt.
Ezután kimentem a nagy szövetkezeti földekre, ahol a nagy napraforgó és kukorica táblák között egy-egy kisebb lucerna és gabonatarló található. Az első kettőn semmi, aztán a harmadikon belenézett egy süldőróka a lámpába. Lassan ráfordultam a kocsival, az ajtónyitást is megvárta, sőt, a lucerna és a tarló szélén megindult felém. Kb 50m-ről lőttem rá, helyben maradt.



Ekkor még csak fél-háromnegyed órája voltam kint, és mivel már három rókát láttam, nagy reményekkel kecsegtetett az éjszaka. Sajnos Samu nem volt partner a dúvadazásban, megint elment az alapjárat. (visszatérő jelenség, 5 perc alatt meg szoktam csinálni, csak nem a tarlón) Kénytelen voltam hazaindulni, útközben még két macskát láttam, de ezúttal nem zaklattam őket. Ez volt idén a tizedik róka amit lőttem, nem számolva a tyúkon hízott két háztájit.

 
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1227 Dátum: 2009. Augusztus 08. - 19:55:47 »

Gratulálok a rókavadászoknak!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1228 Dátum: 2009. Augusztus 08. - 20:02:53 »

 Bravó
Gratulálok minden sikeres "rókavadásznak"!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1229 Dátum: 2009. Augusztus 08. - 20:36:33 »

Üdv Mindenkinek!
Tegnap esti élményemet szeretném megosztani.

Egy tarló végén álló lesre ültem fel. Már régóta szerettem volna kipróbálni ezt a lest, mert még új és nem ültem rajta. Körülbelül 19.20-kor már a lesen távcsöveztem. Tőlem jobbra napraforgó tábla, balra gazos-bozótos, mögöttem vegyes erdő és szembe nekem kb. 400m hosszú tarló terült el. Nem telik el sok idő barna foltot veszek észre, tőlem kb. 200 méterre. Látom, hogy őz és méghozzá bak. Nézegettem a keresőben és egy suta állt fel mellőle a magas fűből. A baknak sem kellett több és már kergette is. Nem kellett nagyon törnie magát a baknak, mert rövid kergetőzés után, már be is borította a sutát. Sokáig nem tudtam őket csodálni, mert eltávolodtak tőlem és eltűntek a kukoricában.
Hamar telt az idő és reménykedtem, hogy biztosan lesz egerésző róka a tarlón. De valahogy nem akart mozogni semmi. Már szürkült, amikor a tarló szélén észrevettem egy barna foltot. Távcsőben látom, hogy róka, de elfele gyalogol. Cincogok neki a számmal, de csak visszanézz és mintha nem tudná mi tévő legyen. Lassan tovább indul a tarló közepe felé. Lövésről szó se lehetett, mert messze volt még. Elővettem a sípot és azzal próbálkoztam. Cincogtam neki, végre felém fordult és uzsgyi felém. Követtem a keresőben, amikor újabb foltot látok meg a tarlón. A távcső látómezejében két rókát látok, az egyik fut felém a másik pedig egerészik. Ekkor felemeltem a puskát és célba vettem a rókát. Körülbelül 35 méterre lehetett, amikor egy szalmabála mellett megállt és keresztbe fordult, ekkor DURR. Új töltényt raktam a csőbe, láttam, hogy a róka eldőlt. A másik rókát nem is néztem, mert azt gondoltam, hogy biztosan elugrott. Tévedtem! Ahogy elnézek balra a tarlón látom, hogy a másik róka ugyanúgy kinn van a tarlón és semmitől nem zavartatva magát egerészik tovább. Próbáltam megcélozni, de állandóan mozgolódott és már erősen szürkült. Na de végre keresztbe fordult és megállt, ekkor útjára engedtem a golyót. Nagy durranás, de nem látom, hogy megvan-e a róka, mert már sötét volt. Vártam 5 percet és leszálltam a lesről. Elindultam a rókákhoz, az elsőt könnyedén megtaláltam, egy szép nagy süldő róka. Mentem kicsit srégen, balra felfelé a tarlón és kb. 1 perces keresés után megtaláltam a második rókát is! Ez is egy süldő róka volt.
Ezek után visszamentem a leshez, összepakoltam és nagyon boldogan tértem haza.

Lőszer: 30.06 Remington PSP

Képek:
http://kep.ivpicture.hu/161887.jpg
http://kep.ivpicture.hu/161888.jpg
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: