Oldalak: 1 ... 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 [1192] 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1166389 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #17865 Dátum: 2018. Október 09. - 11:19:31 »

Kivételesen Stefivel értek egyet. Fejvakarás
Erdőlátogatási tilalom van ami ki van táblázva még a falusi kocsmában is, lehozza a helyi újság stb. Van egy beállt bikád amit fényes nappal meg lehet lövetni. Itt nem a lövés leadása a lényeg hanem onnantól, hogy a vadászháznál beültél a kocsiba, minden együtt adja az élményt. Az is, hogy hallod a bőgést és megpróbálsz zajtalanul eljutni a lesig ahonnan már láthatsz is valamit. Odacserkelsz, ügyelsz a szélre, a gallyakra, mindenre, erre ott találsz egy ilyen majomgyereket a lesen aki önérzetes pofával magyarázza a jogait. Nincs időd és módod kiselőadást tartani mert a réten ott a bika egy rakás tarvaddal és bármikor kiszúrhatnak. Gyors és célravezető megoldás kell.  Tasli

Mindkettőtöknek  Igen Igen Igen

Nem biztos, hogy meg tudtam volna állni egy: "Menj a p.....a" verbális attakknál. Valószínűleg levágtam volna a lesről. Pedig a hivatásomból következően jól el vagyok látva türelemmel és önuralommal, de az ilyen maznaságok mérhetetlenül ki tudnak hozni a sodromból.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #17866 Dátum: 2018. Október 09. - 12:06:05 »

Kivételesen Stefivel értek egyet. Fejvakarás
Erdőlátogatási tilalom van ami ki van táblázva még a falusi kocsmában is, lehozza a helyi újság stb. Van egy beállt bikád amit fényes nappal meg lehet lövetni. Itt nem a lövés leadása a lényeg hanem onnantól, hogy a vadászháznál beültél a kocsiba, minden együtt adja az élményt. Az is, hogy hallod a bőgést és megpróbálsz zajtalanul eljutni a lesig ahonnan már láthatsz is valamit. Odacserkelsz, ügyelsz a szélre, a gallyakra, mindenre, erre ott találsz egy ilyen majomgyereket a lesen aki önérzetes pofával magyarázza a jogait. Nincs időd és módod kiselőadást tartani mert a réten ott a bika egy rakás tarvaddal és bármikor kiszúrhatnak. Gyors és célravezető megoldás kell.  Tasli

Nem vagyunk egyformák. A vendéget sajnáltam, mert neki ez biztos, hogy sokat visszavesz az élményéből, hogy így indult. De itt el is érkeztünk újra a kiindulóponthoz. Ha a hivatásos nem úgy indít, ahogy, és normálisan elmondja az illetőnek, hogy "Uram, kérem amilyen gyorsan és csendben erre-meg erre távozzon, mert a velem lévő úr fizető vendégként az előttünk álló bikát kívánja elejteni" akkor lehet, hogy a csávó sem így reagál, hanem csendben elmegy. Mindjárt más érzésekkel mászik fel a vendég a lesre, ugye? De az esélyt sem adták meg neki erre.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17867 Dátum: 2018. Október 09. - 13:50:01 »

Kivételesen Stefivel értek egyet. Fejvakarás



  Beteg vagy ???            Ördög
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #17868 Dátum: 2018. Október 09. - 14:57:55 »

Igazatok van - vagy lehet de valószínűleg én is így fogalmaztam volna . Már volt téma a társaság által épített lesek mások ( nem társasági tagok ) általi használata .  Nem állunk valami jól ezzel a dologgal . Én nem szállok be más autójába engedély nélkül még ha nyitva is  csak azért mert a mindenki által használt földúton áll gazdátlanul - akkor a köcsög milyen alapon mászik fel más építményére . Mi köze hozzá ? Milyen alapon "zavarja" a vadállományt ? Milyen alapon sérti mások személyiségi jogát hogy az általa bérelt területen felvételt készít és közszemlére tesz arról a tevékenységről amit jogszerűen végez ? Úgyhogy menjen is a ......ba ! 
Magad alázod meg és hozod kiszolgáltatott helyzetbe. Mit teszel, ha kardot ránt és így kezdi a választ:

"Lássa,

Ez szimplán hangzik... Így nincsen hatása!
    Mondhatta volna szebben, kis lovag,
    Más-más hangnemből... Így ni, hallja csak...."

 Röhög

Ha megkéred, hogy legyen szíves a lesről lefáradni, elmondod neki a jogi helyzetet (fogalma sincs arról, mi az, hogy vadászatra jogosult), még esetleg azt is mondja a videóban, hogy itt az első NEM KÖCSÖG vadász, akivel találkozott. Persze ha a szép szóra is erőszakos, akkor sajnos nem lehet vele máshogy kommunikálni. Szerintem viszont mindenképp meg kell egyszer próbálni.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #17869 Dátum: 2018. Október 09. - 15:23:41 »

Nekem valamiért mindvégig, míg néztem a videot, az volt az érzésem, hogy a gyerek direkt a balhét keresi. Nem tartom kizártnak, hogy ismerik egymást. És/vagy kimaradtak bizonyos részek a felvételből, amik a vadászok reakcióját kiváltották.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #17870 Dátum: 2018. Október 09. - 15:44:38 »

Magad alázod meg és hozod kiszolgáltatott helyzetbe. Mit teszel, ha kardot ránt és így kezdi a választ:

Ha kardot ránt, nem lesz ideje elkezdeni a választ...
Szerinted ha aratás közben nekilát szalonnát sütni a kombájn előtt a búzatábla közepén, a gazda mit fog mondani neki? Alázatosan, lesütött szemmel elnézést kérve fog esdekelni, hogy ha jóllakott, fáradjon már odébb a hűsre mert szeretne a gép tovább menni?
Nem.
Egyébként sanszos, hogy a felvételből kimaradt pár dolog, a lesről való leszállás és a beszélgetés kezdete...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17871 Dátum: 2018. Október 09. - 17:39:53 »

Magad alázod meg és hozod kiszolgáltatott helyzetbe. Mit teszel, ha kardot ránt és így kezdi a választ:

"Lássa,


Nem egyformán gondoljuk a megalázást és a kiszolgáltatottságot . ( én pont fordítva ) .

A kardot rántásra a választ itt is megfogalmazták és Máté evangéliumában is először . "Aki kardot ragad, az kard által vész el."

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #17872 Dátum: 2018. Október 09. - 21:01:17 »

"A vendéget sajnáltam, mert neki ez biztos, hogy sokat visszavesz az élményéből, hogy így indult."
Az én szememmel nézve a vendégnek úgy indult,hogy a magaslesig autózott. Legalább olyan visszataszító,mint a lesnél történtek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #17873 Dátum: 2018. Október 10. - 06:33:30 »

Csak egy sztori ehhez a videóhoz...
Nem öndícséret akar lenni, csak amit kipróbáltam és nekem működött.
Egyetemista koromban ültünk a kolesz erkélyén, alattunk a Rezső téren egy cigány fiatalember és a barátnője boroztak. Mikor végeztek, az üveg valahogy egy kőfalon kis lendítés után összetört. Egyik velem lévő külsős srác leszólt valamit, aztán jött egy verbális gyalázkodás 99%-ban lentről. Idézhetetlen mondatok röpködtek. (Én kivételesen csöndben voltam.)
Meguntam, lementem, kulturált hangon beszéltem, kölcsönösen bocsánatot kértünk és nem volt tovább probléma, üvöltözés.
Szerintem ennyi. Megéri kipróbálni!

(Hogy provokatőr? Valószínü! Pár napja néztem a videót, az állat szép, de egy páratlan 12-est csodaszarvasnak nevezni?...)
 Röhög
Naplózva

"Apának háta van!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #17874 Dátum: 2018. Október 10. - 09:14:31 »


Meguntam, lementem, kulturált hangon beszéltem, kölcsönösen bocsánatot kértünk és nem volt tovább probléma, üvöltözés.
Szerintem ennyi. Megéri kipróbálni!


Így is lehet. Meg úgy is, hogy lemész és bevered a pofáját. Abból tanul. Így meg szépen kiröhög a hátad mögött.
Ő kúrta oda a borosüveget a kőfalhoz, neki állt feljebb és Te kértél bocsánatot? Ahogy érzed...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #17875 Dátum: 2018. Október 10. - 21:31:51 »

Így is lehet. Meg úgy is, hogy lemész és bevered a pofáját. Abból tanul. Így meg szépen kiröhög a hátad mögött.
Ő kúrta oda a borosüveget a kőfalhoz, neki állt feljebb és Te kértél bocsánatot? Ahogy érzed...

Így érzi. "Aki dudás akár lenni, pokolra kell annak menni"
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #17876 Dátum: 2018. Október 11. - 18:27:17 »

Ha a történet úgy zajlott volna, hogy "xy vagyok, ebben és ebben a minőségemben felszólítom, hogy abban a irányban  a lehető legnagyobb csendben hagyja el a területet" , akkor nincs videó, nincs vadász-ellenes sztori, nincs olaj a tűzre, nincs folytatás  Így meg van. Szerintem ennyit kell ebből látni, tök mindegy, hogy kinek van igaza, kiben milyen indulatok dúlnak.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #17877 Dátum: 2018. Október 11. - 19:11:24 »

Ha a történet úgy zajlott volna, hogy "xy vagyok, ebben és ebben a minőségemben felszólítom, hogy abban a irányban  a lehető legnagyobb csendben hagyja el a területet" , akkor nincs videó, nincs vadász-ellenes sztori, nincs olaj a tűzre, nincs folytatás  Így meg van. Szerintem ennyit kell ebből látni, tök mindegy, hogy kinek van igaza, kiben milyen indulatok dúlnak.
Ezt hivatásosként néhányszor eljátszottam, 10-ből 10x nem jött be szép szóval.
 
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #17878 Dátum: 2018. Október 11. - 19:17:11 »

A srác amit csinált az annyira nyilvános -tudatos provokáció hogy csak na. Nem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #17879 Dátum: 2018. Október 11. - 19:50:11 »

Ezt hivatásosként néhányszor eljátszottam, 10-ből 10x nem jött be szép szóval.
 

És mi az, ami bejött? Mi a célravezető és helyes eljárás egy olyan közegben, ahol mindenki zsebében lapul valamilyen mozgókép rögzítésre alkalmas eszköz? Ahol az internet segítségével bárki lehet hírforrás, véleményformáló mindenféle felelősségvállalás nélkül? Ahol a vadászat elutasítottségban még néhány bűncselekmény fajtát is megelőz?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 ... 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 [1192] 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: