Oldalak: 1 ... 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586129 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #2790 Dátum: 2015. április 14. - 07:53:26 »

-Mit lát a képen?
-Ööööö, talán ló...??

 Röhög Igen

Volt anno Maksa Zoltánnak egy Gépjárműoktató c. örökzöldje.
Megpróbálom előásni.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2791 Dátum: 2015. április 14. - 07:59:07 »

Röhög Igen

Volt anno Maksa Zoltánnak egy Gépjárműoktató c. örökzöldje.
Megpróbálom előásni.



Ne kínlódj:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2792 Dátum: 2015. április 14. - 08:36:44 »

Olyan szabályokat amelyeket nem lehet ellenőrizni azokat nem is lehet betartani.



 Fejvakarás  Betartani be lehet ! Kérdés hogy akarod e és érdemes e ? Ha meg annyira ellenőrizhetetlen , mi a faxt foglalkozol vele ?    Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2793 Dátum: 2015. április 14. - 11:56:11 »

A házi szabályzatba bármit meg lehet szavazni amit a tagság többségi szavazattal eldönt!

Nálunk is ugyan ez a rendszer van három éve trófeás vadra!  Az első alkalommal volt ellene tiltakozás, de már jól működik. Az egy más kérdés, hogy mi erről az ember véleménye!! de sajnos az emberi mocskosság miatt meg kell lépni nem tetsző lépéseket is! Nálunk  azért kellett bevezetni, mert határozatunk szerint dán bikát nem lőhet csak tag. Évi 4 kilövés van húsz tagra, s mivel januártól bárki meglőheti akár a második bikát is, ezzel sokan visszaéltek. Az okosok (összesen két - három ember) úgy hozott ki "zsebbe fizető vendéget", hogy kísérő. Volt közöttük olyan akinek a fegyvereit két évre bevonták, és  pár éve orvvadászatért kizártunk. ???
Őzbakra hozhat vendéget az a tíz ember akinek van az adott évben kilövési lehetősége. Tarvadra évi 3 vagy 4 esetben, apróvadra, dúvadra korlátlan a vendéghívás!
Nem tudom ki hogyan van vele, de én nem is vadásznék suttyomban, és főleg nem más fegyverével trófeás vadra. Ha titkolnom kellene az elejtett vadat, nem oszthatnám meg örömömet mással megenné a fene az egészet! Persze, ez az én véleményem, nem vitaindító!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2794 Dátum: 2015. április 16. - 16:50:11 »

A házi szabályzatba bármit meg lehet szavazni amit a tagság többségi szavazattal eldönt!

Nálunk is ugyan ez a rendszer van három éve trófeás vadra!  Az első alkalommal volt ellene tiltakozás, de már jól működik. Az egy más kérdés, hogy mi erről az ember véleménye!! de sajnos az emberi mocskosság miatt meg kell lépni nem tetsző lépéseket is! Nálunk  azért kellett bevezetni, mert határozatunk szerint dán bikát nem lőhet csak tag. Évi 4 kilövés van húsz tagra, s mivel januártól bárki meglőheti akár a második bikát is, ezzel sokan visszaéltek. Az okosok (összesen két - három ember) úgy hozott ki "zsebbe fizető vendéget", hogy kísérő. Volt közöttük olyan akinek a fegyvereit két évre bevonták, és  pár éve orvvadászatért kizártunk. ???
Őzbakra hozhat vendéget az a tíz ember akinek van az adott évben kilövési lehetősége. Tarvadra évi 3 vagy 4 esetben, apróvadra, dúvadra korlátlan a vendéghívás!
Nem tudom ki hogyan van vele, de én nem is vadásznék suttyomban, és főleg nem más fegyverével trófeás vadra. Ha titkolnom kellene az elejtett vadat, nem oszthatnám meg örömömet mással megenné a fene az egészet! Persze, ez az én véleményem, nem vitaindító!


Magyar bikát vendég is lőhet?  Ördög Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2795 Dátum: 2015. április 16. - 17:32:02 »

Magyar bikát vendég is lőhet?  Ördög Stoel

Ahol sok van, ott biztosan! Kacsint
Mint írtam négy kilövésünk van évente. A dám nálunk rapszodikus, hosszú éveken át próbálkoztak bérvadászattal, sikertelenül, ezért is (meg önzőek vagyunk  Vigyorog )döntöttünk így.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2796 Dátum: 2015. április 23. - 19:16:20 »

Sziasztok!

Tisztában vagyok a szabályzattal, hogy lámpával csak disznóra illetve rókára lehet vadászni ha a hatóság ezt engedélyezte. De ami érdekelne az, hogy a vadászatom alatt már sötétedés után jó látási viszonyokban a borzt meglőhetem lámpa nélkül??
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2797 Dátum: 2015. április 23. - 19:54:55 »

Jó estét mindenkinek. Érdekes hívást kaptam a rendőrségtől. Az orvosi és pszichológiai papírjaimat intéző orvos ellen eljárást indítottak, állítólag valami pecsét miatt.Mert ugye két fajta orvos van, az egyik kör vizsgálhatja a sportvadászokat és hivatásos vadászokat is, míg a másik kör csak a sportvadászokat. Engem ez utóbbi körbe tartozó pszichológus vizsgált. Ezt a kört viszont a fegyveres ügyintéző nem ismerte, ezért úgy gondolta, hogy nem érvényes a pszichológiai papírom, ahogyan másnak sem akit ez a bizonyos orvos vizsgált.
Na szóval. A rendőrség nem ismeri be ezt a hibát, ezért végigviszik a nyomozást ami 60 nap. A nyomozás végéig, mivel így nincsenek érvényes orvosi papírjaim, be akarják vonni a fegyvertartásim. Mit tudnék tenni, hogy mégse tegyék?  He?
Naplózva

Üdv! Viko.
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2798 Dátum: 2015. április 23. - 20:09:15 »

Sziasztok!

Tisztában vagyok a szabályzattal, hogy lámpával csak disznóra illetve rókára lehet vadászni ha a hatóság ezt engedélyezte. De ami érdekelne az, hogy a vadászatom alatt már sötétedés után jó látási viszonyokban a borzt meglőhetem lámpa nélkül??

Szia, Kero84!

Én így tudom:

71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:
i) a vaddisznó és a róka vadászatának kivételével a csillagászati napnyugtát egy órával követő és a csillagászati napkeltét egy órával megelőző időpontok közötti vadászat (a továbbiakban: éjszakai vadászat),

Ez egyértelműen kizárja szerintem, a borz éjszakai elejtését.


 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2799 Dátum: 2015. április 23. - 20:15:52 »

Szia, Kero84!

Én így tudom:

71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:
i) a vaddisznó és a róka vadászatának kivételével a csillagászati napnyugtát egy órával követő és a csillagászati napkeltét egy órával megelőző időpontok közötti vadászat (a továbbiakban: éjszakai vadászat),

Ez egyértelműen kizárja szerintem, a borz éjszakai elejtését.

Köszönöm szépen!!!

 Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2015. április 23. - 20:19:29 írta Sakac » Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2800 Dátum: 2015. április 23. - 21:18:39 »

De ami érdekelne az, hogy a vadászatom alatt már sötétedés után jó látási viszonyokban a borzt meglőhetem lámpa nélkül??

Ahogy a bikát holdban... NoNo
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2801 Dátum: 2015. április 23. - 21:47:42 »

Ahogy a bikát holdban... NoNo

Egyik barátom meglőtte a Borzt és bevonták a vadászjegyét. Február 13.-án meglőtte 19:45-kor és azt írta be is a beírókönyvbe. Hiába próbálta magyarázni szegény, hogy még világosban lőtte meg és azért írta azt az időpontot mert akkor ért vissza a könyvhöz nem nagyon hatotta meg őket.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2802 Dátum: 2015. április 24. - 08:34:12 »

Jó estét mindenkinek. Érdekes hívást kaptam a rendőrségtől. Az orvosi és pszichológiai papírjaimat intéző orvos ellen eljárást indítottak, állítólag valami pecsét miatt.Mert ugye két fajta orvos van, az egyik kör vizsgálhatja a sportvadászokat és hivatásos vadászokat is, míg a másik kör csak a sportvadászokat. Engem ez utóbbi körbe tartozó pszichológus vizsgált. Ezt a kört viszont a fegyveres ügyintéző nem ismerte, ezért úgy gondolta, hogy nem érvényes a pszichológiai papírom, ahogyan másnak sem akit ez a bizonyos orvos vizsgált.
Na szóval. A rendőrség nem ismeri be ezt a hibát, ezért végigviszik a nyomozást ami 60 nap. A nyomozás végéig, mivel így nincsenek érvényes orvosi papírjaim, be akarják vonni a fegyvertartásim. Mit tudnék tenni, hogy mégse tegyék?  He?

Hát ez így baromi zavaros és hiányos !  Te hivatásos vadász vagy ? Most orvosról , pszichológusról ,pszichiáterről van szó ?
A leggyorsabb egyébként hogy elmész egy olyan helyre GYORSAN ahol érvényes (?) papírt állít ki az "orvos" és megszűnik a bevonás indoka.
Polgári peren meg visszaköveteled a pénzt ami VALAKI hibájából ki lett fizetve.               Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2803 Dátum: 2015. április 24. - 11:54:54 »

Szia, Kero84!

Én így tudom:

71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:
i) a vaddisznó és a róka vadászatának kivételével a csillagászati napnyugtát egy órával követő és a csillagászati napkeltét egy órával megelőző időpontok közötti vadászat (a továbbiakban: éjszakai vadászat),

Ez egyértelműen kizárja szerintem, a borz éjszakai elejtését.


 Emelem


 Igen

Igen ez a Törvény.  Rííí
Szerencsére a törvény betartását jelentősen elősegíti, hogy a borz tipikus nappali állat és a teríték nagy részét déli napsütésben lövik...  OOO
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sab
Vendég
« Új üzenet #2804 Dátum: 2015. április 24. - 12:22:13 »

Jó estét mindenkinek. Érdekes hívást kaptam a rendőrségtől. Az orvosi és pszichológiai papírjaimat intéző orvos ellen eljárást indítottak, állítólag valami pecsét miatt.Mert ugye két fajta orvos van, az egyik kör vizsgálhatja a sportvadászokat és hivatásos vadászokat is, míg a másik kör csak a sportvadászokat. Engem ez utóbbi körbe tartozó pszichológus vizsgált. Ezt a kört viszont a fegyveres ügyintéző nem ismerte, ezért úgy gondolta, hogy nem érvényes a pszichológiai papírom, ahogyan másnak sem akit ez a bizonyos orvos vizsgált.
Na szóval. A rendőrség nem ismeri be ezt a hibát, ezért végigviszik a nyomozást ami 60 nap. A nyomozás végéig, mivel így nincsenek érvényes orvosi papírjaim, be akarják vonni a fegyvertartásim. Mit tudnék tenni, hogy mégse tegyék?  He?

Amíg jogerős ítélet nem született a nyomozás ügyében, addig semmi nincs !

Addig is minden jogszerűen kiállított és a hatóság részéről elfogadott okirat érvényes.

A hatóság meg gyúrjon, tornásszon csak, keresgélje a jogszabályokat, hogy mire hivatkozva akarja a Dr.Urat elmarasztalni, Nektek semmi közötök hozzá, jogkövető állampolgárként jártatok el. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: