Oldalak: 1 ... 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 [296] 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729927 alkalommal)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4425 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 22:23:46 »

Az első...
Számomra a róka igazi mumus.2 éve kerülgetjük egymást, de főként a lövéseim a kis ravaszdikat.
A sok hibázásnak azért elsősorban én voltam az oka. Főként nagy távolságra próbáltam elnyúlni értük,
és be kell vallanom, nekem  nem megy úgy, mint akik a vadászvizsgán, fegyvertartási engedély nélkül már
200 méterről futtában blatton lövik.Most már biztos megy nekik 450 méterről is.
Az is igaz, viszonylag keveset lőttem még, de legalább eljárok gyakorolni amikor csak tehetem.
Szóval volt minden, átengedtem a lövést vendégnek, lecsúszott a puska támasztékból,
szabad kézből hibázás, ziccer: les alatt 40 méterre pávázik, de nem lövünk, mert nagyvadra várunk stb...
Na de kedden megtört a jég. Valahol élt egy róka, aki képzeletben viselte az 1. számot és rám várt.
Vadászni voltam egy barátommal, főként disznót keresni mentünk ki. Láttunk tehenet borjúval, hívtunk bakot, ami be
is jött kb 5-7 méterre, szóval csodás "lövés nélküli" vadászat volt. Szépen ránkesteledett és hazaindultunk.
Egyszer csak az úton keresztbe átfutott előttünk a tarlóról az út túlsó felén lévő árokba egy róka.
Ott jött velünk szembe az árokparton. Megálltunk, kiszálltam, csőre töltöttem, a kocsi tetején támasztékot fogtam
és már figyeltem is a szálkeresztben. Felénk jött, kb 60-70 méterre lehetett amikor elengedtem a lövést.
Azonnal véget ért az esti portyázás.A lövést szemből kapta és a jobb hátsó combján volt a kimenet a többit
el lehet képzelni, így fényképet nem készítettem. Sajnáltam is, hogy nem fordult oldalra, de ennek már így kellett
történnie.
Távolság 60-70 méter, kaliber 8x57 brenekke tig.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4426 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 09:31:21 »

Az utóbbi napok-hetek eredményes rókavadászainak:  Igen  Igen  Igen

tuff74! Gratulálok az elsőhöz!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4427 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 13:01:17 »

 Tenapelőtt éjszaka kimentem tarlózni. Nállam a vihar előtt még egész jó holdvilág volt tehát kiszúrtam a komát vagy 200 méterről. Hála az 5 esztendős Marci öcsémnek és az álltala kifejelt metszőfogamnak kivállóan tudtam cincogni és bejött a rokesz vagy 50 méterre. A keményítőliszttel dúsitott, konténeres, 4/0-ás töltet pedig csodát tett mert ottmaradt mintha tentikéznék. Idei süldő volt, de nyomott vagy 5-6 kilót. Úgy tűnik, hogy a tavalyi kotorékozások és éjaszakai lámpázások azt eredményeztéték, hogy a róka kevesebb lett, de ami maradt az úgy él mint egy püspök, mert ma hajnalban meg a lövéstől  fél kilométerre az úton találtam meg a tesvérkéjét elütve. Na ő is csapta a 6 kilót. A tavalyi szezonban 46 darabbal bántunk el, de az idén sem fogok unatkozni. A dögkunyhó már megépítve (nállunk magaslest nem szabad építeni) és várom az első deres hajnalokat.
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #4428 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 10:24:30 »

Adjon Isten! Jelentem, ma 6:15 körül eldördült egy lövés, ami véget vetett egy fiatal róka életnek. Szembe jött a fasori úton ahol gyalogoltam, kiszúrtam kb. 120 m-ről, olyan határozottan jött, hogy csak leguggoltam, vállhoz vettem a 7X64-est, és vártam. Olyan közelre jött, hogy megkockáztattam a szemből lövést, úgy éreztem ez az egy esélyem van, mert ha még közelebb ér és kiszúr, nem ad egy pillanatot se lőni. Szóval olyan 30-35 m-ről lőttem meg. A "golyó" csúnya munkát végzett, nem is részletezném. Azért az alábbi kép talán aránylag szalonképes.

Kalibert és távot írtam, lőszer most is a Sako Hammerhead 11g.

Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #4429 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 10:34:06 »

Balázs  Emelem Sok hasonló sikeres lövést kívánok!
Valami extra lőszer volt az a 8-as,hány grammos ?!

üdv.

Köszönöm, és bocsánat a csúnyán megkésett válaszért. Állítólag igen, valami extra lőszer, kezdek hinni benne. 34 g-os Saga lőszert használtam, 8-ast. A siker kulcsa Diana kegyén kívül a csőhosszban is rejlett talán, mert egy MC-21-el lőttem. Hozzá kell tennem, hogy nem "lutrira" lőttem, hanem a sötétben alaposan alábecsültem a távolságot, egyébként nem lőttem volna rá.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4430 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 19:53:28 »

 Kimentem a tegnapi disznó ügyében, de csak egy földidarázs-fészekbe botlottam bele. A dzsungelben a gátfutás rekordját valószínűleg megdöntöttem és ehhez mért hangulatban ballagtam hazafelé. Hogy teljes legyen az örömöm eleredt az eső is, az esőponcsót meg minek vittem volna, hiszen induláskor még a saját levemben főttem. Szóval ballagok hazafelé keresztül a községi legelőn amikor az egyik csipkebokor mellett észreveszek valami gyanúsat. Hopp egy róka! A kisöreg volt vagy 70 méterre egy egérlukat szugerált, de olyan odaadóan, hogy amikorra sikerült vagy 40 méterre megközelítenem, akkor sem mozdult. Nem mondom esőben hasoncsúszni a tehénlepények között fenoemális érzés volt, de megérte. Mire elértem a kiszemelt bokrot már arra kezdtem gyanakodni, hogy a kollegák kiraktak egy kitömött rókát és most valahonnan rajtam röhögnek, de ekkor a delikvens megbillentette a fülét. Én meg oldalba billentettem 36 gramm hatos RIO-val. A kis bolsevik-növendék (végtére vörösben jár) ugrott egy hatalmasat, de mire odaértem hozzá már csak tátogott és vége volt. Dacára az esőnek levettem kalapom, megadtam ami dukál, majd elég tiszteletlenül feltálaltam a halaknak, de mentségemre legyen mondva a dolog a közlegelőn történt és nem tartottam túl jó ötletnek, hogy holnap a csordás kutyái kezdjék húzogatni.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #4431 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 11:02:30 »

Gratulálok,rókavadászok!!!  Igen  Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4432 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 11:12:50 »

Gratulálok rókavadászok!  Igen Emelem  Ezek sem tolvajkodnak többet már! Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4433 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 12:43:35 »

Reggeli cserkelés eredménye a 10.rókám.  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #4434 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 21:02:19 »

Reggeli cserkelés eredménye a 10.rókám.  Emelem
Huha.... Elég rossz állapotban van.... Rííí
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #4435 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 21:20:07 »

Huha.... Elég rossz állapotban van.... Rííí


Szerintem nem éli túl.  Röhög
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4436 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 08:34:43 »

Reggeli cserkelés eredménye a 10.rókám.  Emelem

Megváltás volt az a lövés! Igen
Gratulálok és még sokszor 10-et kívánok! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4437 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 19:48:52 »

J.vadász  Igen Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #4438 Dátum: 2013. Október 10. - 21:24:31 »

Szervusztok!

Jó rég nem írtam már ebbe a topicba, mert sajnos nem volt miről. De az elmúlt két hétben szinte hasra estem a rókákban, úgyhogy van mit megosztanom:

Szeptember végén és a napokban is sikerült egy-egy rókát elejtenem

Szeptember végén épp a lesemen ültem és a szórón disznóékat vártam, amikor gondoltam egyet és hátranéztem. Majd 300 méterre még fényes nappal egy róka osont egy fasor alatt. A szél srégen arra fújt, így gondoltam, felesleges foglalkozni a dologgal, hisz mindjárt el is éri az illatfelhő. 300 méterekre meg amúgy is elmebeteg és felelőtlen dolog lövöldözni, így hát vissza is fordultam. Másrészt pedig az a meleg napsütéses délután olyan szép volt, hogy kár lett volna mindenféle esély és cél nélküli durrogtatással szétrobbantani.
A szél idő közben fordult és már nem szemből, hanem oldalról kaptam az áldást. Pont arra felé páhogott, amerről a disznókat vártam. Már le is mondtam róluk, mikor mögöttem és a les alatt motoszkálást hallottam. Gondoltam, biztos a pele-család az, ami a lesbe befészkelte magát. Ahogy ezt elgondoltam, már jött is ki alólam (vélhetően a les mellett húzódó sásos patakmederből keveredett elő) velem szembe a nemrég látott róka. A puska nem is tudom, hogy hogy került a kezembe nagy hirtelen, de a következő másodpercben már a céltávcsövön keresztül figyeltem, ahogy tőlem elfelé halad. Hátba nem akartam lőni szegényt, ezért mikor kb. 20 méterre lehetett, rácincogtam. Erre félig megmutatta a lapockáját, majd a nagy csattanás kirántotta a lába alól a talajt.




A minap épp cserkelni készültem kísérőmmel, s autóval zötyögtünk a terület egyik legtávolabb eső sarka felé, ahol megkezdhettük volna reggeli sétánkat.
Egyszer csak a kísérőm a földúton félre rántotta a kormányt a tengeritarló mellett "Ott a róka, lődd meg!" felkiáltással. Kaptam is a keresőt és pásztáztam a terepet gyorsan, de hiába. Jött is a válasz, hogy kicsit közelebb kellene nézelődni.  :Mosolyog
Nem akartam hinni a szememnek, a róka egy köpésre volt az autótól, nem lehetett több 10 méternél! Egy egérfészket ásott ki éppen, abban volt eltűnve az egész feje, majd onnan kihúzva hegyező fülekkel meredt a lyukra, miközben mellette a Niva motorja magas alapjáraton dörömbölt, mert még leállítani sem volt érkezésünk.
Az esélytelenek nyugalmával, de annál gyorsabban ugrottam ki az autóból. Szinte biztos voltam abban, hogy mihelyt kattan a kilincs és a zár, abban a pillanatban a farka alá rúg a koma. És még csak arra sem méltatott, hogy a seggét a földről felemelje Meglepődött!
A füle hallatára töltöttem golyóra a puskát, ami csak arra volt elég, hogy szépen felálljon és a fél szemét rám meressze, aztán visszafordult a lyuk felé és azt bűvölte.
"Hogy az anyád Úristenit!" - gondoltam magamban (lehet hogy még ki is mondtam), ennek aztán vannak idegei! Odaszóltam neki (már nem emlékszem, hogy valójában mit is mondtam), mire feleszmélt és felém kapva a fejét látszott, hogy megrándul - talán elugrani készül. Gyorsan a nyaktövére céloztam és elhúztam a ravaszt. Természetesen tűzbe rogyott.
Kísérőmmel nagyon örültünk, mert szép gereznája volt, mindenképp meg szerettem volna nyúzni. Mikor azonban átfordítottuk, elment a kedvem tőle. A teljes lapocka és a bordák fele hiányzott. Szóval félig már meg is volt nyúzva... 
Így a gereznáját megtarthatta szegény. Nagyon szép bundája volt, és úgy általában véve elég jól táplált volt a barátunk.
Mindenesetre elgondolkodtató, hogy hogy a fenébe lehetett ilyen nyugodt egy járó motorú autó mellett, miközben valaki kirúgja az ajtót, kipattan és fémes csattanással csőre tölt egy puskát?



A használt fegyver mindkét esetben CZ550 lux, kaliber 30-06., a lőszer pedig Winchester Power Point volt 11,7 grammos lövedékkel szerelve.

Köszönöm Diana!

Üdv.: Beregi Vadász  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4439 Dátum: 2013. Október 10. - 21:29:07 »

Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 [296] 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: