Oldalak: 1 ... 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 [459] 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646679 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #6870 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 09:20:28 »

Girgi!  Piál Igen Táncol Wave

Gratulálok a sikerhez felé vezető első lépéshez!
Remélem én is meg tudom majd kóstolni valamikor.  Kacsint

Üdv, gaben
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6871 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 10:43:33 »

Girgi!  Piál Igen Táncol Wave

Gratulálok a sikerhez felé vezető első lépéshez!
Remélem én is meg tudom majd kóstolni valamikor.  Kacsint

Üdv, gaben

Megoldjuk Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #6872 Dátum: 2014. Október 24. - 12:27:01 »

Jó étvágyat az ebédhez!

Összeütöttem egy kis bacon-be csomagolt csirkemájat majorannával hintve.  Piál

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6873 Dátum: 2014. Október 27. - 19:12:40 »

de biz'Isten a vacsorára főzött szív-vese-máj-velő-krumpli egyveleg se volt kutya

Erről szívesen olvasnék a tepsifülesben.  :Mosolyog

Semmi extra Stoel.
Egy jelképes darab Kolozsvári szalonna kis darabokra vágva rámegy a mangalica zsírra és addig pirul rajta, míg már szinte ropogósan kész.
Eztán a szalonna kikerül belőle és félretesz. (Nem megenni!!!!...nehéz megállni Vigyorog)
Közben vese megtisztítva, negyedekre vágva, belseje kipucolva, majd hideg vízben áztatva.
Szív megpucol, faggyútól, belső inas kötőszövetektől, billentyűktől megszabadít, kis kockákra öszevág.
Hagyma megtisztít, nem túl apróra összevág, a szalonna alá sült mangalica zsíron feltesz közepes lángra.
6-8 rendes gerezd fokhagyma megpucol, késsel összeroppant, majd apróra vág.
Amikor a hagyma kész (már sárgul, de még nem égett meg!), fele fokhagyma hozzátesz, max 1 percig sűrűn átforgat, majd tűzről levesz.
Ekkor megy bele az őrölt paprika ízlés szerint (nekem egy ilyen dámboci-adag kajához kb. 1 csapott ek. a mérték, de ez paprika függő is).
Jól elkever, tesz hozzá anyóspajti-féle házi paprikapempőt, csipetnyi mustárt, frissen őrölt borsot, pár darab apró paprikát és paradicsomot, maradék fokhagymát, csípős paprikát (én Erős Pistát tolok rá).
Jól összerottyant, majd hozzá lehet adni a szalonnát, szívet, utána a kockázott vesét (azt közben néha átöblatem, friss hideg vízzel), egy babérlevelet.
Májat kockázom és kb. 10 perccel később hozzáadom.
Közben megpucolom a velőt is a hártyától és deszkán apróra vágom, majd kissé megborsozom és hozzá adom a máj után 5 perccel.
Innen kell rá nagyon vigyázni, mert a velő nagyon könnyen leragad és akkor mehet az egész a kutyának.
Babérlevelet kiveszem és kap helyette egy csipet őrölt köményt.
Kb. 10 perc után megy hozzá a kockázott kolompér.
Itt még be lehet lőni a sóhiányt is.
Amikor a krump-lee már majdnem készen van, egy csipetnyi tárkonnyal megugrasztom és még rottyan 5 percet.
De ekkor már térdelőrajtban kell mellette állni a spatulával, mert 20 másodperc alatt leég!!!!
Amikor késznek ítéltetik (ez a krumplin múlik), akkkor tűz lezár és fedő alatt hagyom addig, míg nem hűl ki ehetőre.
Paleo ide, diéta oda, de az szerintem nem normális, aki ehhez nem eszik meg negyed kiló ropogós kérgű fehér kenyeret Ördög
Mahlzeit!  Főz
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #6874 Dátum: 2014. Október 27. - 19:44:46 »

Semmi extra Stoel.
Egy jelképes darab .............
Hasonlót szoktunk csinálni, de mi kockára vágott krumplit megsütjük, és úgy keverjük hozzá.
A pacalt is így szeretem! Nyami Nyami Nyami
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6875 Dátum: 2014. Október 27. - 20:11:35 »

Személy szerint nagyon bensőséges viszonyt ápolok a belsőséggel. (Mondtam már,hogy aki a zsigerekkel együtt az árokparton hagyja ezeket a kincseket azt... Tasli)
A Csaba -féle receptet krumpli nélkül, zsemlegombóccal,vagy brutális szelet kemencemeleg kenyerekkel,feketeretekkel... Kajat Nyálcsorog Éhes
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #6876 Dátum: 2014. Október 27. - 20:59:20 »

Hasonlót szoktunk csinálni, de mi kockára vágott krumplit megsütjük, és úgy keverjük hozzá.
A pacalt is így szeretem! Nyami Nyami Nyami
Jobb a krumplit külön sütni, a májat kár olyan sokáig(sőt egyáltalán) főzőcskézni.
A vese mellé én nem szoktam mustárt tenni, nagyon felerősíti a vese nem túl kellemes szagát.
Ezek a hozzávalók mind sütve jók, nem kell főzögetni. Először a szív+vese, egész vékonyra vágva, aztán tűzről levesz, kicsit hagyni hűlni. Ezután belekeverni a májat hogy a fűszeres zsír érje mindenhol a szeleteket majd visszatenni a tűzre, bele a velőt és erős tűzön két-három perc alatt készre sütni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6877 Dátum: 2014. Október 27. - 22:59:33 »

Nem szeretnek ertetlenkedni de milyen velorol is van itt szo ? Agy ? Csaba tenyleg ki operaltad a borju agyvelojet ? Sosem ettem igy velot csak kirantva. Nameg velos csontbol a huslevesbe.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6878 Dátum: 2014. Október 27. - 23:05:09 »

Nem szeretnek ertetlenkedni de milyen velorol is van itt szo ? Agy ? Csaba tenyleg ki operaltad a borju agyvelojet ? Sosem ettem igy velot csak kirantva. Nameg velos csontbol a huslevesbe.
A vesevelő a disznóvágás másnapján volt reggeli minálunk. Agy- és gerincvelő került az abált vese mellé paprikás-hagymás zsírba. Ha elkészült tojást ütött rá édesanyám. Vaddisznóból is ugyanilyen finom. (A rántott velő sem rossz,de vesével az igazi.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6879 Dátum: 2014. Október 27. - 23:33:46 »

A vesevelő a disznóvágás másnapján volt reggeli minálunk. Agy- és gerincvelő került az abált vese mellé paprikás-hagymás zsírba. Ha elkészült tojást ütött rá édesanyám. Vaddisznóból is ugyanilyen finom. (A rántott velő sem rossz,de vesével az igazi.)

Kosz. Ertem most. Nem ettem igy de nagyon jol hangzik.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6880 Dátum: 2014. Október 28. - 08:47:42 »

Kosz. Ertem most. Nem ettem igy de nagyon jol hangzik.

A szarvasnak tekintélyes agyveleje van.
Kitesz úgy 2-2.5 disznó agyvelőt.

Hagymával, köménymaggal, pirospaprikával és sóval fűszerezve, összesütve fokhagymás pirítóson is nagyon finom. Igaz, ez a vastag csontból kiütött, húslevesben főtt velő klasszikus bezabálási módja (ld. Krúdy - Szinbád), de így sem megvetendő eledel.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #6881 Dátum: 2014. Október 28. - 10:41:29 »

A szarvasnak tekintélyes agyveleje van.
Kitesz úgy 2-2.5 disznó agyvelőt.

Hagymával, köménymaggal, pirospaprikával és sóval fűszerezve, összesütve fokhagymás pirítóson is nagyon finom. Igaz, ez a vastag csontból kiütött, húslevesben főtt velő klasszikus bezabálási módja (ld. Krúdy - Szinbád), de így sem megvetendő eledel.   
Én kömény helyett egy kis borsot szórok rá.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6882 Dátum: 2014. Október 28. - 11:30:11 »

Én kömény helyett egy kis borsot szórok rá.

Ízlések és pofonok...
Én kömény nélkül kevés ételt tudok elképzelni. Na jó, esetleg a túrós buktát, meg a pálinkát. 
Erdélyben még a pálinkát sem.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #6883 Dátum: 2014. Október 28. - 22:38:43 »

Ízlések és pofonok...
Én kömény nélkül kevés ételt tudok elképzelni. Na jó, esetleg a túrós buktát, meg a pálinkát. 
Erdélyben még a pálinkát sem.  Vigyorog
Mivel az élet sok területen kiváló ízlésről tettél tanúbizonyságot, ezt a kis perverziódat elnézzük valahogy... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6884 Dátum: 2014. Október 29. - 03:50:51 »

A szarvasnak tekintélyes agyveleje van.
Kitesz úgy 2-2.5 disznó agyvelőt.

Hagymával, köménymaggal, pirospaprikával és sóval fűszerezve, összesütve fokhagymás pirítóson is nagyon finom. Igaz, ez a vastag csontból kiütött, húslevesben főtt velő klasszikus bezabálási módja (ld. Krúdy - Szinbád), de így sem megvetendő eledel.   

Azt lattam en is, hogy tenyleg nagy az agyuk mikor az agancsukat "operaltam" ki kulonbozi szarvas fajtakbol.  A feherfarku-e az egyik legnagyobb a testehez viszonyitva, nagyobb  mont sz oklom. Nem csoda, hogy azok a bikak a legokosabbak itt . Sosem fordult meg viszont a fejembe,  hogy milyen lenne esetleg megsutni. Ki fogom probalni hamarosan garantalom. Abba is biztos vagyok, hogy csak en fogom megenni a csaladbol ha ki is sutom.... Mosolyog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 [459] 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: