Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1752436 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 19. - 22:17:43 »


Sanyooo, hol reteszel a ZH?

Kinézem a szemem, vazze, de ez a fotó akkor is kicsi nekem,...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 19. - 22:21:22 »



Hm, nem kaptam választ a kérdésemre. Bocs, de még mindíg szeretném tudni, miért nem szeretik egyesek a ZH-n , hogy felül van a golyós cső?
Mert ha ez kiemelten szerepel, mint "nemszeretem" tulajdonság, bizonyára oka is van. No én ezt az okot szeretném megtudni. Fejvakarás
De bizony le lett írva. Felül van a golyós cső, alul meg nem a víznek árja hanem a forgástengely, így a "távoli" golyóscső nagyobb erőkarral igyexik rábeszélni a kotyogásra őkelmét, mintha alul taszigálódna az a nagy nyomás.
Ráadásul ahogy Szilvási prof is kifejtette, a ZH-n a kotyogás orvoslása kuruzslás jellegű...

Boar! Nézd meg a fotót, hol van a forgástengely? HM? Középen, a két cső között! Miről beszélsz??? A ZH puska a 20. század vadászfegyvertervezésének legynagyobb, ha nem az egyetlen mérnöki produktuma! Arról a konstrukció nem tehet, hogy a komcsik kilopták belőle az anyagot! Dobhatjátok rám a köveket, megszoktam!  Wave
Igazad van, vegyél egyet és használd!!!

Látom megsértődtél! Sajnálom, megkövetlek, ha megbántottalak! De kérlek válaszolj már a kérdésemre, ne beszélj mellé: Miért baj a ZH konstrukciónál, hogy felül van a golyós cső?
Nem sértődtem meg, és meg sem bántódtam, én is akartam venni egyet egészen addíg míg a fegyvermester egy kidobnivalót a kezembe nem adott és elmutogatta hogy mi okozza a végelgyengülését, de ha te a kis pénzedet ki akarod dobálni akkor vegyél egy jóállapotút és majd ha szétlőtted akkor dobd ki mert másra már nem lesz jó, mindegy hogy sörétes vagy vegyescsövű, a különbség csak annyi, mivel a golyós csőnél nagyobb a nyomás mint a sörétesnél hamarabb szarrá megy.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 19. - 22:24:26 »

Sanyoo
Matula bácsi is megmondta, mindenki a saját bőrét viszi a vásárra. Mosolyog
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 19. - 22:24:37 »


Sanyooo, hol reteszel a ZH?

Kinézem a szemem, vazze, de ez a fotó akkor is kicsi nekem,...
Szerintem felül, közel a golyós csőhöz. Most haragszol?  Angyal
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 19. - 22:27:28 »

Fég és Izs között vacilálok!valaki zudna adni tanácsot?
Ha a kettő közül akarsz, akkor csakis IZS, olcsó, strapabíró, igénytelen, és mindíg eladható.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 19. - 22:28:00 »



Hm, nem kaptam választ a kérdésemre. Bocs, de még mindíg szeretném tudni, miért nem szeretik egyesek a ZH-n , hogy felül van a golyós cső?
Mert ha ez kiemelten szerepel, mint "nemszeretem" tulajdonság, bizonyára oka is van. No én ezt az okot szeretném megtudni. Fejvakarás
De bizony le lett írva. Felül van a golyós cső, alul meg nem a víznek árja hanem a forgástengely, így a "távoli" golyóscső nagyobb erőkarral igyexik rábeszélni a kotyogásra őkelmét, mintha alul taszigálódna az a nagy nyomás.
Ráadásul ahogy Szilvási prof is kifejtette, a ZH-n a kotyogás orvoslása kuruzslás jellegű...

Boar! Nézd meg a fotót, hol van a forgástengely? HM? Középen, a két cső között! Miről beszélsz??? A ZH puska a 20. század vadászfegyvertervezésének legynagyobb, ha nem az egyetlen mérnöki produktuma! Arról a konstrukció nem tehet, hogy a komcsik kilopták belőle az anyagot! Dobhatjátok rám a köveket, megszoktam!  Wave
Igazad van, vegyél egyet és használd!!!

Látom megsértődtél! Sajnálom, megkövetlek, ha megbántottalak! De kérlek válaszolj már a kérdésemre, ne beszélj mellé: Miért baj a ZH konstrukciónál, hogy felül van a golyós cső?
Nem sértődtem meg, és meg sem bántódtam, én is akartam venni egyet egészen addíg míg a fegyvermester egy kidobnivalót a kezembe nem adott és elmutogatta hogy mi okozza a végelgyengülését, de ha te a kis pénzedet ki akarod dobálni akkor vegyél egy jóállapotút és majd ha szétlőtted akkor dobd ki mert másra már nem lesz jó, mindegy hogy sörétes vagy vegyescsövű, a különbség csak annyi, mivel a golyós csőnél nagyobb a nyomás mint a sörétesnél hamarabb szarrá megy.

Na ez már nekem megemészthetetlen! Ha elfogynak az érvek, jön a humor?  Szomorú De még mindíg nem kaptam választ arra a kérdésre, hogy miért baj a felső golyós cső, ha nincs messzebb a forgásponttól, mint a sörétes? Nehéz ezt megérteni????
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 19. - 22:32:16 »

Én ennél részletesebben nem tudom de azt igen, hogy a profi duplagolyósok nem véletlenül nem bock elrendezésűek.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 19. - 22:35:48 »

"Én ennél részletesebben nem tudom "

Kár, azt hittem szakmai vitát folytatunk. A vita tárgya az volt, hogy valaki lehúzta a ZH vegyescsövűt, mert felül van a golyós cső, amit Ő nem tudna megszokni! Miért? Erre még nem kaptam választ, kár!  Szomorú
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 19. - 22:43:03 »

"A ZH bock puskamodellek záróteste két részből áll. Az alsó rész a tusához van csavarozva, míg a felső csúszósínes szánrész előre-hátra mozgatható. A csőpárt csak a szán hátrahúzását és az oldalcsapok illesztését követően lehet feltenni a zárótestre. Alsó csőkampó reteszelés nincs, a zárótestet oldalról rúgók nyomják a csőfarhoz több-kevesebb sikerrel hézagmentesen. A felső Kersten-szerű retesz a csőfar toldalékainak furatába csúszva szintén a zárást próbálja erősíteni. A gyenge közepes zárszerkezetnekköszönhető, hogy ha a puskából csövenként több lövést adunk le a tűzfalrés mérete a 0,08mm-t is elérheti. Ilyen mértékű tágulásnál a puska kotyogása már kézzel is érzékelhető. Mivel a csőfelfüggesztés függőcsapos megoldású, ez a szerkezeti megoldás esetleges kotyogás esetén, nem teszi lehetővé a csap kicserélését."
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 19. - 22:47:07 »

Köszönjük, egyébként még annyit, hogy az olcsó olasz, török, stb. söréteseknél is előszeretettel alkalmazzák ezt a megoldást.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Május 19. - 22:50:55 »

"A ZH bock puskamodellek záróteste két részből áll. Az alsó rész a tusához van csavarozva, míg a felső csúszósínes szánrész előre-hátra mozgatható. A csőpárt csak a szán hátrahúzását és az oldalcsapok illesztését követően lehet feltenni a zárótestre. Alsó csőkampó reteszelés nincs, a zárótestet oldalról rúgók nyomják a csőfarhoz több-kevesebb sikerrel hézagmentesen. A felső Kersten-szerű retesz a csőfar toldalékainak furatába csúszva szintén a zárást próbálja erősíteni. A gyenge közepes zárszerkezetnekköszönhető, hogy ha a puskából csövenként több lövést adunk le a tűzfalrés mérete a 0,08mm-t is elérheti. Ilyen mértékű tágulásnál a puska kotyogása már kézzel is érzékelhető. Mivel a csőfelfüggesztés függőcsapos megoldású, ez a szerkezeti megoldás esetleges kotyogás esetén, nem teszi lehetővé a csap kicserélését."

Szóval felül és oldalt van a reteszelés! Köszönöm, hogy megerősítetted a tényeket!  Wave
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Május 19. - 22:51:15 »

Azoknál is bevált, tartós megoldás lesz!  Nyihi
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Május 19. - 22:54:47 »

Köszönjük, egyébként még annyit, hogy az olcsó olasz, török, stb. söréteseknél is előszeretettel alkalmazzák ezt a megoldást.
Meg minden modern bock-on! A FÉG bock-ot azért nem szeretik az operettvadászok, mert régi, ósdi átmenőcsapos tengelye van! Nem divat, mert ennél a megbízható konstrukciónál a csőtengely túl magasra kerül, ez elkerülhetetlen!
De sajnos még mindíg nem tudom, miért rossz a ZH a felső golyós cső miatt???  Szomorú
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Május 19. - 22:58:18 »

"A ZH bock puskamodellek záróteste két részből áll. Az alsó rész a tusához van csavarozva, míg a felső csúszósínes szánrész előre-hátra mozgatható. A csőpárt csak a szán hátrahúzását és az oldalcsapok illesztését követően lehet feltenni a zárótestre. Alsó csőkampó reteszelés nincs, a zárótestet oldalról rúgók nyomják a csőfarhoz több-kevesebb sikerrel hézagmentesen. A felső Kersten-szerű retesz a csőfar toldalékainak furatába csúszva szintén a zárást próbálja erősíteni. A gyenge közepes zárszerkezetnekköszönhető, hogy ha a puskából csövenként több lövést adunk le a tűzfalrés mérete a 0,08mm-t is elérheti. Ilyen mértékű tágulásnál a puska kotyogása már kézzel is érzékelhető. Mivel a csőfelfüggesztés függőcsapos megoldású, ez a szerkezeti megoldás esetleges kotyogás esetén, nem teszi lehetővé a csap kicserélését."

Szóval felül és oldalt van a reteszelés! Köszönöm, hogy megerősítetted a tényeket!  Wave

Igen, mint idéztem a reteszelése felül és oldalt van. De tovább nem olvastad? Tényleg nem akarok vitatkozni, de ha jól olvasom egy szóval sem írja hogy ez tartós jó konstrukció.
Sok sikert hozzá, remélem megírod majd  miket tapasztaltál vele. És ha rám halgatsz friss műszakival veszed, akkor legalább tíz éved lesz eladni.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Május 19. - 23:02:19 »

"A ZH bock puskamodellek záróteste két részből áll. Az alsó rész a tusához van csavarozva, míg a felső csúszósínes szánrész előre-hátra mozgatható. A csőpárt csak a szán hátrahúzását és az oldalcsapok illesztését követően lehet feltenni a zárótestre. Alsó csőkampó reteszelés nincs, a zárótestet oldalról rúgók nyomják a csőfarhoz több-kevesebb sikerrel hézagmentesen. A felső Kersten-szerű retesz a csőfar toldalékainak furatába csúszva szintén a zárást próbálja erősíteni. A gyenge közepes zárszerkezetnekköszönhető, hogy ha a puskából csövenként több lövést adunk le a tűzfalrés mérete a 0,08mm-t is elérheti. Ilyen mértékű tágulásnál a puska kotyogása már kézzel is érzékelhető. Mivel a csőfelfüggesztés függőcsapos megoldású, ez a szerkezeti megoldás esetleges kotyogás esetén, nem teszi lehetővé a csap kicserélését."

Szóval felül és oldalt van a reteszelés! Köszönöm, hogy megerősítetted a tényeket!  Wave

Igen, mint idéztem a reteszelése felül és oldalt van. De tovább nem olvastad? Tényleg nem akarok vitatkozni, de ha jól olvasom egy szóval sem írja hogy ez tartós jó konstrukció.
Sok sikert hozzá, remélem megírod majd  miket tapasztaltál vele. És ha rám halgatsz friss műszakival veszed, akkor legalább tíz éved lesz eladni.
Kérlek ne beszélj mellé! Arról kezdődött a disputa, hogy a ZH nem jó, mert felül van a golyós csöve! Sok hozzászólás született itt most arról, hogy ne derüljön ki, butaságot mondott a hozzászóló!
Tudjátok ez a fórum is kezd ellaposodni! Majd gondolkozzatok el ezen! 
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 19. - 23:14:15 írta Viktor » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: