Oldalak: 1 ... 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 [311] 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730392 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4650 Dátum: 2014. Február 06. - 12:08:53 »

Az enyém is maszek gyártmány, egy ezermester cimborám készítette, 1mm vastag rozsdamentes acéllemezből. A furatátmérőket én sem tudom de kb. akkorák amekkoráknak írtad.

Azt azért érdemes hozzátenni, hogy főleg azért jön jobban a róka rá, mert nem ismeri annyira rá mint a rosszul fújt sípra,
(sok nyúlsírás utáni hibázás, és szétsípolt nádasok)...
Meg az újdonság mindig vonzó...  Kacsint

Talán kettő éve már volt egy nekilódulás a "tranbula" iránt akkor sokan csináltak fújták stb... nekem van mindig a mellényzsebbe, de olyan nagyon-nagy előnyét nem éreztem, bár egyre kevesebb a rókánk... sőt... anélkül meg nehéz.
Az biztos nyúlsíró sípra a szárnyas jobban jött nekem.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4651 Dátum: 2014. Február 06. - 12:09:48 »

Egy nagy előnye az van, olcsó és nem gond ha elhagyja az ember... Ördög Ördög
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4652 Dátum: 2014. Február 06. - 12:15:24 »

Nagyon jó fotók! Igen Igen Igen Emelem  Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #4653 Dátum: 2014. Február 06. - 12:36:33 »



 Igen Igen Emelem

Tükrös les?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #4654 Dátum: 2014. Február 06. - 13:56:26 »

Szia! Nem használok tükröt. Földön lévő leskunyhó belülről szőnyeggel kiburkolva, az ablakon pedig csak az obinak egy lyuk, aminek a szélein fekete szúnyogháló van, hogy megtörje az alakokat meg a mozgást, de az ölyvek ígyis gyakran kiszúrnak. Mosolyog Érdekes módon a róka az expóra felfigyelt, de nemnagyon érdekelte, egyébként minden este rajta van, de nappal azért sokmindennek össze kell játszani, de ez a szép benne! Kacsint
Naplózva
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #4655 Dátum: 2014. Február 07. - 10:43:53 »

Idézet
Azt azért érdemes hozzátenni, hogy főleg azért jön jobban a róka rá, mert nem ismeri annyira rá mint a rosszul fújt sípra,
(sok nyúlsírás utáni hibázás, és szétsípolt nádasok)...
Meg az újdonság mindig vonzó...  Kacsint

Talán kettő éve már volt egy nekilódulás a "tranbula" iránt akkor sokan csináltak fújták stb... nekem van mindig a mellényzsebbe, de olyan nagyon-nagy előnyét nem éreztem, bár egyre kevesebb a rókánk... sőt... anélkül meg nehéz.
Az biztos nyúlsíró sípra a szárnyas jobban jött nekem.

A mi területünkön is azt tapasztaltam, hogy kevesebb a róka. Egész idényben talán 3-4 alkalommal találkoztam vele, még a hangját is csak ritkán hallottam. Ami a csodasípot illeti velem is előfordult, hogy amikor megpillantottam a tőlem 100 m-re lévő rókát, megfújtam, ő rám nézett, pár másodpercig figyelt, majd a legnagyobb közönnyel ballagott be a nádasba. Ennek ellenére mégis ez a síp vált be a legjobban.
Naplózva
vadászmadár
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #4656 Dátum: 2014. Február 08. - 21:54:53 »

Üdv Nektek!

Megnéztem a videót. Meg sok hasonlót a neten még. Köszönöm a segítséget.

Csináltam én is magamnak 2 db-ot. De valahogy a hangot nem igazán tudom egyrészt előcsalogatni a "masinából" akárhogy fújom, másrészt ha sikerül is, akkor nem olyan, amelyet a videón lehet hallani. Sajnos.... Próbálgattam egy kicsit s ahogy tapasztaltam a két lap által bezárt szög sem mindegy, valamint az sem hogy melyik oldalt tartjuk, ahogy fújjuk s a két szemben lévő lyuk közötti arány is fontos lehet.

Dobbaszus, Hunter a fújásra vonatkozóan egy kis segítséget kérhetek, hogy Ti hogyan fújjátok, hogyan kellene fújni?
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4657 Dátum: 2014. Február 08. - 22:34:56 »

Üdv Nektek!

Megnéztem a videót. Meg sok hasonlót a neten még. Köszönöm a segítséget.

Csináltam én is magamnak 2 db-ot. De valahogy a hangot nem igazán tudom egyrészt előcsalogatni a "masinából" akárhogy fújom, másrészt ha sikerül is, akkor nem olyan, amelyet a videón lehet hallani. Sajnos.... Próbálgattam egy kicsit s ahogy tapasztaltam a két lap által bezárt szög sem mindegy, valamint az sem hogy melyik oldalt tartjuk, ahogy fújjuk s a két szemben lévő lyuk közötti arány is fontos lehet.

Dobbaszus, Hunter a fújásra vonatkozóan egy kis segítséget kérhetek, hogy Ti hogyan fújjátok, hogyan kellene fújni?
Szia!
Nem akkora ördöngösség ám, csak mire rájön az ember. Indulás előtt mindig szoktam ellenőrizni, nem állítódott-e el a hajtásszög, de nem igen szokott.
Szóval: nagy lyuk alul, kicsi felül. Nyelvvel kicsit megtámasztod és nem túl nagy erővel fújva, inkább fokozatosan erősítve próbálod kicsalogatni belőle a hangot. Amint megvan, onnantól elég könnyen megy már...
(Most egy kicsit olyan, mintha a p.náról írtam volna... Igen magas labda... Mindegy, üssétek!  Röhög )
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4658 Dátum: 2014. Február 09. - 10:02:23 »

Szia!
Nem akkora ördöngösség ám, csak mire rájön az ember. Indulás előtt mindig szoktam ellenőrizni, nem állítódott-e el a hajtásszög, de nem igen szokott.
Szóval: nagy lyuk alul, kicsi felül. Nyelvvel kicsit megtámasztod és nem túl nagy erővel fújva, inkább fokozatosan erősítve próbálod kicsalogatni belőle a hangot. Amint megvan, onnantól elég könnyen megy már...
(Most egy kicsit olyan, mintha a p.náról írtam volna... Igen magas labda... Mindegy, üssétek!  Röhög )
 Emelem

Így is van, ahogy Godena írta.
Egyszer kell rájönni, aztán megy magától. Fontos még, hogy úgy kell megfogni, ahogy a videóban mutatják. Szóval az alsó felső lemezek közti rést be kell fogni, hogy ne ott jöjjön ki a levegő. Pont ezen gondolkodtam minap, hogy oda faragok fát, és beleragasztom, és akkor már csak a nyelvmunkára:-)  kell figyelni. Valamelyik videóban mondja a srác a lukak méretét is.
Először 2 egyforma lyukat csináltam, akkor simán fütyül.
A nyelvedet úgy tedd neki, hogy mindenképp mindkét lyukon átmenjen a levegő, szóval mintha a szájüregedet kettéosztanád. És gondolom a két levegősugár ütközése adja a hangot, és az átmérőkülönbség-sebességkülönbség miatt lesz rekedtes a hang.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #4659 Dátum: 2014. Február 09. - 11:32:48 »

Sziasztok! ma képfeltöltős kedvemben vagyok! Mosolyog Gyerekkorom óta vadászom, de az elmúlt 1-2 évben belekezdtem a természetfotózásba is, lévén kezdtem belefásulni a vadászatba, meg egyébként sem volt annyi időm kijárni, mint amennyit szerettem volna. Mikor a héten ezeket a képeket készítettem a ravaszdiról, ami 3,5 méterre jött be a zsigerekkel meg bőrökkel etetett fotós lesemhez (mert azért persze most is fegyvert fogok amikor lehet!:)), akkor olyan izgalmat éreztem amit róka látványa nemnagyon adott az elmúlt jópár évben! Mosolyog




Remélem tetszenek! Nevet  Emelem Lesi
Fantasztikus fotók, nagyon átadja az élményt!
Sokszor legyél még ilyen feltöltős kedvedbe!  Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #4660 Dátum: 2014. Február 09. - 12:17:50 »

Idézet
Dobbaszus, Hunter a fújásra vonatkozóan egy kis segítséget kérhetek, hogy Ti hogyan fújjátok, hogyan kellene fújni?

Szia!

Próbáld meg úgy, hogy a mutató és a hüvelyk ujjaddal befogod a két oldalsó rést és az alsó (nagyobb átmérőjű) furat az alsó ajkad belső szélénél legyen, majd miközben közepes erővel fújod, óvatosan billegesd föl-le amíg a megfelelő módon meg nem szólal.
Nekem így működik!
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4661 Dátum: 2014. Február 10. - 08:30:34 »

Kérésre itt a tenterfield barkács rajz, mindenféle műszaki igényesség nélkül. Az AutoCad-ről csak annyit tudok, hogy van Rííí
Jó barkácsolást.
Ps.: Én a sarkokat le szoktam kerekíteni. Ha félbe van hajtva, akkor a rövidebb oldal végénél mérve a két lemez közt 5-6 mm a távolság.

Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4662 Dátum: 2014. Február 10. - 08:34:22 »

Sziasztok
Kérésre itt a tenterfield barkácsrajza, műszaki igényesség nélkül. A CAD-ről csak annyit tudok, hogy van.
Félbehajtva (vagyis nem pont félbe) a rövidebb lemez végénél mérve a 2 oldal közti távolság 5-6 mm. Az nem tudom hány fok Fejvakarás
Jó barkácsolást
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4663 Dátum: 2014. Február 10. - 08:40:13 »

Sziasztok
Kérésre itt a tenterfield barkácsrajza, műszaki igényesség nélkül. A CAD-ről csak annyit tudok, hogy van.
Félbehajtva (vagyis nem pont félbe) a rövidebb lemez végénél mérve a 2 oldal közti távolság 5-6 mm. Az nem tudom hány fok Fejvakarás
Jó barkácsolást
 Emelem
Azért küldtem ám kétszer, hogy mindenki csináljon kettőt, abból ajándékozni is lehet Vigyorog
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4664 Dátum: 2014. Február 10. - 09:09:49 »

Vazze! Nekem 4 kéne, szóval legyél kedves még legalább 1-et föltenni.  Ördög
Az ötlet tetszik, de gondolom itthon nem igen lehet hozzájutni ilyen hívóhoz.  Fejvakarás Vállat von
Este csinálok egy 3D-s rajzot róla, így könnyebb lesz a megvalósítása is.  Piál Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 [311] 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: