Oldalak: 1 ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 [228] 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1164916 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3405 Dátum: 2011. Január 09. - 21:19:50 »

Mert ilyen különbségek mind keresetben mind vagyonban régebben (nevezzük szocializmusnak) nem voltak. Bár ugye az üttörő sem lopott, csak kiegészítette hiányos készleteit.  Ördög

Különbségek akkor is voltak, méghozzá nagyok! De mekkorák! Ajaj!
Naplózva
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #3406 Dátum: 2011. Január 09. - 23:51:23 »

Még egy dolog, amiről eddig nem esett szó: ugye pár éve a nagy unió támogatta a gyenge minőségű szántóföldek mg.-i termelésből történő kivonását, és erdősítését. Na, erről elmondhatom, hogy a kezdeti időkben a világ legjobb üzlete volt.
Nem tudom hogy odakint hogy állapították meg a támogatás mértékét, de annak az összegnek amit adott területre adtak, töredékéből tökéletesen pöpecre meg lehetett csinálni az erdősítést, kerítéssel  mindennel együtt. A többiről meg csak számlát kellett szerezni.

Aztán valakinek ez feltűnhetett, mert utóbb már kevesebbet adtak.


Nem kellett számlát szerezni, normatív volt.
És nem kint állapították meg a számokat.
És az uniós szabályozás változott, azért lett kevesebb a hektáronkénti norma. (1257/1999 Ek rendelet 31. cikk helyett lett a 1698/2005 43. cikke. A max támogatási érték az Annex I. ben van. Nemmondommeg hanyadik sorban. :-)
Naplózva
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #3407 Dátum: 2011. Január 09. - 23:54:06 »

No, ezt most nem értem! Miben vagy biztos? Abban, hogy a kapott pénz bőven elég, ahogy Jan írta, vagy hogy ki lehet hozni nullára? Nem ugyanaz!

(Én - elég régen - 200-400.000 ft-ot hallottam első kivitelre, 20-30.000 ápolásra hektáronként. Ez nem olyan nagyon sok...)
Amiről Te beszélsz, az a 2004 előtti nemzeti forrású telepítés.
2004 óta olyan nincs.
Akkor erősen megugrottak az egységárak!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3408 Dátum: 2011. Január 10. - 08:25:38 »

Különbségek akkor is voltak, méghozzá nagyok! De mekkorák! Ajaj!

Voltak, de közel se ekkorák (most több mint 100 X-os különbségek is vannak pl. fizetésben).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3409 Dátum: 2011. Január 10. - 09:02:01 »

Én úgy gondolom, hogy jelenleg a mezőgazdaság nettó igénylő, függetlenül az ezer jogcímen beszedett adótól és járuléktól.
Ha azonban figyelembe vesszük a ráépülő, biztosan befizető ágazatok (energiaszektor, gépipar, vegyipar, élelmiszeripar, élelmiszer-keresedelem, pénzügyi szektor, stb.)  befizetéseit és foglalkoztatási jelentőségét, talán nem olyan nagy baj, ha valami csurran-cseppen az adókból a parasztnak is. Valahol részben erre épül a Eu-s agrárpolitika.

Abban egyetértek Boar-al, hogy a félországnyi kiskirályságok kiépülés nem egészséges folyamat. Ám ezek is csak átmeneti képződmények.  Pontosan azokat a szakadásokat látom ezen a "lepedőn", ami a volt TSZ-ek tömeges összeborulásához vezetett. Mihelyt elengedi a szálakat az addig keményen egy kézben tartó erő, elemeire hull az egész tákolmány.
Mindig Wass Albert szavai jutnak eszembe: a földet meg lehet szerezni karddal, de megtartani csak ekével lehet.

Abban is egyetértünk, hogy rendkívül káros folyamat, ha a szerződéses fegyelmet lazítani próbáljuk, pláne állami  jóváhagyással és támogatással. Ez egy olyan szektor, ahol számolni kell azzal, hogy lehet eső, lehet sár. Tessék úgy terményt szerződni, hogy az biztonsággal megteremjen, ha meg mégsem sikerült, tessék lenyelni a következményeket.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #3410 Dátum: 2011. Január 11. - 10:29:56 »

Ki mondta, hogy kis hazánk mezőgazdasága haldoklik?
(...)
Nem kell hinni a sok sírás-rívásnak, nálunk ez néphagyomány. (...)
 nem kellene szétbarmolni, mint már egyszer sikerült
Sarkos megfogalmazás, de igaz!  Igen
Annyit hozzátennék, hogy ez a "sírás-rívás" csak arra jó, hogy a valós problémákról elterelje a figyelmet, és ez sokaknak jól jön...  Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #3411 Dátum: 2011. Január 11. - 10:38:51 »

Én úgy gondolom, hogy jelenleg a mezőgazdaság nettó igénylő, függetlenül az ezer jogcímen beszedett adótól és járuléktól.
Ha azonban figyelembe vesszük a ráépülő, biztosan befizető ágazatok (energiaszektor, gépipar, vegyipar, élelmiszeripar, élelmiszer-keresedelem, pénzügyi szektor, stb.)  befizetéseit és foglalkoztatási jelentőségét, talán nem olyan nagy baj, ha valami csurran-cseppen az adókból a parasztnak is. Valahol részben erre épül a Eu-s agrárpolitika.

Igen
Teljesen elhibázott dolog lenne ezt a szektort csak az alapján megítélni, hogy befizető vagy igénylő.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3412 Dátum: 2011. Január 11. - 14:32:24 »

Tegnap intéztem a fegyvertartási könyvecském érvényességi meghosszabbítását (ki sem tudom mondani)
MINDEN papír kell hozzá, erkölcsi bizonyítvány, fegyverek vizsga lapja (fénymásolat mellékelve), vadászjegy, stb! Mintha első (áldozó) engedélykérő lennék!  Természetesen kijönnek szekrényt ellenőrzni is.
Ez nekem csak egy napomba és 3.100+2.500 Ft-omba került, + itthon lenni, ha jönnek "szekrényezni", meg majd személyesen átvenni, ha kész a könyvecske! 
Eztet híják "egy ablakos ügyintézés"-nek!
Naplózva
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #3413 Dátum: 2011. Január 11. - 17:57:22 »

Üdv!
Földalapú támogatásról annyit, hogy a pontos terület méret (ami a nyilvántartásban szerepel) alapján állapítják meg mértékét. Attól eltérni csak szankciók árán lehet. Parcellákra vannak osztva azon belül több tulajdonosnak is lehet termőterülete. Túligénylés nem lehet, de kisebb területre se lehet.  Nem akarok nagyon belemenni, de nagyon sok múlik az elkényelmesedett bürokrácia szolgákon.
A belvíz helyzetet meg tudomásom szerint a regionális vízügyi szervnek kellene megoldani. A pénzt amit beszednek hektáronként nem a nyári bérgéppel való kaszálásra kellene fordítani többszörös díjjal, hogy jól járjanak és hivatalos formába számlákkal igazolva kivigyék a pénzt. Az árkokat nekik kellene gondozni. De ha már több éve be van szántva az árok (egyébként egy árkot nem tudom, hogy lehet beszántani... az max folyóka lehetett) akkor nálatok is komoly lehet a vízügy, nagyon tudja és ismeri az árkok állapotát. Aki meg eldugaszolta a csatorna rendszereket büntessék meg. Van még egy tényező az pedig az, hogy sok vízelvezető csatorna rendszer nagyon elvan iszapolódva. Például van egy főcsatorna ami a Duna előtt 3kmre zsilippel elzárt azon a szakaszon ami a zsilip mögött van és a Duna között a víz bejön, megáll és kimegy. Folyamatosan csak a hordalékát rakja le. Ha nincs gondozva akkor itt a víz nem fog kimenni a csatorna teljes keresztmetszetében és teljes eliszapolódás mellett a benti vízszintet is magasan tartja.
Na meg a fő gond, hogy nem mennek a szivattyúk mert nincs rá pénz, ezért ússzon több tízezer hektár... Ilyenkor adódik egy kérdés??? Hol van az aszályosabb időkben beszedett pénz???
Sok helyen gravitációs vízleengedés, így nem fog kiszáradni 2év múlva sem.
Az, hogy egyesek elszántják az utat és a földet szegélyező mezsgyét az... De ezt meglehetne oldani ha a tettes figyelmeztetve lenne mondjuk az önkormányzat által mert az ő tulajdonában vannak a földes utak. Ezt legegyszerűbb lenne ha az önkormányzat kimérettetné az utakat utána aki kiszánt az birtokháborító...
 
 
Még délben akartam ide írni, de véletlen a sebzésekhez írtam Szomorú Ilyen az, ha sok ablak van egyszerre nyitva
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3414 Dátum: 2011. Január 11. - 18:21:47 »

Üdv!
Földalapú támogatásról annyit, hogy a pontos terület méret (ami a nyilvántartásban szerepel) alapján állapítják meg mértékét.

Egész pontosan a műholdfelvételek alapján készített MVH-s nyilvántartás szerint. (MEPAR) Csak azért, mert létezik egy Földhivatali nyilvántartás is, ami az előbbivel többnyire köszönő viszonyban sincs.


Túligénylés nem lehet, de kisebb területre se lehet.  


Túligénylésnél egyeztetésre szólitják fel az érintett feleket. Amíg az egyezség létre nem jön, addig nem fizet az MVH.
Ha nincs egyezség, jön a helyszíni GPS-es mérés, majd a huzavona.
Kisebb területre miért ne lehetne? Semmi nem kötelezi a földhasználót, sem a teljes terület utáni támogatás igénybevételére, sem egyáltalán a támogatás igénylésére, csupán a saját jól felfogott érdeke.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3415 Dátum: 2011. Január 12. - 16:25:37 »

Egy, ehhez kapcsolódó cikk:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20110110-ehinseg-elelmiszerarak-ehezes-tuzveszek-es-arvizek-hozzak-az-aremelkedest.html
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3416 Dátum: 2011. Január 12. - 17:04:24 »

Ez viszont már durva !

http://www.origo.hu/nagyvilag/20101121-rovarevest-nepszerusito-kampanyt-kezd-az-ensz.html
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3417 Dátum: 2011. Január 12. - 17:09:32 »

Hm, a rák, languszta és garnéla is tulajdonképen izeltlábú Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3418 Dátum: 2011. Január 12. - 19:40:20 »

Feketeerdő  Wave  ! Röhög 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
bombi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #3419 Dátum: 2011. Január 26. - 22:01:07 »

Üdvözlök mindenkit!A VADCOOP-vt rol szeretnék tudni egy.két dolgot.Hogy müködik a dolog?Felvétel,vadászatok?Előre is köszönöm a segítséget!









Naplózva

Üdvözlettel Borda Sándor!
Oldalak: 1 ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 [228] 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: