Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1752531 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #240 Dátum: 2008. Július 01. - 20:59:22 »

Akkor milyen kalibert ajánlottok egy kezdő 100 kg-os emberkéknek?

Üdv. RK

308Win mindenekelőtt! gyozo  Ezen kívül bármely normál alapkaliber megfelel. ( 30-06;7x57; 7x64; 8x57....)
Ezekhez olcsóbban kapsz lőszert is, és többet tudsz gyakorolni.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2008. Július 01. - 21:11:43 »

Akkor milyen kalibert ajánlottok egy kezdő 100 kg-os emberkéknek?

Üdv. RK

308Win mindenekelőtt! gyozo  Ezen kívül bármely normál alapkaliber megfelel. ( 30-06;7x57; 7x64; 8x57....)
Ezekhez olcsóbban kapsz lőszert is, és többet tudsz gyakorolni.

Csatlakozom! A máglyára menet is énekelni fogom, hogy a 308-as a legkiválóbb kezdőkaliber!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #242 Dátum: 2008. Július 02. - 07:45:46 »

Akkor milyen kalibert ajánlottok egy kezdő 100 kg-os emberkéknek?

Üdv. RK

A #237-ben ÉN már leírtam..., ennek a testsúlyhoz semmi köze!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2008. Július 02. - 08:52:00 »

Akkor milyen kalibert ajánlottok egy kezdő 100 kg-os emberkéknek?

Üdv. RK

Itt most nem a testsúly a befolyásoló, hanem az, hogy mennyire vagy érzékeny a visszarugásra.
Azért mondom, hogy próbálj ki ha lehet, minnél több kalibert és akkor tudsz dönteni.
Az hogy neked milyen kaliber a jó, másik ember nem tudja megmondani, ezt csak Te tudod eldönteni, ha kipróbálod őket.
Mi csak azt tudjuk mondani, ami általánosságban megfelelő, de közben neked lehet, hogy más az igényed, máshogy viseled a különböző hatásokat. Miért vegyél egy 7x64-est, ha közben Te a 9,3x62-est szeretnéd, de ezt még nem tudod, mert nem próbáltad csak mások ötletei alapján vásárolsz, de ha kipróbálnád, akkor egyből azt vennéd.
A terület, ill. a vadászható vad faja is befolyásoló lehet egy golyós vásárlásakor. Pl. kifejezetten alföldön vadászol és a legnagyobb vad az őz, amire tudsz vadászni. Minek vennél 8x57-est vagy 9,3x62-est. Ide a 270-es vagy a 7x64-es tökéletesen megfelel, kissebb tömegű lőszerrel, de ha meghívást kapsz disznóra vagy szarvasra, akkor sem kell kétségbe esned, mert nagyobb tömegű lőszerrel nyugodtan mehetsz oda is, viszont a napi vadászataidhoz tökéletes kalibered van.
Ugyan ez, fordítva is igaz, csak akkor a nagyobb kaliberekkel.
A magnumok inkább az alföldi, hosszú lövéseknél előnyösek, szóróra, közeli lövésekre disznó vagy szarvas esetében nem a legjobb hatásfokon dolgoznak, de nagyobb tömegű lőszerrel azért megoldható ez is.
Tehát először magadban próbáld elrendezni a lehetőségeid, ill. a kaliberek próbáját és ezek után Te magad fogod tudni, hogy melyek azok a kaliberek, amik a Te igényeidnek és lehetőségeidnek megfelelnek.
Arra azért vigyázz, hogy bele ne fuss valami ritka vagy nehezen beszerezhető kaliberbe. Maradj az itthon is elterjedt és pénztárcától függően, beszerezhető kalibereknél. Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #244 Dátum: 2008. Július 02. - 10:08:29 »

Teljesen egyetértek.

Mindazonáltal én azért merem továbbra is mindenes kezdőkaliberként ajánlani a 308-ast, mert ez:

1) pontos, sokak szerint - megfelelő fegyverrel - a legpontosabb kaliber,

2) visszarúgása szinte semmi,

3) széles lőszerválasztékú,

4) teljesítménye minden hazai vadfajra elegendő,

5) megfelelő (9,7 g-os) lövedékkel hosszú lövésre is alkalmas.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #245 Dátum: 2008. Július 02. - 12:50:21 »

Mint remington és zastava tulajdonos, elmondhatom, hogy bár az utóbbi kb. 40%-al olcsóbb volt, nem érte meg a takarékokodás, mert csak kinlódás van vele, apró, de dühítő gondok. Ha ezek közül kell választani, Remington forever! :-)) Éljenek a balosok !!!! (Left Hand)

Oszdd meg velünk ezeket az "apró" gondokat légyszíves... Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2008. Július 02. - 12:53:56 »

A legjobb kezdő kaliber a 7x64-es és a 30-06-os, azt hiszem ezen nincs mit vitázni.
ezekhez kapható a legutolsó "szatócsboltban" is töltény.

...és én bizony jártam úgy, hogy - sajnálatosan - de otthon hagytam a töltényt és egy kisvárosi bótba kellett sebtében beszerezni a 11,2-es cseh muníciót...csak 7x64-es és 30-06-os volt a boltban. Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2008. Július 02. - 14:16:32 »

A legjobb kezdő kaliber a 7x64-es és a 30-06-os, azt hiszem ezen nincs mit vitázni.
ezekhez kapható a legutolsó "szatócsboltban" is töltény.

...és én bizony jártam úgy, hogy - sajnálatosan - de otthon hagytam a töltényt és egy kisvárosi bótba kellett sebtében beszerezni a 11,2-es cseh muníciót...csak 7x64-es és 30-06-os volt a boltban. Mosolyog

Szia Wetzlar!

No persze, ez tény, a 30-06-os és a 7x64-es a legelterjedtebb, különösen igaz ez a 7x64-esre, ha az olcsó lőszerek piacán keresgélünk.

A 7x64-es mellett szól még az is, hogy - érthetetlen okból - tömegével akarják sokan lecserélni ezt a (hozzáértő kezekben) kitűnő kalibert, talán éppen mindenféle magnumokra... így aztán ha ma a használt fegyverek piacán a létező legjobb minőséget akarjuk a legjobb árért, akkor ezt a kalibert kell megszeretnünk.

Én azért - tisztelettel - mégiscsak tovább ecsetelném a 308-as előnyeit. Gyakorlati használhatóságát tekintve semmiben nem marad el a másik két kaliber mögött, különösen nem a 7x64-es mögött. A lőszerválasztéka a megfelelő minőségű lőszerek piacán maga mögött hagyja a 7x64-est és vetekszik a 30-06-oséval.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #248 Dátum: 2008. Július 03. - 09:59:16 »

Szia Sab!

"- kínai ( már van ilyen mo-on !)
- Zastava, vagy más néven is nevezett termék) ( amúgy nincs bajom vele!)
- Rösler Titan
- CZ ( hát az 550-es szimpi, az 555-ös már nem )
- Vore ( kevés a forgalomba lévő mo-on, ezért kevés a tapasztalat)
- Tikka T3-m ( elterjedt rendesen, mint a régi gyártmány)
- Sako ( Tikka-val egyensorban) ( nincs annyi mint a Tikka)
- KR-1 Mauser
- Steyr-Mannlicher és Heym-et egy szintre teszem.
Hát, a lista nem teljes biztosan, de fejből talán ennyi."

A lista korrekt, de szubjektíve én kiegészíteném néhány gondolattal:

- kínai ( már van ilyen mo-on !)

Itt nyilván a 223-as JW-105-ösre gondolsz... nagygolyósban én még nem láttam kínai puskát. Van ilyen már?

- Vore ( kevés a forgalomba lévő mo-on, ezért kevés a tapasztalat)

Szerintem a gyártó méretéhez képest éppenhogy nagyon is elterjedőben van a Voere, nem is érdemtelenül. A márka ugyanis jóval magasabb minőségi és innovációs színvonalat képvisel (pl. LBW Lux.), mint hogy a Tikka T3 és a CZ közé soroljuk. A márka kitűnő minőségű, kiváló ár/érték arányú fegyvereket készít, a legmodernebb megoldásokat is felvonultatva.

- Tikka T3-m ( elterjedt rendesen, mint a régi gyártmány)
- Sako ( Tikka-val egyensorban) ( nincs annyi mint a Tikka)

Én ezzel is vitatkoznék. Szerintem a T3-ast nem a Voere elé, hanem utána, a CZ-vel egysorban kellene elhelyezni. A fegyver igazából tömeg-világmodellnek készült a gyártó bevallása szerint is, a tengerentúlon a CZ-nél olcsóbb tucatpuskaként szerepel. Mindemellett ez is kiváló gyártmány, de érzésre is inkább az alsó-középkategóriát képviseli, legalábbis az én személyes érzetem szerint. Magyarországon a fegyver szerintem erősen túl van árazva. (Elnézését kérem minden T3-as tulajnak)

A Sako érzetre is egész más színvonalat képvisel, mint a Tikka, nem véletlen, hogy a mellesleg egy kézben (Beretta) lévő két finn márka közül ez szerepel prémiummodellként és ezt az ára is tükrözi (Magyarországon ez viszont annyiba kerül, mint amiban, azaz kifejezetten jutányosnak számít). A fegyver sokkal szigorúbb minőségi kritériumok alapján részben kézi munkával készül, a Tikkánál sokkal jobb alapanyagokból.

- KR-1 Mauser

Ilyen modell nincs, a Merkel KR1-es nem Mauser rendszerű fegyver, az alapjait még Horst Blaser skiccelte fel annak idején. Mindamellett a KR-1-es jó puska, nekem nagyon tetszik.

- Steyr-Mannlicher és Heym-et egy szintre teszem.

Én nem. A SM sajnos már nem az az SM, a gyártó sokat lépett vissza mostanság, legalábbis véleményem szerint. Fegyverei műanyagpuskák, néha öncélú műszaki megoldásokkal (pl. biztosítás). A gyártó a lemaradást az új Luxussal próbálja behozni, ez a fegyver jó, de ronda és érzésem szerint többe is kerül, mint a hasonló tudású termékek.

A Heym az egyik kedvencem, egyike azoknak a "maradiaknak", akik még mindig acélból készítenek kitűnő minőségű fegyvereket. Viszont én a Merkelt - hiába a sok könnyűfém - inkább emellé tenném, a jó kidolgozás és a sok innováció miatt.

Amiben viszont egyetértek Veled (hiába, Steve Komám) az a Rössler Titan "CZ-körüli" besorolása. Én sokáig gondolkodtam ilyen puskán, de aztán a keztembe is került egy-kettő és ha valakinek, úgy nekem jó alkalmam volt az alapkonstrukcióval, a Mauser 225-össel való összehasonlítására. Nekem ez a fegyver nem nyerte meg a tetszésemet, elsősorban a könnyűfémek és azok minősége miatt. Ezt nem tudom műszakilag megindokolni, minden műszaki tárgyhoz funkciónális analfabetizmussal viszonyulok, de nekem ez volt az érzésem. Azóta azt is hallottam, hogy a fegyverrel kapcsolatban számtalan műszaki-garanciális probléma volt, olyanról is hallottam, hogy több Titannak egészen egyszerűen kiszakadt a csöve a könnyűfém tokból.


Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #249 Dátum: 2008. Július 03. - 10:03:07 »

Vaakuum hozzászólása:

Nekem úgy rémlik, hogy az újabb Röslerben előszeretettel használnak könnyűfémet az acél helyett. Mintha TAL fórumán olvastam volna erre utalást, ha jól emlékszem. Talán volt is szerelékcsavar kiszakadásos baleset miatta.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #250 Dátum: 2008. Július 03. - 10:28:37 »

a Merkel KR1-es nem Mauser rendszerű fegyver, az alapjait még Horst Blaser skiccelte fel annak idején. Mindamellett a KR-1-es jó puska, nekem nagyon tetszik.

Szia!

Na a KR1-ről megvan a véleményem. Szerintem az egy papírpuska. Nem  (nemcsak azért mert mániám a masszív nehéz puskák)
Norbival (Ansch) fogtunk kézbe egyet nemrég Szentendrén, vele lövették be.
-Hogy lehet 300 WinMag kaliberben 2kg-os puskát gyártani? Vállat von Akkorát rúg mint egy ló. (pedíg egyikünk sem "rúgásfélő")
-A viszonylag új puskának a tusa a nyaknál már meg volt repedve. Fej a falba Szerintem Telek Csabi csukott szemmel jobb tust farag ennél, és ezt adják több mint 400e.-ért.
-A tár megoldás lehet, hogy újszerű, de egyáltalán nem praktikus.
Lehet, hogy jó anyagokból van de ez nem látszik rajta.
Szubjektív vélemény, de én még a CZ-t is jobbnak tartom.


Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #251 Dátum: 2008. Július 03. - 10:40:16 »

M 03  Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #252 Dátum: 2008. Július 03. - 10:46:14 »

M-98   Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #253 Dátum: 2008. Július 03. - 10:49:13 »

M-98   Ördög Ördög

A legjobb  Bion Taps Táncol gyozo
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #254 Dátum: 2008. Július 03. - 10:53:54 »

a Merkel KR1-es nem Mauser rendszerű fegyver, az alapjait még Horst Blaser skiccelte fel annak idején. Mindamellett a KR-1-es jó puska, nekem nagyon tetszik.

Szia!

Na a KR1-ről megvan a véleményem. Szerintem az egy papírpuska. Nem  (nemcsak azért mert mániám a masszív nehéz puskák)
Norbival (Ansch) fogtunk kézbe egyet nemrég Szentendrén, vele lövették be.
-Hogy lehet 300 WinMag kaliberben 2kg-os puskát gyártani? Vállat von Akkorát rúg mint egy ló. (pedíg egyikünk sem "rúgásfélő")
-A viszonylag új puskának a tusa a nyaknál már meg volt repedve. Fej a falba Szerintem Telek Csabi csukott szemmel jobb tust farag ennél, és ezt adják több mint 400e.-ért.
-A tár megoldás lehet, hogy újszerű, de egyáltalán nem praktikus.
Lehet, hogy jó anyagokból van de ez nem látszik rajta.
Szubjektív vélemény, de én még a CZ-t is jobbnak tartom.




Telek is a fa oldaláról kritizálta ezt a fegyvert, ez tény. A fegyver tényleg nagyon könnyű, különösen magnumokhoz, ilyenben szerintem sem szabad venni.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: