Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729927 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #555 Dátum: 2009. Január 16. - 07:38:33 »

Hát Anti, igen nagy Örömmel gratulálok!
De jó volt olvasni, hogy vége a tavalyi mérgelődéseknek, hibázásoknak és a puska is megfelelően teljesít!
Csak így tovább!!! Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #556 Dátum: 2009. Január 16. - 10:44:32 »

Tegnap délután (mivel végre mi is kaptunk egy kevés havat), az ördög sem tudott volna otthon tartani. Összeszövetkeztem apuék vadőrével, negyed órával előbb hazamentem a munkahelyről és vágtattunk kifelé a területre rókát hívni.
Mező közepén magányosan álló magaslest szemeltem ki (ez lehet, hogy hiba volt), melytől nyugatra, egy É-D irányú, elég keskeny, de nagyon hosszú erdőcsík húzódott. Onnan reméltem rókát.
Alig léptem fel a lesre, már meg is láttam a mintegy 350 m-re, a másik les felé tartó rókát. Szemlátomást nem vett tudomást rólunk. Elhelyezkedtünk, lepakoltunk, közben szemmel tartottuk a komát. Egy szántáson keresgélt, közben lassan tartott kelet felé. Jó negyed óra múlva ráhívtam a nyúlsíppal. Semmit nem reagált és én sem akartam erőltetni, mert még nagyon világos volt, féltem, hogy a lesen is észrevesz bennünket, ha közelebb jön. El is bóklászott valamerre…
Aztán nemsokára a szemben levő erdőcskéből hallatszott rókaugatás. Kezdtünk bizakodni, onnét tökéletes szelünk volt. De még mindig soknak ítéltem a fényt. Kezdtem bánni, hogy ilyen nyílt helyen álló lesre ültünk!
Jó 10-15 perc múlva, az ugatás vonalában, megjelent a róka a mezőn és a szélben keresgélt. Olyan 250 m körül saccoltam. Nézegettük egy kicsit, aztán lehúzódtunk a palánk mögé, hogy csak a fejünk látsszon, és rácincogtam párszor.
Mindjárt meg is indult, egyenesen felénk, de nem sietett.
Szép lassan elkezdtem kitolni a bock csövét, hogy ne akkor kelljen vele vesződni, amikor a róka már a közelben van. Amint vízszintesbe került a puska és ránehezedett a lesdeszkára, az odafagyott jég halkan reccsent párat és a kb 200 m-re levő koma szinte ugyanakkor megtorpant. Egy jó darabig semmilyen cincogásra nem reagált, csak egyhelyben matatott, üldögélt.
Várakoztunk tehát mi is, arra gondoltam, talán egeret foghatott menet közben, azzal szórakozik. Mikor aztán felkelt és jobbra-balra szaglászott, bóklászott, ismét ráhívtam.
Most még határozottabban, gyorsabban indult el, és nagyon bíztam a sikerben, újra kidugtam a puskacsövet! De nemsokára ismét megállt (ekkor olyan 140 m körül lehetett), megint úgy nézett ki, hogy egeret talált. Itt aztán el is szórakozott sokáig, semmilyen cincogásra nem reagált.
Mikor már erősen sötétedett, és a róka elindult balra, elővettem a nyúlsíró sípot és azzal is többször ráhívtam. Ennek az lett az eredménye, hogy egy másik róka is megjelent az első mellett, de felénk nem jött egyik sem.
Leforrázva baktattunk vissza a kocsihoz. Nagyon kíváncsi lennék, hogy mit rontottam el???

Este, már éppen az elalvás határán voltam, amikor megszólalt a telefonom. Szabolcs hívott, hogy a kertünk végében ugat a róka!
Hát, nem volt lelkierőm kiugrani az ágyból…
Különben is tartottam tőle, hogy kevés már a fény, nem látnám meg rendesen.

Ma reggel 7 órakor, ahogy az épülőben levő házunk udvaráról jöttem ki az utcán melegedő, duruzsoló kocsihoz, két házzal arrébb, az utcavégen jött át egy kistestű róka a mezőről a kertek felé. Puska otthon…

Bánatomban megnézettem Bellával a kertünk melletti nádast, nyom és szag mindenhol, de üres volt... Rííí
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #557 Dátum: 2009. Január 16. - 10:49:10 »

Azért így is jó volt olvasni! Legközelebb IZS-18 lesz? Igen Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #558 Dátum: 2009. Január 16. - 10:52:59 »

Peti Emelem
Majd a következő alkalommal talán sikerül.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #559 Dátum: 2009. Január 16. - 11:00:22 »

Bánatomban megnézettem Bellával a kertünk melletti nádast, nyom és szag mindenhol, de üres volt... Rííí

Legközelebb majd hátha összejön!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #560 Dátum: 2009. Január 16. - 11:32:51 »

Sajnos a következő alkalom még nagyon távolinak tűnik, mert félek, hogy gyorsan elolvad ez a kis hó. Már csöpög az eresz...

Nagy mellényem volt, úgy gondoltam, hogy ha a nyúlsírással esetleg nem is (hiszen abban még nagyon amatőr vagyok), de cincogással okvetlen be tudom hívni a rókát sörétlövésnyire.

Lehet, hogy legközelebb elviszem az Izs-t is...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #561 Dátum: 2009. Január 16. - 11:34:38 »

Várjuk a következő történeteket!  Igen Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #562 Dátum: 2009. Január 16. - 11:54:06 »

Várjuk a következő történeteket!  Igen Wave

Ez csak a rókákon múlik!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #563 Dátum: 2009. Január 16. - 12:01:26 »

Ez csak a rókákon múlik!

Szia Peti!

A nagyon nyílt terepen sörétlövésnyire nem egyszerű behívni ilyenkor a rókát, szerintem nem rontottál el semmit, csak egyszerűen így alakúlt.
Egy jótanács: a mozgást kerűld el, mert igen könnyen kiszúrja a róka, lehet hogy most is ez volt a gyanús neki, meg ha lehet ne lesről hívj, mert ahhoz nem szeret közel menni.
Csak így tovább... Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #564 Dátum: 2009. Január 16. - 12:46:28 »

Szia Peti!

A nagyon nyílt terepen sörétlövésnyire nem egyszerű behívni ilyenkor a rókát, szerintem nem rontottál el semmit, csak egyszerűen így alakúlt.
Egy jótanács: a mozgást kerűld el, mert igen könnyen kiszúrja a róka, lehet hogy most is ez volt a gyanús neki, meg ha lehet ne lesről hívj, mert ahhoz nem szeret közel menni.
Csak így tovább... Wave

Igen, a magányos les, biztosan hiba volt. De maga a mozgás olyan lassan történt, hogy akkora távolságról szinte biztosan nem vehette észre. Még arra is gondolok, hogy egyszer mintha éreztem volna egy pillanatra fordulni a szelet. De aztán megint jó lett. Lehet, hogy kapott egy halvány fuvallatot?
A legelsőként látott róka egyébként ott ment el a másik magasles mellett egész közel.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #565 Dátum: 2009. Január 16. - 13:11:41 »

Akkór valószínűleg a szél..., de ezért szép a vadászat, majd máskor összejön... Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #566 Dátum: 2009. Január 16. - 13:22:07 »

Akkór valószínűleg a szél..., de ezért szép a vadászat, majd máskor összejön... Wave

Pontosan így van, mi is lenne a vadászat varázsából, ha mindig tudnánk előre, hogy mi fog történni és mindig eredményesek lennénk! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #567 Dátum: 2009. Január 16. - 20:47:02 »

Tegnap délután (mivel végre mi is kaptunk egy kevés havat), az ördög sem tudott volna otthon tartani. Összeszövetkeztem apuék vadőrével, negyed órával előbb hazamentem a munkahelyről és vágtattunk kifelé a területre rókát hívni.
Mező közepén magányosan álló magaslest szemeltem ki (ez lehet, hogy hiba volt), melytől nyugatra, egy É-D irányú, elég keskeny, de nagyon hosszú erdőcsík húzódott. Onnan reméltem rókát.
Alig léptem fel a lesre, már meg is láttam a mintegy 350 m-re, a másik les felé tartó rókát. Szemlátomást nem vett tudomást rólunk. Elhelyezkedtünk, lepakoltunk, közben szemmel tartottuk a komát. Egy szántáson keresgélt, közben lassan tartott kelet felé. Jó negyed óra múlva ráhívtam a nyúlsíppal. Semmit nem reagált és én sem akartam erőltetni, mert még nagyon világos volt, féltem, hogy a lesen is észrevesz bennünket, ha közelebb jön. El is bóklászott valamerre…
Aztán nemsokára a szemben levő erdőcskéből hallatszott rókaugatás. Kezdtünk bizakodni, onnét tökéletes szelünk volt. De még mindig soknak ítéltem a fényt. Kezdtem bánni, hogy ilyen nyílt helyen álló lesre ültünk!
Jó 10-15 perc múlva, az ugatás vonalában, megjelent a róka a mezőn és a szélben keresgélt. Olyan 250 m körül saccoltam. Nézegettük egy kicsit, aztán lehúzódtunk a palánk mögé, hogy csak a fejünk látsszon, és rácincogtam párszor.
Mindjárt meg is indult, egyenesen felénk, de nem sietett.
Szép lassan elkezdtem kitolni a bock csövét, hogy ne akkor kelljen vele vesződni, amikor a róka már a közelben van. Amint vízszintesbe került a puska és ránehezedett a lesdeszkára, az odafagyott jég halkan reccsent párat és a kb 200 m-re levő koma szinte ugyanakkor megtorpant. Egy jó darabig semmilyen cincogásra nem reagált, csak egyhelyben matatott, üldögélt.
Várakoztunk tehát mi is, arra gondoltam, talán egeret foghatott menet közben, azzal szórakozik. Mikor aztán felkelt és jobbra-balra szaglászott, bóklászott, ismét ráhívtam.
Most még határozottabban, gyorsabban indult el, és nagyon bíztam a sikerben, újra kidugtam a puskacsövet! De nemsokára ismét megállt (ekkor olyan 140 m körül lehetett), megint úgy nézett ki, hogy egeret talált. Itt aztán el is szórakozott sokáig, semmilyen cincogásra nem reagált.
Mikor már erősen sötétedett, és a róka elindult balra, elővettem a nyúlsíró sípot és azzal is többször ráhívtam. Ennek az lett az eredménye, hogy egy másik róka is megjelent az első mellett, de felénk nem jött egyik sem.
Leforrázva baktattunk vissza a kocsihoz. Nagyon kíváncsi lennék, hogy mit rontottam el???

Este, már éppen az elalvás határán voltam, amikor megszólalt a telefonom. Szabolcs hívott, hogy a kertünk végében ugat a róka!
Hát, nem volt lelkierőm kiugrani az ágyból…
Különben is tartottam tőle, hogy kevés már a fény, nem látnám meg rendesen.

Ma reggel 7 órakor, ahogy az épülőben levő házunk udvaráról jöttem ki az utcán melegedő, duruzsoló kocsihoz, két házzal arrébb, az utcavégen jött át egy kistestű róka a mezőről a kertek felé. Puska otthon…

Bánatomban megnézettem Bellával a kertünk melletti nádast, nyom és szag mindenhol, de üres volt... Rííí

Petikém Drága Barátom!

Nem volt ott semmi súlyos elbaltázás. Csak most koslatás van, és ha teheti akkor inkább p...ra vadászik szívesebben. Ennyi.  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #568 Dátum: 2009. Január 16. - 21:36:06 »

Péter!

A kiskaliberű golyóssal mi van? Nem használod?
Naplózva
vadkan20
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #569 Dátum: 2009. Január 17. - 00:13:37 »

üdv.végigolvastam az összes oldalt.és nagyon jó,csomó minden jo dolgot irtok le.Én még csak most tanulok hivatásosnak,de szoktunk kijárni egyik barátommal lámpázni,és nagyon tetszik.De sajnos 2 hónap alatt 1 rókát sem lőttünk:(.kedden megyünk lesre és remélem ott lesz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: