Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .45-70 a nagy klasszikus  (Megtekintve 47246 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Május 05. - 15:51:46 »

Szia Taki!

Én is nagy érdeklődéssel olvastam Portálodon a Kruty-féle drillingről, nagyon örülök, hogy írtál róla! Kollegád milyen lőszert használ hozzá és milyen eredménnyel forgatja?
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Május 05. - 17:33:36 »

Szevasz Gaby!

Nekem is készítettek egy golyós drillinget .45-70Gov/.45-70Gov/.22 Hornet  kaliberben. Engem is meggyőzött a majd 12 mm-es golyóscsövek teljesítménye. Írtam is róla egy rövid cikket a portálomon. Igaz én nem tartottam igényt a fegyverre mert nekem már van egy 9,3x74R/9,3x74R golyós bockom, amivel annyira megszoktuk már egymást és a sok közös emlék miatt úgy a szívemhez nőt, hogy nem láttam tisztességesnek lecserélni. Ezért az egyik kollégámnak ajándékoztam a drillinget, aki nagyon is eredményesen használja. Hazai tájainkon disznóra – főleg hajtásban csak ajánlani tudom ezt az alacsony nyomáson dolgozó kalibert.



Üdv.

Taki


Szia Taki !

Örülök, hogy nem csak nekem a szívem csücske a "nagy szivar" !  gyozo
Az én Sharps-om sem egy könnyű darab de ez a drilling biztosan túltesz rajta súlyban. Hány kiló a nagy vas ?
Kérhetnék még néhány képet ? Akár magánban is ! Köszi !

Üdv:  Vgaby
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Május 05. - 18:14:48 »


Szevasztok!

Lőttem vele Federal és Winchester lőszerrel. Be még én lőttem a fegyvert.  Maradtunk a Winchester lőszernél, mert ahhoz könyebb hozzá jutni.
A fegyver súlya 3100 g - optikával 3800 g. Nem olyan nagy vas az! Úgy néz ki mint egy sima drilling 20-as felső csövekkel.
Gaby, megtalálhatod  az egész gyártási procedúráról a képeket a portálomon ....

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Május 05. - 19:44:44 »

"...van egy 9,3x74R/9,3x74R golyós bockom, amivel annyira megszoktuk már egymást és a sok közös emlék miatt úgy a szívemhez nőt..."

Na ezek után én cseppet sem csodálkozom, hogy nem vágyódsz másik puskára/kaliberre.  Kacsint Igen

üdv. w.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Május 05. - 20:14:32 »

"...van egy 9,3x74R/9,3x74R golyós bockom, amivel annyira megszoktuk már egymást és a sok közös emlék miatt úgy a szívemhez nőt..."

Na ezek után én cseppet sem csodálkozom, hogy nem vágyódsz másik puskára/kaliberre.  Kacsint Igen

üdv. w.

Hát ha még látnád... Taki az egyik "főbűnös" a duplagolyós-mániámban... Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Május 05. - 21:36:08 »

Én ezt a kalibert valahogy nem tudom elképzelni - magamnak - mint duplapuska kalibert.
Tökéletesen illenek hozzá ezek a Pedersoli relikviák.
Így ismertem meg, ebbe a kultúrába illik bele...szerintem.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Május 05. - 22:13:03 »

Én ezt a kalibert valahogy nem tudom elképzelni - magamnak - mint duplapuska kalibert.

Én abszolúte. Peremes is, nagy átmérőjű is, alacsony gáznyomású is... tökéletes....
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Május 05. - 23:01:38 »


Szevasztok!

Lőttem vele Federal és Winchester lőszerrel. Be még én lőttem a fegyvert.  Maradtunk a Winchester lőszernél, mert ahhoz könyebb hozzá jutni.
A fegyver súlya 3100 g - optikával 3800 g. Nem olyan nagy vas az! Úgy néz ki mint egy sima drilling 20-as felső csövekkel.
Gaby, megtalálhatod  az egész gyártási procedúráról a képeket a portálomon ....

üdv.

Taki

Szia Taki !

Megtaláltam, végigolvastam és nagyon tetszett !
Nagy öröm volt látni, ahogy készült a fegyver.
A puskaműves kolléga nem egy "eldobni való gyerek" !  Meghajol
Ismeretlenül is gratulálok neki !  gyozo
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Május 05. - 23:09:34 »

Hol találom? Mert nem találom...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Május 05. - 23:12:12 »


Szevasztok!

Lőttem vele Federal és Winchester lőszerrel. Be még én lőttem a fegyvert.  Maradtunk a Winchester lőszernél, mert ahhoz könyebb hozzá jutni.
A fegyver súlya 3100 g - optikával 3800 g. Nem olyan nagy vas az! Úgy néz ki mint egy sima drilling 20-as felső csövekkel.
Gaby, megtalálhatod  az egész gyártási procedúráról a képeket a portálomon ....

üdv.

Taki

Meglepően kicsi a súlya, azt hittem jóval nehezebb. Persze a rövid csövek jelentős súly megtakarítást jelentenek !
A Sharpsom 4600 gramm, igaz a csöve 762 mm hosszú. Régóta rágom magam, hogy tegyek rá távcsövet vagy ne. Ami illene rá, az a Malcolm scope de  az kiesett nálam mert igaz, hogy autentikus meg minden, de 6x19-es ! És baromi drága !  Egy modern céltávcsővel meg nagyon gonoszul nézne ki.  Szomorú
Szóval van gondom elég !  Mosolyog
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Május 05. - 23:12:44 »

Hol találom? Mert nem találom...

A nyitó oldalon majdnem az alján !
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Május 05. - 23:59:07 »

Megvan, köszönöm!

Taki, remek a vas, a képekkel illusztrált leírás pedig nagyon érdekes, tetszetős!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Május 06. - 06:55:36 »

Megvan, köszönöm!

Taki, remek a vas, a képekkel illusztrált leírás pedig nagyon érdekes, tetszetős!  Igen

Egyetértek. Nekem különt tetszik, hogy a "lódarázzsal" került párosításra, ballisztikailag a két lőszer egészségesen közel van egymáshoz.
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 06. - 07:53:03 »

Szevasz Vgaby!

Én ezt a rendszert nem ismerem, de a privát üzenetekre mikor válaszolok semmi igazolást nem ad csak eltűnik az írásom. A múltkor is válaszoltam egy kérésre és a mai napig találgatom, hogy az illető meg kapta-e, mert Ő viszont már nem válaszol …

Azért röviden a kérdésedre, ami egyébként se titok …….

„Nem tudod milyen csövet használ a kolléga a .45-70-eshez ?  Heym, Lothar Walther ?”

Egyiket se. Úgy lett külön megrendelésre kikovácsolva a ČZ gyárban orosz anyagból. Nemrég még megvolt az acél száma is de hiába keresem elkeveredett valahová ….  Az acélt a pilóta kollégákon keresztül hozattam Oroszországból. Egyszerű vastag gömbvasnak néz ki – állítólag rozsdamentes.
Komoly gondok voltak a barnításánál de a mester végül is megoldotta ….

Üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 06. - 08:23:03 »

Szevasz Taki!

Meg kell mondjam nagyon remek kezű ember ez a Kruty mester!  Igen Taps
Megnéztem az írást a lapodon, hát mit mondjak ha lenne pénzem azt hiszem tudnám hol gyártassak magamnak egyedi billenőcsövű puskát.  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: