Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 337712 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2010. Július 26. - 23:01:29 »

Olyan kérdésem lenne a hozzértőkhöz, hogy Remington Modell Seven típusú fegyverhez gyorsító - schneller vagy rückstecker (nem biztos, hogy így írják, de gondolom értitek) mindegy - hogyan oldahtó meg. A forgalmazó szerint gyári nincs.

Amerikai puska nem gyorsítós! Ha olyat akarsz, európai puskát vegyél! Ha már megvan, törődj bele!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #421 Dátum: 2010. Július 27. - 07:58:06 »

Üdv!

Gyári valóban nincs, ez a gyár nem használ gyorsítót egyik modellhez sem. Viszont a 700-as széria (jól tudom, hogy a Seven az?) elsütőszerkezete nagyon jól állítható. 3 erre szolgáló csavar van a szerkezetben, az elsütés erejét, a billentyű útjának hosszát, holtjátékát is nagyon finoman lehet beállítani. Csak ehhez ki kell venni a szerkezetet az agyazásból.

Már többször vettük ki (van egy sift, ami állandóan "elmászkál", s e miatt nem lehet kivenni a zárdugattyút), ilyent nem találtunk rajta. Fogalmam nincs, milyen széria.

Amerikai puska nem gyorsítós! Ha olyat akarsz, európai puskát vegyél! Ha már megvan, törődj bele!

Kényszerhelyzet volt, ebben a kaliberben csak ilyen típusú puskát találtam. Ha nem lehet megoldani, marad a reszelő (természetesen valamelyik fegyverszakinál).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #422 Dátum: 2010. Július 27. - 08:18:01 »

Amerikai puska nem gyorsítós! Ha olyat akarsz, európai puskát vegyél! Ha már megvan, törődj bele!

A Timney-nek sincs steckeres elsütője?  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #423 Dátum: 2010. Július 27. - 14:56:46 »

Timney-nek nincs, de letezik:
http://www.brownells.com/.aspx/sid=19217/pid=7667/sku/Rem__700_Single_Set_Trigger
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #424 Dátum: 2010. Július 27. - 15:30:06 »

Szerintem ez is normál sütés.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #425 Dátum: 2010. Július 27. - 15:37:13 »

Szerintem ez is normál sütés.

Kicsit poros már az angoltudásom, de ha jól tudom a "single stage trigger" a direkt elsütő, a "single set", vagy "two stage trigger" a rückstecheres.  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #426 Dátum: 2010. Július 27. - 16:51:28 »

Szerintem ez is normál sütés.

Single set trigger = ruckstecker
Double set trigger = ket billentyus schnelleres elsutes.

A leirasaban szepen elmondja, hogy a billentyut elore kell nyomni....
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #427 Dátum: 2010. Július 27. - 16:57:39 »

Szerintem ez is normál sütés.


SINGLE-SET TRIGGER

    * Mfr:KEPPLINGER
    * Price:$146.50 - $327.00
    * Traditional European Design; Austrian Made For Mauser, Ruger & Remington

Super-light “set” trigger and standard hunting trigger, all-in-one. Press forward to quickly convert the standard hunting weight pull into a light, match-grade pull. Solid, all-steel construction; screw adjustable for weight of pull. Installed on a Military 98, “set” pull weight was 6 oz., unset was 3 lb. M98 - Requires widening of the trigger slot. M98 W/Safety - Has large, easy-to-reach, sear block; thumb safety on right side of trigger housing. Has polished steel or gold plated trigger. Requires stock and triggerguard modifications plus milling slot in receiver on M98 - only minor fitting for Mk X. Ruger #1 and #3 - Both use factory safety. Range of adjustment of set trigger, 1-3 lbs. No machining required on action. Unset pull weight is determined by sear/hammer relationship - not by set trigger. Remington 700 - Trigger only, uses factory trigger housing safety, bolt stop and sear. Does not fit guns equipped with ISS safety. Winchester 70 - Fits post-'64. Unset - 2-4 lbs. Adjustable for overtravel and pull weight. Safe, resistant to slam fire in the set mode. Gunsmith fitting required. Installation requires minor fitting to the safety and triggerguard slot.
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #428 Dátum: 2010. Július 27. - 17:47:49 »

OK4 Tévedtem.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #429 Dátum: 2010. Július 27. - 18:08:37 »

OK4 Tévedtem.
Wave
Mivel Austriaban gyartjak, gondolom kozelebb is hozza lehet jutni... utana kell nezni (mar akit erdekel)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #430 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 21:57:23 »

Szervusztok!

1974-es évjáratú Merkel Model 8 16-.os sörétes duplám, mint első és azt hiszem utolsó, kedves sörétes fegyverem kapna a közeljövőben némi törődést egy kis felújítás képében. Fa ügyben, illetve a polírozott fémrészek ügyében megvan a megoldás, de szeretnék egy csapcserét csináltatni rajta, valamint a sátorvasat, a scott-kulcsot és a csövet újrabarníttatni, jó minőségben.
Rétság-Vác-esetleg Budapest vonzáskörzetében szeretnék valami megbízható Mestert, ha ajánlanátok, aki földön jár árak terén, de minőségi munkát végez. Juszuph merre van? Dolgozik? Első körben Rá gondoltam...

Köszönöm a segítséget,
Üdv.: Balázs  Vadász Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 22:09:29 »

Szervusztok!

1974-es évjáratú Merkel Model 8 16-.os sörétes duplám, mint első és azt hiszem utolsó, kedves sörétes fegyverem kapna a közeljövőben némi törődést egy kis felújítás képében. Fa ügyben, illetve a polírozott fémrészek ügyében megvan a megoldás, de szeretnék egy csapcserét csináltatni rajta, valamint a sátorvasat, a scott-kulcsot és a csövet újrabarníttatni, jó minőségben.
Rétság-Vác-esetleg Budapest vonzáskörzetében szeretnék valami megbízható Mestert, ha ajánlanátok, aki földön jár árak terén, de minőségi munkát végez. Juszuph merre van? Dolgozik? Első körben Rá gondoltam...

Köszönöm a segítséget,
Üdv.: Balázs  Vadász Wave

Szia!
Hívd fel Erdőjárót, Ő tudja  Juszuph telefonszámát, Ő jó választás!  Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #432 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 07:48:07 »

Szia!
Hívd fel Erdőjárót, Ő tudja  Juszuph telefonszámát, Ő jó választás!  Wave

Csak három hétig kell próbálkozni, mire felveszi a telefonját. Nincs jóban a mobillal... Vigyorog
Balázs! A vezetékes számát tudd meg. Igen
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #433 Dátum: 2010. Október 25. - 20:07:57 »

Sziasztok!

Hivatásos barátomnak a következő problémája adódott 30-06-os Zastavájával.
Zárdugattyú előre tol, fegyver csőre töltve. Bebiztosít, célzás schneller elhúz, biztosító előre tol, ravasz elhúz. A gyorsító elkattan, de a fegyver nem sül el. Ez még önmagában inkább csak bosszantó, de ami sajnos sok esetben ezután történik az már veszélyes. A zárdugattyú karjának megemelésekor elsül a fegyver. Most próbálgattuk pufferpatronnal. Elég sűrűn műveli ezt.
Volt már fegyvermesternél ahonnan elvileg javítva került haza, de nem.
Mi lehet a probléma, illetve ki tudná orvosolni Heves megyében?
Naplózva

Renkecz Rafael
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #434 Dátum: 2010. Október 25. - 20:21:48 »

Sziasztok!

Hivatásos barátomnak a következő problémája adódott 30-06-os Zastavájával.
Zárdugattyú előre tol, fegyver csőre töltve. Bebiztosít, célzás schneller elhúz, biztosító előre tol, ravasz elhúz. A gyorsító elkattan, de a fegyver nem sül el. Ez még önmagában inkább csak bosszantó, de ami sajnos sok esetben ezután történik az már veszélyes. A zárdugattyú karjának megemelésekor elsül a fegyver. Most próbálgattuk pufferpatronnal. Elég sűrűn műveli ezt.
Volt már fegyvermesternél ahonnan elvileg javítva került haza, de nem.
Mi lehet a probléma, illetve ki tudná orvosolni Heves megyében?

Szia!

Schneller billentyűjének lapkája akad, nem éri el a himbakart, ami elengedi az ütőszeget. Nyitáskor viszont megüti. Ez magánvélemén,y hasonló tünettel és okkal találkoztam már... Addig javíttassátok, amíg nem történik baj. Sajnos arra nem vagyok ismerős, mestert ajánlani ott nem tudok.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: