Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 471956 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Május 16. - 12:49:59 »

És mi a helyzet a külső akkussal?

Mindent leírtam anno a lámpatesztben Mosolyog  Figyelmes olvasás
kb 150-ig egyenrangú partnerek, utána a Batlamp nyer (köszönhetően a sima reflektornak, szűkebb fókusznak és majd 2x akkora izzó-teljesítménynek). Normál körülmények közé mindkettő hatótávja tökéletes, a döntés kérdése szerintem a méret, ár, súly, és hasonlók alapján vitatható... Kinek melyik tetszik szerintem... Az tény, hogy a Batlamp erősebb, de csak a lámpa üresen már olyan súlyú mint a WF akkuval, ezen kívül ott a kábel, ami engem zavar.



Annál fel lehet gumizni a tusra az akkut...

Én is felgumiztam, meg tépőzáraztam, de akkor is útban volt az akksi, ha cserkeltem vele, meg a madzag is csak ottan volt. Szóval én nem szerettem, pedig jó pár évet, tán tíznél is többet lehúztam a külső akksis lámpákkal, de most már elég volt belőlük. Végeztem velük. Igaz, most már a belső akksis Batlamp-pal is végzek, mert az meg a súlya miatt lövéskor elmozdúl és lehet a vak sötétban diszkófényt játszani, mire beállítja az ember. Az meg még külön izgalmas, mikor hallod a sötétben fénykardozás közben, hogy hörög, fúj a disznó és ha még közeledik is a fújás, hát az csak hab a tortán, mert olyankor még véletlenűl sem tudod gyorsan beállítani a lámpát idegességedben.
Jöhet a WF 500 xenon. Remélem ezzel már nem lesznek ilyen gondjaim.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Május 16. - 12:57:56 »

Annál fel lehet gumizni a tusra az akkut...

Attól még a cirka +1,5-2kg elrontja a puska súlypontját... De választási lehetőség van, mindenki vesz ami szimpatikus. Én nem vennék külső akkust, megútáltam a sok szerelés miatt is (a kábelnek mindig van valami nyomora...)
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Május 16. - 13:08:13 »

Annál fel lehet gumizni a tusra az akkut...

Attól még a cirka +1,5-2kg elrontja a puska súlypontját... De választási lehetőség van, mindenki vesz ami szimpatikus. Én nem vennék külső akkust, megútáltam a sok szerelés miatt is (a kábelnek mindig van valami nyomora...)

Igen, akülső akkusnál mindig legyúszik az érintkezés, ez tény... viszont a beépítettnél szerintem az a gebasz, hogy túl nagy súly nehezedik a csőre.

A'propos: Neked mennyi idő feltölteni a 18650-est?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Május 16. - 13:11:11 »

Igen, akülső akkusnál mindig legyúszik az érintkezés, ez tény... viszont a beépítettnél szerintem az a gebasz, hogy túl nagy súly nehezedik a csőre.

A'propos: Neked mennyi idő feltölteni a 18650-est?

Ezért nem vettem Batlampet semmilyen verzióban annak ellenére, hogy a fénye lenyűgöz...
Állítólag 18 óra a fullra lemerült akku teljes feltöltése az én töltőmmel (ez sok, de igencsak kíméli az akkut), nekem eddig csak rátöltések voltak, maximum 1-2 órával...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Május 16. - 16:57:54 »

Viktornak már mondtam, de lehülyézett:
Szerintetek van olyan puska, amibe be van építve a lámpa és az akku?
Beindult a fantáziám.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Május 16. - 17:09:05 »

Viktornak már mondtam, de lehülyézett:
Szerintetek van olyan puska, amibe be van építve a lámpa és az akku?
Beindult a fantáziám.

Akkor hülyéztelek le, mikor az utóbbi kérdést feltetted...

Bali!

Ezeket a vezetékeket nem lehet valamivel ráfogatni az akkura? Pl. szigszalagozni jó erősen....
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Május 16. - 20:38:13 »

Szia Saba Van ilyen fegyver az M 56-s  AZ Alien II ben lathattad is mukodes kozben Ripley hadnagy kezeben. Boltokba kerules idopotja AC 2328 ban Csak Alien vadaszatra  alkalmas a granatveto miatt. Bion Bion Bion

De komolyra forditva a szot. Meg lehetne csinalni a beepitett lampas puskat de minek. Sokkal tobb bonyoldalommal jarna az eloagy kialakitasa a vezetekek, kapcsolok beepitese, az elemcsere, feltoltes, vizallosag stb  megoldasa, mint egy mar meglevo puskara felszerelni egy lampat. Nincs fegyvergyarto aki bevallalna ezt. Most meg. Ahogy csokken a lampak merete es ersodik a fenyuk elobb vagy utobb lesz gyar aki majd beepiti fegyverbe is.   Lasd fennt   Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Május 16. - 21:01:38 »

Szia Saba Van ilyen fegyver az M 56-s  AZ Alien II ben lathattad is mukodes kozben Ripley hadnagy kezeben. Boltokba kerules idopotja AC 2328 ban Csak Alien vadaszatra  alkalmas a granatveto miatt. Bion Bion Bion

De komolyra forditva a szot. Meg lehetne csinalni a beepitett lampas puskat de minek. Sokkal tobb bonyoldalommal jarna az eloagy kialakitasa a vezetekek, kapcsolok beepitese, az elemcsere, feltoltes, vizallosag stb  megoldasa, mint egy mar meglevo puskara felszerelni egy lampat. Nincs fegyvergyarto aki bevallalna ezt. Most meg. Ahogy csokken a lampak merete es ersodik a fenyuk elobb vagy utobb lesz gyar aki majd beepiti fegyverbe is.   Lasd fennt   Wave

Meg ronda is lenne.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Május 16. - 22:12:41 »

Szia Saba Van ilyen fegyver az M 56-s  AZ Alien II ben lathattad is mukodes kozben Ripley hadnagy kezeben. Boltokba kerules idopotja AC 2328 ban Csak Alien vadaszatra  alkalmas a granatveto miatt. Bion Bion Bion

De komolyra forditva a szot. Meg lehetne csinalni a beepitett lampas puskat de minek. Sokkal tobb bonyoldalommal jarna az eloagy kialakitasa a vezetekek, kapcsolok beepitese, az elemcsere, feltoltes, vizallosag stb  megoldasa, mint egy mar meglevo puskara felszerelni egy lampat. Nincs fegyvergyarto aki bevallalna ezt. Most meg. Ahogy csokken a lampak merete es ersodik a fenyuk elobb vagy utobb lesz gyar aki majd beepiti fegyverbe is.   Lasd fennt   Wave

Valami ilyesmire gondoltam, hogy csökkennek a méretek, stb. Kölyökkoromban (1732) volt egy lemezből préselt Kalasnyikovom, aminek elsütéskor pirosan villogott a ....nem is tudom....csőszájféke?...Szóval, annak a tusában volt a Perion lapos zsebtelep (ez volt ráírva). Manapság már ebben a méretben igen nagy teljesítményű akkuk leledzenek, nem egy ördöngösség lenne megoldani.
A lámpa-előagy kérdésben meg vannak olyan bumfordi előagyú puskák, ahol egy kis formatervezés után még esztétikus is lenne a projekt...
Nem lenne tovább akku-rögzítés, kábelek, keresem a gombot, nyomni kell-nem kell nyomni, leszerelem-felszerelem, stb.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Május 16. - 22:36:10 »

Szia Saba Van ilyen fegyver az M 56-s  AZ Alien II ben lathattad is mukodes kozben Ripley hadnagy kezeben. Boltokba kerules idopotja AC 2328 ban Csak Alien vadaszatra  alkalmas a granatveto miatt. Bion Bion Bion

De komolyra forditva a szot. Meg lehetne csinalni a beepitett lampas puskat de minek. Sokkal tobb bonyoldalommal jarna az eloagy kialakitasa a vezetekek, kapcsolok beepitese, az elemcsere, feltoltes, vizallosag stb  megoldasa, mint egy mar meglevo puskara felszerelni egy lampat. Nincs fegyvergyarto aki bevallalna ezt. Most meg. Ahogy csokken a lampak merete es ersodik a fenyuk elobb vagy utobb lesz gyar aki majd beepiti fegyverbe is.   Lasd fennt   Wave

Valami ilyesmire gondoltam, hogy csökkennek a méretek, stb. Kölyökkoromban (1732) volt egy lemezből préselt Kalasnyikovom, aminek elsütéskor pirosan villogott a ....nem is tudom....csőszájféke?...Szóval, annak a tusában volt a Perion lapos zsebtelep (ez volt ráírva). Manapság már ebben a méretben igen nagy teljesítményű akkuk leledzenek, nem egy ördöngösség lenne megoldani.
A lámpa-előagy kérdésben meg vannak olyan bumfordi előagyú puskák, ahol egy kis formatervezés után még esztétikus is lenne a projekt...
Nem lenne tovább akku-rögzítés, kábelek, keresem a gombot, nyomni kell-nem kell nyomni, leszerelem-felszerelem, stb.

Biztosan megcsinálják rendelésre, ma már mindent megcsinálnak rendelésre. De arról nem szabad elfeledkezni, hogy mikor én még a kisegítő első alá débe jártam, akkor nekem is volt ilyen - nem Kalasnyikov, hanem AKM-63 - utánzatom. Még ma is megvan. Ezzel egy nagy bibi volt: a tusa pléhből készült, ugyanilyen vastagságú fával érdekesen viselné az agyazás - az elemes puskánál nem is létező - reakcióerőt.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Május 16. - 22:48:46 »

Ovis Viktor, az AK 63 F volt.
Az általad bekavart AK 63 M a munkásőrségnél volt rendszeresítve, az volt a szürke műanyag-tusú.
A lemez-ha emlékszel- fa utánzatú festést kapott.

A Kalasnyikov is helytálló, mert az volt az alap, mármint az, amit a németektől elloptak..

Hányszor nyertem meg a sztálingrádi csatát ezzel a felszereléssel örök barátom, Kovács Gyuszi ellen...akit kb. 22 éve nem is láttam...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Május 16. - 23:23:38 »

Viktor:

Oda lehet szigszalagozni a kábelt, de biztonsági csatlakozó esetén nem is csúszkál le... A nagyobb baj az, hogy jobb oldalra teszed az akkut, hogy a mellkasodnál ne zavarjon (ha jobb kezes vagy), akkor jobb oldalt megy a kábel, ami a zárnyitáskor-töltéskor-ürítéskor-ismétléskor-mindenféle fegyverkezeléskor zavaró lehet, ha az embert idegesíti. Márpedig engem idegesít.

Sába:

Megoldható a verzió, kérdés, mennyire lenne kelendő. Nekem vannak tradicionális igényeim is egy vadászfegyverrel szemben, ne legyen egy nagy pilács folyton az elejében. De sokan vásárolnák valószínűleg.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Május 16. - 23:28:37 »

Ovis Viktor, az AK 63 F volt.
Az általad bekavart AK 63 M a munkásőrségnél volt rendszeresítve, az volt a szürke műanyag-tusú.
A lemez-ha emlékszel- fa utánzatú festést kapott.

A Kalasnyikov is helytálló, mert az volt az alap, mármint az, amit a németektől elloptak..

Hányszor nyertem meg a sztálingrádi csatát ezzel a felszereléssel örök barátom, Kovács Gyuszi ellen...akit kb. 22 éve nem is láttam...


http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=tortenelem&story=4

Második kép... Kacsint Wave
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Május 16. - 23:32:48 »

Ja, azt elfelejtettem leírni, csak Viktornak mondtam, hogy maga a lámpa, az mobil lenne.
Mittomén, egy cilinderrel le- és felszerelhető, ami egy mozdulat.
A kábeles sztorival pont azt írod le, ami engem is zavar, mert nem elég, hogy a szívem kalapál, nem elég, hogy figyelem a becsapódást, hanem egy olyan automatikus mozdulat, mint az újratöltés, külön figyelmet kíván.
Ez olyan, mint amikor a sebváltóra annyira rácsavarodik pl. a GPS töltő kábele, hogy le kell nézni, hogy mi az istenért nem tudok váltani...

A tradíciók megőrzését egy kis kreativitással meg lehetne őrizni, úgy, hogy ne is legyen észrevehető a beépítés.
Engem inkább a műszaki paraméterek gondolkodtatnának el, pl. egyensúly, energia-elnyelés,érzékenység, stb.

Hülye példa, de a hasonló hadifegyvereknél - gondolom- ezeket a kérdéseket lazán megoldották.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Május 16. - 23:34:30 »

Nyuszika, a lemezpuska nem ilyen volt, annak előagya volt és nem volt markolata...
Vagy elgurult a kavintonom...? Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: