Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .338 Magnum (Lapua .....Remington)  (Megtekintve 58415 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #105 Dátum: 2013. November 25. - 20:50:19 »

Uhh guys... keep it Top Secret.. Stoel
Volt egy kis Nosler Party. Sőn. Gut? Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #106 Dátum: 2013. November 26. - 21:03:33 »

Van itthon 30-40 db sierra gane king  250 grn-es lőszer is. Az előző gazdájuk szintén úgy nyilatkozott, hogy nem roncsol, akár őzet is lőhetnék vele, viszont igazi NAGYKALAPÁCS! Remélem nem kell sokáig várnom, hogy megtapasztaljam! Nyihi
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 27. - 07:38:16 írta Voldemort » Naplózva
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #107 Dátum: 2014. április 02. - 09:34:57 »

Üdv. Mindenkinek!

"Sajnos" nálam is beütött egy kicsit a vásárlási láz és szeretnék egy új fegyvert vásárolni. Egyelőre nagyon a 338 win. magnum mellett vacilálok, valami miatt nagyon megfogott...viszont azért jó lenne elöször kipróbálni.
Szóval tud valaki valami lehetőséget ahol egy ilyen kaliberü puskát kipróbálhatnék?
Természetesen nem ingyen, lőszert, esetleges használati költséget kifizetem. Mielőtt kiadnék egy rakás pénzt egy ilyen puskára azért szeretném kipróbálni, sajnos a kornyékemen senkinek nincs.  Vadász

Előre is köszi!

Üdv.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2014. április 02. - 17:38:49 »

Üdv. Mindenkinek!

"Sajnos" nálam is beütött egy kicsit a vásárlási láz és szeretnék egy új fegyvert vásárolni. Egyelőre nagyon a 338 win. magnum mellett vacilálok, valami miatt nagyon megfogott...viszont azért jó lenne elöször kipróbálni.
Szóval tud valaki valami lehetőséget ahol egy ilyen kaliberü puskát kipróbálhatnék?
Természetesen nem ingyen, lőszert, esetleges használati költséget kifizetem. Mielőtt kiadnék egy rakás pénzt egy ilyen puskára azért szeretném kipróbálni, sajnos a kornyékemen senkinek nincs.  Vadász

Előre is köszi!

Üdv.

Eddig milyen kalibert használtál ?  Mi fogott meg rajta ?     Emelem
Naplózva
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #109 Dátum: 2014. április 02. - 21:17:51 »

Eddig milyen kalibert használtál ?  Mi fogott meg rajta ?     Emelem
Most egy 30-06-s zkk-m van és sajnos azt tapasztaltam, hogy több esetben (elsősorban szarvasnál) nem hagyott elég vérnyomot és legutobb is 1 napon keresztül kerestünk egy ünőt, még a véreb sem talált elég nyomot elsőre. Emiatt szeretnék egy kicsivel nagyobb kalibert ami kb. hasonló ballisztikai tulajdonságokkal bír mint a 30-06, viszont nem olyan durva mint pl. egy 300 win mag, vagy 375 H&H. Gondolkoztam 9.3*63-s on is, viszont terveim közt szerepel (ha az égiek is úgy akarják Mosolyog ) hogy esetleg eljutok hegyvidékre (pl. zergére) is vadászni, viszont ahhoz inkább egy kicsivel kisebb kaliber is elég lenne.
Szóval ezek alapján, illetve amit eddig olvastam erről a kaliberről ami megfogott:
1. Erősebb lőszer mint a 30-06, elegendő vérnyomot ad, majdnem minden esetben.
2. Ballisztikailag hasonló mint a 30-06, megfelelő lőszerrel 300m-ig elég jól használható (pl. Impala), ha esetleg eljutnék hegyvidékre.
3. Állítólag (mint ahogy írtam, nem próbáltam még) még a 300. win mag-nál is kisebb a visszarúgása.
Kb. ezek ami miatt érdekelne, de persze puding próbája az evés.... (egyébként a zkk-t nem akarom eladni, megmarad mindenképp, márcsak azért is mivel apai örökség) Mosolyog
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #110 Dátum: 2014. április 02. - 21:26:55 »

Most egy 30-06-s zkk-m van és sajnos azt tapasztaltam, hogy több esetben (elsősorban szarvasnál) nem hagyott elég vérnyomot és legutobb is 1 napon keresztül kerestünk egy ünőt, még a véreb sem talált elég nyomot elsőre. Emiatt szeretnék egy kicsivel nagyobb kalibert ami kb. hasonló ballisztikai tulajdonságokkal bír mint a 30-06, viszont nem olyan durva mint pl. egy 300 win mag, vagy 375 H&H. Gondolkoztam 9.3*63-s on is, viszont terveim közt szerepel (ha az égiek is úgy akarják Mosolyog ) hogy esetleg eljutok hegyvidékre (pl. zergére) is vadászni, viszont ahhoz inkább egy kicsivel kisebb kaliber is elég lenne.
Szóval ezek alapján, illetve amit eddig olvastam erről a kaliberről ami megfogott:
1. Erősebb lőszer mint a 30-06, elegendő vérnyomot ad, majdnem minden esetben.
2. Ballisztikailag hasonló mint a 30-06, megfelelő lőszerrel 300m-ig elég jól használható (pl. Impala), ha esetleg eljutnék hegyvidékre.
3. Állítólag (mint ahogy írtam, nem próbáltam még) még a 300. win mag-nál is kisebb a visszarúgása.
Kb. ezek ami miatt érdekelne, de persze puding próbája az evés.... (egyébként a zkk-t nem akarom eladni, megmarad mindenképp, márcsak azért is mivel apai örökség) Mosolyog
Biztos,hogy cal. probléma van...??
Naplózva
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #111 Dátum: 2014. április 02. - 21:41:58 »

Biztos,hogy cal. probléma van...??
Mármint mire gondolsz?
Ha a löszerre, akkor több fajtát is használtam, Sako super hammerhead, S&B Soft point etc... szóval ez nem hiszem.
Ha arra, hogy mellélőttem, volt rá arra is példa, hogy sajnos pont belelépett, és haslövés lett...de pl ebben az esetben szinte egyátalán nem volt vérnyom, még a kutya is alig találta meg. De függetlenül ettől több helyről is hallottam, olvastam hogy a 30-06 nem mindig hagy elegendő vérnyomot és öszintén szólva inkább vennék egy nagyobb kalibert, minthogy ilyen sajnálatos esetben szerencsétlen vad szenvedjen, vagy hogy egyátalán ne találjuk meg. Pláne, ha vendég vagyok és sajnos szarvasra nagyrészt csak vendégként van lehetőségem vadászni.
Továbbá mint írtam, ha összejön szívesen megyek hegyekbe, zergére is vadászni....
Szóval mire gondoltál pontosan?
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:27:06 írta Voldemort » Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #112 Dátum: 2014. április 02. - 21:42:25 »

Most egy 30-06-s zkk-m van és sajnos azt tapasztaltam, hogy több esetben (elsősorban szarvasnál) nem hagyott elég vérnyomot és legutobb is 1 napon keresztül kerestünk egy ünőt, még a véreb sem talált elég nyomot elsőre. Emiatt szeretnék egy kicsivel nagyobb kalibert ami kb. hasonló ballisztikai tulajdonságokkal bír mint a 30-06, viszont nem olyan durva mint pl. egy 300 win mag, vagy 375 H&H. Gondolkoztam 9.3*63-s on is, viszont terveim közt szerepel (ha az égiek is úgy akarják Mosolyog ) hogy esetleg eljutok hegyvidékre (pl. zergére) is vadászni, viszont ahhoz inkább egy kicsivel kisebb kaliber is elég lenne.
Szóval ezek alapján, illetve amit eddig olvastam erről a kaliberről ami megfogott:
1. Erősebb lőszer mint a 30-06, elegendő vérnyomot ad, majdnem minden esetben.
2. Ballisztikailag hasonló mint a 30-06, megfelelő lőszerrel 300m-ig elég jól használható (pl. Impala), ha esetleg eljutnék hegyvidékre.
3. Állítólag (mint ahogy írtam, nem próbáltam még) még a 300. win mag-nál is kisebb a visszarúgása.
Kb. ezek ami miatt érdekelne, de persze puding próbája az evés.... (egyébként a zkk-t nem akarom eladni, megmarad mindenképp, márcsak azért is mivel apai örökség) Mosolyog


Lehet hogy egy lőszerváltással jobban járnál, és maradhatna a 30-06.
Mindenesetre a 9,3x63-ról lebeszélnélek. Ahhoz nem igazán tudsz lőszerek közt válogatni.  
Akkor már sokkalinkább 9,3x62-ben gondolkozz!  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:27:20 írta Voldemort » Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #113 Dátum: 2014. április 02. - 21:43:58 »

Most egy 30-06-s zkk-m van és sajnos azt tapasztaltam, hogy több esetben (elsősorban szarvasnál) nem hagyott elég vérnyomot és legutobb is 1 napon keresztül kerestünk egy ünőt, még a véreb sem talált elég nyomot elsőre. Emiatt szeretnék egy kicsivel nagyobb kalibert ami kb. hasonló ballisztikai tulajdonságokkal bír mint a 30-06, viszont  nem olyan durva mint pl. egy 300 win mag, vagy 375 H&H. Gondolkoztam 9.3*63-s on is, viszont terveim közt szerepel (ha az égiek is úgy akarják Mosolyog ) hogy esetleg eljutok hegyvidékre (pl. zergére) is vadászni, viszont ahhoz inkább egy kicsivel kisebb kaliber is elég lenne.
Szóval ezek alapján, illetve amit eddig olvastam erről a kaliberről ami megfogott:
1. Erősebb lőszer mint a 30-06, elegendő vérnyomot ad, majdnem minden esetben.
2. Ballisztikailag hasonló mint a 30-06, megfelelő lőszerrel 300m-ig elég jól használható (pl. Impala), ha esetleg eljutnék hegyvidékre.
3. Állítólag (mint ahogy írtam, nem próbáltam még) még a 300. win mag-nál is kisebb a visszarúgása.
Kb. ezek ami miatt érdekelne, de persze puding próbája az evés.... (egyébként a zkk-t nem akarom eladni, megmarad mindenképp, márcsak azért is mivel apai örökség) Mosolyog

 Emelem
Az említett ünő szerintem sem kaliber probléma.  Fejvakarás Inkább találat...
Mondjuk én azért nem beszélnélek le a .338-ról. Jó "kis" kaliber az! Valószínű több vért fog adni mint a 30-06, de ez a "mennyi vért ad" dolog nagyon sok tényezős történet, ahol csak az egyik - nem is a legjelentősebb - tényező a kaliber.
Abba se reménykedjél, hogy " nem olyan durva mint pl. egy 300 win mag." - De még olyanabb.  Ördög  (Mondjuk szerintem egyik se durva, sőt a 375 se... :Mosolyog)
De remélem mindjárt megszólal Huszlavika kartács is...
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:26:41 írta Voldemort » Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #114 Dátum: 2014. április 02. - 21:45:03 »


Lehet hogy egy lőszerváltással jobban járnál, és maradhatna a 30-06.
Mindenesetre a 9,3x63-ról lebeszélnélek. Ahhoz nem igazán tudsz lőszerek közt válogatni.  
Akkor már sokkalinkább 9,3x62-ben gondolkozz!  Kacsint
Ja igen, elírtam az előbb, 9.3x62-t akartam írni Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:27:37 írta Voldemort » Naplózva
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #115 Dátum: 2014. április 02. - 21:56:23 »

Emelem
Az említett ünő szerintem sem kaliber probléma.  Fejvakarás Inkább találat...
Mondjuk én azért nem beszélnélek le a .338-ról. Jó "kis" kaliber az! Valószínű több vért fog adni mint a 30-06, de ez a "mennyi vért ad" dolog nagyon sok tényezős történet, ahol csak az egyik - nem is a legjelentősebb - tényező a kaliber.
Abba se reménykedjél, hogy " nem olyan durva mint pl. egy 300 win mag." - De még olyanabb.  Ördög  (Mondjuk szerintem egyik se durva, sőt a 375 se... :Mosolyog)
De remélem mindjárt megszólal Huszlavika kartács is...
 Wave
Mosolyog Persze, természetes, a találattól is függ, illetve elég sok más körülménytől és mintahogy fentebb írtam. elismerem abban az esetben a lövés se volt sajnos túl jó, de őszintén, ki az aki mindig tökéletes blatt lövéssel teríti le a vadat? ;-) Viszon ha már fegyver vásárlásra adom a fejem akkor szeretnék minél jobban szétnézni hogy mi lenne a megfelelő arra való tekintettel, hogy az elkövetkezendő években mire szeretnék vadászni (szarvas, muflon, zerge stb...), illetve hogy legalább a kaliber választással az ilyen esetekből adódó kockázatot csökkentsem...  és egyelőre ez a 338s tűnik szimpatikusnak
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:26:21 írta Voldemort » Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #116 Dátum: 2014. április 02. - 22:04:01 »



Merrefelé vagy az országban? Itt tudnék 338-at intézni.  Kacsint

És hogy egy kicsit elkeserítselek: ennél a kalibernél sincs mindig vér. Nem lebeszélni akarlak róla, de csodát ne várjál, mert csalódsz.
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:26:03 írta Voldemort » Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #117 Dátum: 2014. április 02. - 22:14:46 »

Merrefelé vagy az országban? Itt tudnék 338-at intézni.  Kacsint

És hogy egy kicsit elkeserítselek: ennél a kalibernél sincs mindig vér. Nem lebeszélni akarlak róla, de csodát ne várjál, mert csalódsz.
Hello,
Azt mindjárt gondoltam, hogy nem csodaszer, de ezért nézelődök és érdeklődök Mosolyog
Budapest és környéke (hétköznap), Bács-Kiskun megye, Heves megye és összevissza hétvégenként.....szóval eléggé sokfelé előfordulok, illetve eléggé mozgékony is tudok lenni.
Merre lenne? Ha nem túl távol akkor megköszönném a lehetőséget!
Üdv...
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:25:52 írta Voldemort » Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #118 Dátum: 2014. április 02. - 22:15:17 »

Mosolyog Persze, természetes, a találattól is függ, illetve elég sok más körülménytől és mintahogy fentebb írtam. elismerem abban az esetben a lövés se volt sajnos túl jó, de őszintén, ki az aki mindig tökéletes blatt lövéssel teríti le a vadat? ;-) Viszon ha már fegyver vásárlásra adom a fejem akkor szeretnék minél jobban szétnézni hogy mi lenne a megfelelő arra való tekintettel, hogy az elkövetkezendő években mire szeretnék vadászni (szarvas, muflon, zerge stb...), illetve hogy legalább a kaliber választással az ilyen esetekből adódó kockázatot csökkentsem...  és egyelőre ez a 338s tűnik szimpatikusnak

 Emelem
Ha az a szimpatikus, akkor meg kell venni. Igen Vigyorog  Hülyebogár ellen nincs orvosság. Én már csak tudom... Kacsint :Mosolyog
Viszont a Te dilemmádat én úgy oldanám meg, hogy vennék egy kisebbet pl. .243win zergére és egy nagyobbat nagyvadra, mondjuk olyat ami 9,3-al kezdődik.  Kacsint
Az apai örökség meg maradna a szekrényben, néha simogatnám, évente egyszer "megsétáltatnám".

 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:25:38 írta Voldemort » Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #119 Dátum: 2014. április 02. - 22:21:56 »

Emelem
Ha az a szimpatikus, akkor meg kell venni. Igen Vigyorog  Hülyebogár ellen nincs orvosság. Én már csak tudom... Kacsint :Mosolyog
Viszont a Te dilemmádat én úgy oldanám meg, hogy vennék egy kisebbet pl. .243win zergére és egy nagyobbat nagyvadra, mondjuk olyat ami 9,3-al kezdődik.  Kacsint
Az apai örökség meg maradna a szekrényben, néha simogatnám, évente egyszer "megsétáltatnám".

 Wave
Na ja, ha a bogár beeszi bemászik..tudom én is.... Mosolyog Egyébként lehet, hogy ez lesz belőle, és az is lehet, hogy az egy új 338 árából (mivel nagyrészt csak új van) kijönne két használt jó állapotú 243 és 9.3-s Mosolyog Egyelőre még tájékozodom, de most ez a bogár ette be magát Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:23:55 írta Voldemort » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: