Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1020128 alkalommal)
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #630 Dátum: 2009. Június 06. - 18:32:52 »

Üdv  Erdőjáró!
Köszi hogy tippeltél de sajna nem találtad el , a bakot 8 évesre bírálta a Tolna megyei trf.bír. bizottság.
Kiskoponyával 220 gramm,igen kis testű minössze.12 kg volt a zsig. súlya.Egyépként tavaly augusztusban lőttem híváskor.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #631 Dátum: 2009. Június 06. - 18:51:24 »

Én annyinak nem nézném! Vállat von

Ezek azok a trófeák, amit szívesen lebíráltatnék minden trófeabíráló bizottsággal!
Lehet, hogy igen csak meglepődnénk, mint régebben Csekő bikájának bírálatán, ahol még jelentős súlykülönbségeket is mértek!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 06. - 22:24:54 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #632 Dátum: 2009. Június 07. - 12:19:34 »

Üdvözlégy Erdőjáró!
Mamegtaláltam annak a baknak az álkapcsát amit tegnap feltettem.Csináltam pár fotót a fogsorról.Mit szólsz hozzá?
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #633 Dátum: 2009. Június 07. - 17:25:23 »

Nem semmi, tényleg öreg bak állkapcsa. A metsző fogairól is tennél fel képet, arra is kíváncsi lennék.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #634 Dátum: 2009. Június 07. - 19:14:55 »

A kedvenc "agancstípusom" Kacsint





 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #635 Dátum: 2009. Június 07. - 19:18:50 »

 Marksman ,ha a bal oldali szár is olyan lenne mint a jobb , Csurogna  a nyálam is Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #636 Dátum: 2009. Június 07. - 19:21:21 »

Marksman ,ha a bal oldali szár is olyan lenne mint a jobb , Csurogna  a nyálam is Igen

Nekem Laci így is csurog...  Ördög Kíváncsi vagyok majd a bírálatra, de ilyen agancstővel és agancsalakulással az itteni "hegyibak" már 10 év körül jár. Az összes idei elejtést lefotóztam, a társasági honlapra is feltettem, ott megtekinthetőek!

http://lokosvolgye.uw.hu/

 Wave Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #637 Dátum: 2009. Június 07. - 19:34:00 »

 Marksman A nyolcadik képpen levő  Igen  Szeretem a szimetrikus Trófeákat
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #638 Dátum: 2009. Június 07. - 19:39:23 »

Marksman A nyolcadik képpen levő  Igen  Szeretem a szimetrikus Trófeákat

Kacsint

Nekem valóban ezek az öreg visszarakott bakok a kedvenceim... Nem érdekes a súly, a kor, mert javarészt 10 fölött vannak. Ha már csak 1-2 ág van az a legjobb Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #639 Dátum: 2009. Június 08. - 16:53:37 »

Egy mostani aprilisi tortenetet szeretnek elmeselni.
A Borzsonyben vadasztunk ozbakra es a lovilag mar a teruleten talalt minket. Ilyenkor a hegyek csucsan erkezo elso napsugarakat a madarak kitoro orommel fogadjak. Olyan koncertet csapnak, hogy mar csak ezert erdemes kimenni a hegyekbe.
Egy patak kozelebe irtuk be magunkat a hivatasos vadasszal, ahol elozo este egy derek bakot lattunk megugrani a vetesben. Amint kozeledtunk a leshez, a hajnali derengesben mintha egy arnyek sohant volna at a patak tuloldalan a vetesben. De a fak kozott csak egy pillanatra lattam az arnyekot es meg eleg sotet volt. A les kozeleben jol megneztem azt a vetest ahova atfutni veltem a bakot, de semmi. Minden csendes es ures. De nezd csak! Mar messze a hegyoldalban hirtelen az egyik hullam mogott egy bakot latok mozogni. csak a feje latszik. Gyorsan elo a spektivet, gyors biralat es azonnal tervet modositunk. Az erdosav szelen felcserkelunk a bakig. A szelunk jo, de nem latunk at a suru novenyzeten, igy amikor azt erezzuk, hogy itt kene hogy legyen  a bak, atmaszunk a bokrok kozott es ovatosan kinezunk a vetesbe. Igen, ott van 120 meterre a vetesben! De innen nem jo a raloves szoge, igy ovatosan vissza kuszunk es feljebb keresunk egy megfelelo helyet. Kozben a bak lefekudt, csak a feje latszik a vetesben. Mar bobiskol is. Mi legyen, mit csinaljunk? Az otletet az egyik tapasztalt forum tarsunk adta meg mult evben, aki hasonlo helyzetben ugy lovette meg a bakot, hogy a vadasz felkeszult a lovesre, majd a forum tarsunk ovatosan szel ala kerult, igy a bak felallt, de nem a mozdulatlan vadaszra figyelt, hanem az oldalt mozgo ismeretlenre. Most is ezt a modszert akartuk alkalmazni. En felkeszultem a lovesre es a hivatasos vadaszunk egy nagy kor megtetele utan kilepett az erdosavbol a vetes szelere. A hatas varatlan volt! Nem tortent semmi! A bak flegman tovabb bobiskolt. A hivatasos vadaszunk egy kis rogtonzott musor kereteben probalta magara felhivni a bak figyelmet fugyulessel, tapsolassal a vegen tan meg eneklessel is, de semmi. A zsuri tag ozbakunk nem hatodott meg. Nem volt mas valasztas, kozelebb kellett jonni. Kozben eltelt vagy 10 perc es aki mar tartott lovesre kesz fegyvert 10 percig, az tudja, hogy nagyon faraszto tud lenni. A hivatasos vadasz mar felem kozeledett az erdosav szelen (nem lattam, de jol hallottam a "musort"), amikor a bak vegre felallt a vetesben es elkezdett nyujtozkodni. Meg tett egy lepest, amikor a 308 Win utolerte. Helyben maradt. A kis koponyas suly 350 g korul van, ami nalunk a Borzsonyi hegyekben mar mar derek baknak szamit.
Mellekelten felteszek harom kepet a bakrol ami az elejtes helyen keszult.


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #640 Dátum: 2009. Június 08. - 17:03:11 »

Tekintélyes trófea, mutatós bak, gratulálok! (talán 1-2 év még lett volna ebben a bakban, de hát ki tudja hogyan vészeli át a következő teleket az adott egyed...)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #641 Dátum: 2009. Június 08. - 17:15:23 »

Csontmetsző!
Küldöm a képeket a metszőfogakról,már amenyi maradt belőlük, sajna a többi ami kihulott valahol a tároló doboz alján található.
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #642 Dátum: 2009. Június 08. - 17:22:18 »

Genfi!
Gratulálok a bakhoz , igen szép trófea.A képen nagyobnak látszik.
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #643 Dátum: 2009. Június 08. - 17:29:20 »

Felteszek egy pár képet a múlt héten Székesfehérvár és sárkeresztúr között talált elgázolt bakról.Egy falumbeli találta éjszaka a 63-as út szélén hazafele jövet.A bal szár szemága  az ütközés közben letört.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #644 Dátum: 2009. Június 08. - 17:31:47 »

Genfi!
Gratulálok a bakhoz , igen szép trófea.A képen nagyobnak látszik.
Szervusz!
A Borzsonyi hegyek kozott nem egyszeru az elet. Mutatos bakjaink vannak, de sulyban messze elmaradnak az alfoldi bakoktol.
Iden sikerult a Nyirsegben egy ermes bakot is teritekre hozni, de errol majd par nap mulva irok.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: