Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 580323 alkalommal)
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #405 Dátum: 2008. Augusztus 23. - 11:28:48 »

Egy biztos egy jó Zeiss Jena nagyon jó barátja tud lenni az embernek.
Habár nemrégiben kipróbáltam egy 8x56-os Minoxot...mitagadás elég meggyőző volt.

Hja kérem, egy Minox BL... ammá döfi!  Kacsint Igaz NagyPé?

A Minox kérem, az Minox. Igaz, csak BL széria, de egy ideig nem fogom lecserélni, az már biztos!  Menő
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #406 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 20:44:45 »

Egy biztos egy jó Zeiss Jena nagyon jó barátja tud lenni az embernek.
Habár nemrégiben kipróbáltam egy 8x56-os Minoxot...mitagadás elég meggyőző volt.

Hja kérem, egy Minox BL... ammá döfi!  Kacsint Igaz NagyPé?

Szia Viktor,
már éppen beleéltem magam egy Yukon vásárlásába, de az előző hozzászólások megtorpantottak. Megírnád, a tiédnek mi a pontos típusa,
illetve hol lehet venni és mennyiért? Valahol olvastam az egyik hozzászólásban, hogy van a Yukon Futurus, meg a Futurus Pro, és hogy a pro egy kicsit drágább? Jól emlékszem?
köszi
Dobossy Sándor

Szia Sándor!

Az enyém sima Futurus.A Conradban vettem tavalyelőtt 27 E Ft-ért. A többi helyen általában olcsóbb... a többiek a netről vették és jól jártak... Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #407 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 22:44:11 »

Amit én vettem a szemlencsevédője a tárgylencsevédővel ellentétben nem kihajtható, hanem levehető két kis különálló (elhagyható) kupak. Ennek tükrében egészen bizonyos, hogy több modell is van a piacon!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #408 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 22:44:52 »

Hali!

Kicsit utánanéztem a neten a Yukonnak. A Yukon Futurus 10x50 WA (nem Pro) típus ára 100 font és 200 dollár körül van a netes boltokban. Ennek fényében elég érdekes ez: www.edigital.hu/product.php?productid=30536 vagy ez http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=15831&fromcat=61 az ár. Biztos, hogy ugyanarról a termékrőlvan szó, de nem értem, hogy nálunk miért olcsóbb ennyivel?
Mivel sehol nem láttam azt, hogy BAK4 prizmával készülne, így feltételezem, hogy BK7 prizmája van, ami azért gyengébb minőség (legalábbis a csillagász batrátaim szerint). Egyébként ilyen áron (20 e alatt) már BAK4-es prizmával rendelkező 10X50-es távcsövek is kaphatóak, igz nem feltétlenül vadászboltokban (bár lehet, hogy ott is).

Üdv:

Jani

Aha. Hát pl. a Bresserről is BAK-4-est írtak... aztán sz.rt se látsz benne este. Megjegyzem a kétségeket részben jogosnak tartom, de azt hiszem ha nincsenek százezrek egy keresőre és látni is szeretnénk valamit, akkor nem tudom miről beszélünk: marad a Yukon, vagy drágábbért a Nikon Action.

Ahogy a vicc is megírja:

"Te riherongy! Lapost kaptam tőled!
"Na hát azért a két rongyért nem adhatok selyemhernyót..."

Senkinek nem kötelező Yukont venni. Akinek több pénze van, az vegyen mást.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 22:57:58 »

Egyébként soha nem állítottam, hogy a Yukon a legjobb lenne a piacon, de szerintem nagyon jól használható távcső, főleg ennyi pénzért.

Egyébként akinek van egy százasa, az most akciósan veheti meg a legjobb binokulárok egyikét, amit valaha terveztek... Fujinon...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #410 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 22:59:49 »

Aha. Hát pl. a Bresserről is BAK-4-est írtak... aztán sz.rt se látsz benne este. Megjegyzem a kétségeket részben jogosnak tartom, de azt hiszem ha nincsenek százezrek egy keresőre és látni is szeretnénk valamit, akkor nem tudom miről beszélünk: marad a Yukon, vagy drágábbért a Nikon Action.

Ahogy a vicc is megírja:

"Te riherongy! Lapost kaptam tőled!
"Na hát azért a két rongyért nem adhatok selyemhernyót..."

Senkinek nem kötelező Yukont venni. Akinek több pénze van, az vegyen mást.

A baj az Viktor, hogy nagyon bíztam benne, hogy olyan keresőt kapok, mint a Tiéd, mert neked valóban elhiszem, hogy jó. És annak tükrében, hogy Te kintről rendelted, már egész biztos vagyok benne, hogy minket, magyar piacot elláttak a - hogy is mondjam - gyengébb minőséggel... Ez szomorít el. A Tiéd valóban megérte azt a +10e forintot, mert nem egy szatyor polimert kaptál, hanem fém távcsövet, ami örökös "ruszki" darab, nem rövid életű kínai hatású...
Komolyan mondom jó lenne egy olyat boltolni mint a Tiéd... Vajon van még mindig kinn?  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #411 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:04:26 »


Viktor visszaolvastam és írtad,hogy masszív fém konstrukció az egész. Amit én láttam az edigitalban abban nem volt túl sok fém, olyan közepes kínai kinézete volt.

Üdv:

Jani

Hát ez fém. Ha valakinek kétségei vannak az edigitallal kapcsolatban, az rendeljen a Kalinkaopticsról.

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #412 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:05:31 »

Aha. Hát pl. a Bresserről is BAK-4-est írtak... aztán sz.rt se látsz benne este. Megjegyzem a kétségeket részben jogosnak tartom, de azt hiszem ha nincsenek százezrek egy keresőre és látni is szeretnénk valamit, akkor nem tudom miről beszélünk: marad a Yukon, vagy drágábbért a Nikon Action.

Ahogy a vicc is megírja:

"Te riherongy! Lapost kaptam tőled!
"Na hát azért a két rongyért nem adhatok selyemhernyót..."

Senkinek nem kötelező Yukont venni. Akinek több pénze van, az vegyen mást.

A baj az Viktor, hogy nagyon bíztam benne, hogy olyan keresőt kapok, mint a Tiéd, mert neked valóban elhiszem, hogy jó. És annak tükrében, hogy Te kintről rendelted, már egész biztos vagyok benne, hogy minket, magyar piacot elláttak a - hogy is mondjam - gyengébb minőséggel... Ez szomorít el. A Tiéd valóban megérte azt a +10e forintot, mert nem egy szatyor polimert kaptál, hanem fém távcsövet, ami örökös "ruszki" darab, nem rövid életű kínai hatású...
Komolyan mondom jó lenne egy olyat boltolni mint a Tiéd... Vajon van még mindig kinn?  Vállat von

x... mondjuk most én is félek, hogy be fog párásodni...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #413 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:06:12 »

x... mondjuk most én is félek, hogy be fog párásodni...

???  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #414 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:15:43 »

x... mondjuk most én is félek, hogy be fog párásodni...

???  Vállat von


Hát hogy szét lett szedve... bár egyszer már én is leszereltem ugye a bal objektívet...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #415 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:18:46 »

Hát hogy szét lett szedve... bár egyszer már én is leszereltem ugye a bal objektívet...

Nem hinném, hogy számít. Gáz nincs benne, tömítés nem sérül... Ha eddig nem párásodott, most sem szabad!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:25:21 »

Szia!

Megnéztem ezt a kalinkaoptics.com-ot. Jó honlap! két különbséget találtam, bár nem tudom mennyire lényegiek: 1. a magyaron nincs rajta a neve a terméknek és amit én fogdostam azon sem volt 2. az egyik 70 dkg a másik 1 kiló ha jól láttam. Viktor, Te rendeltél már erről a kalinkáról?

Nem. De ismerek olyat aki már többször. Mindig meg is jött, de elég kiszámíthatatlanok.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #417 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 09:55:42 »

Emberek a Yukont én 15.800,-Ft-ért vettem.
Ezért ne várjunk Zeiss Jena minőségű masszív fémházat, meg szuper ólomkristály üveget.
A BAK-4-ről meg annyit, hogy a 7x50-es Seeadler is az...na semmivel nem tud töbet a Yukonnál.

Mivel felmerült a Tento, így elkértem egyik cimborám 7x50-es Tentóját - megjegyzem tőlem kuncsorogta el 2 éve, amikor a "kiváló" 30-ezer Ft-os keresóőt megvette és az sec-perc gallyra is ment.
Ezt a Tentót én nagyon szerettem sokat vittem, hogy kíméljem a Zeiss Jenát...
És a minap meglepődve tapasztaltam, hogy bizony a Yukon kategóriákkal jobban "dolgozott".
Szívesen kipróbálnék egy Nikon Actiont is, mert ha az fémházas és fém mechanikájú, és van ilyen jó optikailag mint a Yukon, akkor bizony a Nikon mellé tenném, a voksomat.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #418 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 10:01:18 »

Szívesen kipróbálnék egy Nikon Actiont is, mert ha az fémházas és fém mechanikájú, és van ilyen jó optikailag mint a Yukon, akkor bizony a Nikon mellé tenném, a voksomat.

Balázzsal, mi kipróbáltuk Istenes Anti Nikonját. Valóban gyönyörű a képe még sötétben is. Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #419 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 10:03:24 »

Emberek a Yukont én 15.800,-Ft-ért vettem.
Ezért ne várjunk Zeiss Jena minőségű masszív fémházat, meg szuper ólomkristály üveget.
A BAK-4-ről meg annyit, hogy a 7x50-es Seeadler is az...na semmivel nem tud töbet a Yukonnál.

Mivel felmerült a Tento, így elkértem egyik cimborám 7x50-es Tentóját - megjegyzem tőlem kuncsorogta el 2 éve, amikor a "kiváló" 30-ezer Ft-os keresóőt megvette és az sec-perc gallyra is ment.
Ezt a Tentót én nagyon szerettem sokat vittem, hogy kíméljem a Zeiss Jenát...
És a minap meglepődve tapasztaltam, hogy bizony a Yukon kategóriákkal jobban "dolgozott".
Szívesen kipróbálnék egy Nikon Actiont is, mert ha az fémházas és fém mechanikájú, és van ilyen jó optikailag mint a Yukon, akkor bizony a Nikon mellé tenném, a voksomat.

Minden szavaddal egyetértek! Én ugyanezeket tapasztaltam és gondolom. Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: