Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kaliber módosítás  (Megtekintve 58176 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2011. November 28. - 11:41:34 »

Sziasztok!

Van nékem egy cz527 .22 hornet puskám,mennyibe fájna kitekerni belőle egy csövet,és belerakni,mondjuk egy .222-est?
Gondolom ettől még megtarthatnám a Hornet csövemet.
Mekkora meló lehet kicserélni a csövet,ha jól tévedek menetes,és csak bele van tekerve a helyére.

...és kalkulálj még hozzá egy zárfej cserét is!  Kacsint
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #46 Dátum: 2011. November 28. - 14:54:15 »

      Udv mindenkinek!
A velemenyetekre lennek kivancsi egy modositott kaliberu fegyverrel kapcsolatosan. Arrol lenne szo, hogy szeretnek vasarolni egy 22Hornet kal. fegyvert, ami eredetileg 0,22LR  volt. Nem csocseres, hanem a toltenyurt alakitottak at. En ugy tudom, hogy a hornet egy kicsivel vastagabb, mint a 0,22-es. Kerdesem tehat az,  hogy mukodhet egy ilyen atalakitott fegyver, vagy hamar tonkremegy a cso?  Esetleg van/volt valakinek tapasztalata ilyen puskaval?    Valaszaitokat elore is koszonom!       Emelem
           


Üdv!

Az említett kócolmány érdekes munka lehet. Kíváncsi lennék, hogy ha csak a töltényűrt alakították át akkor, hogy oldották meg a peremgyújtásos zárfej átalakítását központigyujtásosra ill. ha ahhoz nem nyultak hogy indítja a központigyijtásos lőszert a peremgyujtásos zárfej?
(Adatok:22 Hornet oromzat:5.51 mm huzag: 5.64 mm hüvelyhossz:35.64 mm)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #47 Dátum: 2011. November 28. - 18:05:07 »

Új csővel egy százast rászánhatsz!  Wave

Köszi a válaszokat,a 100-as bele is férne,mert az egész puska 192.000.- volt,csak ne kérnék el a másik csövemet.
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #48 Dátum: 2011. November 28. - 18:14:37 »

Tisztelt Oconor! A hornet központi gyujtású! 
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #49 Dátum: 2011. November 28. - 18:23:53 »

Tisztelt Oconor! A hornet központi gyujtású! 

Oconor is ezt írta, nem?  Vállat von Fejvakarás
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #50 Dátum: 2011. November 28. - 18:31:14 »

Bocs. össze olvastam PMC írásával.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #51 Dátum: 2011. November 28. - 18:48:55 »

Bocs. össze olvastam PMC írásával.

Űdv!

Remélem érthető voltam. Én nehezen tudom elképzelni egy .22 long rifléhez kialakított peremgyujtásos zárszerkezet átalakítását egy központigyujtásosra a hűvelyfenék átmérőjéről már ne is beszéljünk. és zárhossz, stb, stb Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
3szekivahur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Új üzenet #52 Dátum: 2011. November 29. - 21:02:49 »

Üdv!

Az említett kócolmány érdekes munka lehet. Kíváncsi lennék, hogy ha csak a töltényűrt alakították át akkor, hogy oldották meg a peremgyújtásos zárfej átalakítását központigyujtásosra ill. ha ahhoz nem nyultak hogy indítja a központigyijtásos lőszert a peremgyujtásos zárfej?
(Adatok:22 Hornet oromzat:5.51 mm huzag: 5.64 mm hüvelyhossz:35.64 mm)

Koszonom oconor a valaszt! 
Azt nem irtam, de kelett volna, hogy a zarszerkezet is van alakitva, de a lenyeg , hogy az eredeti  0.22LR  cso van rajta. Egy roman  UMC (Uzina Mecanica Cugir) kispuskarol van szo,es az atalakitast is ebben a "fegyvergyarban"  kiviteleztek. Es nem ezt az egyet alakitottak at, roman forumrol tobben is jeleztek, hogy ilyen puskajuk van. Romaniaban hasznalt 22Hornet nem igazan van elado,(es az uj CZ-re nincs penzem  Vállat von ) ezert kertem a velemenyeteket .  Megegyszer koszi!   Emelem
Naplózva

A medve nem játék...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #53 Dátum: 2011. November 30. - 11:48:25 »

Koszonom oconor a valaszt! 
Azt nem irtam, de kelett volna, hogy a zarszerkezet is van alakitva, de a lenyeg , hogy az eredeti  0.22LR  cso van rajta. Egy roman  UMC (Uzina Mecanica Cugir) kispuskarol van szo,es az atalakitast is ebben a "fegyvergyarban"  kiviteleztek. Es nem ezt az egyet alakitottak at, roman forumrol tobben is jeleztek, hogy ilyen puskajuk van. Romaniaban hasznalt 22Hornet nem igazan van elado,(es az uj CZ-re nincs penzem  Vállat von ) ezert kertem a velemenyeteket .  Megegyszer koszi!   Emelem


Tisztelettel üdvözöllek!

Tudom, hogy a pénzhiány miatt sokszor kompromisszumokra kényszerül az ember de ha nem égetöen sürgős az említett kalíber beszerzése akkor célszerübb várni a kedvezőbb alkalomra. Gondolom ha ezek az említett fegyverek rendszerben vannak akkor azok üzemelnek is a tulajdonosoknál ezért célszerű azok véleményét is becserkészni ( nem azét aki el akarja adni). Én most is úgy gondolom, hogy a lövedékek között még ha méretben nem is mutatkozik különbség mégis jelentősek az egyébb diferenciák. A töltényűr átalakításával a fegyvercsövek legérzékenyebb részébe avatkoznak be sokkal érzékenyebb mint a cső rövidítése ezért ott igen nagyot lehet hibázni igen kis diferenciával is.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
3szekivahur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Új üzenet #54 Dátum: 2011. November 30. - 21:23:38 »

Tisztelettel üdvözöllek!

Tudom, hogy a pénzhiány miatt sokszor kompromisszumokra kényszerül az ember de ha nem égetöen sürgős az említett kalíber beszerzése akkor célszerübb várni a kedvezőbb alkalomra. Gondolom ha ezek az említett fegyverek rendszerben vannak akkor azok üzemelnek is a tulajdonosoknál ezért célszerű azok véleményét is becserkészni ( nem azét aki el akarja adni). Én most is úgy gondolom, hogy a lövedékek között még ha méretben nem is mutatkozik különbség mégis jelentősek az egyébb diferenciák. A töltényűr átalakításával a fegyvercsövek legérzékenyebb részébe avatkoznak be sokkal érzékenyebb mint a cső rövidítése ezért ott igen nagyot lehet hibázni igen kis diferenciával is.

    Meghajol    Igen    Emelem
Naplózva

A medve nem játék...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #55 Dátum: 2011. December 01. - 08:18:28 »

Koszonom oconor a valaszt! 
Azt nem irtam, de kelett volna, hogy a zarszerkezet is van alakitva, de a lenyeg , hogy az eredeti  0.22LR  cso van rajta. Egy roman  UMC (Uzina Mecanica Cugir) kispuskarol van szo,es az atalakitast is ebben a "fegyvergyarban"  kiviteleztek. Es nem ezt az egyet alakitottak at, roman forumrol tobben is jeleztek, hogy ilyen puskajuk van. Romaniaban hasznalt 22Hornet nem igazan van elado,(es az uj CZ-re nincs penzem  Vállat von ) ezert kertem a velemenyeteket .  Megegyszer koszi!   Emelem


Szia!

Most én kérdeznék valamit ha szabad? Lehet, hogy jó nagy marhaság de az " Uzina Mecanica Cugir" fegyvergyár nevében szereplő Uzina szó jelentését szeretném megtudni Tudod gyenge agyamban megfordult , hogy valamikor az az ország jóban volt azzal az országgal amely egyik fegyvergyárában hasonló hangzású névvel (UZI) gyártanak fegyvereket és most próbálok párhuzamot keresni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2011. December 01. - 08:27:36 »

Nem vagyok valami penge románból, de az uzina úgy tudom gyárat jelent
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #57 Dátum: 2011. December 01. - 08:40:47 »

Nem vagyok valami penge románból, de az uzina úgy tudom gyárat jelent


Köszönöm.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
3szekivahur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Új üzenet #58 Dátum: 2011. December 01. - 13:14:08 »

Nem vagyok valami penge románból, de az uzina úgy tudom gyárat jelent
 
  Meghogy nem vagy penge...    Vigyorog    Jol tudod, valoban az "uzina" szo gyarat jelent !     Emelem
Naplózva

A medve nem játék...
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #59 Dátum: 2011. December 01. - 21:12:56 »

 
  Meghogy nem vagy penge...    Vigyorog    Jol tudod, valoban az "uzina" szo gyarat jelent !     Emelem
  Nem  vagyok nyelvész az agyamat se akarom játszani de  "uzina" egyszerüen csak üzem. Külömben itt  gyártották
 a román hadiipar összes kézi fegyverét és  géppuskáját.

 Üdv  Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: