Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586103 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #285 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 15:47:26 »

Pedig mekkora vita, veszekedés volt egyszer egy fórumon amiatt, hogy valaki szórón lőtt vagy lövetett szarvas ünőt, ha jól emlékszem!

Meg egy másik fórumon mekkora "duhajkodás, kard csörömpölés" volt, mert "valaki"-és itt bocsánatot kérek az érintettől, de nem szeretném nevesíteni a külső kártevők miatt- lámpával lőtt egy vaddisznót!!! És még lehet, hogy suzórón is...
Nem semmi műbalhé volt az sem, gondolom emlékeztek Ti is... Meglepődött Fejvakarás
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #286 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 15:48:47 »

Pedig mekkora vita, veszekedés volt egyszer egy fórumon amiatt, hogy valaki szórón lőtt vagy lövetett szarvas ünőt, ha jól emlékszem!

Meg egy másik fórumon mekkora "duhajkodás, kard csörömpölés" volt, mert "valaki"-és itt bocsánatot kérek az érintettől, de nem szeretném nevesíteni a külső kártevők miatt- lámpával lőtt egy vaddisznót!!! És még lehet, hogy suzórón is...
Nem semmi műbalhé volt az sem, gondolom emlékeztek Ti is... Meglepődött Fejvakarás

Persze. Nem szívesen, de emlékszem.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 15:52:16 »

Pedig mekkora vita, veszekedés volt egyszer egy fórumon amiatt, hogy valaki szórón lőtt vagy lövetett szarvas ünőt, ha jól emlékszem!

Meg egy másik fórumon mekkora "duhajkodás, kard csörömpölés" volt, mert "valaki"-és itt bocsánatot kérek az érintettől, de nem szeretném nevesíteni a külső kártevők miatt- lámpával lőtt egy vaddisznót!!! És még lehet, hogy suzórón is...
Nem semmi műbalhé volt az sem, gondolom emlékeztek Ti is... Meglepődött Fejvakarás

Persze. Nem szívesen, de emlékszem.

No ne OFF-oljun itt tovább...., hoppá.... Nyihi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 15:59:00 »

Pedig mekkora vita, veszekedés volt egyszer egy fórumon amiatt, hogy valaki szórón lőtt vagy lövetett szarvas ünőt, ha jól emlékszem!

Meg egy másik fórumon mekkora "duhajkodás, kard csörömpölés" volt, mert "valaki"-és itt bocsánatot kérek az érintettől, de nem szeretném nevesíteni a külső kártevők miatt- lámpával lőtt egy vaddisznót!!! És még lehet, hogy suzórón is...
Nem semmi műbalhé volt az sem, gondolom emlékeztek Ti is... Meglepődött Fejvakarás

Persze. Nem szívesen, de emlékszem.

No ne OFF-oljun itt tovább...., hoppá.... Nyihi

Igazad van Pista, a továbbiak már nem idevalók! Igen
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #289 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 16:52:38 »

Köszönöm a válaszokat!
Ez nagyon érdekes, a mi házi szabályunkban annyi szerepel hogy " a szórókon koca elejtése egész évben tilos."
Én is abban a "közkeletű tévhitben" éltem, hogy a vd és róka kivételével mást nem is enged a jogszabály elejteni szórón, de ilyenformán ez tévedés. Pedig ezt igen sok embertől hallottam már. Mindíg tanul az ember...  Vigyorog

Én már sok helyen gondoltam feldobni ezt a kérdést, hogy szórón nem lövünk szarvast/őzet...
Én utánna nézegettem akkor és most már Viktor is megerősített ebben, hogy ha a házi szabályzat nem tiltja törvényi akadálya nincs, csak etikai...
Az etikai rész meg tudjuk elég ingoványos... amúgy is.
Én nem értettem miért okoz problémát szórón lött tarvad, vagy esetleg bika egy olyan helyen ahol egyébként igen nehéz lenne... akinek belefér az lője, én max tarvadat lövök és lőtem is... Wave

Valójában a tarvad kérdés azért nem érdekes számomra, mert nálunk van lehetőség máshol is lőni, még jobb is mint az erdei szórókon lenne. És eddig ténylegesen szabálytalannak is gondoltam...
Igazából csak vd, róka és borz lövésben gondolkodtam szórón. De az biztos hogy minden terület adottságai mások, el tudom képzelni hogy van ahol csak igy lehet eredményesen vadászni. Ettől függetlenül szerintem egy bizonyos határt illendő betartani.
 

Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #290 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 12:48:44 »

Pedig mekkora vita, veszekedés volt egyszer egy fórumon amiatt, hogy valaki szórón lőtt vagy lövetett szarvas ünőt, ha jól emlékszem!
Méghozzá íjjal, ha jól emlékszem. Bár Feri többet tudna erről mesélni. Elég aktívan benne volt a diskurzusban Bion Bion

Az nem sílupac volt, ami elvileg nagyvadetetőnek volt kialakítva, és egy kis prózaiság is volt... :-\
Naplózva

Üdv End
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #291 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 20:38:58 »

"Sziasztok!

Érdekes jogi problémára lettem figyelmes egy hazai vadászati portál fórumán, ahonnan ugye ki vagyok tiltva, de az asztráltestem még úgy tűnik jelen van..."

Mondtam már, hogy ne látogass különböző topiCKokat!!

Hidd el, öli az agysejteket, csak baj(a)od származhat belőle....

Egyébként azon csodálkozom, hogy senkinek nem tűnt fel egy 130 kilós, szőrös asztráltest....  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #292 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 20:41:03 »

"Sziasztok!

Érdekes jogi problémára lettem figyelmes egy hazai vadászati portál fórumán, ahonnan ugye ki vagyok tiltva, de az asztráltestem még úgy tűnik jelen van..."

Mondtam már, hogy ne látogass különböző topiCKokat!!

Hidd el, öli az agysejteket, csak baj(a)od származhat belőle....

Egyébként azon csodálkozom, hogy senkinek nem tűnt fel egy 130 kilós, szőrös asztráltest....  Ördög Ördög Ördög


 :ALC :ALC :ALC

TopiCKgazdaként kötelességemnek tartom, hogy fellépjek a rémhírterjesztéssel szemben....
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #293 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 08:44:35 »

Sziasztok!

Szombaton taggyűlése lesz terület nélkül maradt társaságunknak, ahol az egyik napirendi pont, hogy az utód Földtulajdonosi Közöség a vadásztársaság 2007-ben átvett útjelző tábláinak, magasleseinek, kerítéseinek elismert, rögzített értékét mikor, hogyan fizese ki.
Az ajánlat eddig az, hogy 10 év alatt egyenlő részletekben.
Ebbe jó páran nem akarunk belemenni, kérdés, mi értelme lenne egy esetleges pernek? Lehet-e előbb érvényesíttetni, hogy kifizessék jogos járandóságunkat?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #294 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:04:26 »

Háááát, nem tudom pontosan hogy szerepel a törvényben, de szerintem azt az átvétel évében kell(ett volna) rendezni.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #295 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:36:03 »

Sziasztok!

Szombaton taggyűlése lesz terület nélkül maradt társaságunknak, ahol az egyik napirendi pont, hogy az utód Földtulajdonosi Közöség a vadásztársaság 2007-ben átvett útjelző tábláinak, magasleseinek, kerítéseinek elismert, rögzített értékét mikor, hogyan fizese ki.
Az ajánlat eddig az, hogy 10 év alatt egyenlő részletekben.
Ebbe jó páran nem akarunk belemenni, kérdés, mi értelme lenne egy esetleges pernek? Lehet-e előbb érvényesíttetni, hogy kifizessék jogos járandóságunkat?

Húha, most?
Mi csak úgy vehettük át a területet hogy előtte minden tartozást rendeztünk, a leltár alapján az előző vt-nek mindent kifizettünk, azoknak akik kimaradtak átutaltuk a vagyonrészüket stb stb...

Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #296 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:50:24 »

Sajnos a VT jelenlegi vezetése elég tehetetlen...
Csak a szájuk jár, gondolkodni, taktikázni képtelenek. Ezért is tettem fel én a kérdést...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #297 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 10:52:22 »

Sajnos a VT jelenlegi vezetése elég tehetetlen...
Csak a szájuk jár, gondolkodni, taktikázni képtelenek. Ezért is tettem fel én a kérdést...

Csak nem??? Lehet hogy mi egy társaságban vagyunk? Mert a leírás pont ráillik a mi vezetőségünkre. Nyihi :'(
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #298 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 11:00:16 »

Sajnos a VT jelenlegi vezetése elég tehetetlen...
Csak a szájuk jár, gondolkodni, taktikázni képtelenek. Ezért is tettem fel én a kérdést...

Csak nem??? Lehet hogy mi egy társaságban vagyunk? Mert a leírás pont ráillik a mi vezetőségünkre. Nyihi :'(

Szerintem sokan vagyonk mi "ugyan annak" a társaságnak a tagjai.... Nyihi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #299 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 17:46:29 »

Vtv. 16. § (3) bekezdés: "A vadászati jog haszonbérletére kötött szerződés megszűnésekor - a felek eltérő megállapodásának hiányában - az új jogosult az okszerű gazdálkodás mértékéig köteles megtéríteni a korábbi haszonbérlő által létesített vadgazdálkodási, vadászati rendeltetésű létesítmények, berendezések ellenértékét. A vadgazdálkodási, vadászati rendeltetésű létesítmények, berendezések körét a miniszter rendeletben teszi közzé."

Vhr. 14. § "A Vtv. alkalmazásában vadgazdálkodási létesítménynek, berendezésnek minősülnek a következők: a vadászterületen mesterségesen létesített vadetető és dagonya, takarmánytároló, sózó, vaditató, épített les, vadaskerti kerítés, épített vadbefogó, vadkárelhárítást szolgáló kerítés és más műszaki létesítmény, apróvad tenyésztésére szolgáló létesítmény, amennyiben azok megfelelnek a műszaki és biztonsági követelményeknek."

14/A. § (1) bekezdés: "Vadászterület megszűnése esetén a megszűnt vadászterület jogosultja - a felek eltérő megállapodásának hiányában - az okszerű gazdálkodás mértékéig az új jogosulttal szemben igényt tarthat a korábban létesített vadgazdálkodási, vadászati rendeltetésű létesítmények, berendezések, valamint a vadaskertben, vadasparkban tartott vad ellenértékére."

Ennyi, Időkorlát nincs, de a tíz év joggal sértheti már az érdekeiteket, nem feltétlenül felel meg a jóhiszeműség, tisztesség és kölcsönös együttműködés polgári jogi alapelveinek.

Ha ez sérti az érdekeiteket, akkor perre is vihetitek a dolgot...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: