Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .338 Magnum (Lapua .....Remington)  (Megtekintve 58414 alkalommal)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #195 Dátum: 2016. Március 28. - 13:11:40 »

Én azt gondolom, hogy egy teendője lesz a kereskedőnek. Természetesen visszaadni a pénzt, a többit rendezze ő a nagykerrel. Szerintem....

Hihetetlen, hogy ilyen "minőség" kikerülhet egy gyárból.

Itt nem is kérdés, hogy a kereskedő erről nem tehet, egyébként vadásztársam, és nagyon korrekt, rendes srácnak ismerem. Nem is gizdáskodni akarok, de a lőszer ugye nem játék. Ilyen cucc esetén azért kevés bizalomal húzza meg az ember a ravaszt, ki tudja mi történik?
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #196 Dátum: 2016. Március 28. - 13:48:21 »

Itt nem is kérdés, hogy a kereskedő erről nem tehet, egyébként vadásztársam, és nagyon korrekt, rendes srácnak ismerem. Nem is gizdáskodni akarok, de a lőszer ugye nem játék. Ilyen cucc esetén azért kevés bizalomal húzza meg az ember a ravaszt, ki tudja mi történik?
 

Sajnos ez a Remington minőség,  egy ismerősöm 30-06-osához vett remi patront egy dobozban volt 2 csettes ( másik puskábol próbálva se ment el), szintén mozgott bennük a lövedék,   meg volt  jó pár db ami éppenhogy kiment a csövön ! 

Nekem meg .22LR Rem subsonic-al van rossz tapasztalatom ,  (olcsó volt, ezért vettem egy 500-as kartont )   ami a gyakorlatban nem is subsonic illetve csak némelyik . illetve össze vissza , volt amelyik akkorát szólt mint egy ágyú (ez volt a több)   , volt hogy ki se ment a toz 8 csövén ( a csőtorkolaton kandikált kifele a lövedék) , a szórásképről nem is beszélve

szóval lehet hogy olcsó , de egy nagy kalap @art nem ér a Remi lőszer , én nagy ívbe elkerülöm
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2016. Március 28. - 14:07:34 »

A remington hogy engedheti meg magának ezt a kritikán aluli minőséget? Vagy igaz a pletyka, hogy ide kelet-Európába a selejt raktárból küldik a cuccot? Az USA-ban ezért milliós pereket akasztanának a nyakukba.
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #198 Dátum: 2016. Március 28. - 16:11:54 »

 

Sajnos ez a Remington minőség,  egy ismerősöm 30-06-osához vett remi patront egy dobozban volt 2 csettes ( másik puskábol próbálva se ment el), szintén mozgott bennük a lövedék,   meg volt  jó pár db ami éppenhogy kiment a csövön ! 

Nekem meg .22LR Rem subsonic-al van rossz tapasztalatom ,  (olcsó volt, ezért vettem egy 500-as kartont )   ami a gyakorlatban nem is subsonic illetve csak némelyik . illetve össze vissza , volt amelyik akkorát szólt mint egy ágyú (ez volt a több)   , volt hogy ki se ment a toz 8 csövén ( a csőtorkolaton kandikált kifele a lövedék) , a szórásképről nem is beszélve

szóval lehet hogy olcsó , de egy nagy kalap @art nem ér a Remi lőszer , én nagy ívbe elkerülöm

Nekem még nem volt vele bajom, Remington core-lokt sp 150gr. 270w
Ezt a legutolsó disznóban találtuk, eltörte a gerincet, roncsolta a szivet, 4 bordát és a bőr alatt állt meg. 7 gramm a maradványtest.
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #199 Dátum: 2016. Március 28. - 16:18:13 »

Nos megérkezett Sakac mester, leontötte az aszonyt, hogy el ne hervadjon oszt' kattintott párat. Köszönöm!

A lőszerek egyébként gyári leragasztott dobozból kerültek így elő... Holnap visszaviszem a boltba. 27e Ft/skatulya árért kicsit csípősnek érzem ezt a minőséget. Ami a képeken nem látszik az az, hogy majd mindegyik lövedék lötyög, nincs rendesen ráperemezve.
Hát kíváncsi leszek...
Nincs ráírva a dobozra hogy  Made in China?  Ördög
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #200 Dátum: 2016. Március 28. - 17:08:48 »

Ez képtelenség...

Nem az.  Röhög Röhög
A belövése szódával elmegy, nem egy húha fegyver.  Stoel (mert nem az én szekrényem lakója így egyben  Ördög )
Monticola sok jó élményt hozzá és várom a tapasztalatokat.  Emelem
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #201 Dátum: 2016. Július 29. - 13:16:20 »

Sziasztok!

Egyelőre csak infógyűjtés gyanánt érdekelne .338wm tulajok tapasztalata lövedék/hüvelyek (netán gyári lőszer) beszerezhetősége kapcsán.

Köszi!

 Emelem

ps.: csak a hülyebogár  Stoel (oda vinném egyébként, ahová a .308ast már nem... nem sok ilyen van, de pl bozótos, illetve lehet lőnék vele célba is)
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #202 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 11:00:34 »

Sziasztok!

Egyelőre csak infógyűjtés gyanánt érdekelne .338wm tulajok tapasztalata lövedék/hüvelyek (netán gyári lőszer) beszerezhetősége kapcsán.

Köszi!

 Emelem

ps.: csak a hülyebogár  Stoel (oda vinném egyébként, ahová a .308ast már nem... nem sok ilyen van, de pl bozótos, illetve lehet lőnék vele célba is)

Beszerzhető minden, de némi utanájárást igényel, esetleg külföldi túrát...
Gyári lőszer a legegyszerűbb, de azt sem dobálják utánad minden szatócsboltban. Én úgy látom egyre népszerűbb a kaliber, de azért nálunk ez a jenki találmány sosem lesz olyan népszerű mint pl. honfitársa a 30-06. Általam mindenképpen az ajánlott kategória.
A hozzám intézett kérdések alapján egyébként úgy gondolom, hogy a legnagyobb problémája a leendő felhasználóknak, hogy mekkorát tol hátrafelé a fegyver. Ennek magvát szerintem K.L. szakírónk vetette el, mivel több helyen is értekezett arról, hogy milyen rúgós a kaliber. Hát szerintem nem veszélyes egyáltalán, de ezt mindenki  döntse el maga, mert szubjektív dolog. De félni nem kell, az én fegyveremmel aki lőtt senki sem panaszkodott.
Üdv: monti Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #203 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 11:15:35 »


A hozzám intézett kérdések alapján egyébként úgy gondolom, hogy a legnagyobb problémája a leendő felhasználóknak, hogy mekkorát tol hátrafelé a fegyver. Ennek magvát szerintem K.L. szakírónk vetette el, mivel több helyen is értekezett arról, hogy milyen rúgós a kaliber. Hát szerintem nem veszélyes egyáltalán, de ezt mindenki  döntse el maga, mert szubjektív dolog. De félni nem kell, az én fegyveremmel aki lőtt senki sem panaszkodott.
Üdv: monti Emelem

 Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #204 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 13:09:23 »

......" De félni nem kell, az én fegyveremmel aki lőtt senki sem panaszkodott. "


Nem panaszkodtam, csak a vállam nem bírta,  Stoel Stoel egyébként tényleg nem rugdos.  Vigyorog
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #205 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 22:34:56 »

... Gyári lőszer a legegyszerűbb...

 Ördög tiltja a vallásom  Táncol

Köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataid! A neten fellelhető indulósebességek és energiák alapján első blikkre kezelhetőnek tűnik (meg ugye töltéssel lehet is picit szelídíteni, ha netán arra volna igény)... ettől független igyekszem élőben is kipróbálni mielőtt beruházok rá. Egyelőre szimpatikus jószág.

 Emelem
Naplózva
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #206 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 22:44:52 »

Sziasztok

Egy ismerősöm használ .338-ast (Blaser-ből lövi)Kétszer lőttem vele én is, a 30-06-hoz képest nem éreztem , hogy nagyobbat ütne.
Viszont az nem tetszett , hogy 400 (négyszáz), méterről lövi vele az őzet(" nem fogok félnapig mászkálni utánna, mig becserkelem") Stoel

 Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #207 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 22:56:02 »

És tessenek mondani, kedves fórumtársak, van itt közöttünk 338 Federal használó?  Mosolyog
Ahogy nézegettem, minden "hátránya" ellenére olyan, mint egy megújított 8x57JS!  Nekem szimpi (volna).  Kacsint
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #208 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 08:32:25 »

Sziasztok

Egy ismerősöm használ .338-ast (Blaser-ből lövi)Kétszer lőttem vele én is, a 30-06-hoz képest nem éreztem , hogy nagyobbat ütne.
Viszont az nem tetszett , hogy 400 (négyszáz), méterről lövi vele az őzet(" nem fogok félnapig mászkálni utánna, mig becserkelem") Stoel

 Emelem

Nos ez az a bizonyos jelenség amiről a kaliber nem tehet. Innen is ered a magnumokkal és a használókkal szembeni ellenérzés sokakban. (A másik pedig a "belelövök valahová, úgyis leviszi" attitüd - vagyis a lőtudás hiánya - illetve ennek kompenzálására tett igyekezet egy "bivaly" kaliberrel...)
Ésszel kell használni, élni a többlet energia adta lehetőségekkel, és soha nem feledni: A vad nem céltábla! Nem kell, hanem lehet messzire lőni, ha a helyzet megkívánja, és főleg ha a lőtudásunk engedi.
Egyébként a konkrét esethez annyit, hogy lehet őzet lőni ezzel a kaliberrel is, de igen pontosan kell helyezni a találatot, hogy ehető legyen a jószág utána. Mert ugye említettem  már, hogy a "terítékre hozás" és a "célpont leküzdése" azért nem csak terminológiailag más, hanem eredményében is... Mi meg itt, ugyi vadászok volnánk, nem holmi sniperek...
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #209 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 20:29:24 »

Sziasztok

Egy ismerősöm használ .338-ast (Blaser-ből lövi)Kétszer lőttem vele én is, a 30-06-hoz képest nem éreztem , hogy nagyobbat ütne.


 Emelem


Azert neha van egy kis kulombseg:


Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: