Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 112658 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2012. December 17. - 17:27:55 »

Az első puska iránti kutatásban két kiszemelt típus is elvérzett. Nevezetesen az IZS-18 billenő és úgy általában az alsókulcsosok. Maradok tehát a javaslatoknál és úgy tűnik most, hogy ZKK-600-as lesz az, amit először venni fogok.

Köszönöm mindenki segítségét. (Itt és a másik típusoknál is. Mosolyog )



Üdv;
Dani
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #376 Dátum: 2012. December 17. - 17:36:28 »

Mindenes puskának nem javaslom én sem. Bár a 338 Marlin bivalyerős lőszer, mindenre jó itthon. Én inkább onnan fognám meg a kérdést, hogy akarsz-e távcsövet a puskára? Ha igen, akkor nem alsókulcsost vegyél.

Hogy mennyire vadászias? Van aki "John Wayne puskának" tartja, van aki szereti. Ízlések és pofonok. Aki olvassa a régi vadászirodalmat, az tudja, hogy ott volt az alsókulcsos a nagy magyar vadászok kezében is. Azok a vadászok kezében, akik anno a távcsöves puskára néztek úgy, mint ahogy most mi nézünk az éjjellátós fegyverekre...  Az idők (is) változnak.

Cserkelésre, utánkeresésre azonban messze jobbnak tartom, mint bármilyen más fegyvert. 45/70 kaliberben a legerősebb ász a pakliban szerintem ilyen célra. A 45/70 lövedéke olyan mint a tehervonat: nem a leggyorsabb dolog a világon, de k. nehéz megállítani.  Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2012. December 17. - 17:47:06 »

"akarsz-e távcsövet a puskára? Ha igen, akkor ne alsókulcsost vegyél. "   12 évig vadásztam céltávcsöves alsó kulcsossal, rosszul tettem volna?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
 Vigyorog
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #378 Dátum: 2012. December 17. - 17:51:23 »

"akarsz-e távcsövet a puskára? Ha igen, akkor ne alsókulcsost vegyél. "   12 évig vadásztam céltávcsöves alsó kulcsossal, rosszul tettem volna?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
 Vigyorog

Dehogy tetted rosszul. Csak szerintem nem illik rá. De hát ez is - mint sok minden más - egyéni ízlés kérdése.  Mosolyog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #379 Dátum: 2012. December 17. - 17:51:51 »

"akarsz-e távcsövet a puskára? Ha igen, akkor ne alsókulcsost vegyél. "   12 évig vadásztam céltávcsöves alsó kulcsossal, rosszul tettem volna?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
 Vigyorog

Majd mindjárt jön Cheyenne és puskaszíjat hasít a hátadból!    Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #380 Dátum: 2012. December 17. - 19:14:29 »

Mint sokadszor írom nálam  egy Marlin 308 exp - van használatban .
Sok vadat ejtettem el vele és minden tekintetben megállta a helyét .
De van a szekrényben egy Remington 700 is . Csak rajtam múlik mikor melikkel vadászom .
Mind a kettővel meglőttem amit a lő kézségem megengedett . Disznó és szarvas, nomeg őzbak stb... .
Közelre és távolabbra egyaránt . Lőttem bénán hibázva közelre és pontossan távolabbra mind a kettővel .
Öreg vadász barátom azt mondta "ha egy puskával összeszoksz , jobban kijössz vele mint az asszonnyal" !
Szóval nem a többi vadász mondja meg mivel lehet lűni , hanem amivel szeretek és megbízom benne !
Azzal bármit meglövök ,mert tudom , hogy meg tudom tenni ! 308-al nem megyek vizilóra mert lehetetlen ! Mármint nekem !
Az őslakosok meg egy " szaros" nyíllal elintézik . Ők abban hisznek !
Ha egy vadász hisz magában és össze van szokva a fegyverével , akkor bármilyen magyarországi nagyvadat el fog tudni ejteni !
 Emelem


Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2012. December 17. - 20:18:25 »

Dehogy tetted rosszul. Csak szerintem nem illik rá. De hát ez is - mint sok minden más - egyéni ízlés kérdése.  Mosolyog

Én is ezt a véleményt osztom.

Vannak fegyvergyártmányok, melyeket vétek "lerontani" egy céltávcsővel való felszereléssel, mert a fliling abban az esetben elvész.

Magyarán, tényleg nem autentikus és nem is szép egy ilyen fegyver gyártmányt felaggatni is bármivel. Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #382 Dátum: 2012. December 17. - 20:34:37 »

Én is ezt a véleményt osztom.

Vannak fegyvergyártmányok, melyeket vétek "lerontani" egy céltávcsővel való felszereléssel, mert a fliling abban az esetben elvész.

Magyarán, tényleg nem autentikus és nem is szép egy ilyen fegyver gyártmányt felaggatni is bármivel. Emelem

Érdekes, mégis többen meg akarták venni a kezemből, egyikük itt fórumoz nem is akármilyen sarzsival!  Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #383 Dátum: 2012. December 17. - 21:07:08 »

Sanyooo!

Nem értettél félre valamit? Fejvakarás

Érdekes, mégis többen ki akarták venni a kezemből, egyikük itt fórumoz nem is akármilyen sarzsival!
 Röhög Röhög Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #384 Dátum: 2012. December 17. - 21:10:57 »

Érdekes, mégis többen meg akarták venni a kezemből, egyikük itt fórumoz nem is akármilyen sarzsival!  Vigyorog
Nem tudom kire gondolsz, de tényleg így volt... Ördög

Aztán lett nekem is egy Marlinom, 45/70 kaliberben és a tehervonatot tényleg nehéz volt megállítani Nyihi
Én is adtam egy nagy pofont a tradíciónak, mert tetettem rá (igaz könnyen oldható szerelékkel) egy 4x32-es jénai Zeiss távcsövet.
Ha az a szájbaszexuált csőszája nem lett volna agyon lugggatva, akkor talán nem fájt volna a fejem minden vadászat után és meg is tartottam volna.
De a hangja valami brutál volt, nyomott is egy ásónyomot a hallásom sírján Nem

Ma már nem annyira tudnám céltávcsővel elképzelni, de egy könnyű cserkelő fegyvernek még el tudnám nézegetni a szekrényben.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #385 Dátum: 2012. December 17. - 21:21:34 »

 12 évig vadásztam céltávcsöves alsó kulcsossal, rosszul tettem volna?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
 Vigyorog

Miket lőttél vele a 12 év alatt, és mekkorákat?! Vigyorog  Márka, típus?  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #386 Dátum: 2012. December 17. - 21:40:41 »

Miket lőttél vele a 12 év alatt, és mekkorákat?! Vigyorog  Márka, típus?  Emelem

Három Browning-ot, két Steyr-t, öt Savage-t, meg egy Cheyenne-t, de azzal ráfaragtam, mert megbüdösödött! Szomorú
 Ördög
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #387 Dátum: 2012. December 17. - 21:55:21 »

Három Browning-ot, két Steyr-t, öt Savage-t, meg egy Cheyenne-t, de azzal ráfaragtam, mert megbüdösödött! Szomorú
 Ördög

..Tudod, van az úgy, hogy valami miatt, a legjobb számítás is fölborul.  Ördög  Ördög  Ördög
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #388 Dátum: 2012. December 29. - 11:38:17 »



Próbáltam nem reagálni erre a fotódra,de sajnos nem megy..  Eddig bírtam..   Rííí  Mert az a bizonyos kisördög nem hagyott békén..

Szóval:       ..Nálunk ezt a fajta fegyverfogást.. (jobb kéz), gorillafogásnak hívják...

..Én nem szeretem!   Stoel  Stoel  Stoel  ..    Köszönöm megértésed.  Kézcsók   
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2013. Január 27. - 06:07:56 »

..Ez is egy 7.62X54R.., már amennyiben jól látom..  Kacsint ..
..És erre sem egyszerű távcsövet akasztani.      De nem is kell!  Ördög ..

     S.Peti

Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: