Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Spektívek  (Megtekintve 57322 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #135 Dátum: 2021. Február 02. - 21:03:34 »

Sajnos a nagyítás növekedésével arányosan lesz egyre sötétebb a kép. Ezen a nagyobb objektív sem segít.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #136 Dátum: 2021. Február 02. - 22:49:58 »




Köszönöm. Ezzel megvan pár heti olvasnivalóm a kereső topicban Mosolyog

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #137 Dátum: 2021. Február 06. - 20:01:34 »

az nagyjából annyiba kerülne mint egy használt (új?) swaro fix 30-s spektív

Nem néztem árakat, de saccra egy új swaro spektív áráért adnak egy 8x42-es SLC-t.
Annál meg nem kell jobb kereső.

Nekem optolith spektívem van, igaz nem mai gyerek, de szürkület elején el lehet tenni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #138 Dátum: 2021. Február 07. - 14:21:25 »

Nem néztem árakat, de saccra egy új swaro spektív áráért adnak egy 8x42-es SLC-t.
Annál meg nem kell jobb kereső.

Nekem optolith spektívem van, igaz nem mai gyerek, de szürkület elején el lehet tenni.

Abban biztos vagyok, hogy az SLC megfelelő lehet csak sajnos kereten kívűl esik Szomorú
De közben már nézegetem a keresőket is

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #139 Dátum: 2021. Február 07. - 21:30:36 »

Most lehet lemarháztok, de nekem nagyon bejött őz bírállásra az orosz 7x50es tentok nagytestvére a 20x60as, nem szarik be olyan hamar szürkületkor mint egy olcsóbb spektív, kicsi pénzért jól muzsikáll, cserébe dögnehéz.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #140 Dátum: 2021. Február 07. - 21:43:32 »

Most lehet lemarháztok, de nekem nagyon bejött őz bírállásra az orosz 7x50es tentok nagytestvére a 20x60as, nem szarik be olyan hamar szürkületkor mint egy olcsóbb spektív, kicsi pénzért jól muzsikáll, cserébe dögnehéz.

Nekem egy 15x60/75 orosz "csoda" spektívem, amit vagy 40 éve használok szintén bírálatra. Egy erős fényképezőgép állvánnyal használom. Van hozzá egy közdarab, amivel csatlakoztatni tudok hozzá egy kis digitális fényképezőgépet. Az idén szeretnék csinálni egy olyan közdarabot amit a telefonnal csatlakoztatva tudok használni kép és videó felvételre.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #141 Dátum: 2022. Május 09. - 21:54:16 »

Rendeltem egy ilyet vakon. Remélem nem nyúltam mellé. Van valakinek tapasztalata ezzel? Fémházas, cserélhető okuláros, HD lencsés. Vállat von

https://vadkacsashop.hu/vortex-92/spektivek-101/vortex-diamondback-hd-20-60x85-egyenes-betekintesu-spektiv-935
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #142 Dátum: 2022. Május 09. - 22:19:40 »

Rendeltem egy ilyet vakon. Remélem nem nyúltam mellé. Van valakinek tapasztalata ezzel? Fémházas, cserélhető okuláros, HD lencsés. Vállat von

https://vadkacsashop.hu/vortex-92/spektivek-101/vortex-diamondback-hd-20-60x85-egyenes-betekintesu-spektiv-935

Ddoptics Pirschler nem játszott? Ugyanaz a nagyítás még olcsóbb is. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #143 Dátum: 2022. Május 09. - 22:36:28 »

Ddoptics Pirschler nem játszott? Ugyanaz a nagyítás még olcsóbb is. Vállat von

Szia! Gondolkodtam benne. Néztem, de Korecz Márk a tesztvideóban azt mondja, hogy a minősége nem egyezik meg a pirschler keresők minőségével. Műanyag ház, nem HD az optika, gyenge a szerelési minőség, stb. Viszonylag jó kép. Kicsit lehúzza. Amivel összehasonlítja a pirschlert, az EDX, az inkább hasonlít a Vortexre, de azért már 390-et kérnek.


Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #144 Dátum: 2022. Május 11. - 13:34:20 »

Ma meghozta GLS a Vortex-et. Teljesen elégedett vagyok. Nagyon minőségi benyomást kelt, jól össze van rakva. Anyaghasználat kifogástalan. Nagyon szép éles, világos  képe van. Amit szokni kell az a fokuszgyűrű. De összességébe nézve jobb az egész mint amit remélmi mertem. Biztos nem egy Leica APO, de nem is madárfotózáshoz kell. Úgy gondolom, hogy 209-ért, bírálni tökéletes lesz. Mondjuk nehéz mint a sár.
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #145 Dátum: 2022. Május 12. - 09:12:08 »

Sziasztok
Van valakinek tapasztalata zeiss dialyt 18-45×65 spektívvel?
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #146 Dátum: 2022. Május 12. - 19:05:33 »

Sziasztok
Van valakinek tapasztalata zeiss dialyt 18-45×65 spektívvel?

 Nincs. De mivel most elég sokat olvasgattam spektiv ügyben, állítólag a zeiss elmarad a KOWA, Swaro, Leica minőségétől. Azt nem tudtam, hogy a KOWA Porimar ekkora ász spektivben. De belenéztem, és tényleg brutál jó. Ebben az árkategóriában én belenéznék egy ilyenbe is döntés elött. Mondom ezt úgy hogy nem ismerem a zeiss-et.
 https://www.spektiv.hu/spektiv-107/spektivegyenes-betekintesu-108/kowa-tsn-774-egyenes-betekintesu-spektiv-okular-nelkul-446
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #147 Dátum: 2022. Május 12. - 19:44:13 »

Én azt veszem észre,és úgy gondolom, hogy az optikai minőség egy bizonyos alapvetően megfelelő szinten felűl, vadászatra majdnemhogy kihasználhatatlan. A párás idő, köd, por, a levegő vibrálása nagy távolságon annyira lerontja a képet, hogy ott a legkissebb baja az embernek hogy van e benne cromatikus abberáció vagy sem. (Az olcsóbbakban van, 60×nagyításon nem is kevés, de a legjobbak sem mentesek ettől teljesen. Kis mértékben max nagyításon ott is jelen van) Lehet akármilyen prémium az a spektív, és optikailag tökéletes, mégsem látni benne szinte semmivel többet, a külső hatások miatt. Optimális körülmények között nagy (nagyon nagy) távolságon kijönnek az előnyök, de 4-500 m-ről bírálni egy olcsóbbal is teljesen jól lehet.  200-500 000-ig igen jó fémházas ED lencsés cserélhető okuláros spektivek vannak a piacon. Szerintem a célnak ezek is tökéletesen megfelelnek. Nyilván egy Leica-Apot Vagy egy Kowa Prominar-t optikailag nem lehet felűlmúlni, de nem is kell. Madárfotozáshoz a szinhelyesség miatt, elhiszem hogy baromi jó, de vadászni szerintem teljesen elegendő egy jól kiválasztott középkategóriás (nem a belépő szintű) spektiv. Fontosnak gondolom a nagy objektivet és a világos éles képet.
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #148 Dátum: 2022. Május 12. - 21:58:02 »

Nincs. De mivel most elég sokat olvasgattam spektiv ügyben, állítólag a zeiss elmarad a KOWA, Swaro, Leica minőségétől. Azt nem tudtam, hogy a KOWA Porimar ekkora ász spektivben. De belenéztem, és tényleg brutál jó. Ebben az árkategóriában én belenéznék egy ilyenbe is döntés elött. Mondom ezt úgy hogy nem ismerem a zeiss-et.
 https://www.spektiv.hu/spektiv-107/spektivegyenes-betekintesu-108/kowa-tsn-774-egyenes-betekintesu-spektiv-okular-nelkul-446


Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #149 Dátum: 2022. Május 22. - 10:21:06 »



Ez az kocsiablakra szerelhető tartó, egy baromi hasznos kiegészítő.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: