Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 290229 alkalommal)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #345 Dátum: 2011. Március 21. - 12:42:19 »


Üdv a vizslásoknak!
Tegnap esti hangulatkép!
 Emelem


« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 21. - 12:56:29 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv: Bence
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #346 Dátum: 2011. Március 24. - 13:15:38 »

Én is teszek fel hangulatképet....


Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #347 Dátum: 2011. Március 24. - 13:46:00 »


Gyönyörű kutyák, gazdag teríték, pazar képek!
Gratulálok!  Igen
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #348 Dátum: 2011. Március 24. - 14:05:37 »

Köszönöm-köszönjük!
A kép jobb oldalán látható kutya,az én szememben egy igazi profi.
Főbb eredményei:-Alapvizsga:kiválóan megfelelt. -Vizi-mezei vizsga: 1.díjban,Vadászati Alkalmassági Vizsga.:megfelelt.-Mindenes Vizsla Vizsga:1. díjban.-Nehezített Vércsapa Vizsga:2.díjban.-Hubertusz Verseny Cegléd:1.helyezett(CACT). -Hortobágy Kupa:3.helyezett+a legjobb rövid szőrű magyar vizsla különdíj.-Vizsla Főverseny Lébény:4.helyezett+ a legjobb vízi munka különdíj.-Field Trial Verseny Cserkeszőlő: 1.helyezett(CACT), 2010:Szent Hubertusz verseny 2x 1 hely(CACT), Vizsla világbajnokság Szenc magyar válogatott tag, Hortobágy Kupa 2.hely(Res.CACIT, CACT)Vizsla Főverseny Derekegyház 2.hely, a legjobb erdei munka és a legjobb vízi munka különdíja.Küllemi eredményei: 3xCAC, 2x CACIB, BOB, UK Champion.
A kutya tanításában aktívan részt vettem,de sajnos nem az enyém.
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #349 Dátum: 2011. Március 26. - 14:41:35 »

Vizsla nevelésről kaptam ma könyvet, ki ismeri és mi a véleménye róla ( használható ):

Dr Mika Károly: A Vizsla Parforce-Idomitása  ( Oswald és Wörz módszere nyomán Bp.1894.)

 Emelem

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #350 Dátum: 2011. Március 26. - 15:05:39 »

Szia! Emelem

Igen, de mint ahogy a címe is mutatja ez a kényszerítő idomításról szól.
Csak végszükség esetén javaslom. Nekem kényszerből soha nem sikerült igazán betanítani semmit egy kutyának sem. Megcsinálta amit akartam, de közel sem volt az igazi!
Játékkal tanítva, jókedvből sokkal jobban dolgoztak.

 Wave Wave
 Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #351 Dátum: 2011. Március 26. - 19:31:23 »

És ha a kutyának az adott napon nincs jókedve,ne is vigyük vadászni,mert nincs kedve dolgozni,nincs kedve megkeresni,felvenni az elejtett vadat? Vállat von
Szerintem ez a dolog,ha jó vadászkutyát akarunk,nem szabad hogy kedv kérdése legyen. Ha én  adok egy parancsot,akkor a kutyám igenis hajtsa végre a feladatot. Hideg vízbe melyik kutyának van kedve belemenni? Ha belelövöm a récét,vesszen oda mert a kutyámnak nincs éppen jókedve,és nem hozza ki? Nem azt mondom,hogy minden kutyák kényszer idomítani kell,de valamelyiket muszáj. Viszont tudni kell hol a határ,ha lehet ne magunk csináljuk,hanem kérjük ki szakemberek véleményét,segítségét! Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #352 Dátum: 2011. Március 26. - 19:58:37 »

Ha azt el tudod érni, hogy a kutyád rajongjon érted és tudja, hogy te vagy a falkavezetöje, meg is hal érted bámikor, még akkor is. ha nem áll a hatókörödön belül. A tiszán kényszerképzet kutya azért dolgozik, mert fél töled, ha nem látod, szarik rád, nem fogja megöletni magát érted.

U.i.: Már láttam magasabb szinvonalú kutyakiképzö vetélkedöt, ahonnan részvevöt hazaküldték, mert a kutya láthatóan kényszer alatt követte a gazdát.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #353 Dátum: 2011. Március 26. - 20:06:38 »

Nem kell hogy féljen tőled a kutyád,nem ez a cél!!! A parforce az idomításnál egy szükséges "rossz".Ha nem értesz hozzá,nagyon el tudod vele rontani a kutyát. Nagyon sokuknál nem is lehet alkalmazni,mert nem stabil az idegrendszere. Ha ésszel csinálod,nem fog "szarni" rád a kutya,ha nem látod. Ajánlom figyelmetekbe Dr.Carl Tabel: A mindenes vadászkutya című könyvét.
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #354 Dátum: 2011. Március 26. - 20:15:02 »

A vetélkedön mint részvevök voltunk a kutyáinkal.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #355 Dátum: 2011. Március 26. - 20:36:01 »

És ha a kutyának az adott napon nincs jókedve,ne is vigyük vadászni,mert nincs kedve dolgozni,nincs kedve megkeresni,felvenni az elejtett vadat? Vállat von
Szerintem ez a dolog,ha jó vadászkutyát akarunk,nem szabad hogy kedv kérdése legyen. Ha én  adok egy parancsot,akkor a kutyám igenis hajtsa végre a feladatot. Hideg vízbe melyik kutyának van kedve belemenni? Ha belelövöm a récét,vesszen oda mert a kutyámnak nincs éppen jókedve,és nem hozza ki? Nem azt mondom,hogy minden kutyák kényszer idomítani kell,de valamelyiket muszáj. Viszont tudni kell hol a határ,ha lehet ne magunk csináljuk,hanem kérjük ki szakemberek véleményét,segítségét! Emelem

Éntőlem mindenki úgy neveli a kutyáját, ahogy akarja!
Azt  tudom, nekem egyetlen kutyám sem gondolkozott, hogy hideg e a víz amibe bemegy vagy sem, mert vitte őt a vadászláz! Sőt! (Nem egyszer bement még a zajló Dunába is, engem még a frász is kitört.) Egy jó vadászkutyának nem hangulat kérdése, hogy vadásszon! Én nem várok el feleslegesen semmi olyat a kutyáimtól ami nem szükséges a jó munkához. Az is igaz, ha tanítás közben azt látom, hogy nem lesz olyan amilyennek én elvárom, (nem kicsi az elvárásom!) inkább elajándékozom!
Anno 69.-ben, mikor első kutyámat tanítottam volt szerencsém ifj.Jilly Bertalantól tanulni. Tőle tanultam:  a kutyát rá lehet kényszeríteni nagyon sok minden megtanulására, de akkor,  ne várjuk el,hogy örömét lelje a feladat végrehajtásában.

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #356 Dátum: 2011. Március 26. - 20:38:57 »

Éntőlem mindenki úgy neveli a kutyáját, ahogy akarja!
Azt  tudom, nekem egyetlen kutyám sem gondolkozott, hogy hideg e a víz amibe bemegy vagy sem, mert vitte őt a vadászláz! Sőt! (Nem egyszer bement még a zajló Dunába is, engem még a frász is kitört.) Egy jó vadászkutyának nem hangulat kérdése, hogy vadásszon! Én nem várok el feleslegesen semmi olyat a kutyáimtól ami nem szükséges a jó munkához. Az is igaz, ha tanítás közben azt látom, hogy nem lesz olyan amilyennek én elvárom, (nem kicsi az elvárásom!) inkább elajándékozom!
Anno 69.-ben, mikor első kutyámat tanítottam volt szerencsém ifj.Jilly Bertalantól tanulni. Tőle tanultam:  a kutyát rá lehet kényszeríteni nagyon sok minden megtanulására, de akkor,  ne várjuk el,hogy örömét lelje a feladat végrehajtásában.



 Igen Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #357 Dátum: 2011. Március 26. - 20:59:04 »

Éntőlem mindenki úgy neveli a kutyáját, ahogy akarja!
Azt  tudom, nekem egyetlen kutyám sem gondolkozott, hogy hideg e a víz amibe bemegy vagy sem, mert vitte őt a vadászláz! Sőt! (Nem egyszer bement még a zajló Dunába is, engem még a frász is kitört.) Egy jó vadászkutyának nem hangulat kérdése, hogy vadásszon! Én nem várok el feleslegesen semmi olyat a kutyáimtól ami nem szükséges a jó munkához. Az is igaz, ha tanítás közben azt látom, hogy nem lesz olyan amilyennek én elvárom, (nem kicsi az elvárásom!) inkább elajándékozom!
Anno 69.-ben, mikor első kutyámat tanítottam volt szerencsém ifj.Jilly Bertalantól tanulni. Tőle tanultam:  a kutyát rá lehet kényszeríteni nagyon sok minden megtanulására, de akkor,  ne várjuk el,hogy örömét lelje a feladat végrehajtásában.




Ezt a hsz-t be kellene másolni minden kutya oltási könyvébe a gazdinak szóló előszónak..

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #358 Dátum: 2011. Március 27. - 07:40:05 »

Attila,a kutyának végre kell hajtania,amit a vezetője kér tőle,és abban lelje örömét mikor az megdicséri!  Wave Teljesen egyetértek amúgy a feladatok játékos,és "örömlelős" végrehajtásában,de csak kölyök kutyáknál.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #359 Dátum: 2011. Március 27. - 11:33:24 »

Egy barátom több mint fél évig keresett országszerte tacskó kölyköt, míg talált egy elfogadhatót! Bizonyára nem azért járt utána, mert olcsó a benzin.
A mezőre kijár egy magyar vizsla szuka, össze haverkodott az én kutyámmal, 4 év körüli jószág, a gazdáját soha nem láttam, a kutty megsétáltatja magát minden nap. Enni sem igen kap, a szomszédok adnak neki néha maradékot. No Ő minden fácánt megtalál a gazban, pedig nem hiszem, hogy tanította volna valaki, olyan vadászvér van benne, hogy csak nézek. Első szóra beáll lábhoz, minden parancsot végrehajt azonnal. Sajnos elkallódott tehetség.   Kutya
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: