Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 197851 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #735 Dátum: 2013. Május 09. - 12:42:16 »

Gratulálok!  Igen Emelem
 Legyen szép, eredményekben gazdag hosszú vadászéleted! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #736 Dátum: 2013. Május 09. - 13:44:16 »

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, kedden csináltam meg a vadászvizsgát, és gondoltam aktualizálom az infokat, illetve leírom a tapasztalataimat.
A felkészülés alatt végig olvastam ezt a topicot, és jó volt mazsolázni az általatok leírtakból, talán én is egy kicsit hozzá tudok tenni.
A felkészülés részemről, úgy zajlott, hogy a könyvet elolvastam többször, a képeket kivágtam belőle, mert egy idő után arra jöttem rá, hogy a felismerésnél a kötött sorrend kezd mankót adni, viszont a vizsgán nem így fog menni. A gondolat jó volt, hiszen a keveredéssel, hirtelen a biztosnak hitt dolgok elbizonytalanodtak, és sorozatos tévesztések jöttek elő. A teszt könyvet megoldottam az elejétől a végéig, majd a párom összeállított több 50 kérdéses tesztet. Megkaptam kidolgozva a szóbeli tételeket, amihez a könyv alapján még írtam kiegészítéseket.

Remélem a vizsgára készülőknek tudtam egy kis segítséget adni.
Szép napot!
Először is gratulálok a vadászvizsgához! Ugyanakkor nem állom meg ,hogy meg ne mondjam,hogy semmilyen könyvet nem kellett volna szétvagdosnod a képekért, (mert ez egy barbár cselekedet) hiszen megvan a neten az egész. Ha például erre is rákérdezel még meg is kerestem volna neked ,hogy hol. Szépen véletlenszerűen adogatja fel a kis program a képeket,én is abból készültem. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #737 Dátum: 2013. Május 09. - 13:48:18 »

Hihi..
Nekem ki lett színesfénymásolva és az lett szétvágva... Ördög

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #738 Dátum: 2013. Május 09. - 14:17:28 »

Hihi..
Nekem ki lett színesfénymásolva és az lett szétvágva... Ördög

 Effendi Emelem
Főiskolás voltam amikor szükségem volt egy vizsgához egy művészettörténeti enciklopédiára a főiskola könyvtárából.Azt hittem elájulok, amikor megláttam,hogy az előttem járt évfolyamok "okos" hallgatói,az összes fontosabb fotót módszeresen kivagdosták belőle. A kislányomnak is azt tanítom,hogy a könyv egy olyan barátunk akit nagyon megbecsülünk... 2 és fél éves múlt,de a legszebb könyveimet is a kezébe merem adni,mert vigyáz rájuk.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #739 Dátum: 2013. Május 09. - 14:30:43 »

Köszönöm a gratulációkat! Mosolyog

Nekem is fájt a szívem a vagdosásnál, de nagyon nem találtam a neten a képeket. Ezek szerint rendesen benéztem...
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #740 Dátum: 2013. Május 09. - 14:44:33 »

Főiskolás voltam amikor szükségem volt egy vizsgához egy művészettörténeti enciklopédiára a főiskola könyvtárából.Azt hittem elájulok, amikor megláttam,hogy az előttem járt évfolyamok "okos" hallgatói,az összes fontosabb fotót módszeresen kivagdosták belőle. A kislányomnak is azt tanítom,hogy a könyv egy olyan barátunk akit nagyon megbecsülünk... 2 és fél éves múlt,de a legszebb könyveimet is a kezébe merem adni,mert vigyáz rájuk.

Nálam is istenként vannak kezelve a könyvek.
Lassan kiszorítja majd az e-book, de a papír illatát ahhoz is hozzá kellene dezodorálni.
Tényleg kellene a csetfal, mert az összes topic szét lesz b@szva az offokkal..


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #741 Dátum: 2013. Május 09. - 15:14:12 »

Tényleg kellene a csetfal, mert az összes topic szét lesz b@szva az offokkal..
 Effendi Emelem

Én nem így látom. Az összes beszélgetés mentve van a box-ból, tudom miről beszélek, de ott néhány szavas de leginkább emotikonos társalgás folyt.

Itt meg beszélgetés folyik, még ha gyakran off is! Meg néha értelmetlen, de mégsem chat-szerű a kommunikáció!

A boxban egy jól körülírható mag beszélgetett, most sokkal többen szólnak hozzá dolgokhoz.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #742 Dátum: 2013. Május 09. - 15:22:28 »

Én nem így látom. Az összes beszélgetés mentve van a box-ból, de ott néhány szavas de leginkább emotikonos társalgás folyt.

Itt meg beszélgetés folyik, még ha gyakran off is! Meg néha értelmetlen, de mégsem chat-szerű a kommunikáció!

A boxban egy jól körülírható mag beszélgetett, most sokkal többen szólnak hozzá dolgokhoz.

Biztosan jól látod, én ennyire nem követem, ám ha valóban követjük azt a tendenciát, hogy elmaradnak a székelési és egyéb érdekfeszítő szokásokról történő információk, akkor ez nevezhető akár jó iránynak is.
Jómagam a csetfalat csak azért hiányolom, hogy rögtön kikapcsolhassam, kizárva magam az engem nem érdeklő, háztáji történésekből.

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #743 Dátum: 2013. Május 09. - 16:39:32 »



Itt meg beszélgetés folyik, még ha gyakran off is! Meg néha értelmetlen, de mégsem chat-szerű a kommunikáció!

A boxban egy jól körülírható mag beszélgetett, most sokkal többen szólnak hozzá dolgokhoz.


Lehet, hogy sokkal többen, de nem hiszem, hogy az a lényeg. Szerintem is jobb lenne, ha a topikok megmaradnának a saját témáiknak s valóban nem lenne minden szétcseszve !. Lassan szét offolunk már minden témát!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #744 Dátum: 2013. Május 09. - 18:23:05 »


Lehet, hogy sokkal többen, de nem hiszem, hogy az a lényeg. Szerintem is jobb lenne, ha a topikok megmaradnának a saját témáiknak s valóban nem lenne minden szétcseszve !. Lassan szét offolunk már minden témát!


"A boxban egy jól körülírható mag beszélgetett, most sokkal többen szólnak hozzá dolgokhoz."
"Lehet, hogy sokkal többen, de nem hiszem, hogy az a lényeg." 

Nem kiemelve egy mondatot, szerintem meg pont ez a lényeg. A box eléggé szűk csapat kommunikációs csatornája volt, nem mondom egy szóval sem, hogy feleslegesen, ezért is agyalok, hogy működni tudjon az új verzióban. Én arra értettem, hogy igaz, néha tényleg off, meg tényleg marhaságba megy át, de nem börtön ez, hogy csak szigorúan az adott téma kerülhet szóba. Persze, nem kell elvinni a topik témáját hosszú időn át valami más irányba, de az éles szavú/szemű modik ilyenkor úgyis helyes mederbe terelik a beszélgetést. Egy a lényeg beszélgessünk, szóljunk hozzá a minket érdeklő témához, ne csak passzívan olvassunk.
Persze jobb lenne, de néha 2 mondatért, két beírásért nem érdemes elmenni a csevegőbe. A boxba meg sosem kerülne szó róla. Bármelyik más topik témájáról legyen szó.
Szerintem.

Leben, und leben lassen!  -  mondá a művelt görög!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #745 Dátum: 2013. Május 10. - 21:19:52 »

Gratulálok,és csodálkozom,hogy nem kellett szóbelizni. Nekem 1 hibám lett,de itt (Szolnok megye) nincs mentesülés a szóbeliből. Egy kalappal a továbbiakban.  Emelem
Naplózva

davidde
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #746 Dátum: 2013. Május 10. - 21:45:07 »

Először is gratulálok a vadászvizsgához! Ugyanakkor nem állom meg ,hogy meg ne mondjam,hogy semmilyen könyvet nem kellett volna szétvagdosnod a képekért, (mert ez egy barbár cselekedet) hiszen megvan a neten az egész. Ha például erre is rákérdezel még meg is kerestem volna neked ,hogy hol. Szépen véletlenszerűen adogatja fel a kis program a képeket,én is abból készültem. Emelem

Esetleg elő tudnád keríteni ezt a weboldalt? Nekem még nagyon jól jönne.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #747 Dátum: 2013. Május 10. - 21:59:45 »

Esetleg elő tudnád keríteni ezt a weboldalt? Nekem még nagyon jól jönne.
Azóta keresem.Ha megtalálom elküldöm.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #748 Dátum: 2013. Május 11. - 07:11:02 »

Azóta keresem.Ha megtalálom elküldöm.

Előre is nagyon köszönöm!
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #749 Dátum: 2013. Május 11. - 13:21:22 »

Nem biztos, hogy erre az oldalra gondolt a kolléga, de érdemes megnézni. Regisztráció után a vadászvizsga tesztkérdéseit lehet végigvenni.

Hasznos lehet a vizsgára készülőknek.

http://www.kvizkaszino.hu/termek/vadaszat.html
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: