Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729927 alkalommal)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1290 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 19:36:18 »

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1291 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:24:00 »

Gratulálok Peti!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1292 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:56:02 »

Disznókat vártam de nem jöttek csak egy róka!
Itt a képe és a les ahol löttem, a sózófa mellett jobbra a fehér pötty a róka!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1293 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 07:39:52 »

Norbi! Emelem Igen
A találat is nagyon ott van!!! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1294 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 09:22:19 »

Itt a történet, ha valaki még nem unja a rókáimat:

Szombat este ismét őrségben voltam, ezt ki szoktam használni a rókavadászat terén. Ha már egyszer úgysem alhatok…
Még a sima, tehát csak őrködéses időszakban a temető alatt futott át előttünk egy süldőróka…
10 óra körül vettük elő a lámpát és a rétszélben rögtön egy nyest üldögélt, de mindjárt el is ugrott. Aztán, ahogy Újtelepet megkerültük, a tarlón már megszokott ismerősünk szemei csillantak meg. Ő erről a távolságról szépen el szokott kocogni (kb. 80 m), úgy, hogy éppen nem lehet lőni, ha véletlenül közelebbről találkozunk, pánikszerűen menekül.
Most is megindult, aztán mégis megállt (úgy látszik, hatott a csaknem egy hónapos nyugalom, amíg nem jártam ki) és keresztbe fordulva nézett felénk. Tudtam, biztosan tudtam, hogy azonnal indulni fog, de azt is tudtam, hogy ezt a kedvező alkalmat muszáj kihasználnom. Sajna, a kissé kemény ravasszal nem vagyok képes gyorsan lőni, így alaposan belelépett a lövésbe. Elesett, rugdalózott, én meg gyorsan töltöttem. Aztán felkelt és lassan, bal hátsó lábára sántítva elindult. Lőni akartam, de nem sült el a puska, aztán meg lefeküdt, csak sejtettem, hol van. Többször is meg kellett néznünk a lámpával, és a lövésem eredménytelen volt. Újra felkelt, pár lépéssel arrébb ment, megint lefeküdt a gazba. Vagy 10 percig próbálkoztunk, hogy megfelelően lássam és meglőhessem, nem sikerült. Csak a szeme villogott rövideket, aztán mindig elfordult, a testét nem láttam.
Nem lehetett mit tenni, kockáztatni kellett és hazamenni a kutyáért, sörétes puskáért. Siettünk vissza, ráadásul oldalról mentünk, félig takarásban, kitűnő széllel, hogy Bellának valami előnye legyen az észlelésnél és ha futásra kerül a sor, minél kisebb hátrányból induljon. Már nem fiatal és el van hízva, illetve vadászat hiányában nincs is edzésben.
Kutyám egy darabig nyugodtan keresgélt mellettünk, aztán kezdett élénkülni, majd látszott, hogy szagot fogott és beugrott a gazcsíkba. Abban a pillanatban már jajgatott is, dühében és fájdalmában egyszerre…A róka már készen várta…
Elég zajos küzdelem alakult ki a harcoló felek között, a hátulját felemelni képtelen róka szemlátomást sikeresen verte vissza az ilyen csatákhoz egyáltalán nem szokott labrador rohamait, én pedig igyekeztem félrehívni a kutyát, hiszen feladatát immár maradéktalanul elvégezte. Egy pillanatra Bella arrébb lépett, és azonnal szólt a bock…
Szép kanrókát zsákmányoltunk, első lövésem mindkét combját érte, egyik combcsontját cafattá törte, ezért nem tudott nyomorult elmenekülni. Sajnáltam, egy régi ismerőssel – ellenféllel kevesebb. Őt már nem kell többé keresnem…

Egy jó óráig ezután nem történt semmi, éjfél előtt indultunk az újabb körre. A P. utcai kertek a vasútig nyúlnak le, itt, a töltés alatt nézegetett egy süldő róka. Ahogy kiléptem a kocsiból, már számítottam rá, hogy elugrik, mert alaposan a tarkómba fújt a szél, de nem, megvárta, amíg ráteszem a szálkeresztet.
Csett!
Hogy a jó k… életbe! Ráadásul alig volt 50 méterre! Még most sem menekült, hanem csak felfigyelt. Közben gyorsan újra felhúztam a puskát, céloztam, de éppen szemben állt. Aztán megindult fel a sínekre, halkan cincogtam – semmi, ráfütyültem, megállt, gyorsan meghúztam a ravaszt. Összecsuklott és lebukfencezett a töltésen, az aljában rúgott egy párat (miközben én már elkönyveltem magamban a sikeres lövést), majd talpra állt és két lépéssel eltűnt a gazban. Közben vagy száz méterrel messzebb egy másik róka is kijött a kertekből és a síneken átszaladva eltűnt a kukoricában. Ő is rutinos versenyző, talán majd a kukoricatarlón egy hosszú lövéssel meg tudom csípni, mert máshogy aligha sikerül…
A meglőtt miatt nem aggódtam, nyilván váll mögött, bordák között ment át a golyó, 15 méteren belül fekszik. Csak annyi, hogy haza kell menni a kutyáért, ő majd előszedi. Nagy kaland…
Bella bőszen keresgélt, mi pedig a síneken állva hallgattuk, hogy mikor vált át lihegése szuszogásba, annak jeléül, hogy a szájában van a rudi, de ez nem történt meg. Többször visszajött, ekkor még lejjebb sétáltunk, és újra beküldtem, reménykedve, hogy ha mással nem, de légszimattal talán eredményes lesz. Semmi…
Visszafordultunk, ekkor már biztosan túl voltunk a rálövés helyén. Kezdett vészesen fogyni az önbizalmam, de még mindig csökönyösen hajtogattam, hogy ennek a  rókának itt kell feküdnie a közelben! Nem mehetett el!
Most viszont kutyám is eltűnt! Hiába hívtam, füttyögettünk, füleltünk, nem hallottuk sehol. Nagyon hangoskodni sem akartunk, mert néhány házőrző már így is nehezményezte a lármát.
Persze, az élénk szél eléggé zörgette a kukoricát, ami alaposan megnehezítette a dolgunkat. Vagy 10 perc után visszamentünk a kocsihoz, hátha ott vár bennünket. Persze, ilyenkor már jönnek a hülye gondolatok, hogy nehogy baja legyen, hátha hurokba akadt, stb.
A kocsinál sem volt. Elindultam vissza a sínekre, ekkor szólt társam, hogy jön a kutya a presszó felől!
Gondolom, valami macskát talált a kukoricában és azt hajtotta világgá. Teljesen el volt fáradva és szomjasan lihegett. (Már zárva volt a presszó).
Bár a lámpa is végkimerülésben szenvedett, még egyszer visszamentünk Bellával. Ott ment be a kukoricába, ahol először is nagyon szimatolt a töltésoldalban (vér semmi) és most, mintha valami furcsa hangot hallottam volna a kukoricából! Olyat, ami nem lihegés volt, inkább hörgés, morgás, szártörés.
Siettem beljebb, közben bíztattam a kutyát és imádkoztam, hogy a lámpa bírja még egy kicsit. Pár lépés után hallottam, hogy a kutya jobbra liheg, valami viszont velem szemben hörög. Még néhány méter, lámpa fel, ott ül a nagybeteg süldő a másik sorban. Bal kézben a lámpa, jobb vállnál a puska, hátrahajolok, mert a cső majdnem eléri, durr! A Nike Extra egy sorral hátrébb lök, Bella érkezik, a többit rábízom, de nem hozza a rókát, csak egy kicsit arrébb teszi, gondolom, elege van.
A kocsinál kíváncsian nézem, szügye elejét szántotta végig a lövés, egyik első lába eltört, meg talán szilánkot is kapott a tüdeje, azért hörgött. Hát, pocsék egy produkció volt 50 méterről…

Bella viselkedését nem tudom megmagyarázni, pedig magam is nagyon kíváncsi lennék rá. Nem akart még egyet verekedni? De akkor miért nem ugatta? Nem is találta meg, csak a végén? Alig volt 10-15 méterre a széltől!
Rejtély, mindenesetre alaposan beleizzadtam…
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1295 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 12:25:45 »

Ez igen!  Emelem  Igen 
Jó történet, élmény volt olvasni. Szinte beleképzeli magát az ember amikor olvassa. A majdnem elveszett róka esete felidézte bennem, amikor én is hasonló lövéssel leterítettem a rókát, de fél perc múlva bevonszolta magát a bokorba. Csak annyi a különbség, hogy az enyém nem lett meg. Azóta is b@ssz@ a csőrőmet, hogy azt a qrva telefont minek vettem fel, amikor melette álltam és lőhettem volna.
Na befejeztem, mégegyszer gratulálok.  Wave
Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1296 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 12:51:42 »

Gratulálok mind a kettőtöknek  Szilva  és U.Péter  Igen Igen Igen Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 15. - 14:39:26 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1297 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 20:12:04 »

Jó kis történet és jó kis vadászat, sokkal mozgalmasabb mint kinnt ülni és várni a vadat  Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1298 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 21:33:48 »

 Igen Igen Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1299 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 14:41:11 »

Disznókat vártam de nem jöttek csak egy róka!
Itt a képe és a les ahol löttem, a sózófa mellett jobbra a fehér pötty a róka!
Szervusz!
Gratulalok! Nagyon szep loves!
Milyen kalibert hasznaltal es milyen loszert?
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1300 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 20:56:53 »

Szervusz!
Gratulalok! Nagyon szep loves!
Milyen kalibert hasznaltal es milyen loszert?
Köszönöm a garatulációt, hát ez nem igazán a rókalövő kaliberek közé tartozik de azért évente azt a két-három rókát meglőhetem vele. Van 222rem is de azt nem nagyon használom. Ha disznóra megyek akkor disznós kalibert használok ha véletlenül róka jön akkor meg azt is meglövöm. Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1301 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 09:36:55 »

Köszönöm a garatulációt, hát ez nem igazán a rókalövő kaliberek közé tartozik de azért évente azt a két-három rókát meglőhetem vele. Van 222rem is de azt nem nagyon használom. Ha disznóra megyek akkor disznós kalibert használok ha véletlenül róka jön akkor meg azt is meglövöm. Wave
Szervusz!
Akkor "szinten zenesz"!
Nekem is van egy .222-es puskam, de juliusban a rokat 300-as magnummal lottem meg, mert az volt velem. Tul sok roka van a teruleten ahhoz, hogy csak ugy hagyjam elmenni, ha egyebkent lotavolon belul van es jol mutatja magat. A roka nem ment egy lepest sem. A kepeket a juliusi rokarol probaltam feltenni, de a moderator ugy latta jonak, ha ilyen veres kepekkel nem terheljuk a forumot.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #1302 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 12:58:30 »

Elég rendesen rühes ez a róka! Vagy csak melege volt és levette a kabátot? ???
http://sport.ize.hu/click.php?id=2907&url=http%3A%2F%2Fwww.liveleak.com%2Fview%3Fi%3Df86_1253426593
Naplózva

Üdv:Kapszli
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1303 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 15:01:15 »

Elég rendesen rühes ez a róka! Vagy csak melege volt és levette a kabátot? ???
http://sport.ize.hu/click.php?id=2907&url=http%3A%2F%2Fwww.liveleak.com%2Fview%3Fi%3Df86_1253426593
De nem sebes a bőre, nem vakaródzik, elég nyugodt és ahogy elnézem sehol nincs rajta szőr(még a fülén se). Szerintem ezt vagy kopaszra nyírták, vagy vagy valamilyen sivataglakó róka-féle lehet...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1304 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 15:58:51 »

Én sem rühesnek látom!
Azon sem lepődnék meg, ha megnyírt szelídített róka lenne! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: