Oldalak: 1 ... 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586105 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2895 Dátum: 2015. Május 16. - 10:27:14 »

Kedves Vadásztársak!
Lehet, itt a fórumon sok mindent írogatni, jogszabályokat bemásolni, és úgy néz ki a hozzászólás mintha igaz volna.
De a gyerek fekvése egy kicsit más, ha ténylegesen úgy nézzük, ahogy le is vagyon írva.
Vadász vizsga. Jelen szabályozás szerint csak Magyarországon, magyar nyelven kell vadászvizsgát tenni. Így ki lehet váltani a Magyar vadászjegyet. A külföldön letett vizsgával, meghívás esetén csak vadászati engedély adható ki.

Más! Fegyvertartási engedély. Tony sok mindent írt, és még jogszabályokat is mellékelt volt, amikor hiányosan és volt, hogy teljesen, de a magyarázatához csak egy kiragadott szakaszt vett.

Igen, DE nem HIÁNYOSAN, hanem azért mert csak a témához kapcsolódó jogszabályokat másoltam be, ahogy TE is.
Nem is állítottam sehol, hogy kinti vadászvizsgával lehet itthon vadászni, arra hoztam egy példát, hogy vannak az EU-ban országok, ahol a TE MAGYAR vizsgádat elfogadják! Olvasd csak el még egyszer!
Sajnálom ha ez csak ÚGY NÉZ Ki mintha igaz volna. Nem muszáj elhinni, de utána kellene járni mielőtt lehazudtolunk valakit nyilvánosan.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #2896 Dátum: 2015. Május 16. - 12:08:42 »


Sajnálom, hogy néhányan így értelmezik a fejlődést, szerinted kibúvó, szerintünk a világ kitárulása.
Sokaknak sokat kell még dolgoznia hogy itt a fejekben megváltozzanak a dolgok, nem hiába mondják hogy 80évvel vagyunk lemaradva... Szerintem többel.

Ez nem fejlődés. Ez csak annyi, mint amikor a büdös cigány követeli a jogait és közben elfelejtkezik a kötelességeiről. Neked csak a "mindent szabad" jut el a tudatodig, nem vagy képes rendszerben gondolkozni. Tényleg rendet kellene tenni a fejekben.
Minden eu tagország őrzi valamilyen szinten a jogi szuverenitását. Bizonyos kérdésekben hozhatnak eltérő jogszabályokat, hoznak is. Pl. változó, melyik járműkategóriát milyen jogosítvánnyal lehet vezetni vagy kell-e hozzá egyáltalán jogsi, ez így van közúton és hajózásban is. És ha egy 125-ös robogó nálunk jogsiköteles, akkor nem flangálhat egy máltai csávó jogsi nélkül vele a magyar utakon csak mert neki eu-s joga.
De még mindig nem árultad el, hogy a haverodnak miért olyan megoldhatatlan a magyar fegyvertartási...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2897 Dátum: 2015. Május 16. - 13:34:24 »

Ez nem fejlődés. Ez csak annyi, mint amikor a büdös cigány követeli a jogait és közben elfelejtkezik a kötelességeiről. Neked csak a "mindent szabad" jut el a tudatodig, nem vagy képes rendszerben gondolkozni. Tényleg rendet kellene tenni a fejekben.
Minden eu tagország őrzi valamilyen szinten a jogi szuverenitását. Bizonyos kérdésekben hozhatnak eltérő jogszabályokat, hoznak is. Pl. változó, melyik járműkategóriát milyen jogosítvánnyal lehet vezetni vagy kell-e hozzá egyáltalán jogsi, ez így van közúton és hajózásban is. És ha egy 125-ös robogó nálunk jogsiköteles, akkor nem flangálhat egy máltai csávó jogsi nélkül vele a magyar utakon csak mert neki eu-s joga.
De még mindig nem árultad el, hogy a haverodnak miért olyan megoldhatatlan a magyar fegyvertartási...

Van több is akinek nincs magyar, de egyiknek sem kell... pl. azért mert több országban vadásznak, de elég egy fegyverútlevél.
Ezt /is/ hozta nekik a EU.
Nem titok, nekem is van másik EU.-s országban /is/vadászjegyem és ott is vadászom a Magyar Fegyverútlevelemmel, akkor szerinted ott is kellene nekem fegyvertartási...
Még jó hogy a törvény szerint nem.

 Emelem





Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #2898 Dátum: 2015. Május 16. - 13:47:15 »


Nem titok, nekem is van másik EU.-s országban /is/vadászjegyem és ott is vadászom a Magyar Fegyverútlevelemmel, akkor szerinted ott is kellene nekem fegyvertartási...

Nem ismerem annak az országnak a vadászati törvényeit...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2899 Dátum: 2015. Május 16. - 13:57:25 »

a büdös cigány követeli a jogait

Ajvé! Mindjárt jön a "tetűhinta"!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2900 Dátum: 2015. Május 16. - 15:59:34 »

Lehet hogy nem jó logika de én onnét vezetném le hogy miért kell magyar vadászvizsga hogy országonként változhat és változik is a fauna .  Én sem mehetek kísérő nélkül zergét lőni (gondolom ) meg nem is vállalkoznék rá mert nem tudnám elbírálni és akkor csak marad a nagy szégyen . A hazai vadfajok még ugyan szinte minden eus államban megtalálhatók de a vadászatuk vagyis a vadászati módok nem azonosak a bírálat még annyira sem azonos - tehát teljesen jogos elvárás hogy KÍSÉRŐ NÉLKÜL az vadászhasson rá akinek legalább magyar vadászvizsgája van ( a legalább még sokat takar de azt most hagyjuk ) A fegyverekkel is hasonló a helyzet vagyis a nézetem mert a helyzet a valóságban szerintem törvénytelenül más. Úgy gondolom hogy hiába van eu.-s fegyvertartásija valakinek vadászni csak a nálunk engedélyezett fegyverekkel vadászhat magyar földön. Igaz hogy láttam már én is félautomata golyóssal vadászó külföldit disznóhajtáson de nem tetszett és szerintem a vadászatvezető nagy kockázatot vállalt mikor engedte vagy netán nem ellenőrizte .         Emelem
Naplózva
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #2901 Dátum: 2015. Május 16. - 16:22:12 »

Lehet hogy nem jó logika de én onnét vezetném le hogy miért kell magyar vadászvizsga hogy országonként változhat és változik is a fauna .  Én sem mehetek kísérő nélkül zergét lőni (gondolom ) meg nem is vállalkoznék rá mert nem tudnám elbírálni és akkor csak marad a nagy szégyen . A hazai vadfajok még ugyan szinte minden eus államban megtalálhatók de a vadászatuk vagyis a vadászati módok nem azonosak a bírálat még annyira sem azonos - tehát teljesen jogos elvárás hogy KÍSÉRŐ NÉLKÜL az vadászhasson rá akinek legalább magyar vadászvizsgája van ( a legalább még sokat takar de azt most hagyjuk ) A fegyverekkel is hasonló a helyzet vagyis a nézetem mert a helyzet a valóságban szerintem törvénytelenül más. Úgy gondolom hogy hiába van eu.-s fegyvertartásija valakinek vadászni csak a nálunk engedélyezett fegyverekkel vadászhat magyar földön. Igaz hogy láttam már én is félautomata golyóssal vadászó külföldit disznóhajtáson de nem tetszett és szerintem a vadászatvezető nagy kockázatot vállalt mikor engedte vagy netán nem ellenőrizte .         Emelem

Nem arról van szó, hogy nálunk nem engedélyezett puskákat használna, hanem, hogy kell-e magyar fegyvertartási a Magyarországon vadászatra engedélyezett kategóriájú puskához.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #2902 Dátum: 2015. Május 16. - 17:45:03 »

Nagyon erdekes. Persze ahany haz, annyi szokas.
Ket evvel ezelott vendegul lattam ket magyar vadaszt feherfarku vadaszatra. Elso lepeskent megkertem Oket, hogy ne hozzanak puskat. A repulo puskak minimum $100 -ba kerulnek es meg mellette a hataron at kell adni a behozatali engedelyhez szukseges nyomtatvanyt (ha jol emlekszem 30-40 dollar kisereteben).
Ehelyett mindkettonek (mint vendeglato) megkertem az itt tartozkodas -max 90 nap- idejere a fegyver tartasi engedelyt. (darabonkent $40) Igy nyugodtan adhattam nekik a puskakat loszerrel egyutt. Amugy sem lehettem volna mindketto mellett ugyanabban az idoben -fegyver atengedese ingyenes lett volna.  Fegyver tema rendezve.
A vadaszjegy bemutatasa mellet mindketten megkaptak az Ontario tartomanyra ervenyes vadasz engedelyt es feherfarku szarvasra a tag-et (krotaliat). Ettol a pillanattol kedve mindketten ONALLOAN, KISERO NELKUL mas altal kolcson adott fegyverrel (termeszetesen elmagyaraztam, mit merre es hogyan lehet) vadaszhattak.
Tudom, hogy az otthoni korulmenyek masok kezdodve azzal, hogy a teruletek "magan" kezelesben vannak szigoru teruleti hatarokkal stb

A fatalabbik a masodik az oregebb a harmadik nap volt eredmenyes. A trofea kiviteli engedelye ingyenes volt.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2903 Dátum: 2015. Május 16. - 18:08:34 »

Nagyon erdekes. Persze ahany haz, annyi szokas.
Ket evvel ezelott vendegul lattam ket magyar vadaszt feherfarku vadaszatra. Elso lepeskent megkertem Oket, hogy ne hozzanak puskat. A repulo puskak minimum $100 -ba kerulnek es meg mellette a hataron at kell adni a behozatali engedelyhez szukseges nyomtatvanyt (ha jol emlekszem 30-40 dollar kisereteben).
Ehelyett mindkettonek (mint vendeglato) megkertem az itt tartozkodas -max 90 nap- idejere a fegyver tartasi engedelyt. (darabonkent $40) Igy nyugodtan adhattam nekik a puskakat loszerrel egyutt. Amugy sem lehettem volna mindketto mellett ugyanabban az idoben -fegyver atengedese ingyenes lett volna.  Fegyver tema rendezve.
A vadaszjegy bemutatasa mellet mindketten megkaptak az Ontario tartomanyra ervenyes vadasz engedelyt es feherfarku szarvasra a tag-et (krotaliat). Ettol a pillanattol kedve mindketten ONALLOAN, KISERO NELKUL mas altal kolcson adott fegyverrel (termeszetesen elmagyaraztam, mit merre es hogyan lehet) vadaszhattak.
Tudom, hogy az otthoni korulmenyek masok kezdodve azzal, hogy a teruletek "magan" kezelesben vannak szigoru teruleti hatarokkal stb

A fatalabbik a masodik az oregebb a harmadik nap volt eredmenyes. A trofea kiviteli engedelye ingyenes volt.


Hadne en mondjak errol az eljarasrol velemenyt!
Viszont azt hozza kellett volna tenned hogy, nem mindegyik tartomanyban lehet ilyen konnyen vadaszati lehetoseghez jutni.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #2904 Dátum: 2015. Május 16. - 19:31:30 »



Hadne en mondjak errol az eljarasrol velemenyt!
Viszont azt hozza kellett volna tenned hogy, nem mindegyik tartomanyban lehet ilyen konnyen vadaszati lehetoseghez jutni.

Jobb is ha a velemenyedet megtartod magadnak.
Minden amit leirtam TORVENYESEN tortent.
1. A fegyver tartasi engedelyt (federalis torveny) megkerheti a vendeg vadasz vagy a vendeglato a vadasz neveben. Erre akkor van szukseg ha a vadasz nem a sajat fegyveret hasznalja a vadaszat soran. Ellenkezo esetben a fegyver behozatali engedellyel sajat puakajaval vadaszhat.
2. Javor szarvas es medve vadaszatat kiveve illetve az USA-val hataros nehany megyet kiveve NINCS kisero eloirva.
3. Ha nem vetted volna eszre en Ontario tartomanyrol irtam, meg sem emlive a tobbi tartomanyt.

Csak mellekesen megjegyzem, hogy mindezt terites elleneben sajat joszantambol, onkent csinaltam.
Ha tudni akarod en fizettem az ut koltsegeit repulotertol repuloterig beleertve etel, ital, szallitas es szallas koltsegeit is. En nem jatszom meg az outfittert!

Ezzel reszemrol befejeztem!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2905 Dátum: 2015. Május 16. - 20:23:29 »

Jobb is ha a velemenyedet megtartod magadnak.
Minden amit leirtam TORVENYESEN tortent.
1. A fegyver tartasi engedelyt (federalis torveny) megkerheti a vendeg vadasz vagy a vendeglato a vadasz neveben. Erre akkor van szukseg ha a vadasz nem a sajat fegyveret hasznalja a vadaszat soran. Ellenkezo esetben a fegyver behozatali engedellyel sajat puakajaval vadaszhat.
2. Javor szarvas es medve vadaszatat kiveve illetve az USA-val hataros nehany megyet kiveve NINCS kisero eloirva.
3. Ha nem vetted volna eszre en Ontario tartomanyrol irtam, meg sem emlive a tobbi tartomanyt.

Csak mellekesen megjegyzem, hogy mindezt terites elleneben sajat joszantambol, onkent csinaltam.
Ha tudni akarod en fizettem az ut koltsegeit repulotertol repuloterig beleertve etel, ital, szallitas es szallas koltsegeit is. En nem jatszom meg az outfittert!

Ezzel reszemrol befejeztem!
   

Jobb is ha a velemenyedet megtartod magadnak.
Minden amit leirtam TORVENYESEN tortent.
1. A fegyver tartasi engedelyt (federalis torveny) megkerheti a vendeg vadasz vagy a vendeglato a vadasz neveben. Erre akkor van szukseg ha a vadasz nem a sajat fegyveret hasznalja a vadaszat soran. Ellenkezo esetben a fegyver behozatali engedellyel sajat puakajaval vadaszhat.
2. Javor szarvas es medve vadaszatat kiveve illetve az USA-val hataros nehany megyet kiveve NINCS kisero eloirva.
3. Ha nem vetted volna eszre en Ontario tartomanyrol irtam, meg sem emlive a tobbi tartomanyt.

Csak mellekesen megjegyzem, hogy mindezt terites elleneben sajat joszantambol, onkent csinaltam.
Ha tudni akarod en fizettem az ut koltsegeit repulotertol repuloterig beleertve etel, ital, szallitas es szallas koltsegeit is. En nem jatszom meg az outfittert!

Ezzel reszemrol befejeztem!
 




Viszont azt hozza kellett volna tenned hogy, nem mindegyik tartomanyban lehet ilyen konnyen vadaszati lehetoseghez jutni.  Wave Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2906 Dátum: 2015. Május 17. - 03:46:59 »

Szerintem nem eppen a legegeszsegesebb dolog itt Kanadaba idegen vadaszokat magukra engedni vadaszni a vadonba. Jelzem nagy erdosegekrol van szo nem farmok koruli teruletekrol, mezogazdasagi teruletekrol. Farm teruleteken meg esetleg igen (miutan meg eskuszik, hogy nem mozdul el a helyerol) de nem olyan helyeken ahol az erdosegek mondhatni vegtelenek....es abbol van boven...az egesz Kanada az mondhatni. Nem gyerekjatek ezek az erdok, osvadonok, sok vadasz vesz el bennuk.....telen meg megfagynak, ha elkovalyognak, es nem talaljak meg oket.

Ezt a vadaszt (es helyi, nem is idegen) ugy eltevedt, hogy 3 hetbe telt amig megtalaltak, tobb mint 100 ember kereste, helikopter stb.  Amugy 1 napos vadaszatot tervezett.

http://news.nationalpost.com/news/canada/manitoba-hunter-found-safe-after-spending-three-weeks-lost-in-woods

....o meg szegeny ugy elment malnaszni 5 evvel ezelott, hogy azota sem lattak. Azt feltetelezik, hogy medve aldozat lett. Az autojat megtalaltak erintetlenul meg anno az erdo szelen.

  http://www.timminstimes.com/2012/07/23/mystery-continues-for-timmins-man-who-disappeared-five-years-ago-this-week

....ez a no meg ket hetig kereste az osvenyt miutan eltevedt, egy medve majdnem megtamadta, es bogyokon elt.

  http://metronews.ca/news/edmonton/338964/alberta-woman-survives-2-weeks-lost-in-bush/

.....es sok mas hasonlo eset van, mindig lehet a hirekbe hallani, vadaszok, horgaszok, kenusok bemennek es vannak akik kijonnek szerencsesen vagy ha eltevednek legjobb esetbe megtalaljak oket, es van akiket sosem. Itt nalunk (Manitoba) pl csak ezert is szabad idegennek vadasztatoval vadaszni.
Korulmenyektol fuggoen, en sem engednek itt idegent magara egyedul a vadon kozelebe....nehogy meg neki alljon "cserkelni"
 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2907 Dátum: 2015. Május 17. - 07:08:09 »


Korulmenyektol fuggoen, en sem engednek itt idegent magara egyedul a vadon kozelebe....nehogy meg neki alljon "cserkelni"
 

Pedig hely van bőven cserkelni !  Röhög

Kíváncsiságból kérdezem hogy GPS -t  , műholdas telefont minden helyen lehet használni ? Mármint térerő stb van e ?
Egyáltalán engedélyezett dolog hogy valaki csak úgy nekivágjon a vadonnak vagy minimum be kell jelentkezni valami hivatalnál ?                 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2908 Dátum: 2015. Május 17. - 08:07:33 »

Pedig hely van bőven cserkelni !  Röhög

Kíváncsiságból kérdezem hogy GPS -t  , műholdas telefont minden helyen lehet használni ? Mármint térerő stb van e ?
Egyáltalán engedélyezett dolog hogy valaki csak úgy nekivágjon a vadonnak vagy minimum be kell jelentkezni valami hivatalnál ?                 Emelem

"Nézd az a hülye bundában szedi a málnát!"  (rossz vicc)
GPS-hez nem kell "térerő" ha jól csalódok, műholdas telefonhoz sem.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2909 Dátum: 2015. Május 17. - 08:38:07 »

"Nézd az a hülye bundában szedi a málnát!"  (rossz vicc)
GPS-hez nem kell "térerő" ha jól csalódok, műholdas telefonhoz sem.


Azért írtam a stb. -t mert pontosan nem tudom mi kell de a szatelit telefonok Szibériában nem mindenhol működtek, ugyan úgy mászkálni kellett vele hogy jó kapcsolat legyen mint a mobil telefonokkal ha gyenge a térerő.  Laikus vagyok a témában de valahogy ezeknek az eszközöknek "látni kell" a műholdakat és az nem mindig adott . Vállat von Talán majd valaki aki ért hozzá elmagyarázza ?           Emelem 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: