Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314851 alkalommal)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #960 Dátum: 2015. Február 06. - 19:05:19 »

Egyértelműen az X-bolt. Minden tekintetben jobb , igaz direkt sütéses , de jó !

Kérlek magyarázd el miért jobb mint a Tikka? Mindenben jobb? Minden infó hasznos lehet.
Gábor
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 07. - 08:21:09 írta Pyrus » Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
forester73
Vendég
« Új üzenet #961 Dátum: 2015. Február 06. - 20:36:53 »





A két fegyver kb. egy kategória . A különbség ami miat nekem az X-bolt tetszik jobban , a nyakbiztosítója , a sütése jobb és a tár kiképzése összehasonlíthatatlanúl jobb , csiga táras és válban támasztja a lőszert nem a hegyén . A T3-as ebben a témában már-már életveszélyes , nekem nem csak elkalapálta az ólom hegyét a lőszernek hanem jócskán vissza is tolta a hüvejbe , ez  nálam nem megengedhető . Viszont a zárdugattyú foggantyú az egyik legjobb amivel találkoztam . Röviden ennyi .

Üdv Én
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #962 Dátum: 2015. Február 06. - 20:39:16 »

Sziasztok! Emelem

Nem tudom jó topikba írok e, de véleményeket kérnék (lehetőleg a gyakorlottaktól),

Jelenleg egy ÚJ! CZ 550 lux kivehető táras fegyverem van, terméseztessen 308W! Igazából nagyon jó kis fegyver de mégsem. A Pontosságával nincs igazán nagy gondom viszont

1. a fegyver 3 állású biztosítása kicsit zavar, nagy izgalomban lövés előtt nehéz előre tolni a biztosítót ami a lövész felől hanem inkább jobb elöl oldalvást van, és nagyon erősen kell megnyomni azaz le kell venni a kezet a ravaszról amit nekem ez nem tetszik. Jó hat ezzel együtt tudok élni, lesen fel lehet készülni a lövésre stb
2. a fegyverem Schnelleres ami jó de valahogy mégis nehéznek találom a elsütését, ha finoman próbálom elhúzni a ravaszt és a célra koncentrálok igen nagy erőt kell kifejteni hozzá, úgy gondolom ez lehetne finomabb szinte hozzáérve kisebb húzásra el kéne sülnie. A ravasz csak előre hátra állítási lehetőség van egy csavar által de magát a húzóerőt nem lehet állítani sajnos. Kérdeztem a fegyvermestert aki ezt megerősítette és azt a lehetőséget is kizárta hogy elsütő szerkezetet lehessen benne cserélni mert ebbe csak ez jó.

Azon gondolkodom hogy valami jobb elsütésű és egyszerűbb biztosítási rendszerű fegyvert vennék ezt pedig eladnám.

A Broning X bolt 308W vagy a Tikka T3 308W között hezitálok. Éppen most lesz a fehova amire elmegyek és megnézem mindkét fegyvert, de azért megkérdezném ezekkel van e tapasztalatotok?
Nekem az álom egy Sako lenne de azt nem engedhetem meg magamnak használtan pedig csak ismerőstől vennék és308 ban de ez nem lehetséges.

aki ezeket használja ismeri pls szóljon hozzá! Táncol
köszönettel Emelem

Mielőtt elkótyavetyélnéd a fegyvered vidd el egy fegyvermesterhez és mond el a problémáid neki. Én is így tettem. Kivette a háromállású biztosítót,és legömbölyítette azt a részét ahol egyik állásból a másikba ugrik,gyárilag olyan hegyes mint egy fogaskerék fogai kb,ezt gömbölyítette le,most szépen könnyen megy.Amennyire tudta kifinomította az elsütő szerkezetet is. Kemény 3,500 pézé. Szerintem egy próbát megér.  Wave
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #963 Dátum: 2015. Február 06. - 20:44:24 »

Sziasztok! Emelem

Nem tudom jó topikba írok e, de véleményeket kérnék (lehetőleg a gyakorlottaktól),

Jelenleg egy ÚJ! CZ 550 lux kivehető táras fegyverem van, terméseztessen 308W! Igazából nagyon jó kis fegyver de mégsem. A Pontosságával nincs igazán nagy gondom viszont

1. a fegyver 3 állású biztosítása kicsit zavar, nagy izgalomban lövés előtt nehéz előre tolni a biztosítót ami a lövész felől hanem inkább jobb elöl oldalvást van, és nagyon erősen kell megnyomni azaz le kell venni a kezet a ravaszról amit nekem ez nem tetszik. Jó hat ezzel együtt tudok élni, lesen fel lehet készülni a lövésre stb
2. a fegyverem Schnelleres ami jó de valahogy mégis nehéznek találom a elsütését, ha finoman próbálom elhúzni a ravaszt és a célra koncentrálok igen nagy erőt kell kifejteni hozzá, úgy gondolom ez lehetne finomabb szinte hozzáérve kisebb húzásra el kéne sülnie. A ravasz csak előre hátra állítási lehetőség van egy csavar által de magát a húzóerőt nem lehet állítani sajnos. Kérdeztem a fegyvermestert aki ezt megerősítette és azt a lehetőséget is kizárta hogy elsütő szerkezetet lehessen benne cserélni mert ebbe csak ez jó.

Azon gondolkodom hogy valami jobb elsütésű és egyszerűbb biztosítási rendszerű fegyvert vennék ezt pedig eladnám.

A Broning X bolt 308W vagy a Tikka T3 308W között hezitálok. Éppen most lesz a fehova amire elmegyek és megnézem mindkét fegyvert, de azért megkérdezném ezekkel van e tapasztalatotok?
Nekem az álom egy Sako lenne de azt nem engedhetem meg magamnak használtan pedig csak ismerőstől vennék és308 ban de ez nem lehetséges.

aki ezeket használja ismeri pls szóljon hozzá! Táncol
köszönettel Emelem

A lövés előtt miért van az ujjad az elsütőbillentyűn, amikor még ki sincsen biztosítva a fegyver?

Kibiztosítod a fegyvert, majd azt követően -közvetlenül a lövés előtt- helyezd az ujjad a billentyűre. A fegyver elsütése tanulható, javaslom egy pufferpatron beszerzését.





Naplózva
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #964 Dátum: 2015. Február 06. - 20:52:21 »





A két fegyver kb. egy kategória . A különbség ami miat nekem az X-bolt tetszik jobban , a nyakbiztosítója , a sütése jobb és a tár kiképzése összehasonlíthatatlanúl jobb , csiga táras és válban támasztja a lőszert nem a hegyén . A T3-as ebben a témában már-már életveszélyes , nekem nem csak elkalapálta az ólom hegyét a lőszernek hanem jócskán vissza is tolta a hüvejbe , ez  nálam nem megengedhető . Viszont a zárdugattyú foggantyú az egyik legjobb amivel találkoztam . Röviden ennyi .

Üdv Én


Köszönöm szépen!!! Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #965 Dátum: 2015. Február 06. - 20:55:42 »

 Emelem
A lövés előtt miért van az ujjad az elsütőbillentyűn, amikor még ki sincsen biztosítva a fegyver?

Kibiztosítod a fegyvert, majd azt követően -közvetlenül a lövés előtt- helyezd az ujjad a billentyűre. A fegyver elsütése tanulható, javaslom egy pufferpatron beszerzését.

nem az a baj hogy már a ravaszon van a kezem hanem jobb kézzel tartom a fegyvert és ballal keresztbe nyúlva tudom kibiztosítani mert azért ölbe nem veszem...engem ez zavar..barátom Sakoját meg a hüvelykujjammal biztositom és közben célzok is gond nélkül.. Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 07. - 08:23:05 írta Pyrus » Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #966 Dátum: 2015. Február 06. - 22:19:49 »

Emelem
 
    jobb kézzel tartom a fegyvert és ballal keresztbe nyúlva
  Akkor te balkezes vagy?   nem lenne egyszerűbb balkezes fegyvert venni  Stoel
 
Naplózva
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #967 Dátum: 2015. Február 07. - 10:56:47 »

  Csodalk  Csodalk  Csodalk
 
    jobb kézzel tartom a fegyvert és ballal keresztbe nyúlva
  Akkor te balkezes vagy?   nem lenne egyszerűbb balkezes fegyvert venni  Stoel
 


Dehogy vagyok balkezes:)) Röhög Ha elengedem a puskát a jobb kelezemmel lesik a lesről:)!! Ha normális lenne a biztosítás rajta akkor egy mozdulattal át lehetne nyomni a biztosítót a hüvelyk ujjamal, de nem...  Csodalk
 Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #968 Dátum: 2015. Február 07. - 11:19:39 »

 Csodalk  Csodalk  Csodalk

Dehogy vagyok balkezes:)) Röhög Ha elengedem a puskát a jobb kelezemmel lesik a lesről:)!! Ha normális lenne a biztosítás rajta akkor egy mozdulattal át lehetne nyomni a biztosítót a hüvelyk ujjamal, de nem...  Csodalk
 Emelem

 Én most ezt nem értem. Vállat von Hogy esne le a lesről ha elemgeded a jobb kezeddel? Nekem annyi bajom van a Cz biztosítójával, hogy kicsit hangos, de amúgy nem kényelmetlen.
Naplózva

Üdv! Viko.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #969 Dátum: 2015. Február 07. - 11:22:11 »

Én most ezt nem értem. Vállat von Hogy esne le a lesről ha elemgeded a jobb kezeddel? Nekem annyi bajom van a Cz biztosítójával, hogy kicsit hangos, de amúgy nem kényelmetlen.


Most kezdek rájönni, kereszte rakod a bal kezed és arra rakod a puskát?
Erre az a megoldás, hogy fogd meg rendesen és ne így.. Stoel
Naplózva

Üdv! Viko.
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #970 Dátum: 2015. Február 07. - 11:24:26 »

 Csodalk  Csodalk  Csodalk

Dehogy vagyok balkezes:)) Röhög Ha elengedem a puskát a jobb kelezemmel lesik a lesről:)!! Ha normális lenne a biztosítás rajta akkor egy mozdulattal át lehetne nyomni a biztosítót a hüvelyk ujjamal, de nem...  Csodalk
 Emelem

Teljesen őszinte leszek, biztos az én hibám, de egyáltalán nem értem. Mért kell ballal átnyulni, mért kell jobbal elengedni, és mért esne le? Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #971 Dátum: 2015. Február 07. - 12:06:14 »

 Csodalk  Csodalk  Csodalk

Dehogy vagyok balkezes:)) Röhög Ha elengedem a puskát a jobb kelezemmel lesik a lesről:)!! Ha normális lenne a biztosítás rajta akkor egy mozdulattal át lehetne nyomni a biztosítót a hüvelyk ujjamal, de nem...  Csodalk
 Emelem
 
 Őszntén megmondom , hogy én se értem !   
 Jobbkezes vagy ( én szintén )  , bal kézzel fogom (tartom az előagyi részt) ,jobb kézzel a pisztolymarkolatot,  sőt ha lesről lő az ember a lesdeszkára (pokróc kabát van alatta )  támasztom a fegyvert sokszor nem is kell a bal kéz!  ( ráadásul nekem nem is cz-m van ,hanem k98 eredeti zászlós biztosítóval) , mégis jobb kézzel simán kezelhető!
 szóval nem értem  Vállat von
 
Ha meg annyira nehezen jár a biztosító , vidd el egy hozzá értő szakemberhez ( egy kis polírozás, reszelés, a megfelelő helyeken) és simán fog működni akár jobb kézzel is! 
 A sütése meg asszem állitható, azzal a csavarral , a schneller elsütési erejét tudod állitani! 
    legalábbis a haverén lehet (Cz550 243Win)  , egyszer eltekergette , begyorsitott billentyűvel elsült ha csak ráfújtál akkor is      ( üres volt ) 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #972 Dátum: 2015. Február 07. - 12:11:45 »

Sziasztok! Emelem

Nem tudom jó topikba írok e, de véleményeket kérnék (lehetőleg a gyakorlottaktól),

Jelenleg egy ÚJ! CZ 550 lux kivehető táras fegyverem van, terméseztessen 308W! Igazából nagyon jó kis fegyver de mégsem. A Pontosságával nincs igazán nagy gondom viszont

1. a fegyver 3 állású biztosítása kicsit zavar, nagy izgalomban lövés előtt nehéz előre tolni a biztosítót ami a lövész felől hanem inkább jobb elöl oldalvást van, és nagyon erősen kell megnyomni azaz le kell venni a kezet a ravaszról amit nekem ez nem tetszik. Jó hat ezzel együtt tudok élni, lesen fel lehet készülni a lövésre stb
2. a fegyverem Schnelleres ami jó de valahogy mégis nehéznek találom a elsütését, ha finoman próbálom elhúzni a ravaszt és a célra koncentrálok igen nagy erőt kell kifejteni hozzá, úgy gondolom ez lehetne finomabb szinte hozzáérve kisebb húzásra el kéne sülnie. A ravasz csak előre hátra állítási lehetőség van egy csavar által de magát a húzóerőt nem lehet állítani sajnos. Kérdeztem a fegyvermestert aki ezt megerősítette és azt a lehetőséget is kizárta hogy elsütő szerkezetet lehessen benne cserélni mert ebbe csak ez jó.

Azon gondolkodom hogy valami jobb elsütésű és egyszerűbb biztosítási rendszerű fegyvert vennék ezt pedig eladnám.

A Broning X bolt 308W vagy a Tikka T3 308W között hezitálok. Éppen most lesz a fehova amire elmegyek és megnézem mindkét fegyvert, de azért megkérdezném ezekkel van e tapasztalatotok?
Nekem az álom egy Sako lenne de azt nem engedhetem meg magamnak használtan pedig csak ismerőstől vennék és308 ban de ez nem lehetséges.

aki ezeket használja ismeri pls szóljon hozzá! Táncol
köszönettel Emelem



egyébként ezzel megoldónak az elsütési problémáid  http://vadaszapro.net/reszletek/225171/timney-cz-550--cz-527-elsuto
 és nem kerül annyiba mint egy másik puska
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #973 Dátum: 2015. Február 07. - 12:29:14 »




egyébként ezzel megoldónak az elsütési problémáid  http://vadaszapro.net/reszletek/225171/timney-cz-550--cz-527-elsuto
 és nem kerül annyiba mint egy másik puska
   
 ahogy nézem, nincs is tőled  olyan messze
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #974 Dátum: 2015. Február 07. - 13:34:22 »




egyébként ezzel megoldónak az elsütési problémáid  http://vadaszapro.net/reszletek/225171/timney-cz-550--cz-527-elsuto
 és nem kerül annyiba mint egy másik puska


A Timney remek  elsütő, tanusíthatom! Nekem M98 Mauserben van, kitűnő választás, ha valaki a direkt sütést szereti.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: