Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 688403 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #405 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 09:31:05 »

Szia!

Igen ez a 870 Express. Igen
Matt felületű. Eddíg kopásállónak bizonyult. Mondjuk direkt nem ütön vágom. Mosolyog
A wingmaster tényleg szebb kivitelű, de drágább is... Ezt a fegyvert az ember melós puskának veszi, akkor meg minek flancolni.  Vállat von
Ha majd egyszer az ágyazás jelentősebben sérül, meglátogatom Telek mestert, de addíg csak használni kell.
 Wave

Köszi!  Wave
Azért kérdeztem a felületkezelést, mert ahogy írtad, ez egy melós puska, és azt olvastam, hogy a Wingmasternek jobb a felületkezelése, illetve a belselyében is polírozták a dolgokat, strapabíróbb a kívülről.
De ezek szerint az expressé sem rossz Mosolyog
Mióta írtad, csak azon gondolkodm milyen jó lenne egy  Ördög
Nézegettem a az express.-t, illetve a Benell supernováját.
Külföldi fórumokon keresgéltem, melyik a "jobb", de nem volt exakt válasz, melyiket javasolják/melyiket nem...és miért.
Sokan a 870-est javasolták, de csak azért, mert már egy bizonyított típus. Amúgy mind a kettőt strapabíronak írták. Űtik vágájk, hoban/vízben/sárban, és mindíg müködnek. Mosolyog
A Remington mellett szól az ára, illetve hogy van belőle balos is. gyozo
A Benelli drágább, viszont jobban ellenáll a korozzíónak, igaz esőpuska, ez tetszik benne.
A Benellinek kicsit hosszabb úton mozog az előagya ismétléskor. (illetve a Benelli Nova - a sima Nova, nem a Supernova - ismétlését patkányfogóhoz hasonlították Ördög, gondolom a forgó zárfej miatt, kicsit jobban csattog, de a Supernováét már nem)

De majd megnézem mind a kettőt, aztán amelyik jobban tetszik/fekszik, de úgy is 100X meggondolom még Kacsint

 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #406 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 11:17:41 »


Azért kérdeztem a felületkezelést, mert ahogy írtad, ez egy melós puska, és azt olvastam, hogy a Wingmasternek jobb a felületkezelése, illetve a belselyében is polírozták a dolgokat, strapabíróbb a kívülről.

Nézegettem a az express.-t, illetve a Benell supernováját.

A Benelli drágább, viszont jobban ellenáll a korozzíónak, igaz esőpuska, ez tetszik benne.
A Benellinek kicsit hosszabb úton mozog az előagya ismétléskor. (illetve a Benelli Nova - a sima Nova, nem a Supernova - ismétlését patkányfogóhoz hasonlították Ördög, gondolom a forgó zárfej miatt, kicsit jobban csattog, de a Supernováét már nem)

De majd megnézem mind a kettőt, aztán amelyik jobban tetszik/fekszik, de úgy is 100X meggondolom még Kacsint

Nem hiszem, hogy belül más lenne, a wingmaster, mint az expess  Vállat von Pofon egyszerű, megbízható szerkezet. Szerintem csak a külcsín a különbség.

A Benelli viszont legalább kétszer, de lehet, hogy háromszor drágább mint a Remington. Háát, ha ennyiért még csattog is...  Fejvakarás
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #407 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 11:23:09 »

Nem hiszem, hogy belül más lenne, a wingmaster, mint az expess  Vállat von Pofon egyszerű, megbízható szerkezet. Szerintem csak a külcsín a különbség.

A Benelli viszont legalább kétszer, de lehet, hogy háromszor drágább mint a Remington. Háát, ha ennyiért még csattog is...  Fejvakarás
 Wave

Ja, lényegében csak a külselye más igen...

Nem sokkal drágább, 200 alat megáll a csattogós verzó. Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #408 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 11:43:18 »

Nem sokkal drágább, 200 alat megáll a csattogós verzó. Mosolyog


Nem sokkal?  Meglepődött
Majdnem a duplája... Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #409 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 11:54:52 »

Nem sokkal?  Meglepődött
Majdnem a duplája... Vállat von

Na jó, a 114-hez képest a 190 körüli összeg tényleg sokkal  Vigyorog
Mondjuk én a 126 ezres balos verzióhoz nézetem, de attól is sokkal.
Úgy gondoltam erre a nem sokkal dologra, hogy ha jobban tetszene (előtte megnézem mind a kettőt) a Benelli, akkor inkább arra gyüjtenék még.

Tegnap majdnem beadtam a megszerzésit is...azért csak majdnem, mert a BRFK-n tudtam meg, hogy Nekem Nyíregyre kell beadnom, mert még az az állandó lakcímem...persze nekem meg azt mondta egy jogász, hogy Pesten kell,mivel itt vannak a fegyverek...úgyhogy jövő pénteken fogom(tudom) beadni. Woest
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #410 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:37:40 »

Sziasztok!

Csak úgy érdekesség képpen...
Ezeknél a tipusoknál maradva, most láttam, hogy a Weatherby is készít ilyet

http://www.weatherby.com/product/shotguns/pump/pa08_upland

Nem igazán találtam róla sok infót. Ami érdekes, nézztek meg a "COMPETITIVE ADVANTAGE" menüt a lapon...származása Török  Meglepődött Ördög

Olyan mintha egy az egyben lemásolták volna a Rem. 870-est. A zárolását szerettem volna kideríteni, de nem tudtam.
Szép, de nagy bizdalmam nem lenne vele a Török származás miatt.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #411 Dátum: 2009. Szeptember 12. - 11:48:38 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Briley choke-kal kapcsolatosan?
Beretta 682 E Gold Sportingom van gyári Optima choke-kal (5 db). Gondoltam vennék extra fullt vagy fullt (a gyári készlet nem tartalmaz fullt) megnézném mit produkál vadászaton, na meg korongozáskor.
Megnéztem a gyártó honlapját és Beretta Optimához 11 féle terméket ajánlanak az 50 dolláros Flush Choke-tól a 100 dolláros Titanium Choke-ig.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
LordBK
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #412 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 01:00:36 »

Hali...

Elkélne némi jó tanács.Milyen fegyvert vegyek???
Max 750 EUuuuuuu..... Szomorú
Tudom nem nagy a választék ennyiért, de még ezért is sokat kell mosogatnom ám asszonynak.... Bion
Gondotam IZS-re, Brno.....16-os illetve 12-es kaliber? Nem tudok dönteni....( hallottam olyan dolgokról, hogy ki akarják voni a 16-os kalibert, igaz? )
Amit valójában szeretnék, azaz elképzelés, az egy 16/76-os csúzli....előny ha bock, de a hammerless-t sem utasitanám el....
Kezdőnek nem gond egy 16-os?
Segitsetek...
Előre is köszi mindenkinek...

LordBK
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #413 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 07:12:19 »

Hali...

Elkélne némi jó tanács.Milyen fegyvert vegyek???
Max 750 EUuuuuuu..... Szomorú
Tudom nem nagy a választék ennyiért, de még ezért is sokat kell mosogatnom ám asszonynak.... Bion

Kezdőnek nem gond egy 16-os?
Segitsetek...
Előre is köszi mindenkinek...

LordBK


Vegyél egy jó öreg oroszt vagy magyart feltéve hogy vadászni akarsz...
16-s miért lenne gond egy kezdőnek?? Azzal is meg lehet-kell tanulni lőni  Ördög
Tudod valaki erre van aki 12-re  van aki másra esküszik.Nekem pl bejön a 410-s is  Bion
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #414 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 07:14:15 »

Vegyél egy jó öreg oroszt vagy magyart feltéve hogy vadászni akarsz...

Mondjuk nem is kell annyit mosogatnod ez egy fontos szempont  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #415 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 09:27:25 »

Üdv    Wave 

 Érdeklödnék ! Lehet ,hogy nem jól írom.Fénygyüjtő irányzékot sörétes fegyverre hol és mennyiért lehet kapni .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 09:31:34 »

Üdv    Wave 

 Érdeklödnék ! Lehet ,hogy nem jól írom.Fénygyüjtő irányzékot sörétes fegyverre hol és mennyiért lehet kapni .  Wave

Célinfrára gondolsz?
 Nyihi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #417 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 09:49:01 »

Üdv    Wave 

 Érdeklödnék ! Lehet ,hogy nem jól írom.Fénygyüjtő irányzékot sörétes fegyverre hol és mennyiért lehet kapni .  Wave

Jövő hétre ígérték a Verőfény utcában, Hiviz-nek hívják! 37 Euro az ára! Szomorú
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #418 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 10:38:08 »

Üdv    Wave 

 Érdeklödnék ! Lehet ,hogy nem jól írom.Fénygyüjtő irányzékot sörétes fegyverre hol és mennyiért lehet kapni .  Wave

Szia!

Ha minden kötél szakad, lehet rendelni is:
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/index/index-display.jsp?cmCat=MainCatcat602007-cat601640&id=cat20795
 Wave
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #419 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 10:58:04 »

Üdv Köszönöm ! Wave
Sanyooo   Igen Igen Igen
 Azt hittem először vicc ,de rájöttem nem az . Wave Fénygyüjtő a Verőfény utcában  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: