Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 68538 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2013. Május 23. - 15:40:50 »

Beindult az üzlet!  Fejvakarás

http://www.dhkm.hu/node/1031


Tőlem a méh telepen fizetés előtt kérték a személyi igazolványt, lakcím kártyát, adószámot! Ezeknek biztos mindez a homlokukra volt tetoválva. Nemrég hallottam, hogy a nav figyeli a vaterát az illegális jövedelmek miatt, mások meg tonnaszám adják le az ólmot, nem tűnik fel senkinek! Polkorrekt!
 Hány
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #46 Dátum: 2013. Május 23. - 16:22:00 »


Tőlem a méh telepen fizetés előtt kérték a személyi igazolványt, lakcím kártyát, adószámot! Ezeknek biztos mindez a homlokukra volt tetoválva. Nemrég hallottam, hogy a nav figyeli a vaterát az illegális jövedelmek miatt, mások meg tonnaszám adják le az ólmot, nem tűnik fel senkinek! Polkorrekt!
 Hány

Hát azért csak megbuktak.  Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2013. Május 23. - 16:27:42 »

Hát azért csak megbuktak.  Vállat von

Azért kíváncsi lennék a tényekre, nyilván sohasem fogom megtudni.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #48 Dátum: 2013. Május 26. - 15:35:34 »

 Nállunk "sztalkerek"-nek (és most ne a filmre gondoljatok) hívták azokat a vagányokat akik éjszakánként beszöktek a katonai lőterekre és ott felrobbant lövedékek darabjai, meg fel nem robbant lövedékek robbanóanyagát gyűjtögették. Néhányan persze felrobbantak, néhányan meggazdagottak, de a legtöbben egyszerüen masszív alkoholistává válltak a "munkától". Ki tudja, lehet ezek az "urak" azt mondták, valamelyik sörétes lőteren söpörték össze azt kilenc tonna ólmot. Tudjátok - sok kicsi, sokra megy.
Naplózva
Gímszarvas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #49 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 20:48:02 »

Tisztelt Vadásztársak!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy 12/70-es 24g-os lőszer újratöltése mennyibe kerülne?

Köszönettel: Barna
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #50 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 21:03:19 »

- Mennyi?
- 30!
- Mi 30?
- Mi mennyi?........
 OOO
 Wave
Naplózva
Gímszarvas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #51 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 21:16:39 »

Üdv

Egy 12/70-es eley lőszer 60Ft-os bolti árához képest.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #52 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 21:57:41 »

Szia!
Minden bántás nélkül.....
Nem értettél meg.
Előre bocsátom, hogy szakértek most úgy, hogy a büdös életben nem csináltam soha egyetlen sörétes lőszert sem  Vigyorog

Milyen felszereléssel akarod csinálni........ az ezer Eurós, csili-vili csakakartrángatomésszarjaagép típussal, vagy a régi ántivilágból nagypapától megörökölt ötletes kis aranyos szerszámocskával.
Felhasználod-e a kilőtt hüvelyt, vagy veszed azt is?
Mekkora tételben veszed hozzá az összetevőket?

(Én nem tudom, hogy bárki is forgalmazna itthon söréteshez lőszerelemet, akár hüvelyt, vagy sörétet, de lehet, akkor viszont onnan kell kiindulni...)

Gondolom sportlövészetre kell... tehát nem 10-30 darabos szériát akarsz egyszerre "legyártani", mint a vadászpuska töltény újratöltők.... stb.. stb.

Tegnap írtam le, hogy ennek a kérdésnek így semmi értelme.
Internet... mindent megtalálsz rajta.
Papír, ceruza, és összeadod az ott található dolgokat, elosztod a legyártott patronszámmal és ennyi!

Ha így kezdted volna, hogy "T. vadásztársak, van....... présem, ....... peremezőm,...(tökömtudjamikellméghozzá) .........db kilőtt ....peremezhető hüvelyem, szeretnék évi ........ db patront készíteni... stb.

Erre TALÁN  lehetne valamit válaszolni.

De erre a kérdésre így szerintem senki nem tud.

Egy info, amit töltögető barátaim mondtak, de aminek igazságtartalmáról soha nem győződtem meg...... kb 20-50%-al drágább otthon újratölteni, mint a boltban átlagos áron megvásárolni a sörétes patront.

Az USA-ban a műanyag sörétes patron is újra tölthető, nem tudom, hogy mi a helyzet az itthoniakkal.
25 fontos kiszerelésben vehetsz púdert, 50 fontos nylonzsákban a sörétet, 1000-es, 10000-es kiszerelésben a kapszli, 500-as, 5000-es kiszerelésben a folytás, stb.....
Mennyit vagy hajlandó egyszerre beleinvesztálni. Ny Európában sokkal drágábbak az összetevők, ki kell érte menni, vagy van aki behozza...??? Töménytelen kérdés, aminek a válaszaitól függ az, hogy mennyibe kerül egy darab 12/70-es 24 grammos sörétes patron házi töltés esetén!!!!

Remélem, hogy megértettél. És azt is remélem, hogy valaki, aki csinálja már a sörétet magának valami közelebbit tud neked mondani!!

 Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #53 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 12:28:25 »

Na!
Én még nyolc tíz évvel ezelőtt is  töltöttem otthon sörétest a 16/65 Browningomhoz. (már elévült, és lehet hogy csak hazudok, így bátran leírom  Röhög)
Nekem a műanyag hüvelyek töltése soha nem sikerült, mert még csillag peremezővel ( orosz gyártmány Fejvakarás) sem voltak jók. Akár a csillaggal, akár a hagyományos peremezővel csináltam, a szája kitöredezett/szakadozott.
 A hozzávalókat északi szomszédunktól szereztem be. (papír hüvely, gyutacs, fojtás, lőpor,..) A felszerelés egy peremező, egy adagoló kanál és mérleg, egy saját gyártmányú gyutacsozó, egy méretre esztergált danamid rúd, (amivel a fojtást lenyomtam)  egy tölcsér és egy kaliberező volt. A költségem mindég meghaladta a kapható 16/70 vagy a 12/70 lőszerek árait, de mivel más megoldás nem volt, csináltam. Ha a hüvelyt többször fel tudtam használni, és tudtam itthon sörétet szerezni, úgy megérte anyagilag is.  Egy este meg tudtam csinálni bő 50 lőszert. A sok időt a kaliberezés vitte el, mert én préssel csináltam egyenként. Az tény, hogy a lőszereim azonos minőségűek voltak.

Azt, hogy itthon mit lehet venni, és mennyiért azt nem tudom, de abban biztos vagyok, hogy  anyagi megtakarítást nem igen hozna. Szerintem csak annak érdemes belefognia aki olyan kalibert használ amelyikhez a lőszerellátás siralmas!  Ha újra töltenék sörétest, biztosan a régi felszerelést használnám, és nem invesztálnék be az új cuccokba.

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 12:42:57 »

Na!
Én még nyolc tíz évvel ezelőtt is  töltöttem otthon sörétest a 16/65 Browningomhoz. (már elévült, és lehet hogy csak hazudok, így bátran leírom  Röhög)
Nekem a műanyag hüvelyek töltése soha nem sikerült, mert még csillag peremezővel ( orosz gyártmány Fejvakarás) sem voltak jók. Akár a csillaggal, akár a hagyományos peremezővel csináltam, a szája kitöredezett/szakadozott.
 A hozzávalókat északi szomszédunktól szereztem be. (papír hüvely, gyutacs, fojtás, lőpor,..) A felszerelés egy peremező, egy adagoló kanál és mérleg, egy saját gyártmányú gyutacsozó, egy méretre esztergált danamid rúd, (amivel a fojtást lenyomtam)  egy tölcsér és egy kaliberező volt. A költségem mindég meghaladta a kapható 16/70 vagy a 12/70 lőszerek árait, de mivel más megoldás nem volt, csináltam. Ha a hüvelyt többször fel tudtam használni, és tudtam itthon sörétet szerezni, úgy megérte anyagilag is.  Egy este meg tudtam csinálni bő 50 lőszert. A sok időt a kaliberezés vitte el, mert én préssel csináltam egyenként. Az tény, hogy a lőszereim azonos minőségűek voltak.

Azt, hogy itthon mit lehet venni, és mennyiért azt nem tudom, de abban biztos vagyok, hogy  anyagi megtakarítást nem igen hozna. Szerintem csak annak érdemes belefognia aki olyan kalibert használ amelyikhez a lőszerellátás siralmas!  Ha újra töltenék sörétest, biztosan a régi felszerelést használnám, és nem invesztálnék be az új cuccokba.

 Wave

Attila!

Mi lett Veled??!!..  Vállat von ..     Már megint, igazat írtál!..  Röhög   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #55 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 12:44:02 »

Hazudni csak az asszonynak szoktam, annak is egyre ritkábban! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #56 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 13:52:24 »


egy méretre esztergált danamid rúd...
Basszus!
Elsőre dinamirudat olvastam........
Mondtam is magamban, hogy "bammeg, ez az Attila naggggyon kemééény!!"  Ördög

Ez az egész ökonómiai megközelítés meg nekem nagyon sántít az újratöltés körül.
Közelítsük meg onnan a problémát, mikor valaki a sajátjával, vagy más farkával meg b@szni.....
Gondolom nagy különbség...habár az utóbbi verziót még nem próbáltam.
De az első változatról meg ne nyilvánítson már sommás véleményt olyan, akinek csak az idegen szerszámmal vannak élményei Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #57 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 14:10:18 »

Basszus!
Elsőre dinamirudat olvastam........
Mondtam is magamban, hogy "bammeg, ez az Attila naggggyon kemééény!!"  Ördög
...........

Én a dinamitot a lőpor helyett használtam. Vigyorog

De erről jut eszembe. Talán 8-10 éves lehettem, mikor Apám egyszer lőszert töltött otthon. Lőport nem lehetett kapni, és valami katonai löveg töltetéből (ami emlékeim szerint olyan 200 mm hosszú, és 30 mm átmérőjű, közepén lukas szürke csőből) Anyám sajtreszelőjével csinált lőport. Gondolom ez így ment akkoriban, mert ezek a rudacskák jöttek mentek Apám vadásztársai között! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #58 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 19:51:19 »

 Benézek és mit látok. Már végre Ti is kezdtek rákapni a sörétes "tőtögetés" ízére, hát hozzá tenném a magam húszfillérét. A saját töltésű 12/70-es patron NEM olcsóbb mint a bolti. A lényeg nem a pénzben van, hanem abban, hogy ha akarom olyan patront csinálok aminek a teljes szórása benne lesz 40 méteren egy szalmakalapban, ha meg akarom olyat ami 25-ön méter-huszas kört terít ugyanolyan szűkítésnél. Ma persze már ennek nincs nagy jelentősége, mert az RC-től a Rotweilliig olyat veszel amilyet akarsz, de 15-20 esztendeje más világ volt. A másik aspektusa a dolonak meg egy kicsit olyan mint a házipálinka-főzés. Tudod, hogy a tied, benne van a szakértelmed, a munkád, a szíved-lelked. Ha meg ráadásul társas vadászatokon látják a cimborák, hogyan adsz le egy-egy parádés lövést, hát hízik a májjad.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #59 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 15:26:08 »

Üdv!

Kérdésem lenne a szakikhoz: a 20-as brenneke (gyöngygolyó) pontos átmérője érdekelne, illetve hogy a sima vagy a huzagolt brenneke lövő cső ugyanolyan méretű lövedéket igényel, vagy van ebben valami eltérés?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: