Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730600 alkalommal)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1125 Dátum: 2009. Július 18. - 22:54:08 »

Üdv Mindenkinek!
Gratulálok az elejtőknek!   Emelem

Péntek esti élményemet szeretném megosztani.
Két hét után végre haza tudtam jönni a panelrengetegből. Egyik vadásztársammal megbeszéltük, hogy merre menjünk estére, ő ajánlott egy ígéretes helyet a számomra, nekem is tetszett a hely. Egy magányos nyárfára épített ülőkére ültem fel. Ő pedig nem messze tőlem, egy magaslesre ült ki. A leshelyemet úgy kell elképzelni, hogy mögöttem egy jókora vegyes erdő volt, balra tőlem kukorica, jobb oldalt nagy kiterjedésű füves-bozótos terület és szembe pedig egy 3-4 napja levágott búzatarló. Közvetlen a nyárfa előtt egy árok húzódott, amiben kicsinyke nádfoltok terültek el.
Este 8 óra lehetett, amikor felmásztam a nagy nyárfa tetejére. Elrendeztem a felszereléseimet, utána elkezdtem pásztázni a területet. Semmi mozgás, nagyon meleg van még mindig. A madarak csicsergése is alig hallható. Eltelt fél óra úgy, hogy semmi mozgást nem látni, csak messze a köves úton mennek folyamatosan az autók. Végignézek újra a tarlón, amikor valamin megakad a szemem, egy süldő nyúl baktat a tarló szélén, messze van. Nem foglalkozom vele, annál inkább a szúnyogokkal, mert rengeteg van belőlük. Újra rápillantanék a nyúlra, de már nem látom, eltűnt, helyette viszont, a tarló túlsó végén egy újabb foltot veszek észre. Megnézem a távcsőben és látom, hogy egy szép nagy róka sétál a tarlón. Lövésről szó se lehetett, mert legalább 300-350m volt a ravaszdi. Megpróbáltam neki cincogni, de nem nagyon törődött vele, ugyanúgy sétált tovább, viszont az én irányomba. Megtett kb. 50 métert, amikor újra cincogtam neki, erre szaporára szedte a lépéseit és közvetlenül az én leshelyemnek vette az irányt. Gyorsan haladt nagyon, közben már a céltávcsőben figyeltem az útját. Körülbelül már 70 méterre lehetett, amikor hirtelen szügyét felém fordítva megállt, ezt a pillanatot vártam, útjára engedtem a golyót. Abban a pillanatban nagy pukkanás, hallom a becsapódást, a róka eldőlt. Új töltényt raktam a csőbe és letámasztottam a puskát. Nagyon örültem ennek a ravaszdinak.
Gyorsan telt az idő, lassan már alkonyodni kezdett, amikor közvetlen előttem az árokban szöszmötölést hallok. Nem is kellett a keresőtávcső, szabad szemmel látom, hogy egy róka jött ki a nádfoltból. Pillanatra megáll és lassú léptekkel halad a fűben. Leengedtem a keresőt és felvettem a puskát. A róka szaglászik halad tovább, de még mindig nagyon közel van, nincs több 15 lépésnél. Nézegetem a céltávcsőben, de túl közel van és így nem jó célpont. Tehát várok, figyelem a rókát tovább. Nagyon lassan halad, szaglászik, megjelöli a területét. Végre már van köztünk körülbelül 25-30 méter, amikor keresztbe állt ujjból, ekkor elengedtem a lövedéket. Nagy durranás és látom, hogy a róka belebukfencezett az árokba. Hirtelen már teljes sötétség lett, amikor mögülem nagy durranás. Felhívom a társam, hogy mire lőtt, akkor mondja, lőtt egy süldő rókát. Gratuláltam neki, nagyon örültünk egymás sikerének.
Lemásztam az ülőkéről, megnézni a rókákat. A második róka volt közelebb, ezért őt néztem meg először. Könnyen megtaláltam, mert nem volt messze. A nagy kaliberhez képest, nem látni rajta a lövést, csak rengeteg vér van körülötte. Nem mozgattam, mert nem szeretek a rókákhoz hozzányúlni így nyáron. Mentem tovább a másik rókához, könnyen megtaláltam őt is, mert egy bála mellett terült el. Viszont őt iszonyatosan megtépte a lövedék. Csináltam róla is fotót, de nem a legszebb. Hosszában ment végig a lövedék rajta és hátul ahol kijött, csúnya munkát végzett.
Boldogan tértem haza egy ilyen eredményes este után.

Puska: Sabatti Rover 30.06
Lövedék: Remington 11.7g PSP

Képek:



Szia Ádám!

Az első képet kivettem, mert az ilyen "csonkolt" dolgokat nem szoktuk feltenni!

Üdv. w.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 19. - 11:22:31 írta wetzlar » Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1126 Dátum: 2009. Július 19. - 08:53:04 »

 Igen Igen Igen Igen    Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1127 Dátum: 2009. Július 19. - 12:42:08 »

Rendben értem. Következő alkalommal már tudni fogom.

BErik!
Köszi a gratulációt!

Üdv
Kovi Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1128 Dátum: 2009. Július 19. - 13:19:11 »

 Emelem :TGratulálok a rókavadászoknak!
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1129 Dátum: 2009. Július 20. - 12:37:37 »

Tegnap fél nyolckor találkoztam ezzel a rókával. Csirkecsonton rágódott. Mivel még teljesen világos volt, szurkoltam, nehogy észrevegyen a fán. Nem vett észre. Meglőttem, kb testközépen. A nyílvessző átütötte, láttam a földben távcsővel a vesszőt. Egyet morrant, aztán befordult a sűrűbe, és csend lett. Nem tudtam, mi van vele és nem is akartam lessel együtt lemászni, összejárkálni a környéket, vártam a disznókat. A disznók valószínűleg a vizes búzában dorbézoltak a szomszédban, felém sem jöttek. Jött viszont egy róka. Teljesen megdöbbentem, hogy milyen szívós állat, így túléli a lövést, de már sötét volt, és mire feltettem a lámpát az íjra, elment. Amikor már semmit nem láttam, lejöttem a fáról, és a párommal együtt kerestük a nyomokat. Hihetetlen jó vérnyom mutatta, hogy merre ment. 10 méterrel arrébb meg is találtuk kimúlva. Olyan horror látvány volt, hogy még a ballisztikába sem fogom feltenni.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1130 Dátum: 2009. Július 20. - 12:46:32 »

Ügyes vagy Sziju! Látom nem sajnálod a vesszőket a rókákra sem. Emelem
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1131 Dátum: 2009. Július 20. - 13:11:37 »

 Taps Emelem Ijasz
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1132 Dátum: 2009. Július 20. - 13:17:34 »

Tegnap fél nyolckor találkoztam ezzel a rókával.


Igen Le a kalappal! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1133 Dátum: 2009. Július 20. - 13:23:10 »

 Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #1134 Dátum: 2009. Július 20. - 16:32:10 »

 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1135 Dátum: 2009. Július 20. - 17:16:29 »

Szia Judit !
Gratula ! Emelem Wave
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1136 Dátum: 2009. Július 20. - 17:36:57 »

Köszönöm! Wave

Rókára külön vesszőt tartok a tárban.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1137 Dátum: 2009. Július 20. - 18:00:11 »

Gratulálok rókavadászok! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1138 Dátum: 2009. Július 20. - 20:17:05 »

Tegnap fél nyolckor találkoztam ezzel a rókával. fogom feltenni.

Gratulálok Judit!  Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1139 Dátum: 2009. Július 20. - 20:40:25 »

Sziju!

Gratulálok! Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: