Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381675 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1260 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 15:46:13 »

Csatlakozva az előttem szólókhoz , ha már 3006 akor valami hagyományos , ha nem számít az ár akkor NORMA NP . Mindent visz , de soha nem lessz olyan lapos mint a 6.5x68-as . Ha te is be akarsz állni azok sorába akik elhiszik , hogy a hagyományos kaliberekből a homogén lövedék magnumot csinál , hát tedd azt . Én a másik utat választottam amikor egy kicsikét többre volt igényem mint a 3006-t . Először lett 9.3x62 ott volt a plussz erő de a lövedék kialakítás miatt-ott is ragaszkodtam az NP maghoz- nem jött be és még annyira sem volt "egyenes " mint a 3006 , utánna beültem a tutiba és azóta is 300WM-t használok . Homogén lövedékkel majd csak akkor vadászok -remélem soha nem jön el- ha már nem lesz NP.

Üdv ÉN
Nekem 243-ban a GMX nagyon jó volt.
Gím, dám, disznó...kifogástalanul ölt, szívlövésnél sem volt gond.
A szívlövés után "zavarodottan" összerogyott.
Egyszerűen nem menekültek.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
clint
Vendég
« Új üzenet #1261 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 20:55:56 »

Nemrég váltottam 6,5x68 cal.-ről 30-06. Spr. cal-re. Őszintén bevallom, hogy kicsit bizonytalanná tett az az óriási lőszer választék, ami a 30-06-ost jellemzi (a 6,5x68-ashoz Magyarországon szinte csak az RWS KS 6 g-os vagy 8,2 g-os lőszere volt elérhető). Jelenleg 11.9 g-os RWS Silver Selection Evolution lőszert használok, de nagyon kevés a tapasztalatom még vele, s nagyon szokatlan a 6,5x68-as után. Nemrég hallottam és olvastam a SAX-KJG 8 g-os lőszerről, ami nagyon hasonló sebesség és energia tulajdonságokkal rendelkezik, mint az RWS KS 8,2 g-os lőszere, amelyet az előző kaliberemhez használtam. Ugyanakkor nem tudom, hogy vaddisznó hajtásban elegendő-e a 8 g-os, de piszok gyors lőszer?

Van-e valakinek tapasztalata a SAX-KJG 8 g-os, illetve az RWS Silver Selection 11,9 g-os lőszerrel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

Jurex78

 Emelem Üdv. Csupán kíváncsiságból érdekelne, hogy miért választottad pont a 6,5x68-at és azt követően miért váltottál 30-06-osra? Amúgy használd Norma vagy Sako lőszerrel.  Emelem
Naplózva
Jurex78
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1262 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 23:05:56 »

Üdv!

Egyébként mi volt a szokatlan a 30 06-ban??

 Emelem Viktor

Üdv!
Köszönöm a válaszod! Alapvetően más ballisztika jellemzi ezt a kalibert, mint a 6,5x68-ast. Közel 9 évig vadásztam a 6,5x68-assal, amivel nagyon szerettem 200 m feletti távolságra lőni.A 30-06-ossal még mindig rutinból emelem a fegyvert, de figyelnem kell, hogy a távolság tekintetében más a lövedék röppályája. Még szoknom kell, csupán ennyi...

Üdv,

Jurex78
Naplózva
Jurex78
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1263 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 23:22:32 »

Attól függ, hogy mire?
Nagyterítékű kerti hajtásban azt tapasztaltam, hogy a "piszokgyors" homogén könnyű lövedék a kövér kanokon is csak átsuhan, mint a kreppapíron.
Sokkhatás nulla, vérzés kifelé még annyi sem.
Ráadásul még csak nem is jelzik a találatot, csak szemmel lehet látni, de azt is csak az a kísérő veszi észre, aki nagyon tudja, hogy mit kell  figyelni.
Ja, mindez 9,3x62 kalibernél.
Értem én, hogy trendi, meg imponálóan drága is, amivel el lehet kápráztatni a vadászcimborákat, de még ha egyéni vadászatban használja is valaki (ahol el lehet egy lövés után maszatolni órákig), legalább hajtásba vigyen magával normális (értsd: ólom) lövedéket.
 Emelem

Üdv,

Köszönöm a válaszod!
Alapvetően egy erősebb kalibert szerettem volna, ezért váltottam. Sajnos hajtóvadászatokon nem volt sikerélményem, mert több esetben elvitte a vad a lövedéket, vagy amit te is írtál, egyszerűen átszaladt rajta. Ugyanakkor a jól megcélzott álló, vagy lassú vad szinte mindig tűzbe rogyott. A 6,5x68-assal lőttem több bikát is, s mind helyben maradt, de valahogy mindig azt érzetem, hogy határeset volt. Azt gondolom, hogy a 30-06-os nagyobb vadászélményt fog biztosítani a jövőben, de míg a 6,5x68-asnál nem volt kérdés a lőszer, merthogy a RWS KS 8,2 g-os volt elérhető hozzá, addig a 30-06 esetében már-már zavaró a bőséges választék.   

Üdv,

Jurex78
Naplózva
Jurex78
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1264 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 23:24:47 »

Csatlakozva az előttem szólókhoz , ha már 3006 akor valami hagyományos , ha nem számít az ár akkor NORMA NP . Mindent visz , de soha nem lessz olyan lapos mint a 6.5x68-as . Ha te is be akarsz állni azok sorába akik elhiszik , hogy a hagyományos kaliberekből a homogén lövedék magnumot csinál , hát tedd azt . Én a másik utat választottam amikor egy kicsikét többre volt igényem mint a 3006-t . Először lett 9.3x62 ott volt a plussz erő de a lövedék kialakítás miatt-ott is ragaszkodtam az NP maghoz- nem jött be és még annyira sem volt "egyenes " mint a 3006 , utánna beültem a tutiba és azóta is 300WM-t használok . Homogén lövedékkel majd csak akkor vadászok -remélem soha nem jön el- ha már nem lesz NP.

Üdv ÉN

Köszönöm a válaszod!
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1265 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 00:41:36 »

Azt gondolom, hogy a 30-06-os nagyobb vadászélményt fog biztosítani a jövőben,

Hajtásban biztosan ...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1266 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 07:16:13 »

A 30-06-ossal még mindig rutinból emelem a fegyvert, de figyelnem kell, hogy a távolság tekintetében más a lövedék röppályája. Még szoknom kell, csupán ennyi...

Érdekelne, hogy lövéskor (persze ha megfelelő, akár egyenlő távolságra van belőve a két fegyver) mit érzékelsz a röppályából?   Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1267 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 07:21:27 »

Érdekelne, hogy lövéskor (persze ha megfelelő, akár egyenlő távolságra van belőve a két fegyver) mit érzékelsz a röppályából?   Fejvakarás
Buta vagy Feri!
Nem szoktad látni a ballisztikai táblából a piros és sárga vonalakat??? Vigyorog Az egyik piros csíkot a másik sárgát húz maga után és az egyik hamarabb leesik. Ennyi. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1268 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 07:28:23 »

Buta vagy Feri!
Nem szoktad látni a ballisztikai táblából a piros és sárga vonalakat??? Vigyorog Az egyik piros csíkot a másik sárgát húz maga után és az egyik hamarabb leesik. Ennyi. Ördög

Várj elmagyarázom a kérdésem!   Röhög

Tegyük fel, mind a két fegyver 221 méterre van belőve, mit érzékelhetünk ez esetben a röppályából? Comprende meine teacher??

Apropó, nem a krétát kellene hegyezned már?   Vállat von
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1269 Dátum: 2014. November 05. - 17:27:49 »

Üdv!

Geco teilmantel felhasználóktól érdeklődnék, hogy hogyan muzsikál a gyakorlatban. Elsősorban a célballisztikás tapasztalatok érdekelnének!  Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1270 Dátum: 2014. November 05. - 23:40:40 »

Üdv!

Geco teilmantel felhasználóktól érdeklődnék, hogy hogyan muzsikál a gyakorlatban. Elsősorban a célballisztikás tapasztalatok érdekelnének!  Emelem
Jól muzsikál. Lukat üt, amin keresztül távozik a lélek és ezáltal birtokba vehető a zsákmány.  Kacsint
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1271 Dátum: 2014. November 06. - 07:58:01 »

Hello!

A Geco TM egy precízen összerakott, hagyományos Sp lövedék (széteső típus). Nem a legkiválóbb konstrukció, de tudja amit tudnia kell (csatlakozva az előttem szólóhoz Vigyorog). Sok tapasztalatom nem volt vele, 308win-ből lőttem (az IZS csöve szerette), egy borzot sikerült terítékre hoznom vele, amiből messze menő következtetést nem lehet levonni ugye. Ki kell próbálni!!

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
sab
Vendég
« Új üzenet #1272 Dátum: 2014. November 06. - 08:05:09 »

Hello!

A Geco TM egy precízen összerakott, hagyományos Sp lövedék (széteső típus). Nem a legkiválóbb konstrukció, de tudja amit tudnia kell (csatlakozva az előttem szólóhoz Vigyorog). Sok tapasztalatom nem volt vele, 308win-ből lőttem (az IZS csöve szerette), egy borzot sikerült terítékre hoznom vele, amiből messze menő következtetést nem lehet levonni ugye. Ki kell próbálni!!

 Emelem Viktor

Én úgy tudom, és ezért is nevezik fröcsögősnek, mert a lövedék belső ólom része nincs kémiailag kötve a réz köpenyhez, ezért sok esetben a lövedékköpenyt külön, ólom belső rész nélkül meg lehet találni.

Maga a belső ólomrész, meg tényleg szétfröcsögi a vad belsőrészét.

Amúgy a legtöbb fegyvercső szereti szóráképileg a lövedéket. Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1273 Dátum: 2014. November 06. - 08:19:00 »

Üdv!

Geco teilmantel felhasználóktól érdeklődnék, hogy hogyan muzsikál a gyakorlatban. Elsősorban a célballisztikás tapasztalatok érdekelnének!  Emelem
30-06-ban egy süldőt lőttem vele, átlóban kapta el, bal lapocka mögött be, jobb combban találtuk meg a bőr alatt a maradványtestet (van kép valamelyik topikban róla), a süldő nem ment sehová.
7x64-ben két gím tarvadat, egy sutát és egy rókát sikerült terítékre hoznom a Geco TM-el: az első tarvad (ünő) kb 30 méterről kapta, elvitte a szív felét, kb tíz méter bő vérrel borított csapa végén meglett simán. A második tarvad (egy tehén) kb 120 méterről kapta, mindkét tüdőn át átütötte, a bemeneten bordát is tört, azaz szépen kinyílt, 70-80 méterre lett meg a vad, szintén volt vér rendesen az utolsó néhány méterig. A sutát gerincen találtam, az sem ment sehová, a rókát elég közelről kizsigerelte rendesen.
Lőtérein puffogtattam vele egész sokat, nem volt vele negatív élményem, eléggé korlátozott tapasztalatom szerint teljesen jól használható, ha az ember elvárásai megfelelőek: ez egy alap, költséghatékony SP maggal szerelt lőszer, ne  várj tőle csodát, de jó lövésnél ezzel is meglesz minden.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1274 Dátum: 2014. November 06. - 09:12:32 »

Hello!

A Geco TM egy precízen összerakott, ...... lövedék  .............
 Emelem Viktor

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezt a megállapítást miből sikerült így, ebben a formában összehozni.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: