Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 112577 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2012. December 15. - 19:10:17 »

"Az eredeti kérdésemre is kaphatnék választ? Továbbra is érdekel, hogy mik a tapasztalatok egy ilyen fegyverrel? "

Szia!
Jó fegyver, de nem első (egy) golyósnak való! Ha van valakinek három-négy nagyvadas puskája, akkor az egyik legyen ilyen Mosolyog !
Előnyei:
rövid, könnyen szállítható
nagy tárkapacitású
gyorsan lehet vele ismételni
"romantikus" Mosolyog

Hátrányai:
gyengébbek a bele való lőszerek a kívánatosnál
kicsi a lőszerválaszték, nem is tartanak sok boltban
üríteni csak egyenkénti kiismétléssel lehet
a cső tisztítása nehézkes, szerszámmal kell szétszedni
fix a sütése, kemény
vastag a fogása az alsó kulcs miatt

Ennyi jutott eszembe! Mosolyog
 Emelem

Sanyooo!

..Lőttél Te már 338-as Marlinnal?!  Fejvakarás   Nem kell, hogy válaszolj, ugyan is van róla  sejtésem.  Kacsint    Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #361 Dátum: 2012. December 15. - 19:26:17 »

Sanyooo!

..Lőttél Te már 338-as Marlinnal?!  Fejvakarás   Nem kell, hogy válaszolj, ugyan is van róla  sejtésem.  Kacsint    Wave

Nem. De nem lőttem a .17 Rem.-tól a .700 NE-ig sokféle kaliberrel. Minek köszönhetem megtisztelő érdeklődésed? Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #362 Dátum: 2012. December 15. - 19:45:03 »

Sanyo és Lacus megírták a lényeget . Első puskának semmiképpen sem,inkább az IZS18 . Lőttem kengyelkulcsosokkal ,igaz nem Marlinnal de csak kíváncsiságból kipróbáltam .   Igen
  Nekem vadászatra más működésű puskák jönnek be .
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #363 Dátum: 2012. December 15. - 19:45:56 »

Nem. De nem lőttem a .17 Rem.-tól a .700 NE-ig sokféle kaliberrel. Minek köszönhetem megtisztelő érdeklődésed? Mosolyog
 Emelem

Szerencséd,hogy öreganyámnak szólítottál!  Ördög
..Semmi, semmi! Csak hangosan gondolkodtam, az Oerdescunak írt soraiddal kapcsolatban..  Vigyorog   Emelem   
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #364 Dátum: 2012. December 15. - 19:48:25 »

" Nekem vadászatra más működésű puskák jönnek be ."

Szia Bütyök!
Már megbocsáss, de ez nem érv! (vagy csak én vagyok ma kivételesen nagyon értetlen?)  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #365 Dátum: 2012. December 15. - 19:50:33 »

Szerencséd,hogy öreganyámnak szólítottál!  Ördög
..Semmi, semmi! Csak hangosan gondolkodtam, az Oerdescunak írt soraiddal kapcsolatban..  Vigyorog   Emelem   


"..Semmi, semmi! Csak hangosan gondolkodtam, az Oerdescunak írt soraiddal kapcsolatban.. "-----Ne korlátozd magad, nyisd meg szavaid gyöngyöző bukszáját, had okosodjak!  Vigyorog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #366 Dátum: 2012. December 15. - 20:03:14 »

" Nekem vadászatra más működésű puskák jönnek be ."

Szia Bütyök!
Már megbocsáss, de ez nem érv! (vagy csak én vagyok ma kivételesen nagyon értetlen?)  Vigyorog
 Emelem

Mit értetlenkedsz Sanyóóó!?   ..NEM le meg fel.., hanem inkább hátra oszt előlre.. , ici-pici csavarómozdulattal.  Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #367 Dátum: 2012. December 15. - 20:07:02 »

Csak kilukadtunk a lényegnél! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #368 Dátum: 2012. December 15. - 20:13:58 »

Mit értetlenkedsz Sanyóóó!?   ..NEM le meg fel.., hanem inkább hátra oszt előlre.. , ici-pici csavarómozdulattal.  Stoel

Az a Bráner R93 vagy Blaser R93 már nem is tudom pontosan. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #369 Dátum: 2012. December 15. - 21:55:54 »

Az a Bráner R93 vagy Blaser R93 már nem is tudom pontosan. Ördög
Nincs hangszóró......
Hol van ott "ici-pici csavarómozdulat"? Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #370 Dátum: 2012. December 16. - 18:50:12 »

Oerdescu,
én nem adok tanácsot, hogy milyen puskát vegyél,csak még az elhangzottakat némileg kiegészítve írnék egyet s mást.
Az, hogy a 338 Marlin gyenge lenne, nem gondolnám akkor, amikor a 308-as Winchestert szinte kivétel nélkül mindenki kiválónak tartja az itthoni vadászatokhoz. A Marlin "ereje" még nagyobb is, tekintettel a nagyobb és vastagabb lövedékre.
De az, hogy egy csőtáras puska olyan pontos soha nem lesz mint egy lengő csövű fegyver, az biztos!
Nagyon impozánsak, azok a demo videok, amelyben Hornady Jr. kimegy és kétszáz, - háromszáz valamennyiről egy lövéssel lecsavarja vele a pronghornt, úgy hogy az összeesik mint a rongybaba. Aha...
Hát én még kengyelkulcsos Marlin tulajdonossal, használóval - magamat is beleértve - nem találkoztam olyannal, aki azt mondta volna, hogy tud annyit pontosságra, mint egy bármilyen szerkezetű lengő csövű fegyver!
A Sanyooo által írtak szerintem egyébként remekül összeszedték a lényeget....

Üdv,   Emelem


Huszlavika és mindenki más aki írt a témában

Az Alföld közepén lakom, így nagy valószínűséggel a nagyvadak közül jellemzően őzre és disznóra vannak a legjobb kilátásaim.
Nincs gyakorlatom semennyi golyós lövészet ügyében. Első vadászataim során biztosan nem szeretnék lövést tenni élő állatra 150-200-stb távolságról. Akkor sem, ha a világ legpontosabb puskáját használom. Amíg nem ismerem a magam képességeit, addig nem fogok vadra lőni, míg biztosan nem fogom tudni, mennyi az a táv, amiről "biztosan" el tudom ejteni a vadat. Ez a távolság-kérdés bennem egyébként úgy néz ki, hogy nem tartom a vaddal szemben egyenlő esélynek, ha olyan távolságról lövök rá, ahol még esélye sincs engem észrevenni. Nem tartom sportszerűtlennek, nem szólok meg senkit a nagy távolságokról leadott lövéseket illetően. Nem szeretném azt a látszatot kelteni, mintha máris ítélkeznék bárki felett. Úgy gondolom, olyan közel szeretnék kerülni a cserkelések során, amennyire csak lehet. Szoktam ilyet "játszani", puska nélkül is. Volt, hogy őzeket annyira meg tudtam közelíteni, hogy gyakorlatilag egy kővel meg tudtam volna dobni őket.

Igyekszem az adatokat rendszerezni magamban és próbálok kijutni lőtérre ismerősökkel, hogy vásárlás előtt azért legyen valami tapasztalat.

 Emelem

Üdv;
Dani
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #371 Dátum: 2012. December 16. - 21:57:02 »

Első vadászataim során biztosan nem szeretnék lövést tenni élő állatra 150-200-stb távolságról. Akkor sem, ha a világ legpontosabb puskáját használom. Amíg nem ismerem a magam képességeit, addig nem fogok vadra lőni, míg biztosan nem fogom tudni, mennyi az a táv, amiről "biztosan" el tudom ejteni a vadat. Ez a távolság-kérdés bennem egyébként úgy néz ki, hogy nem tartom a vaddal szemben egyenlő esélynek, ha olyan távolságról lövök rá, ahol még esélye sincs engem észrevenni.

Ez egy korrekt hozzáállás és az égvilágon semmi baj nincs ezzel Igen
Nyilván nem is nagyon lődöz az ember 150 méter fölé, csak ha nagyon-de-nagyon biztos a dolgában. Pl. Őzbakvadászatnál én biztos hogy nem lőnék kilométerekre (a lőkészségem is korlátozna benne erősen Ördög), mivel el is kell bírálni valahogy, ahhoz meg ugye meg is kell közelíteni a trófeás vadat.
De ha életed kanja tőled 150-160 méterre a nyílt terepen elkezd turkálgatni és belopni nem tudod a nyílt terep miatt, akkor nem árt egy pontos puska egy erős kaliberrel, mert életed végéig bánni fogod! Ne azon múljon, hogy se a lőszer energiája, se a pontosabb lengőcső nem áll rendelkezésre ehhez a fegyver típusa és abból következően annak paraméterei miatt.Nyilván nem azt akarom ezzel mondani, hogy egy alsókulcsos nem pontos, mert ez így nem igaz. De a távolság növekedtével biztosan megmutatkozna a két fegyvertípus közti különbség.
Mondom ezt úgy, hogy anno én is alsókulcsossal szemezgettem, kezemben a friss fegyvervásárlási engedéllyel... Vigyorog
Az eladó - aki egyben a barátom is - azonban lebeszélt róla. Mondhatni Tőle idéztem a fentieket.
De egy biztos: Különös varázsa, mondhatni romantikája van egy ilyen fegyvernek. Szórón és pl. utánkeresésnél aranyat ér egy ilyen puska.

Üdv.: Beregi  Emelem




Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #372 Dátum: 2012. December 17. - 07:24:19 »

Huszlavika és mindenki más aki írt a témában

Az Alföld közepén lakom, így nagy valószínűséggel a nagyvadak közül jellemzően őzre és disznóra vannak a legjobb kilátásaim.
Nincs gyakorlatom semennyi golyós lövészet ügyében. Első vadászataim során biztosan nem szeretnék lövést tenni élő állatra 150-200-stb távolságról. Akkor sem, ha a világ legpontosabb puskáját használom. Amíg nem ismerem a magam képességeit, addig nem fogok vadra lőni, míg biztosan nem fogom tudni, mennyi az a táv, amiről "biztosan" el tudom ejteni a vadat. Ez a távolság-kérdés bennem egyébként úgy néz ki, hogy nem tartom a vaddal szemben egyenlő esélynek, ha olyan távolságról lövök rá, ahol még esélye sincs engem észrevenni. Nem tartom sportszerűtlennek, nem szólok meg senkit a nagy távolságokról leadott lövéseket illetően. Nem szeretném azt a látszatot kelteni, mintha máris ítélkeznék bárki felett. Úgy gondolom, olyan közel szeretnék kerülni a cserkelések során, amennyire csak lehet. Szoktam ilyet "játszani", puska nélkül is. Volt, hogy őzeket annyira meg tudtam közelíteni, hogy gyakorlatilag egy kővel meg tudtam volna dobni őket.

Igyekszem az adatokat rendszerezni magamban és próbálok kijutni lőtérre ismerősökkel, hogy vásárlás előtt azért legyen valami tapasztalat.

 Emelem

Üdv;
Dani

Szia !  Próbálj meg a sorrenden változtatni az az ne minket akarj meggyőzni hogy miért jó neked az alsókulcsos hanem megfogadni az érveket.
Második vagy harmadik puskának jó egy vegyescsövű , gavallér vagy alsókulcsos stb. de szerintem első és egy ideig egyetlen fegyvernek tolózárast ajánlok mint ahogy nekem is azt ajánlottak anno . Hidd el nem fogod megbánni és van még rá idő hogy legyen egy jó kis alsókulcsosod . Ha elolvasod a régebbi hozzászólásaimat láthatod hogy volt nekem sokféle rendszerű golyósom és éppen most adtam el a Marlin 336 -ost. Kipróbáltam azt is és két év alatt 8 disznót lőttem vele ezért van némi tapasztalatom abban is hogy mikor  hova és miért nem azt vittem és abba is hogy hol lehet eredményesen használni. Akármennyi és akármilyen fegyvereim voltak is egy tolózáras fegyver mint alap és mindenes mindig volt a szekrényemben. Természetesen ha neked ez az alsókulcsos a legnagyobb vágyad akkor nincs mit tenni - vedd azt.             Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2012. December 17. - 09:04:54 »

Szia !  Próbálj meg a sorrenden változtatni az az ne minket akarj meggyőzni hogy miért jó neked az alsókulcsos hanem megfogadni az érveket.
Második vagy harmadik puskának jó egy vegyescsövű , gavallér vagy alsókulcsos stb. de szerintem első és egy ideig egyetlen fegyvernek tolózárast ajánlok mint ahogy nekem is azt ajánlottak anno . Hidd el nem fogod megbánni és van még rá idő hogy legyen egy jó kis alsókulcsosod . Ha elolvasod a régebbi hozzászólásaimat láthatod hogy volt nekem sokféle rendszerű golyósom és éppen most adtam el a Marlin 336 -ost. Kipróbáltam azt is és két év alatt 8 disznót lőttem vele ezért van némi tapasztalatom abban is hogy mikor  hova és miért nem azt vittem és abba is hogy hol lehet eredményesen használni. Akármennyi és akármilyen fegyvereim voltak is egy tolózáras fegyver mint alap és mindenes mindig volt a szekrényemben. Természetesen ha neked ez az alsókulcsos a legnagyobb vágyad akkor nincs mit tenni - vedd azt.             Emelem

Szia

Nem érzem, hogy bármikor is igyekeztem volna meggyőzni valakit az igazamról. Hogy is jöhetnék én ehhez, hiszen egyáltalán nincs tapasztalatom golyós (vadász)fegyverekkel. Utoljára golyós fegyvert a honvédségnél használtam, de hát ugye az egészen más volt.

Nem vitatom, hogy a forgó-tolózáras fegyverek manapság a legbeváltabb, legszéleskörűbben használt és használható fegyverek. Első golyósom (és egy darabig az egyetlen) megvétele előtt azonban a lehető legalaposabban utána járok a lehetőségeknek, kínálatnak. Korábban is leírtam; pillanatnyi befutó a Marlin xl7 fegyver. De az, hogy megnézem és utána kérdezek ilyen-olyan fegyvereknek, még ha nem is ilyet veszek, csak a hasznomra válik. Már is sokat tanultam, ami nem hiszem, hogy hátrányomra válna a jövőben.


 Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #374 Dátum: 2012. December 17. - 09:54:10 »

Szia Oerdescu!
Egy dolog biztos! Te arra használod a fórumot, amire egy kezdőnek használni kell!
Azt már többször látni lehetett, hogy mint egy új világba érkezve (fegyverek világa)
elég sok kapufát vagy hajlamos lőni! Egy dolgot jegyezz meg jól! Inkább kérdezz
tízszer butaságot, mint egyszer csinálj, mert előbbi nem kerül pénzbe!
Jobb bele sem gondolni, hogy mi történne akkor, ha nem akadsz rá erre a fórumra,
hanem helyette egy vadászboltba veszed az irányt!

Mindenképp dícséretes, hogy jól körbejárod a lehetőségeket, szerintem sokan
hasonlóképpen tennék a helyedben! Igen

Az én javaslatom is első puskára egy forgó tolózáras, standard középkaliberben!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: