Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314871 alkalommal)
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #780 Dátum: 2014. Február 19. - 10:04:47 »

Szervusztok,  Emelem


lehet hogy számotokra teljesen nyilvánvaló ténynek a felismerésére jutottam a minap. Mint ahogy itt fentebb is írva van, hogy a .300as és a .308 as kaliber  az nem éppen ugyan az, de azért elétek tárom a dilemmámat:  miért hivatkoznak a 308win kaliberre mindenhol 7,62*51esként, mikor én határtalan bölcsességemben OOO számológéppel kiszámoltam, hogy a 0,308 inch az nem is 7,62 mm, hanem 7,82 ! He?

vajon a 308-as csövét 7,82mm-re kamrázzák-e, és ha nem, hanem csak 7,62-re, akkor a lövedék nem cincálja-e jobban a csövet a plusz kettő tizedmilliméter miatt?  Vállat von

(Elnézést , ha nagyon triviális dologra kérdezek.)

 Emelem Emelem
 
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #781 Dátum: 2014. Február 19. - 10:22:57 »

Szervusztok,  Emelem


lehet hogy számotokra teljesen nyilvánvaló ténynek a felismerésére jutottam a minap. Mint ahogy itt fentebb is írva van, hogy a .300as és a .308 as kaliber  az nem éppen ugyan az, de azért elétek tárom a dilemmámat:  miért hivatkoznak a 308win kaliberre mindenhol 7,62*51esként, mikor én határtalan bölcsességemben OOO számológéppel kiszámoltam, hogy a 0,308 inch az nem is 7,62 mm, hanem 7,82 ! He?

vajon a 308-as csövét 7,82mm-re kamrázzák-e, és ha nem, hanem csak 7,62-re, akkor a lövedék nem cincálja-e jobban a csövet a plusz kettő tizedmilliméter miatt?  Vállat von

(Elnézést , ha nagyon triviális dologra kérdezek.)

 Emelem Emelem
 

Ezeket tanulmányozd:

.308




.300 WM
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #782 Dátum: 2014. Február 19. - 10:49:00 »

köszönöm a választ!  Emelem ez gysors volt!

igazából most aztán teljesen elvesztettem a fonalat, mert az általad becsatoltak mellett rákerestem a 30-06-os ábrájára, ott meg azt mondja, hogy a lövedék átmérője 7,85mm (0,309 inch)... ki érti ezt?

akkor mire vonatkozik mindkét esetben a 7,62 mm?   

Vállat von   és vajon mekkorára kamrázzák az egyik/másik csövét? gondolom három századmilliméter miatt nem tesznek különbséget, inkább csak a belballisztikai tulajdonságai térnek el ebben a tekintetben a 7,82 és a 7,85 mm átmérőjű lövedékeknek. vagy mégsem?  OOO
 Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #783 Dátum: 2014. Február 19. - 11:11:17 »



akkor mire vonatkozik mindkét esetben a 7,62 mm?   


        Üdv!

30-as kalibernél, a csővégen mért, szemközti barázdák távolsága,  a  7.62 ..      Természetesen, csak új csőnél annyi..  :Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #784 Dátum: 2014. Február 19. - 11:17:41 »

        Üdv!

30-as kalibernél, a csővégen mért, szemközti barázdák távolsága,  a  7.62 ..      Természetesen, csak új csőnél annyi..  :Mosolyog

Hogy is van ez ?

Barázda 7,62mm-es ?

Ormózat nem ?

Barázda 7,82mm-er.

Barázdába kell belesajtolódnia a lövedéknek. :Mosolyog Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #785 Dátum: 2014. Február 19. - 11:28:13 »

Hogy is van ez ?

Barázda 7,62mm-es ?

Ormózat nem ?

Barázda 7,82mm-er.

Barázdába kell belesajtolódnia a lövedéknek. :Mosolyog Emelem

    Jogos, Mester!  Emelem

 Elírtam.     Az ormózat szemközti távolsága, természetesen!  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #786 Dátum: 2014. Február 19. - 11:38:06 »

Voldi!

Nézd csak meg a QL-ban a 300 Winmag ábrán a méretezést... Ördög Ördög
Ahány hülye ábra, annyi eltérő infó....
Gyanús volt nekem, hogy a .308 Win miért is lő olyan vastag kuglit, a 300 Winmag meg olyan vékonyat?
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #787 Dátum: 2014. Február 19. - 11:56:44 »

Voldi!

Nézd csak meg a QL-ban a 300 Winmag ábrán a méretezést... Ördög Ördög
Ahány hülye ábra, annyi eltérő infó....
Gyanús volt nekem, hogy a .308 Win miért is lő olyan vastag kuglit, a 300 Winmag meg olyan vékonyat?
 Emelem

Ehun van e Nagyuram!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #788 Dátum: 2014. Február 19. - 12:14:16 »

köszönöm szépen a felvilágosítást!  Emelem Emelem Emelem

(hát tudtam én, hogy mindenre van magyarázat!)
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #789 Dátum: 2014. Február 19. - 12:47:51 »

Ehun van e Nagyuram!


Varázsló!! Meghajol Meghajol
Ezt meg hogy a fenébe lehet "kivarázsolni" onnan??  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #790 Dátum: 2014. Március 22. - 22:58:55 »

Tisztelt fórumozók,  Emelem

Hosszas dilemmázás után végül megvettem első 308w puskámat Taps! CZ 550 lux lett az én társam vadászkalandjaimban, és nagyon szeretném ha még sokáig velem lenne:)
A vadászboltos azt ajánlotta hogy Sako hammerhed- el lőjek mivel az SB lőszerektől elzárkóztam (szerintem nem jó) és mivel neki is CZ van ez jó a csőnek biztosan..
Vettem is egy dobozzal de arra lennék kíváncsi hogy esetleg használ e valaki 308.w CZ-t és ha igen akkor mit lő ami nem teszi tönkre a csövet.

Köszönöm Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #791 Dátum: 2014. Március 23. - 07:47:43 »

Üdv Gábor Emelem!
Jó kis fegyvert vettél, nem fogsz benne csalódni Igen
De ezen a "tönkreteszi a csövet" dolgon lendülj nyugodtan túl.
Minden lőszer tönkreteszi a csövet, ez csak lövésszám és idő kérdése.
A 30.06-os ZKK is kibírt cseh lőszerből 3-3,5 ezer lövést mire ment a kukába és a Blaser sem bírta tovább 6 ezernél.
Ez utóbbi is sok Sallerbélát látott közelről.
Az, hogy a boltos puskája mit hord jól, az nem rossz információ, de nincs két egyforma cső.
Ha a te puskád is szívesen eszi a Sakot, akkor használd azt, jó választás az is.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #792 Dátum: 2014. Március 23. - 08:02:03 »

Ha a te puskád is szívesen eszi a Sakot, akkor használd azt, jó választás az is.
 Wave

Köszönöm szépen  galoscsabus  Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #793 Dátum: 2014. Március 23. - 10:24:14 »

Tisztelt fórumozók,  Emelem

Hosszas dilemmázás után végül megvettem első 308w puskámat Taps! CZ 550 lux lett az én társam vadászkalandjaimban, és nagyon szeretném ha még sokáig velem lenne:)
A vadászboltos azt ajánlotta hogy Sako hammerhed- el lőjek mivel az SB lőszerektől elzárkóztam (szerintem nem jó) és mivel neki is CZ van ez jó a csőnek biztosan..
Vettem is egy dobozzal de arra lennék kíváncsi hogy esetleg használ e valaki 308.w CZ-t és ha igen akkor mit lő ami nem teszi tönkre a csövet.

Köszönöm Emelem


Szia !
Kérdezhetek egyet?
A te .308 win. cz550-ed kivehető táras?
Az enyém nem,és amikor nem " izomból " töltök ,akkor az utolsó 2 cm-en nehezen tudom előrenyomni a zárdugattyút,ill lezárni a kart.
Ezt minden márkájú lőszerrel így csinálja.
Amikor egy lőszert nagyon sokszor csőre töltöm,akkor fémsorja van a töltényűr elejénél,(gyalulja kicsit).
Próbáld ki ,hogy nem lendületesen töltesz,hanem lassan tolod előre a kart,az utolsó 2 centin meg kell "erőszakolni" az eszközt (legalábbis nálam).
Volt a puskám egy nagyon ügyes,jó fegyvermesternél,de ezen nem tudott segíteni ,ill. egy picit finomodott a járása.
Ha a tied nem akad,akkor megpróbálom máshoz elvinni az enyémet.Ha a tied is akad,akkor így jártam,ezek ilyenek gyárilag.
A 30.06 Cz-ből átrakom a zárdugattyút,akkor sokkal simábban megy,de akkor sem tökéletes,de nagyágrendekkel jobb.
A 30.06-osom úgy teszi csőre a lőszert ,mint az álom,a tárleredukált .308-as pedig akad,nem kicsit.
A kukákok az elejét redukálták le a tárnak,nem a végét,és a tár elengedi a lőszert idejekorán,ami a rövidebb mivoltánál fogva még ekkor keresztbe is áll.
Amikor úgy töltöm,hogy jó lendületesen,akkor minden a helyére kerül.
Volt Zastavám,még az is finomabban rakosgatta a lőszert csőre.

Köszi
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #794 Dátum: 2014. Március 23. - 11:36:21 »

Szia !
Kérdezhetek egyet?
A te .308 win. cz550-ed kivehető táras?
Az enyém nem,és amikor nem " izomból " töltök ,akkor az utolsó 2 cm-en nehezen tudom előrenyomni a zárdugattyút,ill lezárni a kart.
Ezt minden márkájú lőszerrel így csinálja.
Amikor egy lőszert nagyon sokszor csőre töltöm,akkor fémsorja van a töltényűr elejénél,(gyalulja kicsit).
Próbáld ki ,hogy nem lendületesen töltesz,hanem lassan tolod előre a kart,az utolsó 2 centin meg kell "erőszakolni" az eszközt (legalábbis nálam).
Volt a puskám egy nagyon ügyes,jó fegyvermesternél,de ezen nem tudott segíteni ,ill. egy picit finomodott a járása.
Ha a tied nem akad,akkor megpróbálom máshoz elvinni az enyémet.Ha a tied is akad,akkor így jártam,ezek ilyenek gyárilag.
A 30.06 Cz-ből átrakom a zárdugattyút,akkor sokkal simábban megy,de akkor sem tökéletes,de nagyágrendekkel jobb.
A 30.06-osom úgy teszi csőre a lőszert ,mint az álom,a tárleredukált .308-as pedig akad,nem kicsit.
A kukákok az elejét redukálták le a tárnak,nem a végét,és a tár elengedi a lőszert idejekorán,ami a rövidebb mivoltánál fogva még ekkor keresztbe is áll.
Amikor úgy töltöm,hogy jó lendületesen,akkor minden a helyére kerül.
Volt Zastavám,még az is finomabban rakosgatta a lőszert csőre.

Köszi
         Az nem lehet hogy a hüvelyvonó karom kicsit erősebb, vagy kicsit más az alakja a zárfejnél elöl, és nehezebben pattan be a helyére a hüvelytalp!       Nekem a k98-as mausernél volt ilyen probléma ,a csőbe rakott lőszerre nem tudtam rázárni a zárdugatyút  , ott a hüvelyvonó volt a ludas ,  egy nagyon finom tűreszelő +polírozás orvosolta a dolgot.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: