Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 227890 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #300 Dátum: 2012. December 13. - 16:50:41 »

Szerintem egy "vadgazda" sem örül, ha egy új ragadozófaj települ meg a területén.  Vállat von

Hogy mit és miért védenek, azon pedig igencsak el lehetne vitatkozni.

 Igen Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #301 Dátum: 2012. December 19. - 15:46:58 »

Ez nem semmi!  Meglepődött
http://www.hir24.hu/kulfold/2012/12/19/szirti-sas-csapott-le-egy-kisfiura/
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #302 Dátum: 2012. December 20. - 19:35:50 »

  Tavalyelőtt Karácsony tájékán halálozott el egy kedves barátném Berta a kárpáti szirtisas, aki Tiszaújhelyen élt egy barátomnál. Annó állatcsempészek akarták hozzátok átpasszolni, de lebuktak és Bertát fiókakorában elkobozták. 17 évet élt a gazdájánál, de a legnagyobb zrít akkor csinálta amikor a röpde alján valahogy lukat talált a görögkatolikus pap hatalmas perzsamacskája (gondolom a nyulak és tyúkok maradványaiból szeretett volna torkoskodni) amit Berta a szárnyai alá vett. Azóta Tiszaújhelyen ha valaki valamire nagyon rámarkol, azt mondják "ekapta mint Berta a pap macskáját". Ja, a barátomat S. Tibit a pap nem átkozta ki de ez nagyon sok folyékony "áldozatba" került.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #303 Dátum: 2012. December 21. - 08:53:22 »

  Tavalyelőtt Karácsony tájékán halálozott el egy kedves barátném Berta a kárpáti szirtisas, aki Tiszaújhelyen élt egy barátomnál. Annó állatcsempészek akarták hozzátok átpasszolni, de lebuktak és Bertát fiókakorában elkobozták. 17 évet élt a gazdájánál, de a legnagyobb zrít akkor csinálta amikor a röpde alján valahogy lukat talált a görögkatolikus pap hatalmas perzsamacskája (gondolom a nyulak és tyúkok maradványaiból szeretett volna torkoskodni) amit Berta a szárnyai alá vett. Azóta Tiszaújhelyen ha valaki valamire nagyon rámarkol, azt mondják "ekapta mint Berta a pap macskáját". Ja, a barátomat S. Tibit a pap nem átkozta ki de ez nagyon sok folyékony "áldozatba" került.

 Ördög Ördög Röhög Röhög Angyal
Naplózva

Üdv End
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #304 Dátum: 2013. Január 11. - 22:02:13 »

Tegnapelőtt, kora délután, a lesen üldögélve, próbálkoztam egy kis hívással, hátha elbolondítok valami szerelmes rókafit. Rázendítettem egy strófára, majd vártam. Nemsokára, vagy 300 m-re, megjelenik az erdő szélén egy somfordáló alak. Hű ha, jön a hegyes fülű! Róka Veszem a keresőt, hát ez egy macsek! És nem is olyan kicsi. Néha beoson a bokrok közé. de lassan, közeledik. Már ott van vagy 100 lépésre, hatalmas. Ez igen csak a nyáron a lesemen pihenő kandúr lesz. Elő a gépet, már kattan is az első fotó. Most bátorítom egy kis egér cincogással. De kár hogy nincs egy kamera nálam: izgatottan figyel, hallgatózik, csupa feszültség. Nagyon éhes lehet, nem tágít a les mellől, főkép hogy még hallatok egy halk cincogást Vigyorog. Közben lövőm a képeket. Még álldogál pár percet, aztán kedvetlenül elballag.
Róka nem jött, hiába próbálkoztam még a hívással, de ez a macskás élmény messze kárpótolt.
 
Naplózva

Üdv Chris
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #305 Dátum: 2013. Január 11. - 23:34:03 »

 Igen
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #306 Dátum: 2013. Január 14. - 16:45:46 »

 Nem semmi a Kandurbandi. Hány kilósra saccoltad, Chris?  Kíváncsi lennék egy szakértő erre mit mondana, mert szerintem nem sok köze lehet a házi macskákkal átkereszteződött hibridekhez.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #307 Dátum: 2013. Január 14. - 20:48:48 »

Szerintem 5-6 kg. Már találkoztam vele a nyáron aratás előtt. A lesemmel szembe, a völgy túloldalán van egy régi, meg rozzant magasles. Mivel ott egy búzatábla volt, és jártak ki rá a disznók, gondoltam megnézem mennyire használható még. A rozoga létrán óvatosan másztam, inkább az állapota miatt. Mikor fel értem, látom hogy egy jól megtermett macska húzza a csendest a kárpitozott ülőkén. Próbáltam elővenni a kamerát, ekkor neszt kapott, meglátott, ijedtében leugrott a lesről kb. 4m magasból. A búzába landolt erősen terpesztett lábakkal, égnek álló farokkal mely alatt virítottak a tökei, és magas szókelésél elillant. Macs
Most, mikor láttam közeledni, reménykedtem hogy egy házi korcs, de közelebb érvén, rögtön látszott, vérbeli vadmacska, így hát maradt a fotózás. 
Naplózva

Üdv Chris
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #308 Dátum: 2013. Január 25. - 17:14:52 »

Tegnap délután én is felköltöttem egyet...szó szerint...fél 3 körül óvatosan ballagok a leshez,mert a réten ilyenkor (10 cm-es hó) már korán kint szoktak lenni a muflonok.Elérek a létra aljáig,távcsövezek,semmi.Aztán még óvatosabban lépkedek fel a létrán,utolsó előtti foknál tartok,vállamról kanyarítom le a puskát,hogy betegyem a les sarkába...mikor látom,hogy a helyemet már elfoglalta egy hatalmas vadmacska!
Nekem háttal,a délutáni napfényben szunyókál az ülődeszkán.Megbököm a puskacsővel (de akár a farkát is meghúzhattam volna),erre nyújtózkodik és ásít egy nagyot,majd nagy busa fejével és narancssárga szemeivel rámnéz.Na mondom ugyan hogy oldja meg a távozást?
Először felém indult el (gondolom ő is a létrán jött fel),aztán felugrott a palánk szélére,majd szétterpesztette négy lábát és farkával vitorlázva a mélybe vetette magát és a szűz hóba landolt,mintegy 7 m magasságból!Természetesen talpra esett,majd halálos nyugalommal elindult a sűrű felé...Fényképező (telefon) természetesen a 300 m-re lévő terepjáróban maradt.A les egy öreg tölgyfára van építve,érdekes,hogy nem a fára mászott,hanem a földet választotta?! Vállat von
Kisvártatva a muflonok is megérkeztek,szám szerint 28-an,aztán pár perc múlva egy báránnyal kevesebben távoztak,de az már egy másik topic...
Naplózva
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #309 Dátum: 2013. Február 07. - 10:41:41 »

Barna medve kóborol Balassagyarmat körül.  Emelem

http://index.hu/kulfold/2013/02/06/barnamedve_koborol_balassagyarmat_korul/
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #310 Dátum: 2013. Február 07. - 17:51:10 »

Azért azt minden hírben elfelejtik kiírni, hogy egy bocsról van szó......
Úgy nem lenne annyira nagy hír...
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #311 Dátum: 2013. Február 07. - 19:26:16 »

Akkor meg vérmedvebocs !!!!
                            (újságíró)

 Ördög Ördög  Nyihi
Naplózva
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #312 Dátum: 2013. Február 07. - 19:54:24 »

Itt a tv2 videója.

http://tv2.hu/musoraink/tenyek/122514_medve_koborol_nogradban.html#
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #313 Dátum: 2013. Február 08. - 17:28:06 »

Azért azt minden hírben elfelejtik kiírni, hogy egy bocsról van szó......
Úgy nem lenne annyira nagy hír...

3-4 évesre mondták, gondolom a nyoma alapján. Az azért nem lehet bocs.
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #314 Dátum: 2013. Február 08. - 21:00:49 »

3-4 évesre mondták, gondolom a nyoma alapján. Az azért nem lehet bocs.

A legnagyobb lábnyomai a hátsók, a hóban 14 centisek voltak.  Biztos forrásból tudom.
Ne higgyetek a szenzációhajhász médiának.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: